Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#1 2013-12-22 23:10:42

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Koniec serwisu mojeforum.net

Temat może z pozoru wydawać się mało istotny dla TA i świata HoM&M, ale kolejne zdania wszystko wyjaśnią. Zacznijmy jednak od początku. Jakiś czas temu popularny serwis darmowych forów internetowych - mojeforum.net (nie ukrywam, niegdyś jeden z moich ulubionych) - ogłosił upadłość. Do 15. stycznia 2014r. wszystkie fora znikną. Rozpoczęło się pobieranie baz danych i przenoszenie na własne serwery, jednak mówiąc szczerze wątpię, by chociaż 1/3 baz została przetransferowana, a z nich zapewne tylko nieliczne przetrwają przenosiny (mamy już w tej kwestii przykre doświadczenia ). Reszta zniknie bezpowrotnie.

Na tym serwisie działał niegdyś popularny serwis Centrum Heroes 3. Od roku 2010 praktycznie całkowicie opuszczony przez administrację. Nie ma w zasadzie szans na jego ocalenie, bowiem władze nie dają znaku życia. Kiedyś usilnie starałem się o to, aby stworzyli kopię bazy danych, żeby uratować zasoby forum przed marazmem. Niestety, nie słuchano mnie i efektem będzie na 99% całkowite zaprzepaszczenie wieloletniego dorobku tamtego forum. To przykry cios dla sceny HoM&M. CH3 co prawda już od dawna nie egzystowało, ale w dalszym ciągu stanowiło bogate źródło wiedzy o trójce. Już nie będzie stanowić, bo bezpowrotnie zniknie.

Ale co nas właściwie obchodzi obcy serwis, skoro TA ma się nieźle i wraca do formy? Otóż wiele, bowiem my także działamy na darmowym serwisie. Wiecie, jaka jest różnica? Że mojeforum.net udostępniało przynajmniej kopie bazy danych. Nasze pun.pl absolutnie nie. Co prawda teraz nasz hosting się bardzo rozwija, wkrótce ma wejść w życie wielka aktualizacja systemu z przestarzałego PunBB do FluxBB (zobaczymy, co z tego wyniknie). Nie mniej jednak jeszcze kilka lat temu mojeforum.net także wydawało się nie do ruszenia. Podobnie xad.pl, upadły już bardzo dawno temu, a przez długi czas utrzymujący się wysoko dzięki popularności skryptu PHP-BB by Przemo, którym operował. Martwi mnie, że możemy obudzić się z ręką w nocniku.

Serwis pun.pl przeżywał różne chwile. Były czasy, kiedy administracja kompletnie się nim nie zajmowała. Były czasy, kiedy władza nadużywała naszej cierpliwości i wrzucała dziesiątki agresywnych reklam. Były czasy, kiedy zmiany personalne w administracji pun.pl zachodziły na drodze skandalu, co bardzo niepokoiło szarych użytkowników-adminów. Ale były i czasy sytości, kiedy staliśmy w czołówce google. Obecnie jest... normalnie. Nie mniej jednak trzeba trzymać rękę na pulsie, bo sytuacja może się zmienić w każdej praktycznie chwili.


To w sumie koniec mojej wypowiedzi. Miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie podobna niespodzianka nie spotka nas .
Pozdrawiam,
Mathias.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#2 2013-12-23 10:40:41

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Koniec serwisu mojeforum.net

Wielka szkoda serwisu, jest tam bardzo wiele cennych tematów dotyczących rozgrywki, a sam dział BMW kryje na pewno wiele ciekawostek.

Offline

 

#3 2013-12-25 23:17:40

Baron

Obywatel

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 1049
Miasto: Żywioły i Twierdza
Jednostka: Feniks i Behemot
Bohater: Ciele

Re: Koniec serwisu mojeforum.net

Zawsze jest ryzyko ! Takie jest zycie !

Offline

 

#4 2013-12-25 23:55:11

 Markham

Obywatel

Skąd: Międzyrzecz
Zarejestrowany: 2013-01-15
Posty: 589
Miasto: Przystań/Nekropolis
Magia: Kina
WWW

Re: Koniec serwisu mojeforum.net

Już ponad rok ,,monitoruję'' fanowską scenę M&M, a w szczególności polską. Nie wiem jakim cudem przeoczyłem ten serwis. Robi mi się szkoda, na myśl jaką właśnie utraciliśmy treść - dorobek userów. Zawsze są jakieś mądre wypowiedzi, materiały. Z kolei tak to już bywa z darmowymi serwisami.
Nasze Forum pomalutku raczkuje do przodu. Bardzo mi zależy na kopiach bazy danych. Ta ,,darmowość'' to jeden wielki minus. @Mathias na pewno, niejednokrotnie chciałby wstawić coś ekstra. Te ograniczenia są bardzo irytujące.

