Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#1 2013-07-15 22:05:55

 Markham

Obywatel

Skąd: Międzyrzecz
Zarejestrowany: 2013-01-15
Posty: 589
Miasto: Przystań/Nekropolis
Magia: Kina
WWW

Hodowla i udomowienie stworzeń

Nie mogłem znaleźć podobnego tematu. Jak bym znalazł podobny to Mathias byłby niezadowolony. Do rzeczy. Jak w temacie. Właśnie chcę napisać artykuł i porządny materiał video o tym. Podchodzę do tego dość logicznie. Zbieram źródła. Nie byliście ciekawi jak może wyglądać utrzymanie Hydry? Ile ona żre? Jak to król Nicolai udomowił Gryfy? Będę wdzięczny Użyjcie wyobraźni i Biologii.

Offline

 

#2 2013-07-16 02:04:41

 MJOdorczuk

Szeregowiec

Call me!
Zarejestrowany: 2013-02-09
Posty: 302

Re: Hodowla i udomowienie stworzeń

Dla Hydry wystarczy zamknięty staw do którego wpływa rzeka. Hydra sama się wyżywi. Co do gryfów, to zakładam, że albo były porywane za pisklaków, albo starano się je złapać na liny, zawsze też można było użyć magii .


Nie mogę się doczekać tego momentu, kiedy to za kilka lat zobaczę swoją wypowiedź i będę śmiać się i płakać jednocześnie...

Offline

 

#3 2013-07-20 21:55:24

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Hodowla i udomowienie stworzeń

Jak było w kampanii o Adrienne, młode hydry wychodziły ze stawu i zabijały je kościane smoki, co dalej było nie wiadomo.

Offline

 

#4 2013-07-21 15:45:20

 Markham

Obywatel

Skąd: Międzyrzecz
Zarejestrowany: 2013-01-15
Posty: 589
Miasto: Przystań/Nekropolis
Magia: Kina
WWW

Re: Hodowla i udomowienie stworzeń

Temat jeszcze aktualny,bo nie wystartowałem  póki co z nowymi seriami.  Szukałem książek o hodowli w bibliotece miejskiej,ale czytanie tego zajmie mi rok. Zresztą nie obchodzi mnie jak to jest ze świniami. Chociaż warto znać podstawy,aby coś powiedzieć. Hydry to nie jedyne bestie.

Offline

 

#5 2013-07-23 10:28:55

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Hodowla i udomowienie stworzeń

Jak bym znalazł podobny to Mathias byłby niezadowolony.

Od jakiegoś czasu boli mnie tyłek, ciekawe dlaczego.

Do tematu:
Pegazami opiekuje się zapewne podobnie do koni, z tą różnicą, że nigdy w stajniach - one żyją przy źródłach i takie środowisko należy im udostępnić. Podobnie jak klasyczne wierzchowce należy je myć, czesać (tu dochodzi porządkowanie skrzydeł), karmić porządnym mięsem (nie znam się na kuchni końskiej, a tym bardziej pegaziej), itd. No i zapewne stworzenia te są dosyć niechętne, jeśli chodzi o cugle, bo to zbyt ogranicza ich wolność - a przecież pegaz to symbol poety.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#6 2013-07-23 11:20:31

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Hodowla i udomowienie stworzeń

Może też jest taki patent, że pegazy są w sojuszu z AvLee i pozwalają tylko wybranym elfom siebie dosiadać. Nie będą tolerować siodła ani uzdy, może co najwyżej lekki pancerz by chronił boki i brzuch zwierzęcia, ale też nie utrudniał zbytnio lotu. Brak tolerancji dla akcesoriów jeździeckich przypomina mi taką specjalną rasę koni z LotRa, która służyła królom Rohanu, a nawet jeden (Cienistogrzywy) służył i przyjaźnił się z Gandalfem.

Stworzenia Nighonu są w sojuszu lub w jakiś sposób zmuszone do służby Czarnoksiężnikom. Są to istoty rozwinięte, a chimer raczej nie hodowano (a może te kości to hodowcy?).

Jeśli chodzi o Fortecę, to gremliny, gargulce i golemy są wytworami Czarodziejów i Alchemików z Bracady. Co do gremlinów nie jestem 100% pewien, w Heroes V są one bodajże krzyżówką goblinów i czegoś jeszcze, a w Heroes III nie wiem czy one same wyewoluowały czy stworzyli je czarodzieje.

