Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#151 2009-04-26 19:25:15

Żywiołak

Obywatel

Zarejestrowany: 2009-04-11
Posty: 126

Re: Loch vs Forteca

Nazgul napisał:

Żywiołak napisał:

Masz gremliny, 3 pojedyńcze gremliny + duży oddział na zasłonę gremlinów + 2 pojedyńcze gremliny, które latają po planszy i absorbują wrogów.

Duży oddział na zasłonę gremlinów? Czyli? Gargulce? Golemy? Ani jedno, ani drugie nie potrafi porządnie przywalić, dzięki wielkie za taką ochronę... Absorbować wrogów mogą raczej szybkie jednostki - gremliny się do nich nie zaliczają. Gdy trafi się w karczmie gościa z rusałkami, centaurami, czy innymi szybkimi jednostkami - nie ma problemu. Problem w tym, że nieraz wyskoczy ze szkieletami, czy inną jednostką z "prędkością światła".

Mój błąd, źle napisałem. Gremliny na początku, w pozostałych przypadkach chodziło o gargulce. Prędkość nie ma takiego znaczenia, gremliny + zasłona na górze, szkielety idą na dół, po czekaj podchodzą jeszcze w przód wzdłuż krawędzi i spokojnie rozwalamy po kolei gremlinami. Co do ochrony - tylko gargulce, przecież są pojedyńcze a i tak raczej padną - mają bronić dojścia a nie porządnie przywalić - to robią doskonale gremliny.

Nazgul napisał:

Najpierw trzeba te tytany zrobić i wydać w sumie 30k i 40 klejnotów (+ jakieś ochłapy drewna i kamieni) na podstawkę i up, a potem mieć 10k i 6 klejnotów na wykupienie wcale nie najlepszych tytanów... Owszem, najpierw kupuję nagi, bo one jako jedyne z tego miasta w walce wręcz potrafią rąbnąć i na dodatek wróg im nie oddaje. Ale oczywiście są drogie...

Spokojnie się je robi, już nie będe się powtarzał - po prostu spróbuj.


Nazgul napisał:

Przy czym magowie są śmiertelnie drodzy i raczej będą późno, jak na 4 poziom.

Budynek w 1 tyg, używamy od 2 tyg. To nie jest raczej późno. W WŻ, zamku, bastionie, twierdzy, cytce, nekro, inferno, lochu też nie używa się 4-go lvl'a w 1 tyg. Więc o co chodzi?


Nazgul napisał:

Ma, a poza tym zadaje świetne obrażenia 2-5, przy czym ma aż 15 hp i 8 obrony. A wiesz ile kusznicy mają offa? Tyle samo, co reptiliony, czyli dokładnie 6. Reptiliony zmagają sie nawet z elfami, czego żaden inny strzelec 2 poziomu nie potrafi, reptiliony trzymają się niezwykle długo, a z Tazarem praktycznie nie odnoszą strat. Jest to najlepsza jednostka 2 poziomu, która gremliny jest w stanie łatwo rozwalić.

Nikt nie neguje siły reptów, które potrafią ładnie pocisnąć elfy. (ale tylko na PC balance) Nie mają jednak szans z gremlinami + magami, o czym było powiedziane. Umiejętnie wykorzystane gremliny z czarami dżinów potrafią i same pokonać repty.

Ostatnio edytowany przez Żywiołak (2009-04-26 19:43:50)


http://images50.fotosik.pl/163/eb684b0600f0cbcd.jpg

Offline

 

#152 2009-04-26 21:12:51

Nazgul

Przestępca

Zarejestrowany: 2009-04-21
Posty: 16
Miasto: Inferno i Nekropolia
Kampania: Wszystkie z SOD
Jednostka: Wampir i Ifryt
Bohater: Sandro i Nymus

Re: Loch vs Forteca

Mathias napisał:

Jeden strzelook, który ma atak taki jak poz. 1

Kusznik też ma taki atak. To jest atak, jaki jest dobry na 2 poziomie, poza tym kusznik pada jak mucha - reptilion jest twardy jak głaz.

Mathias napisał:

a ponadto zadaje więcej obrażeń.

