Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#41 2009-04-07 12:44:21

 Asiņains

Heros

Call me!
Zarejestrowany: 2007-10-12
Posty: 1659
Miasto: Zamek
Jednostka: Kusznik
Bohater: Valesca
Magia: Powietrze
WWW

Re: Książki

A ja zacząłem czytać książkę o Templariuszach. Bardzo mnie zaciekawili i chcę zbadać ich tajemnice


Śmierć jest jedynie wypadkową człowieka wiedzionego przez instynkt.
'I look up high, from the steel tower.
Wondering how i would feel if I fall down.'
http://steamsignature.com/status/english/76561198004299557.png

Offline

 

#42 2009-04-07 12:48:19

 Magyar

Rekrut

Skąd: Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2008-08-29
Posty: 1634
Miasto: Zamek, Bastion i Forteca
Kampania: The Restoration of Erathia
Jednostka: Archaniol, Zloty Smok i Tytan
Bohater: Lyonis, Elleshar i Solmyr
Magia: Woda

Re: Książki

Pandrodor napisał:

A ja zacząłem czytać książkę o Templariuszach. Bardzo mnie zaciekawili i chcę zbadać ich tajemnice

A moze konkretniej troszke, jakis tytul? Mnie takze ciekawia takie tematy   - na przyklad Zakon Syjonu, strzegacy Graala , lub wyzej przez Ciebie wspomnieni Templariusze .


http://i46.tinypic.com/2lkp2fa.png

"Do ataku! - Krzyknął dzielnie Generał, Spierdzielając w krzaki..."

Offline

 

#43 2009-06-11 19:42:51

Evan_Tvile

Obywatel

11717492
Skąd: Mielec
Zarejestrowany: 2007-11-01
Posty: 32
Miasto: Nekropolis
Kampania: I hate kampanie!
Jednostka: Szkielety
Bohater: E... Nie pamiętam nazwy.
WWW

Re: Książki

A ja nie trawię żadnych polskich pseudo-pisarzy-wszechczasów. Nie trawię żadnych Mickiewiczy, Sienkiewiczy, ani innych "...iczy". Za to lubię fantasy, każdy rodzaj fantastyki i powieści dobrych pisarzy (takich prawdziwych pisarzy wszechczasów). Jednym słowem większość książek, w szczególności fantasy.

I jeszcze jedno - odpycha mnie również Sapkowski. Że on ma być "królem polskiej fantastyki"?? To jakiś żart? On i jego nudziarskie książki? Takie nuuudy w tej jego sadze o wiedźminie. Opowiadania mogą być, nie nudzą tak jak powieści. Żeby nie było że moje opinie są bezpodstawne - przeczytałem jeden tom tej sagi i moja opinia jest taka jaka jest. Opowiadania też zacząłem czytać, ale sięrok szkolny kończy i musiałem oddać.

Offline

 

#44 2009-06-12 17:27:05

 altaeir

Obywatel

10752445
Zarejestrowany: 2008-12-23
Posty: 532
Miasto: różnie to bywa...
Bohater: zależy od zamku

Re: Książki

Rozumiem,że Sapkowskiego nie czyta ci się tak przyjemnie jak jakiegoś potworka młodocianych pisarzy(czyt. jakiś Brisingr czy coś w tym stylu) lub Harrego Pottera,ale myślę że z czasem ci to minie.Cała saga dotychczas została wydana tylko po hiszpańsku i nie jestem pewien co do rosyjskiego.Powodem jest to że w innych językach nie bardzo można znaleźć odpowiednich słowa,a próba zmiany skończyłaby się tragicznie dla charakterystycznego humoru
Przedwczoraj skończyłem czytać "Księgę Jesiennych Demonów" Jarosława Grzędowicza.Jest to zbiór kilku opowiadań łączących się w całość.Szczerze mówiąc kiepskie było tylko jedno opowiadanie.Jeśli ktoś miałby możliwość przeczytanie polecam.
Dodatkowo jeśli kogoś odpycha od polskich autorów,polecam "Malowanego Człowieka".Autorem jest Peter V. Brett.Na razie w Polsce wydali tą książkę w 2 tomach,ale za granicą jest w 1(powód prosty = chęć zysku ).
Lepsza od jakiś Potterów,Eragonów i niektórych polskich książek.Mógłbym wam napisać o czym jest,ale jeśli zrobił bym to źle,nie chciało by wam się przeczytać,dlatego przeczytajcie i powiedzcie jak wam się podobała.Na uwagę zasługuje fakt,że nie powiela schemat wielu powstających teraz książek fanatasy.


http://img.userbars.pl/23/4480.pnghttp://img.userbars.pl/92/18250.png
http://img709.imageshack.us/img709/5922/zniwiarz.png

Mam sto rąk,sto sztyletów,gdy zechcę sto ran zadam.

