Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


  • Index
  •  » Miasta
  •  » Co wolicie? Miasta "dobra", czy "zla"?

#1 2008-10-24 11:07:36

 Magyar

Rekrut

Skąd: Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2008-08-29
Posty: 1634
Miasto: Zamek, Bastion i Forteca
Kampania: The Restoration of Erathia
Jednostka: Archaniol, Zloty Smok i Tytan
Bohater: Lyonis, Elleshar i Solmyr
Magia: Woda

Co wolicie? Miasta "dobra", czy "zla"?

Piszcie, czy wolicie miasta po stronie dobra, jak Zamek, Bastion, Forteca i Twierdza, czy te po stronie zla, czyli Lochy, Inferno, Nekropolis i Cytadela.


http://i46.tinypic.com/2lkp2fa.png

"Do ataku! - Krzyknął dzielnie Generał, Spierdzielając w krzaki..."

Offline

 

#2 2008-10-24 12:44:30

 Nerevan

Obywatel

Skąd: Nadbrzeże/Elbląg
Zarejestrowany: 2008-06-24
Posty: 472
WWW

Re: Co wolicie? Miasta "dobra", czy "zla"?

Cytadela i Twierdza są neutralne.
Jeśli chodzi o topic: miasta stojące po stronie Dobra ze względu na etykę moralną. Owszem, umiem grać "złymi", ale jakoś wtedy czuję się... nieswój. Co do siły- wydają mi się obie strony dość dobrze zbalansowane, chociaż Zło ma czasami dość sporą przewagę (np. nekromancja), która niestety niszczy nieco tą harmonię.


http://www.piercingmetal.com/graphics/logo_mastodon.jpg

Offline

 

#3 2008-10-24 14:20:52

 Macielug

Obywatel

11734157
Zarejestrowany: 2008-09-25
Posty: 645
Miasto: Wrota Żywiołów
Kampania: WOG
Jednostka: Czarodziejski smok
Bohater: Roland

Re: Co wolicie? Miasta "dobra", czy "zla"?

Dobre miasta wolę ja, są lepsze i jasne.


Jeśli coś chcesz to zawsze możesz to osiągnąć.

Offline

 

#4 2008-10-24 15:40:14

 Asiņains

Heros

Call me!
Zarejestrowany: 2007-10-12
Posty: 1659
Miasto: Zamek
Jednostka: Kusznik
Bohater: Valesca
Magia: Powietrze
WWW

Re: Co wolicie? Miasta "dobra", czy "zla"?

dobre miasta są dobre, ale złe też. I tak jak wyżej - lepiej się czuje jak gram "dobrymi"


Śmierć jest jedynie wypadkową człowieka wiedzionego przez instynkt.
'I look up high, from the steel tower.
Wondering how i would feel if I fall down.'
http://steamsignature.com/status/english/76561198004299557.png

Offline

 

#5 2008-10-24 16:25:37

Zen-Aku

Przestępca

12747603
Zarejestrowany: 2008-02-17
Posty: 1140
Miasto: Loch
Kampania: Podziemia i diabły
Jednostka: Minotaur/Cerber
Bohater: Gunnar

Re: Co wolicie? Miasta "dobra", czy "zla"?

twierdza jest zła i zapomniałeś o wrotach,które są dobre

Znalazł się specjalista... W kampanię graliśmy? Nie... Twierdza jest neutralna, wrota są neutralne, Cytadela jest neutralna...

Co do tematu - Zło. Nekropolis z nekromancją to najlepsze miasto w grze, Loch ma jedną z najlepszych armii pod względem jakości (o ile nie najlepszą) i potężnych bohaterów (wręcz najlepszych w grze). Inferno z kolei ma świetne cerbery, a magogi mogą trafiać wrogów dookoła (niech nikt nie gada, że atakują swoich, bo nikt taki głupi nie jest, aby strzelać, gdy w pobliżu stoi nasza jednostka). Jeśli chodzi o porównanie "szczegółowe", to:

Nekropolis > Zamek,
Loch > Forteca,
Inferno = Bastion

Dlaczego jest tak, a nie inaczej - od tego są inne tematy.

