Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#11 2010-03-11 21:02:12

 GiBoN

Generał

900582
Zarejestrowany: 2009-06-25
Posty: 2543
Miasto: Loch/Cytka
Kampania: Smocza krew/ogolnie SoD
Jednostka: Czarny smok/Hydra/Archdevil
Bohater: Gunnar/Tazar/Crag/Isra
Magia: Zależnie od miasta

Re: Religie świata

Dla mnie systemy działania religii i ich wzajemna tolerancja nie mają sensu, tak na marginesie to czy Jezus nie jest wg. muzułmanów trzecim prorokiem od końca, gdzie wiadomo pierwszym jest Mahomet...

PS. Obejrzałem sobie "Anioły i demony", naprawdę fajny film, polecam .


http://heroes.vot.pl/Obrazki/sygna.JPG

Offline

 

#12 2010-03-12 16:31:28

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Religie świata

Ej, arabowie są przecież do tyłu. Oni mają rok 1400 około. Jeszcze żyją w średniowieczu.
Zresztą arabowie zrobili się tacy niemili dla chrześcijan właśnie przez krucjaty. Wcześniej wszyscy kursowali do Jerozolimy i jakoś problemu nie było.


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#13 2010-03-12 17:47:42

 Olórin

Generał

34741593
Skąd: AvLee
Zarejestrowany: 2009-08-11
Posty: 1094
Miasto: Bastion
Kampania: Cień Śmierci
Jednostka: Centaur Bojowy
Bohater: Mephala

Re: Religie świata

Z grubsza masz rację że to przez krucjaty. Ale czy oni nie prowadzili świętych wojen? Czy siedzieli potulnie? Też były różnego rodzaju podchody i otwarte wojny.


Tolerancja religijna wynika w naszych czasach tylko z tego, że gdyby teraz jakiś papież, bądź przywódca innej religii powiedział "idźmy z nimi na wojnę na chwałę bożą/allaha i reszty spółki" to nikt by się nie ruszył (może odsetek). Religie się wg mnie tolerują, bo de fakto nie mają wyboru.


http://i50.tinypic.com/2a8ouvd.png
http://i49.tinypic.com/2ijm0b5.png
[CENTER]http://www.nodiatis.com/pub/1.jpg[/CENTER]

"Prawdziwy władca jest zawsze w pierwszym w boju i ostatnim w odwrocie..."

Offline

 

#14 2010-03-12 20:16:27

 Lowcakur

Rekrut

4499461
Skąd: Rumia/Strande
Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 1391
Miasto: Lochy/Nekropolia/Inferno
Kampania: Podziemia i Diabły
Jednostka: Złe Oko/Wampirzy Lord/Magog
Bohater: Ajit/Vokal/Xeron
Magia: Ogien/Ziemia
WWW

Re: Religie świata

No wiesz arabowie nie musza sie ruszac bo juz to robia A krucjaty byly riposta chrzescijan na wielkie arabskie podboje od VIIw do IXw gdzie zostali zatrzymani przez karola wielkiego itp... Radz przeczytac taka ksiazke jak Diuna. Tam jest fajna futurystyczna wizja religii swiata


One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...

http://i48.tinypic.com/1zou4h1.png

Offline

 

#15 2010-06-14 00:18:13

 Magyar

Rekrut

Skąd: Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2008-08-29
Posty: 1634
Miasto: Zamek, Bastion i Forteca
Kampania: The Restoration of Erathia
Jednostka: Archaniol, Zloty Smok i Tytan
Bohater: Lyonis, Elleshar i Solmyr
Magia: Woda

Re: Religie świata

Ja to skomentuję tak:
http://demotywatory.pl/543187/Poprawnosc-polityczna

Kwestią czasu jest, jak liczba Muzułmanów przerośnie liczbę Chrześcijan. Z tym, że Chrześcijaństwo rozwija się dosyć powoli, bo pokojowo. Natomiast Islam jest bardzo często narzucany siłą, a liczba jego wyznawców rośnie głównie tylko dlatego, że rozmnażają się oni w zatrważającym tempie.


http://i46.tinypic.com/2lkp2fa.png

"Do ataku! - Krzyknął dzielnie Generał, Spierdzielając w krzaki..."

