Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


  • Index
  •  » Dom Kultury
  •  » Upadek świata HoM&M - realny problem czy katastroficzna wizja?

#21 2013-02-02 23:27:50

 Markham

Obywatel

Skąd: Międzyrzecz
Zarejestrowany: 2013-01-15
Posty: 589
Miasto: Przystań/Nekropolis
Magia: Kina
WWW

Re: Upadek świata HoM&M - realny problem czy katastroficzna wizja?

Wojny w internecie bywają prowadzone siłą argumentów i skrajną głupotą użytkowników. Ekumenizm nie nastąpi w najbliższej przyszłości. Całe szczęście ,że chociaż na polskich wortalach nie szerzy się hejteryzm. Zawsze będą ludzie ,którym się coś nie podoba i będą liczyć na własne zyski kosztem ,,słabeuszy''.

Offline

 

#22 2013-02-02 23:34:35

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Upadek świata HoM&M - realny problem czy katastroficzna wizja?

Rozmawiasz z jednym z lepszych hejterów w Polsce młody^^

Offline

 

#23 2013-02-19 00:13:58

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Upadek świata HoM&M - realny problem czy katastroficzna wizja?

Mam wrażenie, że nie tyle świat Heroes powoli wychodzi z kryzysu, o ile regres się zatrzymał, nastąpiła stabilizacja i stopniowy wzrost. Być może mam zniekształcony obraz tego, co się dzieje, bowiem u nas (Tajemnice Antagarichu + Kroniki Heroes) zaczęło się dobrze dziać i iść w dobrym kierunku. Ale i na AW chyba się ustatkowało, i na innych serwisach widać poprawę. Rozmawiałem z BlackMossesem i powiedział mi, że liga wciąż jakoś się kręci, ale daje jej 2-3 lata. Myślę, że to granica 2016 roku będzie ostateczną dla większości serwisów o tej grze. Ostanie się być może tylko Jaskinia, którą poza względami czysto informatycznymi wiążą także społeczne (doroczny konwent) oraz prawne (stowarzyszenie). Nie powiem, żeby nie myśleć o zbliżającym się zgonie świata HoM&M, bo zawsze należy mieć na uwadze, że prędzej czy później wszystko się skończy, ale nie należy panikować ani poddawać się.

Swoją drogą i tak przekroczyliśmy "wiek", który przewidywałem - kiedy zakładałem forum, myślałem, że skończę nad nim pracować w wieku lat 16, czyli po 4, góra 5 latach działalności. W tej chwili zbliżamy się do 6. rocznicy reorganizacji, a ja do swojej osiemnastki. Czuję się dobrze i mam nadzieję, że studia nie przeszkodzą mi w prowadzeniu forum (wątpię, by tak było, dla chcącego zawsze znajdzie się sposób). Już nawet nie mówię, że przekroczyliśmy czas, jaki dawali nam przedstawiciele innych stron, którzy bagatelizując TA myślały, że padniemy po pół roku . Także trzeba być dobrej myśli. Nic nie trwa wiecznie, ale w tym wypadku mamy wpływ na to, jak długo jeszcze będziemy działać .



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#24 2013-09-19 22:04:24

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Upadek świata HoM&M - realny problem czy katastroficzna wizja?

Odświeżam temat i dubluję post, ale kto adminowi zabroni (taki żart, podkreślam, żeby konkurencja nie mogła tego wykorzystać do kampanii anty-TA)?

Jakiś czas temu upadła kolejna strona, która w zasadzie już od dawna była martwa - liga Legendy Heroes na dobre opuściła serwery internetowe. Na serwisie AW możemy przeczytać wiadomość Mbehemota, który zauważa kurczenie się świata HoM&M, ale zarazem optymistycznie spogląda w przyszłość. Wydaje mi się, że ludzie zaczynają się kondensować. Nie wszędzie pojawiają się następcy gerontów, choć nasze forum jest przykładem ożywienia przypływu świeżej krwi w samym centrum tego potężnego kryzysu. Czyżbyśmy zyskiwali na upadaniu kolejnych serwisów? Możemy z podniesioną głową patrzeć w przyszłość? Otóż nie wyciągałbym tak daleko idących wniosków.

Fakt faktem, że jest ciężko. To forum napędza w zasadzie kilka osób, reszta się przygląda. Tak długo nie pociągniemy. Być może sytuację poprawi nowe wydanie Kronik, być może trzeba się jeszcze bardziej otworzyć na nowinki serii, a może nawet inne tematy. Takie gdybanie. Stopniowo wszystko w świecie HoM&M zmierza ku końcowi. Bo kiedyś trzeba skończyć. I tak utrzymaliśmy się na rynku bardzo długo. Moim optymistycznym scenariuszem jest dotrwanie do dziesięciolecia . Pesymizm podpowiada mi jednak, że krach może nastąpić znacznie wcześniej.

