Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


  • Index
  •  » Ogłoszenia
  •  » Tajemnice Antagarichu Refactored - co udało się dotąd zrobić?

#1 2021-03-21 21:47:00

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Tajemnice Antagarichu Refactored - co udało się dotąd zrobić?

Witajcie,

W nawiązaniu do pierwszego raportu z prac nad refaktoryzacją kodu forum oraz ogłoszenia o postaniu nowej odsłony Komnaty Pamięci publikuję kolejny raport cząstkowy. Ostatnie dni przyniosły usprawnienia w szczególności w zakresie wydajności forum oraz jakości najważniejszych podstron. Poprawiło się także wyświetlanie. W repozytorium Tajemnic Antagarichu na GitHubie zaktualizowałem Readme o kolejne zmiany, jakie udało się wprowadzić. Osoby zainteresowane zapraszam do zapoznania się!

Aktualnie największym wyzwaniem pozostaje dla mnie optymalizacja wersji mobilnej forum. Tutaj najbardziej doskwiera archaiczność kodu źródłowego i brak dostępu do możliwości bezpośrednich modyfikacji w nim. Wersja na desktopy prezentuje się już całkiem dobrze (ok. 90 punktów w PageSpeed, wyeliminowanie uwag z Google Search Console, dobre wyniki audytu cyber__folks), jednak mobilna znacząco od niej odstaje (choć i tak jest poprawa). O ile np. powiększenie czcionki dla zapewnienia dobrej czytelności nie stanowi problemu, o tyle kłopot sprawiają sekcje postów - tutaj layout jest dość kalecznie skonstruowany i będę musiał pokombinować.

Nie ma jednak co ukrywać, że większość tego, co chciałem, udało się zrobić, więc powoli zmierzam ku końcowi prac. Poza dopracowaniem wersji mobilnej została już w sumie głównie kosmetyka i dodatki. Później zdecydowanie więcej czasu zamierzam poświęcać eGildii.

Do następnego wpisu.

Pozdrawiam,
Mathias.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 
  • Index
  •  » Ogłoszenia
  •  » Tajemnice Antagarichu Refactored - co udało się dotąd zrobić?

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
studio kopiowania kaset mokotów sprzątanie bydgoszcz kopiowanie kaset vhs wola specjalista google ads sopot