Offline

 

#6 2008-10-24 17:31:23

Mutare

Obywatel

Zarejestrowany: 2008-09-09
Posty: 129
Miasto: Lochy
Kampania: Smocza Krew
Jednostka: Wszelakie Smoki
Bohater: Mutare/Mutare Drake

Re: Co wolicie? Miasta "dobra", czy "zla"?

Ja wolę zło, ciemność, mrok... ten klimat mi pasuje. Każde jest jakieś. A te dobre miasta to taki nijaki klimat (poza fortecą, która ma coś w sobie).  Np. nie lubię grać zamkiem, bo pomimo ogólnie swojej potęgi, po prostu mi się nie podoba, aż cuchnie takim niczym. Zbrojni, pikinierzy, anioły... nie ma nic z fantastyki. A ja to właśnie lubię


"Udało mi się. Teraz Orwald i jego pachołkowie próbują mnie zabić i wypić mą krew. Wierzą, że zmieni ich to tak, jak mnie zmieniła zawartość Fiolki. Ale nigdy nie napiją się mej krwi. To JA wypiję ich krew..."

Offline

 

#7 2008-10-26 13:40:26

 Magyar

Rekrut

Skąd: Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2008-08-29
Posty: 1634
Miasto: Zamek, Bastion i Forteca
Kampania: The Restoration of Erathia
Jednostka: Archaniol, Zloty Smok i Tytan
Bohater: Lyonis, Elleshar i Solmyr
Magia: Woda

Re: Co wolicie? Miasta "dobra", czy "zla"?

Nie, nie zapomnialem o Wrotach, ja po prostu nie biore ich pod uwage, po pierwsze slabe, po drugie mam "odrodzenie Erathii, i nie mam miasta Wrota Zywiolow, ale wiem ze jest slabe, bo gralem u kolegi w Heroes 3 Armagedon's Blade. Mutare, ja tez wole jakas fntastyke, a nie ten nudny zamek na przyklad


http://i46.tinypic.com/2lkp2fa.png

"Do ataku! - Krzyknął dzielnie Generał, Spierdzielając w krzaki..."

Offline

 

#8 2008-10-26 18:35:56

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Co wolicie? Miasta "dobra", czy "zla"?

Ja poprawię błąd popełniony w ankiecie, a mianowicie pominięcie jednostek neutralnych:

Dobro: Zamek, Bastion, Forteca
Zło: Nekro, Loch, Inferno
Neutralne: Twierdza, Cytadela, WŻ

Zauważcie, że w każdej grupie sąpo trzy zamki. I o to chyba chodziło twórcom(a może to wyszło przypadkowo?).

wytłumacżę, skąd wzięły sie błędy:

Twierdza - kampania ,,Przeklęte przymierze" SoD. Wtedy to Crag Hack z Twierzy dołączył do przymierza przeciwko Sandro. Ale dlaczego dołączył? Wcale nie po to, żeby ocalić świat przed tym potworem, tylko żebyt się zemścić. W kampanii ,,Tnij i siecz" Crag odwalił za Sandro całą brudną robotę. Ale robił on to dla KASY i WłASNEJ KORZYSCI! Nie tak, jak Gem, która chciała pomóc nekromancie, gdyż chciała ocalić AvLee przed ziomalami z grobów (cytat: ,,Spotkałam czarodzieja [...], który pracuje nad stworzeniem magicznego amuletu, który utrzyma nieumarłych w ryzach[...]". Potem, w trakcie 2 misji dowiadujemy się, że zrobiłaby to ona za darmo. Natomiast gościu z Twierdzy nic nie robi za darmo. On walczy o SWOJE!

Cytadelę dodałeś do złych. Wiem czemu. Na początku też tak myślałem. Wyjaśnię, przytaczająć kampanię ,,Wojenny Zamęt" z RoE. Tam gramy cytadelą, która bije się z Erathią (oraz Twierdzę, która TEZ walczy z ludźmi!). Czemu? Wyjaśnienie w kampanii: chcą FORSY(jak w przypadku Craga Hacka), a nie dlatego, że sprzymierzyli się ze złem.




