Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#11 2009-12-23 19:56:13

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Zamek vs. Forteca

Ale masz problemy GiBoN . Wszystko ma sens, a my oceniamy surową siłę jednostek (choć z Vievierem niezbyt mogę się zgodzić, lecz każdy ma swoje zdanie).



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#12 2009-12-23 22:35:37

 GiBoN

Generał

900582
Zarejestrowany: 2009-06-25
Posty: 2543
Miasto: Loch/Cytka
Kampania: Smocza krew/ogolnie SoD
Jednostka: Czarny smok/Hydra/Archdevil
Bohater: Gunnar/Tazar/Crag/Isra
Magia: Zależnie od miasta

Re: Zamek vs. Forteca

No ale oceniajac surowa sile miasta nie porownuje sie poziomami,jaki ma sens porownywanie strzelaka itp. poza tym skille tez sie wliczaja do tej"surowej sily",a przy porownywaniu poziomami nie zawsze maja sens,tak sie nie walczy i tak nigdy nie jest wiec naprawde nie mam pojecia co wychodzi z takiej oceny miast,bo raptem moze sie okazac,ze wojsko teoretycznie slabe miazdzy i to bez zadnych dopalaczy,bo jednostki z ktorymi sie je porownywalo byly calkiem innej kategorii i porownania nie byly miarodajne.Pozatym porownywania poziomami to nic innego jak ...testy,tak te same testy,ktore byly bezsensu,bo wielu czynnikow nie uwzglednialy-tak samo jest w tym przypadku...

Mathias,to nie jest dla mnie problem,bo problemow to ja mam cale mnostwo,ale napewno taki niuans nim nie jest,to jedynie mnie z lekka irytuje ;p.

Ostatnio edytowany przez GiBoN (2009-12-23 22:36:50)


http://heroes.vot.pl/Obrazki/sygna.JPG

Offline

 

#13 2009-12-23 23:04:48

 Magyar

Rekrut

Skąd: Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2008-08-29
Posty: 1634
Miasto: Zamek, Bastion i Forteca
Kampania: The Restoration of Erathia
Jednostka: Archaniol, Zloty Smok i Tytan
Bohater: Lyonis, Elleshar i Solmyr
Magia: Woda

Re: Zamek vs. Forteca

Tak, tak... z tym, ze to jest tak, jak z porównaniem Fiata 125P i Poloneza - jeden powie, ze ten lepszy, a drugi powie, ze ten lepszy - pomimo tego, ze jest to praktycznie to samo... i jedynym sposobem, w jaki można porównać te oba "pojazdy" to porowanie wymiarów, spalania, osiągów... Tak samo ma się sytuacja z jednostkami w Heroesach III - po prostu inaczej się nie da - żeby wyniki porównania były choć trochę realne, a cale porównanie miało jakikolwiek sens - inaczej się nie da.


http://i46.tinypic.com/2lkp2fa.png

"Do ataku! - Krzyknął dzielnie Generał, Spierdzielając w krzaki..."

Offline

 

#14 2009-12-24 00:11:20

 GiBoN

Generał

900582
Zarejestrowany: 2009-06-25
Posty: 2543
Miasto: Loch/Cytka
Kampania: Smocza krew/ogolnie SoD
Jednostka: Czarny smok/Hydra/Archdevil
Bohater: Gunnar/Tazar/Crag/Isra
Magia: Zależnie od miasta

Re: Zamek vs. Forteca

Ty sadzisz,ze inaczej sie nie da,wystarczy spojrzec na zbalansowanie i statyki jednostek,ich przeznaczenie i umiejestnosci,to daje obraz miasta(czy jest defensywne,czy ofensywne,nastawione na szturmy,czy strzeleckie itp.).Na podstawie tych danych mozna stworzyc jako taki obraz miasta,wychwycic wady i zalety,ktore w porownaniu z innym miastem daja obraz zwyciezcy i przegranego.

Wiem,ze najprosciej porownac poziomy,ale czesto wglebszej dyskusji wszyscy schodza z toru i momentalnie przestaja je porownywac poziomami,to rownierz o czyms swiadczy,tyle ode mnie,zdania nie zmienie .