Offline

 

#45 2009-06-13 09:06:47

 Magyar

Rekrut

Skąd: Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2008-08-29
Posty: 1634
Miasto: Zamek, Bastion i Forteca
Kampania: The Restoration of Erathia
Jednostka: Archaniol, Zloty Smok i Tytan
Bohater: Lyonis, Elleshar i Solmyr
Magia: Woda

Re: Książki

A ja teraz czytam "Przygody Dobrego Wojaka Szwejka" .


http://i46.tinypic.com/2lkp2fa.png

"Do ataku! - Krzyknął dzielnie Generał, Spierdzielając w krzaki..."

Offline

 

#46 2009-06-14 08:30:07

Evan_Tvile

Obywatel

11717492
Skąd: Mielec
Zarejestrowany: 2007-11-01
Posty: 32
Miasto: Nekropolis
Kampania: I hate kampanie!
Jednostka: Szkielety
Bohater: E... Nie pamiętam nazwy.
WWW

Re: Książki

Altaeir, a czy ja wspominałem o Harrym Potterze czo o Dziedzictwie? Nie powiem Eragona i Najstarszego nawet miło się czytało, ale przez Brisigra już nie mogę przebrnąć. A do HP miałem na początku coś, ale potem przeczytałem. Z resztą jeste wiele lepszych książek niż książki Sapkowskiego, Paoliniego czy Rowling. Np. taka seria "Kroniki Wardstone" Josepha Delaney'a - za***iście napisane, fajny klimat. Jest to książka pisana w pierwszej o sobie przez 13-o letniego chło paka uczącego się na stracharza (To taki ktoś kto pomaga ludziom przez odpędzanie duchów, więżenie wiedźm, boginów i tym podobnych stworów mroku). Chłopak jest jednym z najlepszych uczniów swojego mistrza dzięki czemu radzi sobie z trudnościami jakie zsyła na niego mrok. Więcej nie zdradzę...

A propos tego co czytam - zacząłem czytać "Tomka na wojennej ścieżce" - fajne klimaty, fajnie napisana i autor nie przynudza. (na razie) Podoba mi się.

Zen-Aku edit: Lepiej uważaj na nicki, bo celowe ich przekręcanie tolerowane nie będzie. Mam nadzieję, że to był przypadek.

Ostatnio edytowany przez Evan_Tvile (2009-06-14 08:31:42)

Offline

 

#47 2009-06-14 11:42:53

 altaeir

Obywatel

10752445
Zarejestrowany: 2008-12-23
Posty: 532
Miasto: różnie to bywa...
Bohater: zależy od zamku

Re: Książki

Evan_Tvile napisał:

Alteir, a czy ja wspominałem o Harrym Potterze czo o Dziedzictwie? Nie powiem Eragona i Najstarszego nawet miło się czytało, ale przez Brisigra już nie mogę przebrnąć. A do HP miałem na początku coś, ale potem przeczytałem. Z resztą jeste wiele lepszych książek niż książki Sapkowskiego, Paoliniego czy Rowling. Np. taka seria "Kroniki Wardstone" Josepha Delaney'a - za***iście napisane, fajny klimat. Jest to książka pisana w pierwszej o sobie przez 13-o letniego chło paka uczącego się na stracharza (To taki ktoś kto pomaga ludziom przez odpędzanie duchów, więżenie wiedźm, boginów i tym podobnych stworów mroku). Chłopak jest jednym z najlepszych uczniów swojego mistrza dzięki czemu radzi sobie z trudnościami jakie zsyła na niego mrok. Więcej nie zdradzę...

A propos tego co czytam - zacząłem czytać "Tomka na wojennej ścieżce" - fajne klimaty, fajnie napisana i autor nie przynudza. (na razie) Podoba mi się.

