Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#21 2016-01-26 17:18:48

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Archanioł vs Tytan vs Czarny Smok

Sam się już gubię w tych patchach.


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#22 2016-01-27 09:00:23

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Archanioł vs Tytan vs Czarny Smok

Jest jeden oficjalny patch, ten od obniżenia przyrostu feniksów do 2, poprawienia statystyk reptiliona i właśnie zwiększenia kosztu archanioła. Jak dla mnie, poza jaszczurami, większość zmian zdecydowanie na wyrost, przyrost feniksów wystarczyło pomniejszyć do 3 i by było ok, a koszt archanioła o 1 klejnot, a nie 3... Ale to moje zdanie, większość raczej zachwala te zmiany. Pozostałe patche, mody, pliki są raczej nieoficjalne, a przynajmniej ja o niczym nie słyszałem.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#23 2016-01-27 15:40:26

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Archanioł vs Tytan vs Czarny Smok

W Hocie coś pozmieniali odnośnie Wrót, ale nie wiem co dokładnie, wiem tylko tyle, że nie jest już ta schematyczne, ale straciło chyba pazur.
Tytan jest deklasowany przez cenę, tyle w temacie. Czarnuszki zawsze w moim sercu.
A tak dla przekory powiem, że Chydra zmiata wszystkich. Atak dookoła, powstrzymywanie kontry i możemy rzucać na nią czary^^

Offline

 

#24 2016-01-29 14:27:53

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Archanioł vs Tytan vs Czarny Smok

Zanim zmieniono ich przyrost to prawdopodobnie feniksy byłyby najlepsze, szczególnie gdyby przedłużyć nieco grę. Dobry stosunek cena/statystyki i przewaga liczebna, która z czasem gry zacznie być co raz wyraźniejsza. Bez przyrostu są przeciętne, ale za to szybkość (bodajże najwyższa w całej grze) 100% gwarantuje 1 ruch, chyba że ktoś wyskoczy na nie ze Zbroją Przeklętego czy coś w tym guście.

Tytan dobrze wpisuje się w obronną strategię Fortecy. Zastanówmy się jednak co jest problemem w cenie siedliska. Połączę ceny podstawy i ulepszenia.
- Złoto: 30 000
- Drewno: 15
- Kamień: 15
- Klejnoty: 40

Jeśli chodzi o złoto, to więcej kosztuje np. Portal Chwały (40k), Przeklęty Pałac (35k).
Drewno czy kamień to też bywało podobnie albo więcej.
Klejnoty: analogicznie trzeba wydać 40 rtęci na Przeklęty Pałac, 40 siarki na Smoczą Jaskinię, 40 kryształu na smocze urwiska.

Ostatecznie cena siedliska tytanów jest ok, problemem musi być rozłożenie kosztów. Sami giganci kosztują grosze, ale już na tytanów trzeba się pilnować by uzbierać potrzebną kwotę, nie marnować kasy gdzie indziej. Minusem gigantów jest to, że ich zastosowanie przed ulepszeniem jest dość nijakie. Przypuszczam że razem z nagami mogą tworzyć przyzwoitą pierwszą linię. Ich punkty zdrowia nie są powalające jak na swój poziom, ale to więcej niż wszystkie jednostki niższych poziomów. Lvl 7 do czegoś zobowiązuje.

Co do hydry to ogromna obrona jest z całą pewnością wysokim problemem dla przeciwnika, w sumie Cytadela jest bardzo podobna do Twierdzy w sensie inwestycji w jedną określoną cechę (atak/obrona) kosztem wszystkiego innego. Powiedziałbym, że oba miasta się równoważą bo dodatkowe % ataku od Twierdzy balansuje większy % obrony Cytadeli. Nawet behemot jest w pewnym sensie przemyślany w tej kwestii - 80% redukcji obrony to dla mnie wciąż przerażająca zdolność, cała ta zebrana obrona jest na nic.


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#25 2016-01-29 20:53:36

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Archanioł vs Tytan vs Czarny Smok

Chciałbym zauważyć, że one nie są względem siebie równoważne całkiem. Bohaterowie cytadeli mają trochę więcej % do obrony.

Offline

 

#26 2016-01-29 23:42:27

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Archanioł vs Tytan vs Czarny Smok

Chodzi o ten rozkład wartości przy levelowaniu?

Barbarzyńca 2-9                         Władca Bestii 2-9
55% atak                                   30% atak
35% obrona                               60% obrona

?

Powiedziałbym, że barbarzyńcy rekompensują to lepszym bonusem do umiejętności Skuteczność Ataku 10/20/30%.
Płatnerstwo 5/10/15%

Nie wiem jak to się będzie przekładać na matematyczne obliczenia (jak ktoś ma tabelę albo już obliczano to pokażcie!).

Ostatnio edytowany przez Sauron (2016-01-29 23:43:48)


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#27 2016-01-31 18:49:25

Baron

Obywatel

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 1049
Miasto: Żywioły i Twierdza
Jednostka: Feniks i Behemot
Bohater: Ciele

Re: Archanioł vs Tytan vs Czarny Smok

Tylko ze zawsze jest wybor z dwu. Zatem kazdy bierze to lepsze. Statystyczny rozklad szans umiejetnosci zmodyfikowany wyborem jest inny :-) Bardziej rowny.
Niewatpliwie Archy sa tak przesadzone ze bija wszystkich. Tym wskrzeszeniem duzo nadrabiaja. One nie tylko walcza. Tytan pewnie nieco lepszy od smoka ale smok wlatuje do zamku. Zatem jest przydatniejszy.

Offline

 

#28 2016-02-03 12:29:50

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Archanioł vs Tytan vs Czarny Smok

Z tym przesadzone archy to bym nie przesadzał. W pojedynkach wygrywają z każdym, bez uwzględnienia statystyk bohaterów i multum innych czynników, to fakt. Wskrzeszenie też jest cennym skillem, nie mniej użycie go wiąże się z utratą kolejki, więc to też jest coś za coś. Ogółem uważam, że o ile Archanioły to jednostki wybitne, to nie mają one jakiejś ogromnej przewagi nad pozostałymi. Szczególnie że jak już tu zauważono, swój poziom trzymają też Behemoty (masakrowanie obrony przeciwnika to coś niesamowitego + ogromna liczba HP) oraz Hydry (wielopolowy atak, powstrzymywanie kontry - bywają zabójcze), a i Feniksy ze swoim przyrostem początkowym dawały radę.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#29 2016-02-03 19:34:27

Baron

Obywatel

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 1049
Miasto: Żywioły i Twierdza
Jednostka: Feniks i Behemot
Bohater: Ciele

Re: Archanioł vs Tytan vs Czarny Smok

O ile wiem zmiany orginalu przez NWC byly nastepujace:
Archy kosztowaly klejnoty
Psy mialy wyzsze obrazenia
Reptiliony i jaszczury podbite statystyki
Wazki tez troche
I koniec. 4 feniksy zostaly.
Behemoty i hydry to mimo wszystko najslabsze jednostki ani nie lataja ani nie strzelaja. Czolowka to archy feniksy tytani.

Offline

 

#30 2016-02-03 21:48:32

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Archanioł vs Tytan vs Czarny Smok

W czołówce na pewno jest Czarny Smok wg mnie, natomiast co się tyczy Behemotów - nie strzelają ani nie latają, ale mają zdolność -80% do obrony, co jest wg mnie równie dobrym skillem co tamte dwa, szczególnie że łatwo postawić siedlisko i dość szybko mamy już kilka beszków w armii, które niebawem możemy ulepszyć. Podobnie z hydrami.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
herosy3.pun.pl