Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


  • Index
  •  » Ogłoszenia
  •  » Wiele nowych skryptów i rozwiązań na forum (Chat, PW, Emotki, BB-Code)

#1 2013-10-24 13:54:52

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Wiele nowych skryptów i rozwiązań na forum (Chat, PW, Emotki, BB-Code)

Wprowadziłem przez ostatnie dni trochę ciekawych skryptów jQuerry i CSS. Myślę, że wszystkim nam ułatwią życie. Poza tym zrobiłem trochę porządków.

1. Rewolucja wizualna ChatBoxa - myślę, że o niebo lepsza wersja od poprzedniej.
2. Na nasze forum przybyło kilku gości z Antagarichu . Trochę już na ten temat powiedziałem, szczegóły wkrótce .
3. Uproszczenie struktury forum - nazwa kategorii została zamieszczona w jednej belce z nagłówkami "Wątki", "Posty", "Ostatni post" (do tej pory istniały dwie odrębne belki).
4. Usprawnienie Prywatnej Wiadomości - teraz gdy przyjdzie do nas wiadomość, wyświetli się alert z informacją na ten temat. Już nikt nie przeoczy ważnej korespondencji . Aby nie było to zbytnio uciążliwe, alert ów będzie się wyświetlał tylko na Stronie Głównej, aczkolwiek i tak zmusi do przeczytania priva.
5. Emotikony zawsze pod ręką - zarówno gdy będziemy korzystać z Szybkiej odpowiedzi, jak i z tej zwykłej, pod oknem edycji posta znajdować się będą gotowe emotki do wrzucenia w wiadomość. Myślę, że teraz będzie dużo łatwiej z nich korzystać      .
6. Kolejne ułatwienie postowania - znaczniki BB-Code dostępne w Szybkiej Odpowiedzi. Teraz gdy będziemy chcieli kogoś zacytować, wrzucić jakiś kod lub wykorzystać dowolny znacznik BB-Code z poziomu Szybkiej odpowiedzi, wystarczy nacisnąć odpowiedni guzik nad oknem edycji posta. Myślę, że to bardzo się przyda. Sam żałuję, że wprowadzam to tak późno.
7. Wprowadzenie avataru domyślnego dla tych, którzy nie umieścili swojego. W domyśle powinny być różne avki zależnie od płci, jednak skrypt nie do końca działa tak jak powinien i nie rozróżnia płci. Ale samo rozwiązanie z domyślnym obrazkiem powinno upiększyć nasze forum. Oczywiście, każdy może wprowadzić swój avatar zamiast podstawowego w swoim Profilu (zakładka Wizerunek).
8. Trochę estetyki na forum - usunięcie podkreśleń dat, nazw for. Dzięki temu jest czytelniej. Zmiana kosmetyczna, ale jednak pozytywna.
9. Usunięcie buttonów upadłych sojuszników - niestety disciples.phx.pl i Serce Ashan zniknęły z sieci. Jeśli kiedyś powrócą, z chęcią wznowię współpracę (o ile KK nie będzie miała nic przeciwko).

Żeby nie było - nie jestem takim geniuszem, skrypty nie zostały utworzone przeze mnie. Ja je tylko przekształciłem na potrzeby TA. Część z nich wziąłem z forum pomocy pun.pl, a część z forum noof.pun.pl - wszystkie natomiast są ogólnodostępne bez licencji. Dziękuję twórcom tych usprawnień za ułatwienie i upiększenie naszego forumowego życia.


To nie koniec planowanych modernizacji. Nie będę wszystkiego zdradzał, efekty zobaczycie sami . Jestem także otwarty na Wasze propozycje. O kolejnych modyfikacjach będę również informował w kolejnych newsach, jak zawsze zresztą.

