Tajemnice Antagarichu | Heroes 1,2,3,4,5,6,7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1,2,3,4,5,6,7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie

Ciekawostki Heroes 3

Właściciel karczmy szepcze Ci do ucha:

#1 2011-01-26 10:35:20

 Malarz

Obywatel

6085348
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2010-07-03
Posty: 212
Miasto: Ostanio Cytka
Jednostka: Szkielet
Bohater: Zydar, Tazar
Magia: Wody

Recenzja- Krew Elfów

Recenzja, którą musiałem napisać na polski. Dosyć mi się spodobała (=5 za interpunkcję w większości), więc dałem ją na serwis http://nakanapie.pl/books/111854/review … krew-elfow To chyba nie jest jakiś zły link, Mathias, mamy to z Eleazarem w sygnach też.

Wgląd także tutaj:


Krew z Cintry
    Każdy, kto choć trochę interesuje się fantastyką, słyszał o Geralcie z Rivii, słynnym wiedźminie. „Krew Elfów” jest pierwszą częścią sagi napisanej przez Andrzeja Sapkowskiego. O światowym sukcesie „Wiedźmina” świadczą tłumaczenia książek na wiele języków oraz sukces gry komputerowej RPG (za niecałe pół roku premiera drugiej części). Nie ma nic dziwnego w tym, że Geralt stał się towarem eksportowym i znakiem rozpoznawczym polskiej fantastyki. Ale czy naprawdę warto sięgnąć po „Krew Elfów”?
    Książkę rozpoczyna krótka rekonstrukcja wydarzeń z płonącej Cintry. Jeśli spodziewacie się wstępu do akcji oraz przedstawienia bohaterów, to muszę Was zmartwić – akcja rozpoczyna się od razu. Trubadur Jaskier zostaje uprowadzony  przez tajemniczego Rience’a. Porywacz chce informacji o wiedźminie, lecz bard nie udziela ich. W pomocy Jaskrowi przybywa czarodziejka Yennefer. W tym samym czasie Ciri- dziecko niespodzianka- jedzie z Geraltem do Kaer Morhen. Zamek zamieszkały przez wiedźminów, miejsce gdzie Biały Wilk przeszedł Próbę Traw a także został poddany mutacjom, wydaje się niezbyt dobrą lokacją dla dojrzewającej dziewczynki. Jednak czarodziejka Triss Merigold udziela pomocy i opiekuje się Ciri w warowni. Do Kaer Mohren zaczyna docierać niebezpieczeństwo, więc Geralt postanawia zawieść Ciri do świątyni Melitele, gdzie sam się uczył. Jednak nigdzie nie jest już bezpiecznie.
    Mimo że „Krew Elfów” jest pierwszą częścią sagi, to postacie w niej występujące są przedstawione w dwóch zbiorach opowiadań: „Ostatnie Życzenie” i „Miecz Przeznaczenia”. Sapkowski wprowadził tyle charakterów, że nigdy nie wiadomo czy dana osoba będzie miała wpływ na akcję, czy jest tylko pionkiem, dzięki czemu fabuła staje się na tyle zagmatwana, żeby wciągnęła czytelnika na kilka godzin lektury. Sapkowski umiejętnie wplata elementy polityki, humoru, a nawet romansu by jeszcze bardziej nas zaciekawić.
    „Krew Elfów” jest zdecydowanie dobrą książką dla fanów fantastyki i nie tylko. Dotychczas nie poznałem osoby, której nie odpowiadałby styl pisania Sapkowskiego. Osobiście polecam przeczytanie zbiorów opowiadań przed sięgnięciem po pierwszą część sagi, lecz bez ich lektury też da się połapać w fabule. Jedyne co mi pozostaje to gorąco zachęcić do czytania książki jednego z najlepszych polskich pisarzy fantastyki.


Hm, na A4 wygląda że jest jej więcej :E

Ostatnio edytowany przez Malarz (2011-01-26 10:35:49)

Offline

 

#2 2011-01-26 16:11:20

 Lowcakur

Rekrut

4499461
Skąd: Rumia/Strande
Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 1391
Miasto: Lochy/Nekropolia/Inferno
Kampania: Podziemia i Diabły
Jednostka: Złe Oko/Wampirzy Lord/Magog
Bohater: Ajit/Vokal/Xeron
Magia: Ogien/Ziemia
WWW

Re: Recenzja- Krew Elfów

Recenzja ogolnie dobra, ale troche zbyt krotkie zdanka, powinienes je troche roziwnac, oraz powciskac wiecej przymiotnikow. I zbyt gleboko zaszyles sie w fabule, powinienes wspomniec cos pokrotce, aby wciagnac czytelnika.


One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...

http://i48.tinypic.com/1zou4h1.png

Offline

 

#3 2011-02-26 16:27:39

 Nerevan

Obywatel

Skąd: Nadbrzeże/Elbląg
Zarejestrowany: 2008-06-24
Posty: 472
WWW

Re: Recenzja- Krew Elfów

Podobnie, jak Lowcakur, stwierdzam, że zdecydowanie za mocno skupiłeś się na przedstawieniu fabuły - zamiast dać delikatny zarys Ty zrobiłeś pełen szkic i zajęło to większość tekstu.

Malarz napisał:

Dotychczas nie poznałem osoby, której nie odpowiadałby styl pisania Sapkowskiego.

Takich rzeczy nie wolno pisać w recenzji. Po prostu nie wolno i kropka.

Za mało "recenzji w recenzji". Zrobiłeś z tego opis książki. O najważniejszych sprawach: o stylu autora, kreacjach bohaterów, wartości artystycznej jedynie krótko wspomniałeś jak o sprawach drugorzędnych, a to są jedne z głównych punktów takich publikacji.

Jako zachęta do książki - tak, jako recenzja - nie.

Albo po prostu marudzę, ostatnio "zbyt profesjonalnie" podchodzę do literatury.


http://www.piercingmetal.com/graphics/logo_mastodon.jpg

Offline

 
Rangi i tytuły
Zobacz: Komnata Prestiżu

Ludność cywilna
Włóczęga
Przybysz
Obywatel

Armia Królewska
Rekrut
Szeregowiec
Tropiciel
Wojownik
Dowództwo
Generał
Heros

Władze
Strażnik
Hetman
Król
Ranga karna
Przestępca
Nasi Sojusznicy
Zobacz: Sala Tronowa

Akademia Wojny - Heroes of Might and Magic III
Tawerna - 100% Heroes of Might and Magic.
www.disciples.pl
Strażnicy Etherii | Warlords Battlecry Forum

Zapraszamy na nasz portal gamingowy
Zobacz: e-Gildia Graczy

e-Gildia Graczy
Odwiedź także nasz profil na Facebooku!
Motta naszych użytkowników
Zobacz: Hala Sław


Zaprzyjaźnione kanały YouTube
Kanał MJOdorczuka
I tak nie ogarniesz...

Kanał Xena
Co tu dużo mówić?Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://wodzislaw-slaski.szamba-z-certyfikatem.pl Alex Karwia kwatery Etykiety żakardowe spodnie materace koło rynek konkursów sms