Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#1 2011-05-15 19:30:19

 Nerevan

Obywatel

Skąd: Nadbrzeże/Elbląg
Zarejestrowany: 2008-06-24
Posty: 472
WWW

Gitara

Tak mnie zastanowiło, kto z forumowej wspólnoty gra na tym dość popularnym instrumencie.
Jak i co gracie? Macie jakieś ulubione techniki? Na jakim rodzaju gitary gracie?
A może macie z czymś problem - nieważne, czy to ze strojeniem, vibrato, czy interwałami . Może możemy sobie w jakiś sposób pomóc. Albo chociaż wymienić się ciekawymi kawałkami lub ćwiczeniami. A może są sympatycy i fanatycy gitarowej gry, którzy podziwiają innych, ale sami niekoniecznie już grają?
Ktoś chętny do dyskusji?


http://www.piercingmetal.com/graphics/logo_mastodon.jpg

Offline

 

#2 2011-05-15 20:28:09

 Malarz

Obywatel

6085348
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2010-07-03
Posty: 212
Miasto: Ostanio Cytka
Jednostka: Szkielet
Bohater: Zydar, Tazar
Magia: Wody

Re: Gitara

Ja mam gitarę, lecz wiem o niej niewiele. Umiem coś nauczyć się i zagrać jak dostanę taby, mam w planie też akordów się nauczyć. Ogólnie to słabo gram, ale powoli się uczę.

Offline

 

#3 2011-05-15 21:14:59

 Visttia

Obywatel

2088082
Skąd: Archiwum X
Zarejestrowany: 2011-05-04
Posty: 74
Miasto: Loch
Kampania: Smocza Krew
Jednostka: Czarne Smoki
Bohater: Mutare
Magia: Wszelaka
WWW

Re: Gitara

Chciałabym się nauczyć... potrafię jedynie 'zagrać' "Satisfaction" Stonesów.

Offline

 

#4 2011-05-16 18:55:28

I.M.P.R

Obywatel

Zarejestrowany: 2009-06-10
Posty: 68
Miasto: Bastion
Jednostka: Strzelec
Magia: Ziemia

Re: Gitara

Mam gitarę (klasyczną) i jeśli mam taby albo nuty to potrafię coś zagrać. Choć jak zwykle to bywa błędy się zdarzają - szczególnie z moim lichym doświadczeniem.. A jeśli chodzi o dyskusje to chętnie

Ostatnio edytowany przez I.M.P.R (2011-05-16 18:56:10)


Requiescat in Pace

Offline

 

#5 2011-05-19 15:32:18

 Nerevan

Obywatel

Skąd: Nadbrzeże/Elbląg
Zarejestrowany: 2008-06-24
Posty: 472
WWW

Re: Gitara

Dobra, to krótko ode mnie, bo zaraz lecę na Juwenalia.

Gitarzysta akustyczny i elektryczny. Pierwsze piosenki, jakich się nauczyłem to "Gdy nie ma dzieci w domu" Kazika, motyw z "Piratów z Karaibów" oraz "Bad Religion" Motorheada. Aktualnie uczę się teorii muzyki, skal, improwizacji, interwałów i całej reszty tych mądrze-bądź-chociaż-tajemniczo brzmiących słów. Nie jestem może wirtuozem, ale już całkiem sporo potrafię zagrać (zadanie na ten czas to "Blood and thunder" Mastodonu, co już nieźle mi wychodzi). Piszę czasami własne riffy, ale zacięciem kompozytorskim bym tego nie nazwał. Za jakiś czas planuję złapać w łapę bas i pobawić się w o wieeele niższych rejestrach i na 4 strunach.
Ćwiczę prawie codziennie. Palce przed grą rozciągam sobie na motywie z "Master of Puppets" i riffie z "Hej Joe" Hendrixa - polecam, proste, ale efekty widać bardzo szybko.


http://www.piercingmetal.com/graphics/logo_mastodon.jpg

Offline

 

#6 2011-07-08 12:38:46

 Visttia

Obywatel

2088082
Skąd: Archiwum X
Zarejestrowany: 2011-05-04
Posty: 74
Miasto: Loch
Kampania: Smocza Krew
Jednostka: Czarne Smoki
Bohater: Mutare
Magia: Wszelaka
WWW

Re: Gitara

Właśnie powróciłam z obozu gitarowego, więc mogę stwierdzić, że coś tam potrafię. Aczkolwiek nadal mam problem z akordami barowymi, jednak całkiem nieźle mi idzie jak na 10 dni grania. Na stan obecny namawiam moich rodziców na kupno gitary co bym sobie poćwiczyć mogła już sama w domu, a może nawet na jakieś zajęcia się ruszyć. Znam akordy do motywu "Piratów" jednak nie zdążyłam nauczyć się bicia. I jeszcze tam kilka innych przyjemnych rzeczy poznałam jak "Hakuna Matata" na przykład, albo tą melodyjkę z "In the end" graną na klawiszach.