Od kiedy 2-3 > 2-5? Nowa matma? Owszem, w podwójnym strzale zadaje 4-6 i wtedy jest minimalnie więcej, ale Ty mówiłeś, jakoby kusznik poza swoim podwójnym strzałem, zadawał więcej obrażeń, a tak nie jest.

Mathias napisał:

Ale bajek nie opowiadamy...

Co do meduzy nie mam pewności stuprocentowej, ale jest ona śmiesznie tania i ma większy przyrost od kapłana, więc gorsza na pewno nie jest. Arcymag jest lepszy od kapłana i tu nie ma innej możliwości.

Mathias napisał:

Magyar tylko Drago mówi, że jest głupi, bo Drago mówi, że Magyar jest głupi.

Chyba czytasz posty z dołu do góry (broń Boże nie jest to żaden atak w Twoją stronę). Magyar sugerował, że to ja jestem głupi.

Żywiołak napisał:

Prędkość nie ma takiego znaczenia

Jakieś ma, bo bez dobrego speeda nie poabsorbujesz sobie szybkich wrogów.

Żywiołak napisał:

Spokojnie się je robi, już nie będe się powtarzał - po prostu spróbuj.

Sądzisz, że nie próbuję? Robię to, ale zauważyłem, że muszę mieć na stanie kapitol i przynajmniej 2 ratusze, żeby nie splajtować, przy czym oba pozostałe miasta stoją praktycznie bez obrony, bo żeby robić db przy grze fortecą, nie ma mocnych.

Offline

 

#153 2009-04-27 15:03:33

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Loch vs Forteca

Kusznik też ma taki atak. To jest atak, jaki jest dobry na 2 poziomie, poza tym kusznik pada jak mucha - reptilion jest twardy jak głaz.

Kolego, czy ty nie rozumiesz, że kusznik atakuje podwójnie?

Od kiedy 2-3 > 2-5? Nowa matma? Owszem, w podwójnym strzale zadaje 4-6 i wtedy jest minimalnie więcej, ale Ty mówiłeś, jakoby kusznik poza swoim podwójnym strzałem, zadawał więcej obrażeń, a tak nie jest.

Źle się wyraziłem: kusznik zadaje więcej obrażeń, co jest efektem podwójnego strzału.

Co do meduzy nie mam pewności stuprocentowej, ale jest ona śmiesznie tania i ma większy przyrost od kapłana, więc gorsza na pewno nie jest. Arcymag jest lepszy od kapłana i tu nie ma innej możliwości.

Teoretycznie tak, ponieważ posiada wyższy przyrost. Ale ma też taki sam koszt i wyższą cenę budowli. To oczywiście nie zmienia faktu, że Kapłan jest jedną z gorszych jednostek, ale na pewno nie najgorszą (za takie uznaję Magmę i Enta, które praktycznie się nie przydają). Mimo wszystko prędzej Cyta podejdzie do Zamku, nie odwrotnie.

Chyba czytasz posty z dołu do góry (broń Boże nie jest to żaden atak w Twoją stronę). Magyar sugerował, że to ja jestem głupi.

Ah, nie mówię o tej, że tak to nazwę, aferze. Drago i stasek niszczą się nawzajem, od kiedy się poznali. Po prostu zbyt się różnią. Powiedz tylko, który konkretnie post staska cię uraził (zacytuj go). Jeśli rzeczywiście będzie tam prowokacja, zajmę się tym.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#154 2009-04-27 19:31:04

Nazgul

Przestępca

Zarejestrowany: 2009-04-21
Posty: 16
Miasto: Inferno i Nekropolia
Kampania: Wszystkie z SOD
Jednostka: Wampir i Ifryt
Bohater: Sandro i Nymus

Re: Loch vs Forteca

Mathias napisał:

Kolego, czy ty nie rozumiesz, że kusznik atakuje podwójnie?

Chyba nie mówimy o tym samym Podwójny strzał nie podwyższa w żaden sposób statystyki ataku kusznika, która wynosi 6, czyli dokładnie tyle samo, co u reptiliona.

Mathias napisał:

Źle się wyraziłem: kusznik zadaje więcej obrażeń, co jest efektem podwójnego strzału.

