Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#1 2010-05-30 21:25:12

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Zmiany w konstytucji

No więc jeszcze nie tak dawno, bo kilka miesięcy temu, głośno było nt. planowanych zmian w Konstytucji RP (jedyna istotna dyskusja w Sejmie). Są już pierwsze propozycje:
PiS wydało już swój projekt. Chcieliby wzmocnić władzę Prezydenta RP (i na dłuższą metę wprowadzić w Polsce autorytaryzm). Są tam również zapisy m. in. dotyczące nieuznawania związków homoseksualistów, no i bardzo kontrowersyjny wstęp ,,W imię Boga Wszechmogącego".
Zaś PO ma kilka luźnych pomysłów. Chcą osłabić już i tak słabą pozycję Prezydenta, zrobić z niego marionetkę, zmniejszyć liczbę posłów i senatorów oraz wzmocnić władzę Premiera.
Krótko mówiąc dwie przeciwstawne propozycje. Pytam więc w tej chwili, którą popieracie? Wolicie silnego prezydenta czy premiera? No i co powiecie o innych propozycjach obu partii?

Osobiście uważam, że skoro Prezydent RP jest wybierany w wyborach powszechnych i bezpośrednich, to powinien posiadać jak największe pole działania. Ostatnio Lech Wałęsa się wypowiadał i powiedział, że obecna pozycja 1. osoby w państwie jest bardzo ograniczająca (mówił, że podyktowana przez opozycję wobec niego) i musiał zatrudniać prawników, aby wykorzystać władzę maksymalnie i nie przekroczyć uprawnień. Tak więc jeśli wprowadzono by to, czego chce PO (ich pomysł jest ewidentnie zrobiony pod Tuska, zresztą co tu kryć - projekt PiS pod Kaczyńskiego), to prezydent byłby niepotrzebny. Po co nam marionetka? Oczywiście, władza, jaką proponuje PiS, jest także niebezpieczna (spojrzeć można choćby na Białoruś) i w złych rękach zaszkodzi Polsce. Jednak mimo wszystko bliżej mi do konstytucji by Bliźniacy niż do propozycji PO.
Jeśli chodzi o "odchudzenie" Sejmu i Senatu, to, cytując premiera Paulaka ,,Lepiej zlikwidować Senat".
Rejestrowanie homo jakoś mnie specjalnie nie interesuje - niech sobie będą i żyją, jak chcą.
A wstęp do konstytucji PiS... hmmm, nie chcę, by ktoś miły nazwał mnie "młodym moherem", więc nie będę się wypowiadać.


Zapraszam do dyskusji!



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#2 2010-05-30 21:51:42

 GiBoN

Generał

900582
Zarejestrowany: 2009-06-25
Posty: 2543
Miasto: Loch/Cytka
Kampania: Smocza krew/ogolnie SoD
Jednostka: Czarny smok/Hydra/Archdevil
Bohater: Gunnar/Tazar/Crag/Isra
Magia: Zależnie od miasta

Re: Zmiany w konstytucji

Pozwól, że ja się teraz wypowiem młody moherze <joke>. Ja bym nie wzmacniał nad to władzy prezydenckiej, ale i jej nie osłabiał, więc skupie się na dalszych propozycjach. Mafia by Kaczka & Rydzyk chce z nas zrobić niewolników i pozbawić demokracji więc  mogą mnie pocałować w tyłek. Co do odchudzenia sejmu i senatu, to świetny pomysł! Do tego zamiast 12,5 tys. niech miesięcznie mają po 4 tys. i pomogą tym samym łatać dziury budżetowe ^^.


http://heroes.vot.pl/Obrazki/sygna.JPG

Offline

 

#3 2010-05-30 22:13:12

 Lowcakur

Rekrut

4499461
Skąd: Rumia/Strande
Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 1391
Miasto: Lochy/Nekropolia/Inferno
Kampania: Podziemia i Diabły
Jednostka: Złe Oko/Wampirzy Lord/Magog
Bohater: Ajit/Vokal/Xeron
Magia: Ogien/Ziemia
WWW

Re: Zmiany w konstytucji

Najmodniejsze tego lata: Kaczka po Smolensku i zimny Lech   A tak na serio to mam dylemat. Podoba mi sie silniejsza wladza prezydenta, ale sama akcja PiS i Ojca Dyrektora mnie zniecheca wiec jestem za: PPP czyli Polska Partia Piwa


One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...

http://i48.tinypic.com/1zou4h1.png

Offline

 

#4 2010-05-30 23:27:07

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Zmiany w konstytucji

Przecież nie całe PiS się składa z mocherów i GiBoN nie porównuj mnie do fanatyków Ojca Dyrektora, ok? Czy wg Ciebie ktoś, kto się zgadza z ich programem, to od razu mocher? Owszem, popieram ich w kwestiach silnej władzy prezydenckiej, podatku progresywnego, zaostrzenia kar i przywrócenia kary śmierci dla seryjnych. Ale jeśli chodzi o takie sprawy jak aborcja, eutanazja, in vitro czy ganja - stoję murem po stronie socjaldemokratów (czyt. chciałbym ich zezwolenia).