Offline

 

#16 2010-06-14 11:45:08

 Lowcakur

Rekrut

4499461
Skąd: Rumia/Strande
Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 1391
Miasto: Lochy/Nekropolia/Inferno
Kampania: Podziemia i Diabły
Jednostka: Złe Oko/Wampirzy Lord/Magog
Bohater: Ajit/Vokal/Xeron
Magia: Ogien/Ziemia
WWW

Re: Religie świata

No wiadomo, 10 zon daje no powiedzmy... 10 dzieci rocznie. A islam, jak to powiedzial Węgier, takze roznosi sie po swiecie nizym dżuma, oraz ma podobne do dumy dzialanie .


One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...

http://i48.tinypic.com/1zou4h1.png

Offline

 

#17 2014-06-06 23:32:07

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Religie świata

Ja jestem przywiązany do swojej religii, nikomu jej nie narzucam, ale będę jej bronił, jeśli zajdzie taka potrzeba. Jeśli np. państwo zakazałoby mi celebracji świętej niedzieli, wówczas uważam, że mam prawo do jego zdrady, ponieważ to już nie jest moje państwo, gdyż łamie prawa człowieka oraz niszczy fundamenty polskości (w końcu chrześcijaństwo było istotnym budulcem tożsamości narodowej). Religia sama w sobie powinna stanowić kwestię indywidualną. Nie popieram żadnych skrajności. Ataki na Kościół - swoją drogą często słuszne - ze strony osób spoza wspólnoty są dla mnie żałosne. To nie ich Kościół - nie ich sprawa. Dlatego też nie każda decyzja papieża Franciszka, który chciałby z dobroci serca przekonać do siebie także apostatów, jest przeze mnie odbierana pozytywnie (ale za to każdą szanuję z racji dogmatu o nieomylności papieża). Wiele osób twierdzi np., że religia jest źródłem zła. To bzdura. To ludzie czynią zło, bezczeszczą święte symbole i przywłaszczają je. To ludzie grzeszą, a nie Bóg. Jeśli mielibyśmy się tak rzucać liczbami, ile to osób zginęło w czasie krucjat i inkwizycji, to okazuje się, że ofiar ateizmu czy okultyzmu jest kilkaset razy więcej - a wystarczy spojrzeć na sam XX wiek: nazizm, stalinizm, maoizm, dżucze, czerwoni khmerzy czy miliony nienarodzonych dzieci wymordowanych drogą aborcji. Więc nie ma sensu się rzucać, kto ma rzekomo więcej na sumieniu. Religia pomaga mi w życiu i umieraniu. To moja indywidualna sprawa, a zarazem mój przywilej z racji bycia człowiekiem, aby swoją wiarę pokazywać także na zewnątrz w sposób nieinwazyjny.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#18 2015-02-23 00:52:40

ankakoszykowka

Przybysz

Zarejestrowany: 2015-02-23
Posty: 1
WWW

Re: Religie świata

a jakie macie opinie nt ateistów?

Offline

 

#19 2015-02-23 09:02:06

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Religie świata

A co z nimi? Ich światopogląd, ich sprawa. Na odrobinę szacunku zasługuje fakt pełnego przyznania do tego, że nie ma czegoś takiego jak siła wyższa, wiara i modły to wysyłanie próśb do powietrza. Gdy następnie umrzemy, to game over, nic już nie ma.

Człowiek jakby nie znalazł Boga/bóstw/inne to sam by go sobie wymyślił. Może nawet tak zrobił, któż to może wiedzieć. Człowiek boi się nieznanego i próbuje dodać sobie otuchy, że coś tam jest za kurtyną. Są ludzie, którzy wykorzystują ten naturalny lęk przed śmiercią do własnych celów - pod tym hasłem rozumiemy kapłanów wszelkiego rodzaju, którzy nie są wcale motywowani wiarą, a tym, żeby mieć dobrze. W żadnym razie nie będę się czepiał porządnych osób.

Zaletą religii jest to, że pozwala dać jakiś kręgosłup moralny. Nie zabijaj, nie kradnij itp. Różnie z tym bywa w życiu, ale zawsze coś. Nie znaczy to, że ktoś wychowany bez wpływu religii będzie "złym" człowiekiem. Ostateczny wybór należy do zainteresowanego.