Teraz prawda

Mathias napisał:

Ah, nie mówię o tej, że tak to nazwę, aferze.

A, to sorki, znowu się nie zrozumieliśmy

Mathias napisał:

Powiedz tylko, który konkretnie post staska cię uraził (zacytuj go). Jeśli rzeczywiście będzie tam prowokacja, zajmę się tym.

Nawet moderator zwrócił uwagę, że była to prowokacja (Ty zresztą też). Chodzi mi dokładnie o ten fragment:

Magyar napisał:

Ktos tutaj ma chyba rozum i pojecie XIX-wiecznego Rosyjskiego Chlopa Panszczyznianego, jezeli uwaza, ze Forteca jest slabym miastem, a jej cena to jakas gigantyczna bariera...

Offline

 

#155 2009-04-27 19:39:22

Drago

Przestępca

Zarejestrowany: 2009-01-14
Posty: 305
Miasto: Inferno
Kampania: Wszystkie z Inferno
Jednostka: Arcydiabeł i Czarny Smok
Bohater: Calh

Re: Loch vs Forteca

Bo to była prowokacja. On tak uwielbia prowokować, żeby potem wszystko zwalić na innych. Dobrze, że zwróciłeś uwagę na tę prowokację, Nazgul . A co do enta, to owszem, jest on użyteczny. Jest znacznie wytrzymalszy od kapłana, znacznie tańszy, a skutecznie nie dopuści szybkiej jednostki (która nie pokona całej mapy w jednej turze) do naszego cennego elfa. I bez przesady, nie jest aż tak wolny. Wystarczy głupi naszyjnik przyspieszenia, żeby drzewko było najlepszą obroną dla elfa .

Żywiołak napisał:

Idiotyzm, zarówno gargulec, jak i golem bronią strzelaków...

Gargulec, który jest szybki, ma bronić gremlina? Po co, skoro i tak przed niczym go nie obroni - gargulec w walce wręcz wygra tylko z zombiem, a taki syf do nas na pewno nie dojdzie.


Mathias: Odezwał się święty. Upomnienie za prowokacje. Mam już dość waszych kłótni!

Offline

 

#156 2009-04-27 20:01:55

Żywiołak

Obywatel

Zarejestrowany: 2009-04-11
Posty: 126

Re: Loch vs Forteca

Drago napisał:

Wystarczy głupi naszyjnik przyspieszenia

Brakuje argumentów?:>:> Jeden z najlepszych artefaktów w grze... To czyninik losowy, nie liczymy tego. A Ty jak zwykle piszesz "głupi", żeby nie czynić tego zdania zbyt poważnego. Podobnie jest z "głupia ważka", która doleci i zabije wszystkie gremliny (jak czytam niektóre posty, niekoniecznie Twoje).

Drago napisał:

Gargulec, który jest szybki, ma bronić gremlina? Po co, skoro i tak przed niczym go nie obroni - gargulec w walce wręcz wygra tylko z zombiem, a taki syf do nas na pewno nie dojdzie.

Oczywiście, że ma bronić... Przecież nie przelatywać na drugie koniec planszy, żeby próbować zdjąć strzelaki wroga. Jak się ma lepsze strzelaki, to się chroni swoje, nie bije cudze. A co do obrony - oczywiście, że obroni - wytrzyma średnio 3 przeciętne uderzenia (przy trzecim padnie), nikt natomiast nie będzie zaczynał wyłomu w strzelakach od gremlinów, które dzięki temu ostro koszą jednostki wroga przy naszych innych oddziałach. Gargulec ma nie brać udziału w walce wręcz, ma uniemożliwić dojście do wybranego strzelaka.

Co do pierwszych dwóch zdań - żal. Nauczyliście się słowa prowokacje i się cieszycie? Najbardziej mi się podobają niektóre zdania ze starych tematów - "dobrze, że nie odpowiedziałeś prowokacją na jego prowokację". Jak się nie wie, co powiedzieć, to się zmyśla Drago. Nadal nie odpowiedziałeś w sprawie gry.


http://images50.fotosik.pl/163/eb684b0600f0cbcd.jpg

Offline

 

#157 2009-04-27 20:20:32

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Loch vs Forteca

No, Nazgul, więc w sprawie Kusznika już obgadaliśmy. W statach wprawdzie ma równy atak, co reptilion, ale podwójny strzał zmienia postać rzeczy (w końcu w zamian za niski deff coś powinien otrzymać).