Ostatnio edytowany przez GiBoN (2009-12-24 00:15:56)


http://heroes.vot.pl/Obrazki/sygna.JPG

Offline

 

#15 2009-12-24 10:17:59

 Magyar

Rekrut

Skąd: Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2008-08-29
Posty: 1634
Miasto: Zamek, Bastion i Forteca
Kampania: The Restoration of Erathia
Jednostka: Archaniol, Zloty Smok i Tytan
Bohater: Lyonis, Elleshar i Solmyr
Magia: Woda

Re: Zamek vs. Forteca

GiBoN napisał:

Ty sadzisz,ze inaczej sie nie da,wystarczy spojrzec na zbalansowanie i statyki jednostek,ich przeznaczenie i umiejestnosci,to daje obraz miasta(czy jest defensywne,czy ofensywne,nastawione na szturmy,czy strzeleckie itp.).Na podstawie tych danych mozna stworzyc jako taki obraz miasta,wychwycic wady i zalety,ktore w porownaniu z innym miastem daja obraz zwyciezcy i przegranego.

Wiem,ze najprosciej porownac poziomy,ale czesto wglebszej dyskusji wszyscy schodza z toru i momentalnie przestaja je porownywac poziomami,to rownierz o czyms swiadczy,tyle ode mnie,zdania nie zmienie .

No i właśnie tak porównując nie ma punktu oparcia - na przykład porównując Gryfa Królewskiego i Cerbera, to jeden powie, ze lepsze jest powstrzymywanie kontry, a drugi ze nieograniczony kontratak - i jak udowodnisz który ma racje? I wtedy tylko kłótnie i spam - a tak to wiadomo - ten ma tyle HP, a ten tyle - ten ma tyle szybkości, a ten tyle, itp. itd. ...


http://i46.tinypic.com/2lkp2fa.png

"Do ataku! - Krzyknął dzielnie Generał, Spierdzielając w krzaki..."

Offline

 

#16 2009-12-24 11:03:36

 GiBoN

Generał

900582
Zarejestrowany: 2009-06-25
Posty: 2543
Miasto: Loch/Cytka
Kampania: Smocza krew/ogolnie SoD
Jednostka: Czarny smok/Hydra/Archdevil
Bohater: Gunnar/Tazar/Crag/Isra
Magia: Zależnie od miasta

Re: Zamek vs. Forteca

porownujac pojedyncza jednostke-owszem,ale porownujesz np. cytke i nekro i masz hydra vs smok i co?powiesz,ze zaleta hydry jest atak dookola?na jakiej podstawie skoro przy takim porownaniu walczy jedynie ze smokiem?Chcesz miec statystycznie najlepsza armie,to nie mieszajac w to zdolnosci? Mozesz obliczyc srednia arytmetyczna statystyk jednostek i wyjdzie ci srednia sila,z tym,ze nie ma to rownierz oparcia w praktyce ze wzgledu na rozlozenie sil w miescie,zdolnosci(ktore nie zawsze maja szanse sie ukazac w walce 1 vs 1) oraz PRZEZNACZENIE jednostek.Ja majac np. wiwerne nie bede jej porownywal do np. nagi,gdyz zamiast poswiecac jednostke wole przyblokowac strzelca.Punktem opracia jest ogolna sila wojska biorac pod uwage jej przeznaczenie,zdolnosci i warunki rozwoju w danym miescie.Do tego wliczasz bohatera i ewentualne budynki specjalne,ktore jeszcze bardziej pomoga otrzymujac obraz miasta i jego teoretyczne szanse na wygrana z innym...


http://heroes.vot.pl/Obrazki/sygna.JPG

Offline

 

#17 2009-12-24 11:22:57

 Magyar

Rekrut

Skąd: Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2008-08-29
Posty: 1634
Miasto: Zamek, Bastion i Forteca
Kampania: The Restoration of Erathia
Jednostka: Archaniol, Zloty Smok i Tytan
Bohater: Lyonis, Elleshar i Solmyr
Magia: Woda

Re: Zamek vs. Forteca

GiBoN napisał:

porownujac pojedyncza jednostke-owszem,ale porownujesz np. cytke i nekro i masz hydra vs smok i co?powiesz,ze zaleta hydry jest atak dookola?na jakiej podstawie skoro przy takim porownaniu walczy jedynie ze smokiem?Chcesz miec statystycznie najlepsza armie,to nie mieszajac w to zdolnosci? Mozesz obliczyc srednia arytmetyczna statystyk jednostek i wyjdzie ci srednia sila,z tym,ze nie ma to rownierz oparcia w praktyce ze wzgledu na rozlozenie sil w miescie,zdolnosci(ktore nie zawsze maja szanse sie ukazac w walce 1 vs 1) oraz PRZEZNACZENIE jednostek.Ja majac np. wiwerne nie bede jej porownywal do np. nagi,gdyz zamiast poswiecac jednostke wole przyblokowac strzelca.Punktem opracia jest ogolna sila wojska biorac pod uwage jej przeznaczenie,zdolnosci i warunki rozwoju w danym miescie.Do tego wliczasz bohatera i ewentualne budynki specjalne,ktore jeszcze bardziej pomoga otrzymujac obraz miasta i jego teoretyczne szanse na wygrana z innym...

