Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


  • Index
  •  » Miasta
  •  » Na co nastawione jest dane miasto?

#1 2012-06-09 15:30:34

Kramer

Obywatel

43458767
Skąd: Poznań- miasto doznań
Zarejestrowany: 2012-05-07
Posty: 226
Miasto: Cytka
Kampania: Ostrze Armagedonu
Jednostka: Archanioł/ gorgona
Bohater: Isra :p i Tazar

Na co nastawione jest dane miasto?

Wiele razy zapewne słyszeliście, że cytadela nastawiona jest defensywnie, ponieważ pakuje głównie w obronę. Jest to stwierdzenie dość mylne, ponieważ jaszczury często nie dają rady dwóm strzelcom naraz i cytka zmuszona jest wtedy, by podejść. Należy więc powiedzieć, że jej armia słynie z jednostek o bardzo dobrym pancerzu, lecz taktyka niekoniecznie musi polegać na obronie.

W tym temacie oceniamy jednostki z poszczególnych miast pod kątem zastosowania w walce. Niektóre z nich świetnie radzą sobie w natarciu, inne w obronie strzelców. Wybierzcie sobie jakąś nację, krótko scharakteryzujcie jej istoty i przyporządkujcie im jedną z tych cech:
- jednostka atakująca ( nastawiona głównie na szybkie parcie do przodu, blokowanie strzelców oraz walkena tyłach wroga)
- jedn. broniąca ( przez powolność ustawiana w celu ochrony strzelców, raczej rzadko nacierająca)
- jedn. uniwersalna ( ciężko znaleźć dla niej jedyne zastosowanie; czasami atakuje, czasami broni, najczęściej wspomaga miejsca, w których akurat jest potrzebna)
- jedn. uniwersalna z nastawieniem na atak ( tak jak wyżej, jednak raczej rzadko stosowana w obronie)
- jedn. uniwersalna z nastawieniem na obronę

Mam nadzieję, że ten temat wskaże nam, na co nastawione jest dane miasto. Oczywiście przy jednostkach strzeleckich nie piszemy nic, ich zadanie na polu bitwy jest raczej jasne.


Prawdziwy kramarz jest nieógięty i nie wie, co to strach. Jego straszliwa zdolność ószczóplania portfeli sieje zamęt i zniszczenie w szeregach klientów. Swoje ofiary zwabia żółtymi dywanami i różowymi podószkami, a następnie zaczyna krzyczeć. Jeżeli dostrzeżesz jego wzrok, powoli wycofaj się i nie wykonój gwałtownych róchów. Kiedy do Ciebie podejdzie, jóż będzie za późno. Zawładnie twoim ómysłem i zmósi Cię do zakópó. Jeżeli właśnie myslałeś o ó, już cię ma.

Offline

 

#2 2012-06-10 08:26:46

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Na co nastawione jest dane miasto?

Kramer nie da się z góry określić na co będziemy kłaść nacisk podczas walki.
Czy będziemy się bronic, czy przeć do przodu to tylko kwestia kto kogo przestrzeli, czarów i ataku/obrony.

Offline

 

#3 2012-07-08 23:41:38

 GiBoN

Generał

900582
Zarejestrowany: 2009-06-25
Posty: 2543
Miasto: Loch/Cytka
Kampania: Smocza krew/ogolnie SoD
Jednostka: Czarny smok/Hydra/Archdevil
Bohater: Gunnar/Tazar/Crag/Isra
Magia: Zależnie od miasta

Re: Na co nastawione jest dane miasto?

Dokładnie, grając z Olem miałem sytuację, że on na arenie bronił się Twierdzą, podczas, gdy ja szturmowałem Cytką


http://heroes.vot.pl/Obrazki/sygna.JPG

Offline

 

#4 2012-07-09 12:54:03

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Na co nastawione jest dane miasto?

Tu to szały nie ma, ale ja bym poczekał u na swoim terenie go zjadł.

Offline

 

#5 2012-07-14 20:10:56

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Na co nastawione jest dane miasto?

Ciężko scharakteryzować poszczególnie miasta w taki sposób, ale jednostki już tak:
dajmy taki Bastion. Jednostkami przeznaczonymi do obrony są tutaj Enty i Krasnale. Z kolei do ataku służą Pegazy i Centaury  - one w obronie nie mają czego szukać. Smoki uznałbym za personę neutralną, a Elfy jako strzelcy sprawdzają się w większości sytuacji.


Tak samo można inne zamki przeanalizować.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#6 2012-07-14 21:08:48

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Na co nastawione jest dane miasto?

Hmm obrona, dla mnie pojęcie trochę względne w herosach. Ja bym powiedział, że jednostki można podzielić, na takie, które porafią dobrze przyłożyć i na takie, które uprzykrzają życie broniąc dostępu d strzelca np. Bo bronic można się wszystkim, tylko nie wszytko wytrzymuje dostatecznie długo.

Offline

 

#7 2012-07-14 21:37:59

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Na co nastawione jest dane miasto?

Obrona to atak na własnym polu, a w Herosach dochodzi chronienie strzelców. Na przykładzie bastionu takie Centaury czy Pegazy, jak już wyżej wspominałem, gorzej się sprawdzają w tak rozumianej obronie, a lepiej w szturmie.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#8 2012-07-14 21:54:31

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Na co nastawione jest dane miasto?

HP i obrona decyduje o ich słabych walorach obronnych.

Offline

 

#9 2012-07-14 21:56:40

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Na co nastawione jest dane miasto?

Tak, zgadza się. Jeśli chodzi o jednostki defensywne, to one poza posiadaniem wspomnianych walorów mają jeszcze zwykle mało szybkości, przez co nie zawsze wypuszcza się je do walki ofensywnej i nie od razu.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#10 2012-07-14 21:59:52

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Na co nastawione jest dane miasto?

Moim zdaniem to właśnie ta szybkość jest czynnikiem, który sprowadza jednostki do defensywy.

Offline

 
  • Index
  •  » Miasta
  •  » Na co nastawione jest dane miasto?

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Środa Śląska http://www.informacjeopole.pl/ przegrywanie kaset vhs łódz osłony do maszyn z plexi i poliwęglanu