Offline

 

#7 2011-07-08 16:25:42

 Nerevan

Obywatel

Skąd: Nadbrzeże/Elbląg
Zarejestrowany: 2008-06-24
Posty: 472
WWW

Re: Gitara

Visittia napisał:

Znam akordy do motywu "Piratów"

A popatrz, akordów się nigdy nie uczyłem, ale znam motyw główny, solowy. Jak chcesz mogę Ci oba (akordy z biciem i solo) podesłać, bo mam gdzieś w pliku ładnie zapisane.

Aczkolwiek nadal mam problem z akordami barowymi

Nigdy ich nie ćwiczyłem, wchodzą mi intuicyjnie... bądź nie. Po prostu bardzo mało gram na zwykłych akordach (oj, ale na powerchordach to non stop coś ćwiczę). O ile na moim akustyku z ostrymi, metalowymi strunami nie jest to łatwa sprawa (ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć...) to na klasyku z nylonami koleżanki łapię bez problemów.

jednak całkiem nieźle mi idzie jak na 10 dni grania.

Jak w 10 dni ćwiczeń przeszłaś do barowych to spory postęp, ekspresowy ten obóz .

Ostatnio edytowany przez Nerevan (2011-07-08 16:26:16)


http://www.piercingmetal.com/graphics/logo_mastodon.jpg

Offline

 

#8 2011-07-08 22:45:35

 Visttia

Obywatel

2088082
Skąd: Archiwum X
Zarejestrowany: 2011-05-04
Posty: 74
Miasto: Loch
Kampania: Smocza Krew
Jednostka: Czarne Smoki
Bohater: Mutare
Magia: Wszelaka
WWW

Re: Gitara

Nerevan napisał:

Jak chcesz mogę Ci oba (akordy z biciem i solo) podesłać, bo mam gdzieś w pliku ładnie zapisane.

Byłabym wdzięczna wielce w takim razie

Jak w 10 dni ćwiczeń przeszłaś do barowych to spory postęp, ekspresowy ten obóz .

Cały dzień zajęć. Jakieś 9 godzin nam wychodziło, plus ćwiczenia w pokojach, bo kiedy koleżanki ciągle grały to nie miałam nic lepszego do roboty, chociaż później to już stamtąd uciekałam. Pod koniec to już wszystko niemal mnie bolało i nie mogłam się na gitarę patrzeć nawet.

Ostatnio edytowany przez Visttia (2011-07-08 22:46:01)

Offline

 

#9 2011-07-09 14:56:16

 Nerevan

Obywatel

Skąd: Nadbrzeże/Elbląg
Zarejestrowany: 2008-06-24
Posty: 472
WWW

Re: Gitara

Sprawdź e-mail, powinny być 2 pliki w notatniku. Mam nadzieję, że ogarniasz tabulaturę i zapis technik . Jak coś sprawi Ci problem to pisz na PW.

Pod koniec to już wszystko niemal mnie bolało i nie mogłam się na gitarę patrzeć nawet.

Znam ten ból.

A ja się właśnie uczę "ADI/Horror of it all" grupy Anthrax. Całkiem przyjemne intro akustyczne, łatwe i melodyjne.


http://www.piercingmetal.com/graphics/logo_mastodon.jpg

Offline

 

#10 2011-07-09 23:16:25

 Shawn

Rekrut

Zarejestrowany: 2009-07-08
Posty: 229
Miasto: Forteca
Kampania: Zło wraca do domu (WoG)
Jednostka: Dżinn Sułtański
Bohater: Astral

Re: Gitara

Mój brat pożyczył od kolegi gitarę, dwa dni pograłem, podobało mi się, ale ten głupol urwał strunę. ^^
Mam zamiar pożyczyć od własnego kolegi gitarę i z neta nauczyć się grać. Z tabów potrafię coś zagrać, ale granie akordów to dla mnie niepojęta sztuka.


http://i46.tinypic.com/osqwef.png
Bo Szatana trzeba mieć w serduszku, a nie na koszulce...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
gry mmo pojemnik na piasek i sól 160l Ciekawostki