Umiejętności specjalne tez są wliczane przy porowaniach - porównuje się staty, zdolności specjalne i ogólna przydatność jednostek na polu bitwy. A wiec, nie tylko staty się liczą.


http://i46.tinypic.com/2lkp2fa.png

"Do ataku! - Krzyknął dzielnie Generał, Spierdzielając w krzaki..."

Offline

 

#18 2009-12-24 11:38:23

 GiBoN

Generał

900582
Zarejestrowany: 2009-06-25
Posty: 2543
Miasto: Loch/Cytka
Kampania: Smocza krew/ogolnie SoD
Jednostka: Czarny smok/Hydra/Archdevil
Bohater: Gunnar/Tazar/Crag/Isra
Magia: Zależnie od miasta

Re: Zamek vs. Forteca

Magyar napisał:

Umiejętności specjalne tez są wliczane przy porowaniach - porównuje się staty, zdolności specjalne i ogólna przydatność jednostek na polu bitwy. A wiec, nie tylko staty się liczą.

No wlasnie, zeby takowa przydatnosc bylo mozna ocenic to nie mozna sztywno porownywac jednostek poziomami,bo w ten sposob sam sobie przeczysz...offtop straszny zrobilismy,teraz trzeba prosic administratora o wybaczenie ,nie no,zarcik taki,uznam to za koniec tej dyskusji i kazdy zrobi jak uwaza za sluszne,wydaje mi sie,ze kazdy dal dosc argumentow na poparcie swojego zdanie.


http://heroes.vot.pl/Obrazki/sygna.JPG

Offline

 

#19 2009-12-24 12:47:59

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Zamek vs. Forteca

Porównania poziomami nie mają zbytniego znaczenia i z tego nie wynika surowa siła zamku.
Wracając do tematu.Zamek stawia bardziej na siłę jednostek,a forteca jest zależna od magii.Forteca to też miasto strzeleckie.Warto zauważyć,że od pierwszego dnia gry forteca ma strzelca w dużych ilościach,do tego dołóżmy gargulce i mamy porządne wojsko do penetrowania mapy.Zamek niestety puki nie będzie miał czempionów nie jest taki dobry,bo pikinierzy są za wolni,by ściągać w swoją stronę neutrale i łucznicy też nie spisują się dobrze,a są krusi.Forteca może ma najgorszych bolków w całym h3,ale ma chociaż jednego dobrego,a zamek niestety,ale wszystkich ma przeciętnych.Warto zauważyć,że łatwo można postawić gigantów i są tani,a aniołki niestety jest trudniej postawić.Gdy w walce nie pojawiły się jeszcze stwory 7 lvl to forteca z dżinami ma inicjatywę i może przy pomocy haste zasłonić strzelców zanim zamek dojdzie.Dysponuje też mocnym spellpowerem i dużymi zasobami many,bo bolkowie fortecy idą w wiedzę i moc.Jeśli w gildii trafi się piorun,a jest na to duża szansa to zamek niestety ma nieciekawą sytuację.Niestety forteca jest droga i ciężka do rozbudowy i nadaje się na bogate mapki.Zamek za to dobrze spisuje się na bogatych i średnich mapkach,bo na biednych jest średniakiem.

Offline

 

#20 2009-12-27 08:43:05

 Talscire

Rekrut

Zarejestrowany: 2009-07-03
Posty: 468
Miasto: Bastion
Kampania: Ostrze Armaggedonu
Jednostka: Czarny Smok
Bohater: Ivor
Magia: Wody

Re: Zamek vs. Forteca

Xeno napisał:

a zamek niestety,ale wszystkich ma przeciętnych.

A bohaterowie racy jak Sorsha, Valeska czy Lyonis są przeciętni?Nie, to jedni z dobrych bohaterów w porównaniu do badziewi z Fortecy.

Xeno napisał:

Warto zauważyć,że łatwo można postawić gigantów i są tani,a aniołki niestety jest trudniej postawić.

Na Tytanów ulepszonych potrzeba 30 albo 35 klejnotów, a na Anioły 15 klejnotów i rtęci.

Xeno napisał:

zanim zamek dojdzie.

Oj dojdzie, Mass Haste na Gryfy i Czempiony i jedziesz z koksem.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
herosy3.pun.pl