Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


  • Index
  •  » Karczma
  •  » Polska, Polska , miejsca, które odwiedzieliście i możecie nam polecić!

#1 2013-09-27 15:17:44

 VasT

Obywatel

Zarejestrowany: 2013-07-22
Posty: 117
Miasto: Bastion
Kampania: Wszystkie z WoGa
Jednostka: Wysoki Elf
Bohater: Ivor
Magia: Ziemi

Polska, Polska , miejsca, które odwiedzieliście i możecie nam polecić!

Zdziwiło mnie to , że jest temat nt. krajów za granicą , a nie ma o miejscach , które są godne uwagi w Polsce ! ( Bo na pewno są i to nie jedno ) W związku z tym zakładam nowy temat.
Piszcie tutaj o najciekawszych miejscach naszego kraju w jakich byliście i które mieliście okazję zobaczyć . Miasta , Parki Narodowe ,  Jeziora , Góry!  Cokolwiek co was zainteresowało w Polsce

Zapraszam do dyskusji .

PS. Postaram jutro sam opisać jakieś ciekawe miejsca , które odwiedziłem. Ale już teraz mogę powiedzieć, że jednym z najpiękniejszych miejsc wg mnie są Bieszczady

Offline

 

#2 2013-09-27 19:56:58

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Polska, Polska , miejsca, które odwiedzieliście i możecie nam polecić!

Osobiście polecam nasze piękne duże miasta ze względu na ich ogromne walory historyczne, artystyczne, kulturowe, społeczne, a w wielu przypadkach także przyrodnicze: Kraków, Wrocław, Warszawa, Gdańsk, Lublin - te grody zwiedziłem i mogę śmiało powiedzieć, że było warto. Dla przyrodników polecam Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu, Tatrzański Park Narodowy, Wyspę Wolin (żubry ;p) oraz oczywiście polskie wybrzeże (Płw. Helski czy Zalew Wiślany). Dla historyków z kolei zamek w Ogrodzieńcu, Pałac oraz skansen w Pszczynie, zamek w Toszku (nie pomylcie ze szpitalem psychiatrycznym!), zamek Malbork czy osadę w Biskupinie. A jeśli komuś potrzeba duchowych uniesień, polecam bazylikę w Licheniu bądź klasztor jasnogórski w Częstochowie. Jeśli ktoś interesuje się akwarystyką, koniecznie powinien odwiedzić Akwarium w Gdyni. Dla fanów eventów kulturalnych - Sopot ze słynnym molo. Wszędzie tam byłem i bardzo mi się podobało.

W jakich miejscach byłem najczęściej? Wieś o nazwie Kasina Wielka, powiat limanowski (okręg nowosądecki) na Beskidzie Wyspowym w Małopolsce. Mamy tam domek letniskowy w lesie nad rzeczką. Oprócz tego inna wieś - Zemborzyce pod Lublinem. Naprawdę fajne miejsca do odpoczynku oraz ciekawego spędzenia czasu na łonie natury.

Na moim rodzinnym Śląsku jest także kilka świetnych miejsc, nie myślcie sobie, że to tylko hałdy, kopalnie i fabryki oraz wszechobecny smród . Tak było za Gierka. Przykładowo w moim mieście Ruda Śląska znajdziemy wiele zabytkowych kościołów, osiedli robotniczych, dworek myśliwski (niedawno odremontowany, powstała w nim biblioteka) oraz całą sieć bunkrów wybudowanych w dwudziestoleciu międzywojennym, która z przyczyn politycznych niestety nie została wykorzystana do obrony przez zbrodniarzami niemieckimi w czasie kampanii wrześniowej - stacjonowała tam grupa bojowa ,,Kłodnica". Obecnie jeden z bunkrów sławny jest głównie z tego, że w 1999 roku miał tam miejsce rytualny mord satanistyczny (polecam poczytać w internecie, genialna historia na dobry kryminał). Często tam chodzę, ponieważ znajdują się one zwykle w takich miejscach, gdzie trudno trafić, jeśli się nie zna drogi, więc można spokojnie obcować z naturą .
W pobliskim Chudowie mamy zamek, gdzie odbywają się rokrocznie turnieje rycerskie i masa innych atrakcji. Z kolei na pograniczu Rudy Śląskiej i Zabrza powstało w 2010 roku muzeum PRL z największym zasobem wozów pancernych z czasu socrealizmu. Byłem tam w środę, warto .
Mógłbym tak jeszcze zachwalać i zachwalać. Chętnie wziąłbym was na wycieczkę po Śląsku, żebyście zobaczyli, że nie taki dziad straszny .