Co się tyczy innych serwisów, to wykrystalizowała się już potężna śmietanka. Jaskinia Behemota i Tawerna są praktycznie nie do ruszenia przez korozję systemu. Kwasowa Grota trzymać się będzie zapewne jeszcze bardzo długo dzięki kołu ratunkowemu o nazwie "sojusz z JB". Problemy natomiast wieszczyłbym Akademii Wojny, nastawionej wyłącznie na jeden temat i prowadzonej przez lata w sposób czysto oligarchiczny (banda "prawdziwych userów" zniechęcająca do siebie inne środowiska), a także lidze WoH, której bliźniaczy partner HoW od dawna istnieje wyłącznie na papierze i tylko dzięki turniejowi Reinkarnacja świat o nim usłyszał znowu. Nie uważam bynajmniej, żeby te dwie strony się posypały. Powinny natomiast się liczyć ze stopniowym spadkiem aktywności. Szczególnie boleśnie mogą to odczuć (i chyba już odczuwają) bardzo pewni siebie członkowie śmietanki "jedynego słusznego serwisu o Heroes 3".

My natomiast... to my. Co się wydaje, że idziemy na dno, to znów nagle zaczynamy rosnąć w siłę. Nie jesteśmy zbyt ustabilizowani, ale istniejemy i to się liczy. Przeżyliśmy już AvLee, CH3, HoW, LH zdecydowanie wyżej oceniane przez "ekspertów". Życzono nam klęski po miesiącu. Istniejemy od 7 lat. I to nie bezproduktywnie, bo w miarę możliwości coś na tym forum się dzieje. Gdyby tylko udało się znaleźć ten złoty środek, który na nowo pobudzi miasto królewskie... moglibyśmy spać spokojnie. Tymczasem - trzeba się skupić na sobie. Świat HoM&M to tak naprawdę mocny chwyt marketingowy, który swego czasu wywindowałem w swojej pracy historiograficznej. W rzeczywistości nie ma skupiska fanów Heroes. Są natomiast pojedyncze grody walczące o przyciągnięcie jak największej ich liczby. I taka jest rzeczywistość. Skończmy z wizjonerstwem i idealizmem, skupmy się na faktografii.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#25 2013-09-20 10:25:20

 Markham

Obywatel

Skąd: Międzyrzecz
Zarejestrowany: 2013-01-15
Posty: 589
Miasto: Przystań/Nekropolis
Magia: Kina
WWW

Re: Upadek świata HoM&M - realny problem czy katastroficzna wizja?

Ubisoft przestaje myśleć o fanach - tak to wygląda, ale jednak jeśli się zbierzemy jak w przypadków długich nazw jednostek w Heroes VI, to jesteśmy w stanie odnieść sukces. Choćby jak i w ekranach miast. Były małe są teraz duże. Człowiekiem, który liczy się ze zdaniem fandomu jest Marzin - Julien Pirou. Zazwyczaj zapewniają nas tylko pustymi słowami. Pamiętam ich obiecanki. Mało rzeczy wcielili w życie.

Rzeczywiście teraz pisze się znacznie mniej osób na forach. TA jako mały serwis (obecnie) bardzo dobrze wytrzymuje kryzys. Użytkownicy przybywają, ale tylko na chwilkę. Patrzą co się dzieje i uciekają. Są też nowe serwisy, jednak się u nich nie kręci jak w przypadku Księgi Czarodzieja. Opinie użytkowników w newsach Kronik pojawiają się sporadycznie, aby nie powiedzieć w cale. Rzeczą wzmacniającą Kroniki to aktualności. Jeśli się mi chcę pisać, to jesteśmy w stanie wyprzedzić nowiny gigantów jak KG. Chociaż ja jestem jedynym redaktorem od newsów, a oni mają kilku. TA niech sobie trwa, niech nawet będą tylko starzy, aktywni użytkownicy. Niech będzie jakby stroną domową.  Lubię pisać posty, rozmawiać, poznawać wasze opinie, uczyć się czegoś. Po co mam pisać double-posty. Ja i WuWu cierpimy na coś takiego. My patrzymy na resztę. 

Mam naprawdę wiele pomysłów, ale czasu nie za dużo. Sam tego wszystkiego nie zrobię. KG, Tawerna, JB są tylko przejściowo lepsze.

Offline

 

#26 2013-09-20 10:35:19

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Upadek świata HoM&M - realny problem czy katastroficzna wizja?