W porównaniu do mojego posta sprzed 5 lat. Oprócz tego, że jestem mniej aktywny (czytaj: kiedy byłem ostatni raz w kościele?) to wiele się nie zmieniło.

Ostatnio edytowany przez Sauron (2015-02-23 09:03:35)


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#20 2015-02-23 12:46:53

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Religie świata

Do ateistów nic nie mam, z antyklerykałami jestem na otwartej ścieżce wojennej jako dosyć konsekwentnie praktykujący katolik (nie chodzi mi o wybielanie oblicza Kościoła na siłę, a raczej o obronę własnej wspólnoty przed bezsensownym "oświecaniem" przez jej przeciwników, które zbyt często sprowadza się do obrażania i plucia jadem). Ateizm to zwykły pogląd, że Boga nie ma. Ciekawym jest, że niektóre organizacje zaczynają wręcz robić z niego swego rodzaju "religię niewiary", co jest nie tylko sprzeczne z logiką i zdrowym rozsądkiem, ale również rodzi niepotrzebne nieporozumienia pomiędzy wierzącymi a niewierzącymi. Wśród moich znajomych jest wielu ateistów, obecnie już zostali tylko ci z tzw. przekonania, ponieważ moda na ateizm, która jeszcze z 2 lata temu panowała wśród młodzieży, powoli ustępuje innym "modom" (teraz chyba na topie jest krucjata o niezawisłość marihuany, która nawet mnie - pełnego zwolennika legalizacji narkotyków - zaczyna powoli drażnić ze względu na przesadną ekspansywność). Dogadać się można z każdym, religia to prywatna sprawa każdego człowieka, nigdy nikomu w butach nie wchodzę w jego poglądy na sprawy wiary/niewiary i dokładnie tego samego oczekuję od innych, co niestety już takie oczywiste nie jest.

Człowiek jakby nie znalazł Boga/bóstw/inne to sam by go sobie wymyślił. Może nawet tak zrobił, któż to może wiedzieć. Człowiek boi się nieznanego i próbuje dodać sobie otuchy, że coś tam jest za kurtyną. Są ludzie, którzy wykorzystują ten naturalny lęk przed śmiercią do własnych celów - pod tym hasłem rozumiemy kapłanów wszelkiego rodzaju, którzy nie są wcale motywowani wiarą, a tym, żeby mieć dobrze. W żadnym razie nie będę się czepiał porządnych osób.

No tak, gdyby Boga nie było, należałoby go wymyślić [I. Kant], ale zarazem stawiając na istnienie Boga niczego nie tracimy, a możemy jedynie zyskać po śmierci [Zakład Pascala]. Człowiek ma rzeczywiście naturę wierzącą, lubimy doszukiwać się udziału sił nadprzyrodzonych w naszym życiu. Co do kapłanów, nie da się ukryć, że niektórzy działają tylko w celu wyzysku ludności, to niestety plaga każdej epoki dziejów - jednak moim zdaniem o ile rzeczywiście w średniowieczu czy jeszcze nawet na początku XX wieku należało tego typu praktyki piętnować i ludzi uświadamiać ze względu na utrudniony dostęp do wiedzy, o tyle w XXI wieku wydaje mi się, że każdy ma dostęp na własną rękę do tylu zasobów intelektualnych, że jeśli ktoś daje się manipulować wyrodnym duchownym, to nie należy go w żaden sposób żałować.


Przez ostatnie lata moja wiara się pogłębiła, radykalizmy częściowo osłabły, częściowo wzrosły. I jakkolwiek niestety widzę na co dzień, jak wielu chrześcijan przypomina faryzeuszy z Biblii, to nie widzę już sensu tego stanu rzeczy zmieniać - ich wybór, ich sumienie, ich sprawa, dopóki nie naruszają cudzej godności. Dokładnie to samo tyczy się przedstawicieli innych religii, a także ateistów czy deistów (wszędzie znajdą się czarne owce, ale na to się już nic nie poradzi, dajmy na to pompowanie nienawiści do muzułmanów mi się bardzo nie podoba).



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Zamość Grand Hotel Juba 2 chambres dans maison proche transports