Będę działał na ile tylko ten schemat pozwoli. Może jeszcze poczekamy, by móc rozwinąć skrzydła.

Offline

 

#5 2013-12-27 22:39:14

Baron

Obywatel

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 1049
Miasto: Żywioły i Twierdza
Jednostka: Feniks i Behemot
Bohater: Ciele

Re: Koniec serwisu mojeforum.net

Ja tam mialem duzo wpisow i nie zdazylem tu przekopiowac .

Offline

 

#6 2014-01-22 00:01:38

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Koniec serwisu mojeforum.net

Zgodnie z zapowiedziami dnia 15. stycznia 2014r. serwis wraz ze wszystkimi forami został usunięty. To koniec Centrum Heroes 3, forum, od którego zaczynałem (pomijając TA, bo je założyłem znacznie wcześniej) przygodę w świecie Heroes. Wiążę z tamtym forum wiele wspomnień. Cóż, bezpowrotnie kończy się pewna era, czego obrazem jest właśnie to zniknięcie. Myślę, że administratorzy CH3 nawet nie wiedzą, że ich dorobek został tak zaprzepaszczony. Cóż, a wystarczyło stworzyć kopię zapasową wtedy, kiedy była szansa na połączenie TA i CH3 w sposób permanentny. Teraz przepadło. A szkoda, bo jak już stwierdziliśmy, znajdowało się tam wiele interesujących informacji.

Tym samym zostaliśmy już jako ostatnie forum o Heroes na darmowym serwerze . Od paru lat byliśmy w tej "klasyfikacji" de facto sami, ale teraz stało się już to fizycznie.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#7 2014-01-22 21:10:56

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Koniec serwisu mojeforum.net

I trzymamy się nieźle.

Offline

 

#8 2014-01-22 21:25:51

 Deferdus

Wojownik

7242199
Skąd: Krewlod
Zarejestrowany: 2010-12-31
Posty: 812
Miasto: Twierdza i Zamek
Kampania: Ostrze Armagedonu
Jednostka: Strzelcy, Kapłani
Bohater: Gelu
Magia: Nie określona

Re: Koniec serwisu mojeforum.net

Przynajmniej mniej konkurencji ^^"

Może i trzymamy się nieźle, ale pewne upadki też mieliśmy. Na przykład przeniesienie forum, co poskutkowało chwilową śmiercią (kliniczną). Po za tym niektórzy wierni użytkownicy po powrocie z przeniesienia, opuścili forum lob wchodzą rzadziej, co również ma duży wpływ. W tych czasach co 50 zarejestrowany użytkownik cokolwiek pisze, zamiast być "cichym ninją" lub ozdóbką "jest bo jest". Nie wiem co ludzi ciągnie do rejestracji, chociaż i tak nic nie piszą...


Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu.
http://lastlabs.pl/musicbar.php?username=Deferdus&color=lemon&unicode=no
http://osusig.ppy.sh/image5.png?uid=3636051&m=1

Offline

 

#9 2014-01-23 00:28:29

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Koniec serwisu mojeforum.net

Walka i myślenie że inne serwisy to konkurencja to niezdrowe myślenie dawnej epoki kiedy to heros3 kwitło, teraz trzeba trzymać się razem by przetrwać.

Offline

 

#10 2014-01-23 12:39:24

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Koniec serwisu mojeforum.net

Był okres niezdrowej konkurencji, był okres ekumenizmu. Później przyszedł czas, kiedy wszyscy deklarowali chęć współpracy, ale na deklaracjach się kończyło. Na szczęście teraz znów wraca się do koncepcji jedności, bo jest nas na tyle mało, że zbędne podziały szkodzą całej społeczności.
Poza tym administratora nigdy nie cieszy, że odnosi sukces przez upadek "konkurenta". Zdecydowanie lepiej jest go odnieść dzięki własnej pracy i pomysłom .
Na całe szczęście niektóre artykuły z Centrum Heroes 3 stały się inspiracją bądź zostały uwiecznione także u nas. Taka namiastka, pozostałość po słynnym niegdyś forum.


Zgadzam się z Deferdusem, że bywają wzloty i upadki. Nawet takie wielkie strony jak Jaskinia miewały gorsze okresy. Szkoda, że z tym przeniesieniem się nie udało. Źle to zorganizowane zostało po prostu, w czym dużą winę ponoszę ja, ale także niestety osoba, która zadeklarowała się nam forum przenieść. W dzisiejszych czasach ciężko o userów, którzy piszą. Choć my akurat mamy szczęście, w mijającym roku przybyło paru fajnych użytkowników, którzy włączają sie aktywnie w dyskusje.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
gry mmo skup aut lubuskie przegrywanie kaset woj podlaskie