No więc co do tego cytatu: ja tam bym się spierał, czy ci chłopi pańszczyźniani nie mieli większego pojęcia o życiu niż my, ale jak tam chcecie. Bardziej to mnie zaczyna już drażnić stosunek między staskiem i Drago. Koledzy, ile to już miesięcy trwa wasz spór?



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#158 2009-04-27 20:21:43

 Magyar

Rekrut

Skąd: Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2008-08-29
Posty: 1634
Miasto: Zamek, Bastion i Forteca
Kampania: The Restoration of Erathia
Jednostka: Archaniol, Zloty Smok i Tytan
Bohater: Lyonis, Elleshar i Solmyr
Magia: Woda

Re: Loch vs Forteca

Żywiołak napisał:

Drago napisał:

Wystarczy głupi naszyjnik przyspieszenia

Brakuje argumentów?:>:> Jeden z najlepszych artefaktów w grze... To czyninik losowy, nie liczymy tego. A Ty jak zwykle piszesz "głupi", żeby nie czynić tego zdania zbyt poważnego. Podobnie jest z "głupia ważka", która doleci i zabije wszystkie gremliny (jak czytam niektóre posty, niekoniecznie Twoje).

Drago napisał:

Gargulec, który jest szybki, ma bronić gremlina? Po co, skoro i tak przed niczym go nie obroni - gargulec w walce wręcz wygra tylko z zombiem, a taki syf do nas na pewno nie dojdzie.

Oczywiście, że ma bronić... Przecież nie przelatywać na drugie koniec planszy, żeby próbować zdjąć strzelaki wroga. Jak się ma lepsze strzelaki, to się chroni swoje, nie bije cudze. A co do obrony - oczywiście, że obroni - wytrzyma średnio 3 przeciętne uderzenia (przy trzecim padnie), nikt natomiast nie będzie zaczynał wyłomu w strzelakach od gremlinów, które dzięki temu ostro koszą jednostki wroga przy naszych innych oddziałach. Gargulec ma nie brać udziału w walce wręcz, ma uniemożliwić dojście do wybranego strzelaka.

Co do pierwszych dwóch zdań - żal. Nauczyliście się słowa prowokacje i się cieszycie? Najbardziej mi się podobają niektóre zdania ze starych tematów - "dobrze, że nie odpowiedziałeś prowokacją na jego prowokację". Jak się nie wie, co powiedzieć, to się zmyśla Drago. Nadal nie odpowiedziałeś w sprawie gry.

Po primo, to oczywiscie, ze ten naszyjnik nie ma zadnego znaczenia, jako argument, ale mniejsza o to . A co do Gargulca, to faktem jest, ze pomimo swojej szybkosci (nie malej, zreszta) jest glownie uzywany, do obrony (oslony) naszych strzelokow. A jego szybkosc jest atutem, bo dzieki temu mamy spore szanse, ze w pore obstawimy (na przyklad) naszych Arcymagow, tymi wlasnie Gargulcami.

A teraz cos jeszcze:


Drago napisał:

Bo to była prowokacja.

Prowokacja?! Prowokacja, to byla... ale w Gliwicach, 31 Sierpnia 1939 roku...

Drago napisał:

On tak uwielbia prowokować, żeby potem wszystko zwalić na innych. Dobrze, że zwróciłeś uwagę na tę prowokację, Nazgul .

Czy ja cokolwiek KIEDYKOLWIEK na kogos zwalilem? Teraz to ty posadzasz mnie, i rownie dobrze teraz ja moge powiedziec, ze to jest prowokacja, ale ja nie jestem kapo...


http://i46.tinypic.com/2lkp2fa.png

"Do ataku! - Krzyknął dzielnie Generał, Spierdzielając w krzaki..."