Wracając do tematu, to uważam, że Prezydent [u]wybierany w wyborach POWSZECHNYCH i BEZPOŚREDNICH[/b] powinien posiadać szersze uprawnienia. Skoro naród go wziął, to czemu ma mieć związane ręce. Obecnie jego władza ogranicza się w sumie tylko do weta i uczestnictwa w powoływaniu kilku urzędów. A dlaczego premier - czwarta osoba w państwie, której nie wybieramy bezpośrednio - posiadać miałby szersze uprawnienia? Nie rozumiem tego...



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#5 2010-05-31 00:16:35

 GiBoN

Generał

900582
Zarejestrowany: 2009-06-25
Posty: 2543
Miasto: Loch/Cytka
Kampania: Smocza krew/ogolnie SoD
Jednostka: Czarny smok/Hydra/Archdevil
Bohater: Gunnar/Tazar/Crag/Isra
Magia: Zależnie od miasta

Re: Zmiany w konstytucji

Co do Twojego pytania odpowiem później, bo już nie ta godzina. Ogólnie to chciałbym wiedzieć gdzie Cię tak porównałem, no chyba, że nie zauważyłeś na końcu pierwszego zdania "<joke>", co miało znaczyć mniej więcej tyle co żart. Jeżeli masz zamiar czytać moje posty, to proszę, rób to ze zrozumieniem i w całości.
Bless .


http://heroes.vot.pl/Obrazki/sygna.JPG

Offline

 

#6 2010-05-31 11:23:54

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Zmiany w konstytucji

Słuchaj, dobrze widziałem to <joke>, tylko niech to do Ciebie dotrze: słowo "żart" na końcu zdania nie czyni go mniej obraźliwym. Jest również coś takiego jak niesmaczne żarty... Po prostu uważaj na słowa i szanuj cudze zdanie. Nazywanie kogoś mocherem, bo popiera silną władzę prezydencką jest nie tylko nie na miejscu, ale również absurdalne. Nie tylko Ojciec Dyrektor w Polsce posiada takie poglądy.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#7 2010-05-31 14:45:26

 GiBoN

Generał

900582
Zarejestrowany: 2009-06-25
Posty: 2543
Miasto: Loch/Cytka
Kampania: Smocza krew/ogolnie SoD
Jednostka: Czarny smok/Hydra/Archdevil
Bohater: Gunnar/Tazar/Crag/Isra
Magia: Zależnie od miasta

Re: Zmiany w konstytucji

Ja nie moge. Stwierdzenie "młody moher" użyłeś wcześniej i do tego się odnosiło, dlatego napisałem, że to żart, żebyś wiedział, że nie użyłem tego słowa na poważnie, nie podważam Twoich poglądów i nie mówię nic przeciw Tobie, więc zamiast się obrażać o to, że zażartowałem i wyraźnie to zasygnalizowałem to odetchnij i nie traktuj wszystkiego jak ataki na siebie, ok? Wyluzuj drogi adminie .
Bless


http://heroes.vot.pl/Obrazki/sygna.JPG

Offline

 

#8 2010-05-31 15:07:52

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Zmiany w konstytucji

Jak dotąd to jako atak na siebie uważam tylko... ataki na siebie. Po prostu mnie uraziło takie stwierdzenie, które w dodatku nie jest poparte niczym, gdyż specjalnie, żeby mnie NIE nazwano mocherem, pominąłem kwestie religijne. Zażartowałeś, ale jakoś niesmacznie, a słowa <joke> na końcu wypowiedzi nie zawsze przekonują i załatwiają sprawę.

I lepiej (albo Lepper) wróćmy do tematu .



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#9 2010-05-31 15:51:19

 GiBoN

Generał

900582
Zarejestrowany: 2009-06-25
Posty: 2543
Miasto: Loch/Cytka
Kampania: Smocza krew/ogolnie SoD
Jednostka: Czarny smok/Hydra/Archdevil
Bohater: Gunnar/Tazar/Crag/Isra
Magia: Zależnie od miasta

Re: Zmiany w konstytucji

W każdym razie urazić Ciebie nie chciałem, jak tak to wypada powiedzieć przepraszam . Masz racje, wróćmy do tematu .


http://heroes.vot.pl/Obrazki/sygna.JPG

Offline

 

#10 2010-05-31 16:01:15

 Lowcakur

Rekrut

4499461
Skąd: Rumia/Strande
Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 1391
Miasto: Lochy/Nekropolia/Inferno
Kampania: Podziemia i Diabły
Jednostka: Złe Oko/Wampirzy Lord/Magog
Bohater: Ajit/Vokal/Xeron
Magia: Ogien/Ziemia
WWW

Re: Zmiany w konstytucji

Dzieki Gibon za przeprosiny, wracamy do temtu.


One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...

http://i48.tinypic.com/1zou4h1.png

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Betonové Jímky Smiřice mapa fotowoltaiki