Nowe Heroesy to nowa seria i tak moim zdaniem powinna być rozpatrywana. Stąd też pomysł Ubisoftu, na nazwę Might & Magic: Heroes. Nie widzę wielkiego ruchu w działach z tymi nowymi grami, bo jednak seria NWC jest jednak kultowa, szczególnie trójka i zdobyła sobie nieśmiertelną sławę i w ogóle. Teraz Heroesy to po prostu gra jak każda inna, się pogra, będzie fajnie, miło spędzi czas ale czy coś jeszcze? Może to po prostu przez nadmierną komercjalizację, każualizację rynku? Nie wiem, a przecież gry Heroes nigdy nie były trudne do nauczenia. Zasady były klarowne, łatwe do przyswojenia ale trzeba było dużo grać by stać się mistrzem.


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#27 2013-09-20 11:27:42

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Upadek świata HoM&M - realny problem czy katastroficzna wizja?

To teraz rozumiesz, czemu wielu z nas jest krytyczna wobec tyranii Ubisoftu, łącznie ze mną. Nie ma co liczyć na tę firmę, absolutnie. Jeśli faktycznie tworzą nową serię, to tym bardziej należy uznać, że HoM&M się kończy. Szkoda, że w pogoni za pieniądzem pogrzebano starą, dobrą, kultową serię z perspektywami, a wzięto z niej tylko markę. Bo jak wiadomo nic tak nie zwiększa wartości pieniężnej chłamu jak dobra marka.

Zdecydowana większość userów pojawia się na forum, aby coś załatwić - to naturalne. Tylko niewielka część pozostaje na dłużej. A zaledwie ułamek tej grupy wytrzymuje w trwałej aktywności. Jak można zauważyć, znowu zmniejsza się średnia wieku użytkowników, co przywraca do łask dział Karczma i pochodne. Pocieszyć się można, że na innych stronach w dalszym ciągu jest gorzej. Na AW cały Hydepark obejmuje POŁOWĘ postów forum (nie wliczając masakrycznego offtopu w innych działach). W Tawernie podobnie. U nas Karczma to zaledwie 1/10 wszystkich postów i kilka % wszystkich tematów na forum. Nie jest źle, jak na razie. Ale trzeba to kontrolować.

TA niech sobie trwa, niech nawet będą tylko starzy, aktywni użytkownicy. Niech będzie jakby stroną domową.

Tak, zachęcam, aby ustawić sobie TA jako stronę domową .

Lubię pisać posty, rozmawiać, poznawać wasze opinie, uczyć się czegoś. Po co mam pisać double-posty. Ja i WuWu cierpimy na coś takiego. My patrzymy na resztę.

Nauka jest ważna, ale pisać też powinniście, a nie tylko patrzeć.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#28 2013-09-21 13:22:59

 Wuwu

Rekrut

Call me!
Zarejestrowany: 2013-08-05
Posty: 253
Miasto: Zamek
Kampania: Nowy początek
Jednostka: Archanioł, Rdzawy Smok, Feniks
Bohater: Gem, Sandro, Gelu

Re: Upadek świata HoM&M - realny problem czy katastroficzna wizja?

Według mnie Tawerna to jedna wielka banda szumowin ( zresztą sama nazwa to wskazuje ) Jest wielka aktywność, no ale jacy użytkownicy 1 na 1000 jest normalny, a admini to... nie są zbyt mili mówiąc delikatnie. A tutaj to jest kultura w wypowiadaniu się, wszechwładny król jest spoko ( reszta userów również) i aż chce się wchodzić.


,,Ptaki męczy latanie jak chodzenie ludzi"

Offline

 

#29 2013-09-21 14:03:00

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Upadek świata HoM&M - realny problem czy katastroficzna wizja?

Tak tylko szkoda, że użytkownicy wolą karczmę od tematów tematycznych.

Offline

 

#30 2013-09-21 14:25:34

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Upadek świata HoM&M - realny problem czy katastroficzna wizja?

Na Tawernie kiedyś zostałem zbluzgany przez administratora shoutboxa czy jakoś tak brzmiała jego funkcja. W każdym razie kultura słowa części administracji jest tam obca, a przyzwolenie na samowolę "lepszych" użykowników znaczące.

Właśnie, bardzo mnie to martwi, że Karczma jest oblegana kosztem działów tematycznych. Jakbyście pisali i tu, i tu (zwrot do nowego "pokolenia" userów, mowa o dacie rejestracji, nie wieku), to nawet offtopic by wzmacniał forum. Ale kiedyś tylko on jest w łaskach, a w działach o Heroesach piszą głównie Xeno, Sauron i ja - zaczyna się robić żenująco.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 
  • Index
  •  » Dom Kultury
  •  » Upadek świata HoM&M - realny problem czy katastroficzna wizja?

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Oтeли Бурунди worldhotels-in.com 2 chambres dans maison proche transports