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#3 2013-09-28 16:47:41

 VasT

Obywatel

Zarejestrowany: 2013-07-22
Posty: 117
Miasto: Bastion
Kampania: Wszystkie z WoGa
Jednostka: Wysoki Elf
Bohater: Ivor
Magia: Ziemi

Re: Polska, Polska , miejsca, które odwiedzieliście i możecie nam polecić!

Patrzcie jak się rozpisał Aż teraz po tym, nie wiem co napisać ( chyba będę musiał pomyśleć trochę dłużej nad "moimi" miejscami ) A na to muszę trochę czasu mieć , więc poczekam jeszcze na inne wypowiedzi Ale w tym poście , nawiąże do samego Śląska , bo także tutaj mieszkam ( dokładnie na Górnym Śląsku - Zawiercie ) Co do samej mojej miejscowości to raczej nie ma się co wypowiadać , bo zbyt dużo tutaj nie zobaczymy. Jedyne co , Kościół św. Apostołów Piotra i Pawła , który w tym roku obchodzi swoje 110-lecie , a 2009 roku stał się bazyliką mniejszą ( co mnie zdziwiło teraz-można o nim przeczytać na wikipedi ;p ).  I to by było na tyle ( odnośnie mojego miasta ) Ale chciałem jeszcze nawiązać do samego Ogrodzieńca , do którego mam niecałe 15 km i na samym zamku byłem już parę razy i nigdy nie było nudno , zamek na pewno też ciekawie wygląda mimo tego , iż tak na prawdę , są to już ruiny, ma swoją ciekawą historię oraz jak każdy inny legendę ( "Słynny Czarny Pies" ) Nie dawno otwarto w pobliżu niego Park Miniatur , którego nie miałem okazji jeszcze widzieć, a nie daleko jest Górą Birów ( o której Mathias nie wspomniał ;p ) A także jest ciekawym miejscem

Ogólnie cała Jura Krakowkso - Częstochowska , a dokładniej Szlak Orlich Gniazd jest warty polecenia i godny uwagi Kto nie miał okazji , a chciałby zobaczyć naprawdę wiele ciekawych zamków ( w różnym stanie ) jak np. wspomniany Ogrodzieniec ( dokładniej Podzamcze ) , zamek w Bobolicach , Mirowie czy ruiny w Smoleniu i Morsku to serdecznie zapraszam Oprócz aspektów historycznych , swoje miejsce znajdą tu także miłośnicy przyrody czy miłośnicy pieszych wędrówek ( otaczający Krajobraz oraz wiele szlaków turystycznych wiodących przez piękne tereny ) , no i nie zapomnijmy o skałach wapiennych , które w tym regionie są jedyne w swoim rodzaju !

Mathias co do twojej wycieczki , chętnie bym się przyłączył

Ostatnio edytowany przez VasT (2013-09-28 16:51:45)

Offline

 

#4 2013-09-28 17:55:37

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Polska, Polska , miejsca, które odwiedzieliście i możecie nam polecić!

VasT, to bardziej wycieczka skierowana do tych wszystkich goroli, ale mógłbyś mnie wspomóc w ich uświadamianiu .

Szlak Orlich Gniazd także polecam w całości, tyle zamków i krasów, że znajdzie się co nieco zarówno dla historyka, jak i geologa .



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#5 2013-09-28 19:03:56

 Markham

Obywatel

Skąd: Międzyrzecz
Zarejestrowany: 2013-01-15
Posty: 589
Miasto: Przystań/Nekropolis
Magia: Kina
WWW

Re: Polska, Polska , miejsca, które odwiedzieliście i możecie nam polecić!

Gorąco polecam Pieniny, oprócz tego Kraków, który ciągle mi się nie nudzi po tylu razach. Te góry ze względu na piękne widoki jak i ciekawe szlaki na spacer.

Offline

 

#6 2013-09-29 18:18:19

 MJOdorczuk

Szeregowiec

Call me!
Zarejestrowany: 2013-02-09
Posty: 302

Re: Polska, Polska , miejsca, które odwiedzieliście i możecie nam polecić!

Świnoujście, acz nie polecam się kąpać w morzu(co prawda jedna z czystszych w Polsce plaż, ale i tak syf), tylko w jeziorze kilka metrów za granicą.


Nie mogę się doczekać tego momentu, kiedy to za kilka lat zobaczę swoją wypowiedź i będę śmiać się i płakać jednocześnie...