Hehe,to co napisałeś to jedna chwała,wszystkie te książki opowiadają o przygodach dzieci...I w większości przypadków są przez dzieci napisane,oprócz Tomka i Harrego.Tomka też czytałem,ale kiedy to było.
Rozumiem,fajnie się czyta takie książki,ale czy oprócz tego czy jakąś korzyść z tego wynosisz?Bo ja myślę,że nie...A Sapkowski w serii książek o Husytach,opisał mnóstwo prawdziwych wydarzeń,technik wojennych i tego typu rzeczy.Po takim czymś można spokojnie zarwać 6 na jakimś sprawdzianie,gdy jest on w z takiego okresu historii i jest  w formie otwartej.I na dodatek te fakty nie zmieniają faktu,ze się to czyta po prostu zaje****e.
Ponadto wszyscy dorośli pisarze fantasy,nie biorą tego z powietrza tylko opierają się na faktach historycznych itp. Jestem leniem,jakich mało,ale dzięki temu że czytałem Komudę na polskim,na pytanie opisz i scharakteryzuj Sarmatów,odpowiedziałem bez problemu.A każdy kto choć przeczytał jedną książkę fantastyczną polskiego autora,wie że bynajmniej nie nudzą...
Z zagranicznych,super jest Terry Pratchett,tylko ma specyficzny humor.Nie chce mi się przypominać więcej zagranicznych,bo czytałem ich dawno,przerzucając się teraz na polską twórczość.Ale w poprzednim poscie pisałem o "Malowanym Człowieku".
Cóż mogę powiedzieć,cudze chwalicie a swego nie znacie...
Evan,ja twojego nicku nie przekręcam,wiec proszę o to samo.


http://img.userbars.pl/23/4480.pnghttp://img.userbars.pl/92/18250.png
http://img709.imageshack.us/img709/5922/zniwiarz.png

Mam sto rąk,sto sztyletów,gdy zechcę sto ran zadam.

Offline

 

#48 2009-06-14 12:17:11

Evan_Tvile

Obywatel

11717492
Skąd: Mielec
Zarejestrowany: 2007-11-01
Posty: 32
Miasto: Nekropolis
Kampania: I hate kampanie!
Jednostka: Szkielety
Bohater: E... Nie pamiętam nazwy.
WWW

Re: Książki

Prattcheta też lubię, bo fajnie pisze. Ostatnio przeczytałem  z Pratchetta Zimistrza i Piekło Pocztowe. Fajne książki.

A tak w ogóle - jak książka opowiada o przygodach dzieci to zła, tak? No bo z tego co ty napisałeś można tak wywnioskować. No a takie Opowieści z Narnii - opowiada o przygodach dzieci, a jest chwalone przez krytyków i w dodatku (!) czytane nawet przez dorosłe osoby. No a do życia też na pewno coś wnosi (kto jest obczajony ten wie dlaczego). A Joseph Delaney nie jest dzieckiem - jak nie wiesz to sięnie odzywaj, a jego seria jest też bardzo chwalona i nie jest chałą. Wiesz co szkoda z tobą gadać.

PS. Masz swojego Josepha Delaney'a, który jest dzieckiem:http://wpcontent.answers.com/wikipedia/commons/thumb/8/85/Joseph_Delaney_20080315_Salon_du_livre_1.jpg/180px-Joseph_Delaney_20080315_Salon_du_livre_1.jpg

Ostatnio edytowany przez Evan_Tvile (2009-06-14 12:19:32)

Offline

 