W Twierdzy mamy do czynienia z generalnie dzikimi istotami, niemniej roki pozostają blisko Barbarzyńców, ale akcentują swą wolność osiedlając się na wysokich szczytach gór. Behemotów oczywiście nikt nie hoduje, ale przypuszczam że Barbarzyńca musi udowodnić swą siłę by pozyskać te bestie do swej służby. Pokonanie takiego potwora w honorowy sposób jest oznaką siły i ma znaczenie gdy Barbarzyńca chce stać się kimś ważnym (patrz: kampania "Festiwal Życia")

Gryfy w Zamku wydają się być w mniejszym lub większym stopniu oswajane, żyjąc w budynkach zbudowanych przez ludzi. Są jednak takie które żyją na zboczach gór, co pokazuje sama ikonka kampanii "Niech żyje Królowa". Ich znaczenie jest tak wielkie, że są nawet symbolem Erathii. Można ich też dosiadać, ale to zrobiła tylko raz Kasia Ironfist w intrze RoE. Co ciekawe, gryf miał płonące, czerwone oczy. Reszta Zamku to ludzie, aniołowie to wysłannicy Starożytnych, wg twórców, nie chcemy wiedzieć jak naprawdę wyglądają. Może to cyborgi, z zainstalowanymi defibrylatorami, które wskrzeszają pokonanych w boju?


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#7 2013-07-23 12:18:33

 Markham

Obywatel

Skąd: Międzyrzecz
Zarejestrowany: 2013-01-15
Posty: 589
Miasto: Przystań/Nekropolis
Magia: Kina
WWW

Re: Hodowla i udomowienie stworzeń

Właściwie to każdy ma rację. Hodowla dotyczy bardziej: Cytadeli i Twierdzy + Bastionu. Ze smokami zapewne jest dużo inaczej. Druidzi też dorzucają swoje trzy grosze do tego. Nie wspominając już o magii umysłu znanej nam z Might and Magic - chociaż nie. Tego typu sztuczki stosują  nekromanci. W Heroes I wspominano ,że wystarczyło zbudować coś jakby zagrodę. Po pewnym czasie stworki tam powracały.

Offline

 

#8 2013-07-23 12:31:08

 MJOdorczuk

Szeregowiec

Call me!
Zarejestrowany: 2013-02-09
Posty: 302

Re: Hodowla i udomowienie stworzeń

Pegazy raczej mięsa nie przeżują, ale kto wie... Jednorożce potrzebują zacisznego lasu z polaną. Smoki to może być dopiero problem, stworzenia ciężkie do pokonania, tym bardziej do oswojenia, aczkolwiek są ludzie (Mutare), którzy potrafią smokom rozkazywać. Ważki i Wywerny, jak mniemam, są łapane w sidła i oswajane w klatkach, by następnie same się osiedlały i trzymały blisko swych panów, zapewne żywią się owadami, rybami, czy pomniejszymi zwierzakami. Bazyliszki i gorgony trzeba zapewne podejść od tyłu i nie pozwolić im się zwrócić i spojrzeć ci w oczy. Gdy już oswoją się do obecności pana, wtedy można je spokojnie trzymać w odpowiednich zagrodach. Bazyliszki najpewniej żywią się mięsem, gorgony są raczej trawożerne, aczkolwiek nie wykluczam możliwości zakosztowania mięsiwa. Cerbery, jak zwykłe psy, dostaną mięso i jest git. Najciężej jest określić, czym się żywią feniksy, ma ktoś jakiś pomysł?


Nie mogę się doczekać tego momentu, kiedy to za kilka lat zobaczę swoją wypowiedź i będę śmiać się i płakać jednocześnie...

Offline

 

#9 2013-07-23 20:45:17

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Hodowla i udomowienie stworzeń

Ważki mieszkają w dziuplach, w których ciągle trwa impreza, ciągle tam coś błyska. Osłabiają i rozpraszają zaklęcia - może są jadowite? Wiwerny mieszkają w gniazdach ukrytych wśród drzew. Od bazyliszków trzeba się trzymać na bezpieczną odległość, a trzyma się je w dołach. Ich spojrzenie nie ma aż tak dużego zasięgu, podobnie jak spojrzenie meduzy. Meduza by zamienić kogoś w kamień musi znaleźć się naprawdę blisko przeciwnika (intro Heroes 3 jak zmienia maga w kamień czy w czasie bitwy), bazyliszek podobnie. Nie daj się podejść, nie patrz prosto w oczy a nic się nie stanie.


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#10 2013-07-24 11:49:13

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Hodowla i udomowienie stworzeń

Feniksy są moim zdaniem wszystkożerne, nie pogardzą zarówno porządną zieleniną, jak i dorodną wędliną. Je zapewne trzeba hodować od pisklęcia, a wtedy przywiązuje się do hodowcy na całe życie.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
vhs Naprawa telefonów Kraków Cennik przegrywanie filmów 8mm warszawa badania słuchu lublin badania wady słuchu https://straznikwspomnien.pl/