Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


  • Index
  •  » Karczma
  •  » Harry Potter - ostatnia część: opinie

#1 2011-07-21 20:06:23

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Harry Potter - ostatnia część: opinie

Właśnie wróciłem z kina i postanowiłem na świeżo podzielić się swoją opinią na temat exodosu moim zdaniem najlepszej sagi filmowej ostatniej dekady. Harry Potter 7.2/2  został przeze mnie przyjęty pozytywnie. Szedłem do kina tradycyjnie od porażki szóstej części filmu (jedynej, której ekranizacja wg mnie była fatalnie zepsuta) z nastawieniem na klęskę i komerchę. Na sam początek dowiedziałem, że jest tylko wersja 3D, co także było niepokojące. Ale na szczęście zostałem miło zaskoczony. Ekranizacja ostatniego etapu przygód HP została zrealizowana w sposób wybitny. Przedstawiono wszystkie najważniejsze wątki (wreszcie był na to czas - w sumie 240 minut na całą 7. część dzięki podzieleniu na dwie) zostały uwzględnione i wspaniale wykonane, większość zgadzała się z treścią książki (najbardziej rażąca była walka Harrego z Voldemortem na sam koniec, całkowicie zmyślona, ale fajna). Zminimalizowano pierdółki miłosne, co mnie bardzo raduje. Skupiono się na konkretach. Kolorystyka od 6. części mi się nie podoba (strasznie szaro), no ale takie właśnie były klimaty tych książek, a poza tym zdążyłem się przyzwyczaić. Efekty 3D znikome, ale może to i lepiej, bo bilet kosztowałby nie 18, a 81 złotych . Czytałem dzień wcześniej artykuł o rzekomej brutalności i przemocy w filmie - nie zauważyłem niczego wykraczającego poza ramy wcześniejszych. Trochę krwi się polało, ale nic strasznego. W końcu wojna to wojna. Efekty specjalne średnie, muzyka dobra, obsada od lat znakomita.

Moja ocena: 5


A Wy co powiecie o rozstrzygnięciu przygód Pottera w wersji kinowej? Zapraszam do komentarzy.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#2 2011-07-28 17:23:03

 Olórin

Generał

34741593
Skąd: AvLee
Zarejestrowany: 2009-08-11
Posty: 1094
Miasto: Bastion
Kampania: Cień Śmierci
Jednostka: Centaur Bojowy
Bohater: Mephala

Re: Harry Potter - ostatnia część: opinie

Obejrzałem i oto moje stwierdzenia.

Film nakręcony dobrze, a przynajmniej o wiele bardziej ambitnie od pozostałych części. Zakończenie opowieści w wersji filmowej dobre, jednak pozostałbym przy wersji książkowej. Była po prostu lepsza.
A teraz to co mi się nie podobało.
Zmiana zakończenia historii czarnej różdżki, która w książce spoczęła z powrotem w grobie dyrektora.  Brak rozmowy z obrazem na końcu książki, oraz sceny w której Harry naprawia swoją złamaną różdżkę, co miało miejsce w książce.
Ogólnie było też więcej różnych scen, które nie zostały pokazane, ale ogólnie nie były aż tak istotne. Trochę szkoda, że w filmie nie została pokazana historia Dumbledora i że tak skrócili "przedsionek".

Moja ogólna ocena 7/10. Jest dobrze, ale mogło być lepiej. Zabrakło mi wielu rzeczy, które najbardziej podobały mi się w książce.


http://i50.tinypic.com/2a8ouvd.png
http://i49.tinypic.com/2ijm0b5.png
[CENTER]http://www.nodiatis.com/pub/1.jpg[/CENTER]

"Prawdziwy władca jest zawsze w pierwszym w boju i ostatnim w odwrocie..."

Offline

 

#3 2011-07-28 17:40:27

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Harry Potter - ostatnia część: opinie

Dziw, że nie zrobili trzeciej części. Więcej by zmieścili i bardziej nabili sobie kabzę...


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#4 2011-07-28 18:26:38

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Harry Potter - ostatnia część: opinie

Zmiana zakończenia historii czarnej różdżki, która w książce spoczęła z powrotem w grobie dyrektora.  Brak rozmowy z obrazem na końcu książki, oraz sceny w której Harry naprawia swoją złamaną różdżkę, co miało miejsce w książce.

Zgadzam się - to była zbrodnia i za to głównie nie dałbym szóstki. Generalnie jeszcze dodam, że powieść jest bardziej emocjonująca niż film, przynajmniej takie jest moje subiektywne wrażenie.

Dziw, że nie zrobili trzeciej części. Więcej by zmieścili i bardziej nabili sobie kabzę...

Aż tak się chyba tego rozwlec nie dało . Ja oceniam na plus podział na dwie części, wiedziałem o nim już w 3. klasie, czyli jakieś 6 lat temu i szedłem przez świat ze świadomością 8 części kinowych HP.

Za to krążą plotki, iż fani chcą coś nakręcić. Wie ktoś coś może na ten temat?



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#5 2011-07-29 08:41:40

Rycerz

Przybysz

Zarejestrowany: 2011-07-27
Posty: 9

Re: Harry Potter - ostatnia część: opinie

Dla mnie był super moja ocena to 6

Offline

 

#6 2011-07-29 11:39:43

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Harry Potter - ostatnia część: opinie

A kiedy oglądałeś?



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#7 2011-07-30 10:56:32

Rycerz

Przybysz

Zarejestrowany: 2011-07-27
Posty: 9

Re: Harry Potter - ostatnia część: opinie

26 lipca

Offline

 

#8 2011-07-30 12:02:36

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Harry Potter - ostatnia część: opinie

Mhm, a też miałeś okulary 3D?



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#9 2011-07-31 10:42:51

Rycerz

Przybysz

Zarejestrowany: 2011-07-27
Posty: 9

Re: Harry Potter - ostatnia część: opinie

Tak miałem

Offline

 

#10 2011-08-01 14:55:01

 Krzyżowiec

Obywatel

Skąd: Konin
Zarejestrowany: 2011-07-31
Posty: 27
Miasto: Najlepsze
Kampania: Każda
Jednostka: Godna Walki
Bohater: Waleczny
Magia: Konkretna

Re: Harry Potter - ostatnia część: opinie

Każdy film na podstawie czyjejś książki jest zawsze inny. Na przykład inne wypowiedzi, całkiem zmieniona kolejność wydarzeń. Ja przeczytałem pierwszą część, drugą i trzecią. Obecnie czytam czwartą część i muszę przyznać, że warto czytać. Nawet jeśli się obejrzało film.
Ogólnie jeśli chodzi o ocenę to daję 4+.

Offline

 
  • Index
  •  » Karczma
  •  » Harry Potter - ostatnia część: opinie

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Mwamba Kelele Lodge