#49 2009-06-14 12:49:19

 altaeir

Obywatel

10752445
Zarejestrowany: 2008-12-23
Posty: 532
Miasto: różnie to bywa...
Bohater: zależy od zamku

Re: Książki

Hahaha,przypominam sobie dawne czasy,gdy Yautja czepiał się o cytaty,ty się czepiasz o to,iż stwierdziłem,że Josepha Delaney jest dzieckiem...Tylko proszę podaj mi cytat,gdzie tak napisałem...Widzisz go ,bo ja nie bardzo i proszę czytać ze zrozumieniem. LOL
Z tobą nie bardzo mogę pogadać,bo mówisz jakbym uraził Twoją dumę i co najmniej zabił ci rodziców.Tak szkoda ze mną gadać,bo jestem największym chamem świata...To,że mam swoje zdanie na ten temat,nieznaczny że mam się nie odzywać.
Tylko Evan jak wspomniałem,jestem chamem wiec się nie obrażaj,taki jestem w swej cynicznej naturze.Bez napinki.
A wracając do tematu,czytałem Opowieści z Narnii jak bylem mały,potem obejrzałem film i mnie odrzuciło.Książka mi się podobała,ale było to spowodowane  tym że kiedyś inne rzeczy mi się podobały,a teraz zwracam uwagę na jeszcze inne.
I nie obrażaj się za te kasiążki ,bo tej co teraz czytasz/czytałeś nie znam,a mój post wynikał z tego że tak ostro oceniasz Spkowskiego nawet bez poznania go.Tak ja nie bedę oceniał czego,o czym nie mam pojecia.
Pozdro.

Ostatnio edytowany przez altaeir (2009-06-14 13:05:30)


http://img.userbars.pl/23/4480.pnghttp://img.userbars.pl/92/18250.png
http://img709.imageshack.us/img709/5922/zniwiarz.png

Mam sto rąk,sto sztyletów,gdy zechcę sto ran zadam.

Offline

 

#50 2009-06-14 14:21:38

Evan_Tvile

Obywatel

11717492
Skąd: Mielec
Zarejestrowany: 2007-11-01
Posty: 32
Miasto: Nekropolis
Kampania: I hate kampanie!
Jednostka: Szkielety
Bohater: E... Nie pamiętam nazwy.
WWW

Re: Książki

altaeir napisał:

Evan_Tvile napisał:

Alteir, a czy ja wspominałem o Harrym Potterze czo o Dziedzictwie? Nie powiem Eragona i Najstarszego nawet miło się czytało, ale przez Brisigra już nie mogę przebrnąć. A do HP miałem na początku coś, ale potem przeczytałem. Z resztą jeste wiele lepszych książek niż książki Sapkowskiego, Paoliniego czy Rowling. Np. taka seria "Kroniki Wardstone" Josepha Delaney'a - za***iście napisane, fajny klimat. Jest to książka pisana w pierwszej o sobie przez 13-o letniego chło paka uczącego się na stracharza (To taki ktoś kto pomaga ludziom przez odpędzanie duchów, więżenie wiedźm, boginów i tym podobnych stworów mroku). Chłopak jest jednym z najlepszych uczniów swojego mistrza dzięki czemu radzi sobie z trudnościami jakie zsyła na niego mrok. Więcej nie zdradzę...

A propos tego co czytam - zacząłem czytać "Tomka na wojennej ścieżce" - fajne klimaty, fajnie napisana i autor nie przynudza. (na razie) Podoba mi się.

Hehe,to co napisałeś to jedna chwała,wszystkie te książki opowiadają o przygodach dzieci...I w większości przypadków są przez dzieci...

Proszę bardzo - chciałeś cytat to masz.

A propos Opowieści z Narnii - to jest jak z Władcą Pierścieni - niektórym się podoba, a niektórym nie. Mnie na przykład Władca Pierścieni momentami lekko nudzi. a na ten przykład Hobbit mnie nie nudził. No a Opowieści z Narnii to dla mnie najlepsze książki jakie mogą być i żaden Pratchett, Sapkowski, Tolkien, Doyle czy inna Rowling nie przebije (Żeby nie było - nie twierdzę że Pratchett czy Doyle nie są [w przypadku Doyle'a "byli"] dobrymi pisarzami).


A Sapkowsiego oceniam na podstawie jednej książki (taki już jestem - jedna książka świadczy ogólnieo całym pisarzu - jeśli pierwsza którą przeczytam będzie chałą, to reszta też).

Aha - zapomniał bym. Sorry za przekręcenie nicka.

Zen-Aku edit: Nie żebym się czepiał, ale w cytacie było wyraźnie napisane "w większości przypadków", więc w gruncie rzeczy nic nie udowodniłeś. Radzę uważniej czytać, bo z niedokładnego czytania wynikają niekiedy trudne sytuacje.

Ostatnio edytowany przez Evan_Tvile (2009-06-23 11:31:15)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
herosy3.pun.pl