A teraz do tematu, bo się rozpisałem za bardzo:

Oczywiście ja zawsze stoję za dobrem. Bardzo lubię grać Zamkiem i Bastionem. Trochę mniej Fortecą. Porównanie zamków:
Zamek > Nekro, Loch, Inferno (wygra z każdym, moim zdaniem)

Bastion = Nekro, Loch (Koragg, to tylko moje zdanie, nie zabijaj mnie za ten remis )
Bastion > Inferno

Forteca < Loch
Forteca > Inferno (ostatnio straciłem do tego miasta cierpliwość, choć nadal nie dam wam powiedzieć, że jest najgorsze w grze )
Forteca < Nekro

Czemu tak, a nie inaczej? Jak mówił Koragg, od tego są inne tematy.
Niestety, Forteca, ze względu na wysokie koszta, a gorszą jakość, psuje całą drużynę dobra. Zamek góruje nad wszystkimi. Bastion jest miastem na równi z Nekro (przykład: kampania ,,Nowy Początek" SoD) czy też Lochem. Inferno jakoś ostatnio straciło u mnie poważanie, ale i tak jest moim zdaniem lepsze od twierdzy, WZ, a w wielu przypadkach również od Cytadeli.


Najgorszą drużyną jest drużyna neutralnych (Cytadela, WŻ, Twierdza). Przegrywają ze wszystkimi (z wyjątkiem Cytadeli, która w wielu momentach okazuje się niezwykle przydatna).




SWOJĄ DECYZJĘ OPARŁEM NIE TYLKO NA SILE ZAMKÓW! Jestem bowiem za dobrem (przynajmniej w H3 )



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#9 2008-12-19 23:24:03

 Magyar

Rekrut

Skąd: Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2008-08-29
Posty: 1634
Miasto: Zamek, Bastion i Forteca
Kampania: The Restoration of Erathia
Jednostka: Archaniol, Zloty Smok i Tytan
Bohater: Lyonis, Elleshar i Solmyr
Magia: Woda

Re: Co wolicie? Miasta "dobra", czy "zla"?

A zauwazyliscie, ze we wszystkich miastach dobra sa ludzie? W Zamku sa: halabardierzy, kusznicy, krzyzowcy, kaplani, czempioni i poniekad Archanioly. W Bastionie sa Elfy, Krasnoludy, po czesci pegazy(na pegazach sa ludzie), i Centaury - pol ludzie/ pol konie. A w Fortecy sa Arcymagowie (i Tytani, ale oni sa raczej na wzor ludzkiego boga, Zeusa). Wiec tylko w tych "dobrych" miastach sa ludzie, jako jednostki.

Nerevan: TEGO boga piszemy z małej litery (już poprawiłem). Czemu? Ponieważ nasz Bóg w wierze chrześcijańskiej jest jednocześnie nazwą własną, które piszemy z wielkiej litery. A Zeus to imię (czyli nazwa własna) a bóg to jego określenie (po ludzku: słowo bóg w tym znaczeniu nie jest nazwą własną). Ale się rozpisałem .

Ostatnio edytowany przez stasek93 (2008-12-19 23:24:56)


http://i46.tinypic.com/2lkp2fa.png

"Do ataku! - Krzyknął dzielnie Generał, Spierdzielając w krzaki..."

Offline

 

#10 2008-12-20 10:17:11

crazy'olka

Przestępca

12624371
Zarejestrowany: 2008-11-29
Posty: 113
Miasto: Bastion/Cytadela/Loch
Kampania: SoD
Jednostka: Gorgona większa/Ent/Koszmar
Bohater: Mephala/Tazar/Mutare

Re: Co wolicie? Miasta "dobra", czy "zla"?

Elfy i krasnoludy to nie są ludzie tak samo jak byś powiedział że krowa należy do drapieżników.
Temat ściągnięty z CH. Co do tematu to wolę jednak miasta dobra ale nie zapominam i o Lochach i Nekropolis;)


A może frytki do tego?

Offline

 
  • Index
  •  » Miasta
  •  » Co wolicie? Miasta "dobra", czy "zla"?

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ehotelsreviews.com Flower Apartment UbytovĂĄnĂ­ Chacras de Coria