Offline

 

#7 2013-09-29 19:00:53

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Polska, Polska , miejsca, które odwiedzieliście i możecie nam polecić!

Ja już jestem tak przegrzany Egiptem, Turcją, Grecją czy Tunezją, że chyba nie dałbym rady w ogóle wejść do Bałtyku, czy to polskiego, czy niemieckiego ^^. Ale widoki nad polskim morzem - niezapomniane! Podobnie zresztą w górach, szczególnie lubię Tatry (Dolina Chochołowska na przykład).



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#8 2013-09-29 20:09:43

 Wuwu

Rekrut

Call me!
Zarejestrowany: 2013-08-05
Posty: 253
Miasto: Zamek
Kampania: Nowy początek
Jednostka: Archanioł, Rdzawy Smok, Feniks
Bohater: Gem, Sandro, Gelu

Re: Polska, Polska , miejsca, które odwiedzieliście i możecie nam polecić!

Nom, Bieszczady to coś ja mam taki fart, że mieszkam niedaleko. A z balkonu mam widok na piękne lasy pomieszane z górami. Wiecie do gór blisko do Bieszczad też i jest git. Tylko Bieszczady są trochę niebezpieczne, kilka lat temu w moim rejonie przybyły z nich wilki i wszędzie były ostrzeżenia i nie wolno było wchodzić do lasu. A godny polecenia jest skansen w Sanoku


,,Ptaki męczy latanie jak chodzenie ludzi"

Offline

 

#9 2013-09-29 20:56:07

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Polska, Polska , miejsca, które odwiedzieliście i możecie nam polecić!

Słyszałem o tych wilkach, ponoć ekoświry nie pozwalają ich odstrzeliwać. A misie jakieś macie?



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#10 2013-09-30 15:56:40

 VasT

Obywatel

Zarejestrowany: 2013-07-22
Posty: 117
Miasto: Bastion
Kampania: Wszystkie z WoGa
Jednostka: Wysoki Elf
Bohater: Ivor
Magia: Ziemi

Re: Polska, Polska , miejsca, które odwiedzieliście i możecie nam polecić!

Tak niedźwiedzie też tam występują wszak to Karparty , góry rozciągające się aż do Rumuni ( gdzie o ile się nie mylę występuje bardzo dużo niedźwiedzi , jak nie najwięcej w całej Europie ) .

Co do samych Bieszczadów wspomniałem to w moim pierwszym poście , a teraz chciałbym rozwinąć to wypowiedź Jak dla mnie są to najpiękniejsze Polskie góry , nie najwyższe ale mnie urzekły ( Wuwu zazdroszczę ci ) Byłem tam raz ,ale przydałoby się jeszcze kilka i szczególnie chciałbym się tam wybrać jesienią ! Podobno jest wtedy najładniej . Na wakacjach byłem tam jakieś 6 lat temu , było to nad Zaporą w Solinie ( największą w Polsce ) i widok z niej cudowny , wśród pięknych krajobrazów. Wędrowałem także szlakiem wśród gór do najwyższego szczytu Bieszczad - Tarnicy , przy okazji przemierzając Bieszczadzki Park Narodowy.

Oprócz Bieszczad poleciłbym każdemu - Sudety , a dokładniej Góry Stołowe , które zachwycają różnorodnością kształtów ( byłem tam bardzo dawno - może miałem wtedy z 7-8 lat ) , ale pamiętam górę wyglądającą jak Twarz Małpy/Goryla - aż dziw bierze, że przyroda może stworzyć takie zjawiska . No i oczywiście Błędne Skały , które tam się znajdują i wzdłuż , których możemy się przechadzać ( miejscami przeciskać ) Po drodze można wstąpić do Kłodzka , w którym także jest co oglądać .

No i nie zapomnijmy o Zakopanym ! W którym byłem najwięcej razy i zawsze zachwycał mnie widok polskich Tatr , samo miasta już mi się znudziło ,  ale krajobraz nigdy się nie znudzi

To by było na temat Polskich Gór , co by nie przedłużać wypowiedzi na razie na tym zakonczę ( o miastach ,  Bałtyku  kiedy indziej ) , a w innej opiszę te mniej przez mnie lubiane i słabo zapamiętane miejsca ;p

Ostatnio edytowany przez VasT (2013-09-30 15:57:24)

Offline

 
  • Index
  •  » Karczma
  •  » Polska, Polska , miejsca, które odwiedzieliście i możecie nam polecić!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
mapa fotowoltaiki