Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


  • Index
  •  » Ogłoszenia
  •  » Jubileusz czas zacząć, czyli 10 lat Tajemnic Antagarichu

#1 2017-03-19 21:58:13

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Jubileusz czas zacząć, czyli 10 lat Tajemnic Antagarichu

Z pewnym wyprzedzeniem uroczystości rozpoczęły się już na portalu eGG oraz odkopanym wczoraj fanpejdżu TA fejsbuku. Nadszedł czas na powiedzenie paru słów w miejscu głównie zainteresowanym sprawą. Oto w tym roku mija 10 lat, od kiedy forum funkcjonuje. Jest to o tyle miłe, że zbiega się z 18-leciem Heroes of Might and Magic III, naszej głównej osi rozważań przez te wszystkie wiosny i zimy.

Nie było łatwo dotrwać do dnia dzisiejszego, a z roku na rok funkcjonowanie staje się coraz trudniejsze. Malejące grono fanów Heroes, kumulowanie się ludzi wokół największych portali, monopolizacja rynku przez serwisy społecznościowe i ogólne problemy wewnętrzne nie służą Tajemnicom Antagarichu. Na forum została już tylko najbardziej zainteresowana grupa userów, za których wkład i obecność serdecznie dziękuję.

Przez ostatni rok niewiele się działo, zarówno na forum, jak i w świecie HoM&M. Dopiero pod koniec roku nadeszło pomniejsze "poruszenie" (o ile tak można to nazwać) na TA, polegające na wprowadzeniu przeze mnie działu z newsami (Faktoria Handlowa). Same działy na temat HoM&M już niespecjalnie cieszą się popularnością. Większość tematów została już przegadana, przeanalizowaliśmy przez tych 10 lat praktycznie wszystkie aspekty rozgrywki, szczególności w trójce. O nowszych wydaniach rozmawia się natomiast raczej w kategoriach porażek niż sukcesów (zwłaszcza jak chodzi o część siódmą), a mnie szczerze mówiąc nawet nie chce się wyszukiwać informacji na temat tych gier, bo po prostu mi się nie podobają. Pozostało więc podjęcie kolejnej próby rozszerzenia tematyki.

Kolejny etap stanowiło otwarcie w styczniu 2017 portalu e-Gildia Graczy (egildia.pl). Póki co serwis rozwija się w całkiem przyzwoitym tempie, za sobą mamy już ponad 160 publikacji przy działaniu 2.5 miesiąca, a liczba czytelników systematycznie wzrasta pomimo drobnej zadyszki we wrzucaniu wpisów przez ostatnie dwa tygodnie. Szczególnie cieszy mnie, że wiele tych materiałów jest naprawdę dobrej jakości merytorycznej. Drugą dobrą informacją jest fakt, że sporo danych powstałych na TA zostało wkomponowanych w artykuły na eGG, dzięki czemu nasza marka jest już bezpieczna. Nawet gdyby forum padło, mamy jeszcze portal.

Pewne zmiany dotknęły forum w lutym. Uproszczenie struktury działów, usunięcie niektórych niepotrzebnych funkcji, poprawienie kodów i tagów... Przeprowadziłem także sondę na temat rang na forum. Większość raczej życzy sobie, abyśmy pozostawili obecne tytuły. Uszanuję tę wolę. Ewentualnie wprowadzę jakąś dodatkową mini-hierarchię powiązaną z liczbą postów, ale to by już była kwestia uboczna.

Dochodzimy o marca. Na forum bida, ale na portalu trwają już od jakiegoś czasu prace przygotowawcze do obchodów rocznicowych. W dniu 18.03.2017, a więc wczorajszym ostatecznie zamknięty został wortal heroes.egildia.pl (dawne Kroniki Heroes, później TA Wortal). Materiały zeń są teraz przetwarzane i wykorzystywane do budowy kącika Heroes na Gildii Graczy. Coś się kończy, coś zaczyna, można by powiedzieć.

Tak więc podsumowując rok 2016 z mojej perspektywy był dla forum nieudany. Jest w tym sporo mojej winy, bo czasu i chęci brakowało na jakieś poważniejsze działania. Natomiast 2017 zaczął się pomyślnie dla naszej społeczności w związku z finalizacją projektu eGG. I myślę, że ten kierunek jest przyszłościowy.


Dla forumowiczów przygotowałem trochę atrakcji, o czym już pisałem na profilu Facebook i portalu. Grafik publikacji na najbliższe tygodnie związany z jubileuszem znajdziecie tutaj: http://egildia.pl/dziesieciolecie-tajemnic-antagarichu/
Ja natomiast chciałbym powiedzieć, nad czym ostatnio pracuję i co chciałbym udostępnić w tym roku, najpewniej do maja.

Po pierwsze, od paru lat po cichu pracowałem nad Kampanią Tajemnice Antagarichu. Najtrudniejsza do skonstruowania misja, adaptująca wydarzenia Afery Owsikowej, jest już w dużej mierze ukończona. Znajdę dwa weekendy i prawdopodobnie zdołam stworzyć kilka misji, które następnie z chęcią zamieszczę na naszym forum.

Po drugie, tworzę powoli nową redakcję artykułu Świat HoM&M, napisanego bodaj w 2011 roku. Opowiadał on historie poszczególnych serwisów naszej społeczności, jednak był niedoskonały. Przeróbki mają na celu zwiększenie jakości gramatycznej, poprawę czytelności, usunięcie niepotrzebnych danych oraz zwiększenie użyteczności opracowania. Przy czym treści raczej aktualizować nie będę, zresztą i tak niewiele się przez ostatnie lata działo. Artykuł wydany zostanie wyłącznie na TA i eGG, nie planuję wysyłać go na inne portale (sojusznicy poza AW i tak są martwi, a JB i AC prowadziły wobec naszego forum przez ostatnie lata politykę wrogiej izolacji i podkupywania współpracowników, bo inaczej tego nazwać nie mogę, dlatego pal ich sześć). W styczniu wydałem do tego artykułu załącznik, opisujący przygody związane z projektem Zjednoczone HoM&M. Pojawi się on oczywiście jako dodatek do opracowania.

Po trzecie, zamierzam opublikować moje zapiski dotyczące pojedynków miast Heroes 3. Podobną pracę wykonał bodajże Hellburn, natomiast wyniki moich badań z 2009 roku niechaj stanowią pewne podsumowanie naszych rozważań forumowych. Będą to skany rękopisów, pełne obliczeń matematycznych i wzorów, z góry uprzedzam, że wtedy pisałem trochę nieestetyczne, ale czytelnie .

Oprócz tego naturalnie wypada zrobić mały bilans zysków i strat, pomyśleć nad przyszłością Tajemnic Antagarichu i e-Gildii Graczy, dopisać kolejne rozdziały historii forum (w tym zaległe zeszłoroczne). Jakbyście chcieli, możemy się kiedyś umówić na multi w którąś z części Heroes, o ile mi odpali oczywiście .


To póki co tyle. Dzięki, że jesteście z nami i zapraszam do obserwowania i korzystania z udostępnianych w najbliższych tygodniach materiałów.
Pozdrawiam,
Mathias.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 
  • Index
  •  » Ogłoszenia
  •  » Jubileusz czas zacząć, czyli 10 lat Tajemnic Antagarichu

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
herosy3.pun.pl