Offline

 

#159 2009-04-27 20:27:47

 Majer

Obywatel

8683191
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-04-24
Posty: 486

Re: Loch vs Forteca

Żywiołak nie doczekasz się to urok tego forum i jako że na początku chciałem im coś wbić do łba to teraz jest to swoistego rodzaju marnowanie mojego czasu i literek na klawaiaturze. Dlatego zamiast długich postów która maja ich uczyć pisze krótkie dla zabawy pościki. Bo co by nie powiedzieć czy szanuje was czy nie nie licząc kilku osób to forum śmieszne z lekka. Niektóre wypowiedzi nadają się do Łapu-Capu.  Do pełni krytycyzmu z mojej strony brakuje wam słow w stylu "koffam", "$%&*#$%" itp.

No przykładem i do tematu ile można gadać że gargulce i golemy są do zasłonięcia strzeloków głównie gremlów, jako że wróg podejdzie jak będziemy się chronić to niezłe DMG nawet takimi gremlami.

Drago, stasek to prowakacja zabijcie mnie za to no śmiechuwarte.


http://img.userbars.pl/137/27235.png
"Co wypijesz to wypocisz, co cię nie zabije to cię wzmocni"

http://i49.tinypic.com/11m9lyv.png

Offline

 

#160 2009-04-27 21:34:49

Drago

Przestępca

Zarejestrowany: 2009-01-14
Posty: 305
Miasto: Inferno
Kampania: Wszystkie z Inferno
Jednostka: Arcydiabeł i Czarny Smok
Bohater: Calh

Re: Loch vs Forteca

Żywiołak napisał:

Jeden z najlepszych artefaktów w grze...

Też tak sądzę, nawiasem mówiąc dostałem go dwa razy z rzędu na start, gdy jako premię wybrałem artefakt. Losowy jak losowy, nie zmienia faktu, że drzewiec słaby nie jest.

Żywiołak napisał:

Podobnie jest z "głupia ważka", która doleci i zabije wszystkie gremliny

Ja chyba nawet tak pisałem, ale wiem już, że to mija się z prawdą. Gremliny faktycznie wymiatają na początku.

Magyar napisał:

Po primo, to oczywiscie, ze ten naszyjnik nie ma zadnego znaczenia, jako argument, ale mniejsza o to

Nie mniejsza o to, bo ten artefakt to był przykład, jak można podwyższyć skuteczność enta. Wystarczy przecież zwyczajne przyspieszenie i drzewo znakomicie sobie radzi. Nie jest gorsze od kapłana, jest od niego dużo lepsze...

Magyar napisał:

A jego szybkosc jest atutem, bo dzieki temu mamy spore szanse, ze w pore obstawimy (na przyklad) naszych Arcymagow, tymi wlasnie Gargulcami.

Bo golemy biegają po całej mapie i nie zdążą zasłonić...?

Magyar napisał:

Prowokacja?!

Żebyś wiedział, i to nie pierwszy raz. Zniechęcasz do siebie nawet nowych userów, a mnie tu się dziwią, że Cię nie lubię...

Magyar napisał:

Czy ja cokolwiek KIEDYKOLWIEK na kogos zwalilem?

Kiedykolwiek? Nie, tylko jakieś dziesięć razy... Zaczynasz kłótnie, a potem bredzisz, że Ty nie jesteś winny, że blablabla, że wszyscy się kłócili, ale Ty nie itd. itp.

Magyar napisał:

Teraz to ty posadzasz mnie

Tak, coś nie pasi?

Magyar napisał:

ale ja nie jestem kapo...

Ja też nie, ale Ty jesteś dla mnie przypadkiem... nadzwyczajnym, więc "wybacz", ale inaczej traktuję innych, inaczej traktuję Ciebie. Nie obrazisz się? Zresztą i tak mi to wisi.

Mathias napisał:

Koledzy, ile to już miesięcy trwa wasz spór?

Pół roku chyba już będzie mniej więcej. Zważywszy na to, że dopóki Magyar nie napisze jakiegoś głupiego zdania, dopóty jest spokój. Ja mu współczuję, bo sam sobie robi wrogów, nawet wśród nowych userów.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Betonové septiky se v oblasti Český Krumlov https://vranov-nad-topou.ebetonovezumpy.sk