Na razie to tyle. Pozdrawiam i mam nadzieję, że się podoba  .
Mathias.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#2 2013-10-24 20:59:02

 Markham

Obywatel

Skąd: Międzyrzecz
Zarejestrowany: 2013-01-15
Posty: 589
Miasto: Przystań/Nekropolis
Magia: Kina
WWW

Re: Wiele nowych skryptów i rozwiązań na forum (Chat, PW, Emotki, BB-Code)

1. Bardziej czytelne, choć zajmuje znacznie więcej miejsca. Brakuje mi opcji, aby czytać starsze wpisy.
2. Ciekawią mnie oni.
4. Skorzystałem tylko kilka razy w ciągu mojej ,,kariery''.
5. To mnie cieszy. Lubię korzystać z emoticonów, gdyż one oddają charakter emocjonalny wypowiedzi. Znam bardzo mało komend do nich, dlatego nadużywam często niektóre. Cieczy mnie to   
6.   Nigdy nie wiedziałem jak się cytuje - konkretna zmiana. Lepiej późno, niż wcale.
7.  Będzie bardziej kolorowo. Szata graficzna forum była dość biedna.
8. Elegancja - Francja.
9. Dziwiły mnie te linki. Szkoda portalu o Discibles. Teraz buttony są poukładane ze smakiem.
Cieszą mnie bardzo zmiany na forum. Im więcej kolorków, grafik tym lepiej. Król dba o swój lud. Oby tak dalej. Dzieje się konkretnie. Polecam ustawić jakieś ikonki dla działów. Do rang proponuję jako ikonki, ikony stworzeń z Heroes III - te malusieńkie. Kiedyś @Mathias mówiłeś o odtwarzaczu muzyki z gier wszelakich Might and Magic.

Ostatnio edytowany przez Markham (2013-10-24 21:00:10)

Offline

 

#3 2013-10-25 16:09:13

 VasT

Obywatel

Zarejestrowany: 2013-07-22
Posty: 117
Miasto: Bastion
Kampania: Wszystkie z WoGa
Jednostka: Wysoki Elf
Bohater: Ivor
Magia: Ziemi

Re: Wiele nowych skryptów i rozwiązań na forum (Chat, PW, Emotki, BB-Code)

1. Zgadzam się z Markhamem ( dodaj np. 30 wpisów na ChatBox powinno być dobrze ) oraz brakuje edycji własnego postu !
3. Nie widzę , gdzie to jest
4. Nie miałem okazji otrzymać żadnego PW przed zmianą , więc nie wiem jak było . Ale powiadomienie o tym bardzo potrzebne i (wręcz) konieczne
5.
6. Wiedziałem jak się cytuje ( ponieważ znam trochę BBCode) . Bardzo dobra zmiana dla mniej obeznanych oraz ułatwienie dla tych co wiedzą co i jak 
7. Jak kolega wyżej.
8. Bardzo dobra zmiana , ponieważ gdy pierwszy raz odwiedzałem to forum nie mogłem się połapać gdzie co jest , co jak się robi , teraz idzie to w dobrym kierunku I jest co raz lepiej .

Jestem tu 3 miesiące i widzę , że coś się dzieje choć forum ma swoje lata To bardzo dobrze świadczy o jego poziomie i zaangażowaniu administracji Zmiany zawsze są potrzebne , a jak idą w dobrym kierunku to bardzo dobrze. Trzymać tak dalej ! Niech żyje Król !

Ostatnio edytowany przez VasT (2013-10-25 16:11:40)

Offline

 

#4 2013-10-25 19:37:05

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Wiele nowych skryptów i rozwiązań na forum (Chat, PW, Emotki, BB-Code)

3. Nie widzę , gdzie to jest

Pod ChatBoxem w sekcji "Online" . Lucyfer może się obrazić, że go nie zauważyłeś

Cieszę się, że się podoba. Myślę, że warto zaznaczyć dla wielu osób, iż wszelkie zmiany na forum będą robione w takim duchu, aby po 1. nie przesadzić z nowoczesnością, a po 2. nie zaburzyć tradycyjnej budowy TA. Wyciągnęliśmy wnioski z poprzednich lat, tak więc spokojna głowa, jeśli chodzi o klimat forum . Przede wszystkim chodzi o to, aby uatrakcyjnić forum oraz ułatwić korzystanie z niego



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 
  • Index
  •  » Ogłoszenia
  •  » Wiele nowych skryptów i rozwiązań na forum (Chat, PW, Emotki, BB-Code)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
herosy3.pun.pl