Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#1 2009-02-19 22:40:19

 Cohen

Hetman

Call me!
Zarejestrowany: 2007-11-01
Posty: 422
Miasto: Zamek
Kampania: odrodzenie erathii
Jednostka: Rdzawy smok
Bohater: Sir Murlich
Magia: powietrze
WWW

Przed całkowitą zmianą

Otóż właśnie wpadłem na pomysł jak edytować stronę bez pobierania zawartości całej strony by wprowadzić kilka zmian. Formularze i pliki do tego moje małe zabezpieczenia i myśle że powinno to dać dobre efekty.

Dzisiaj wprowadzam stronę www ostatnią wersję przed wielką zmianą funkcjonalności. Otóż planuje wprowadzić tzw. panel admina. I możliwość edycji niektórych elementów strony z poziomu przeglądarki www.

Ostatnio pracowałem nad inną stroną i szukając rozwiązań które by mi ułatwiły życie na stronie mogą równie dobrze posłużyć na stronie DOWNLOADU MAP.

Planuje także wprowadzić spory dział map wygenerowanych przez generator map oraz poprawić fabułę już istniejących map.

Jeśli ktoś ma jakieś pomysły niech piszę wysłucham wszystkich. Oraz jak ktoś ma mapy niech pisze śmiało.

***
Ostatnio mam mało czasu na surfowanie po sieci i zrobienie porządku w dziale historia forum. Planuje zrobić to w MySQL żeby lepiej się dało to operować tym. Ale potrzebuje pomocy. Tzn. zebranie odpowiednich informacji i wysłanie na maila.
Kto się tego podejmie dostanie plusa. Oraz rozważę jego w dalszej pracy na stronie.

Ostatnio edytowany przez Cohen (2009-02-19 23:37:46)

Offline

 

#2 2009-02-21 12:21:27

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Przed całkowitą zmianą

Heh, jeśli chodzi o historię forum, to kto o nim wie tyle co ja? . Z ogromną przyjemnością zajmę się tym. Przy okazji zaktualizuję przewodnik.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#3 2009-02-21 19:21:31

 Cohen

Hetman

Call me!
Zarejestrowany: 2007-11-01
Posty: 422
Miasto: Zamek
Kampania: odrodzenie erathii
Jednostka: Rdzawy smok
Bohater: Sir Murlich
Magia: powietrze
WWW

Re: Przed całkowitą zmianą

Ja planuje przenieść przewodnik strony na strone o downloadzie. Tylko muszę ogarnąć to w jaki sposób ma być to wyświetlane. Obecnie jestem w trakcie zjazdu 1. I trochę głowy na to nie mam. Ale nie widzę problemu żeby zająć się tym problemem od poniedziałku.

Offline

 

#4 2009-02-21 19:27:51

 Eleazar

Obywatel

Skąd: Okolice Warszawy
Zarejestrowany: 2008-10-27
Posty: 874
Miasto: Lochy, Bastion
Kampania: Podziemia i Diabły
Jednostka: Czarny Smok, Złoty Smok
Bohater: Gunnar, Clancy
Magia: Ognia, Powietrza
WWW

Re: Przed całkowitą zmianą

Ja mam pytanie w związku z downloadem map.
Jak zamierzasz to wrzucić?
Po prostu mapa.zip, czy jakoś inaczej?

Offline

 

#5 2009-02-21 19:36:43

 Cohen

Hetman

Call me!
Zarejestrowany: 2007-11-01
Posty: 422
Miasto: Zamek
Kampania: odrodzenie erathii
Jednostka: Rdzawy smok
Bohater: Sir Murlich
Magia: powietrze
WWW

Re: Przed całkowitą zmianą

mapa.zip może być w zupełności.
jak chcesz możesz podać także informacje o tych mapach. jakiś opis fabuły czy coś w tym stylu.
np. user macielug ma mapy bez opisu do woga, ale nie mam żadnych informacji o nich ani nie chce instalować woga.
**dodano
po prostu w formacie .h3m, czyli gotowym do odpalenia.
Strony wyposaże w filesize - podającą wielkość pliku w planach także bardzo prosty zliczacz plików do przykładowej statystyki.
Oraz pomyśle o ponownej rejestracji stat4u. Bo do dawnej nie pamiętam passów.

**23.02.09**
Ostatnio mam niezły mętlik w głowie. Nie pamiętam co jest na stronie co nie więc i tak muszę wszystko przeanalizować od początku. Na (nie) szczęście z programowaniem jest tak, że inna osoba by się na miejscu załamała i nie próbowała by dalej tego edytować. Każdy tworzy inaczej. Dobra w tym tygodniu myśle już nad ukończeniem systemu zarządzania treścią strony oraz usprawnieniem panelu admina wraz z jego możliwościami. Później ogłosimy referendum kto na administratora strony. Chwilowo jeszcze nie jest zablokowane. Ale to się niedługo zmieni. Wywalę cały folder z kontami userów i zrobię nowe i bardziej zabezpieczone (a mówią mi że mam na tym punkcie obsesję - a może to tylko założenie "cel uświęca środki").

**24.02.09**
W budowie dodatkowo poradnik do heroes III. Powinienem to skończyć do końca tygodnia.

**26.02.09**
No raczej nie bardzo. Nie wiem ile czasu mi to zajmie. Ale przysięgam że nie popełnię w tym żadnego błędu nie będę mieć, później do tego głowy.

Proces tworzenia strony www jest bardzo żmudny a ja chyba jakbym zapomniał o lepszych tego sposobach - robie screen shooty oraz edytuje do niezbędnych parametrów grafiki. Mam trochę do roboty madal muszę ustalić jakie robić rozmiary dla grafik w określonych kategoriach - żeby za bardzo ich nie rozmazało.
Ale już dość sprawnie mi to idzie mam już gotowe jednostki tylko dodać koszta zakupu oraz trochę znormalizować grafikę do standardu. Oraz muszę zrobić jakieś ciekawe tła - ale do tego gimpa potrzebuje. Niedługo go zainstaluje na razie funkcję edytora pełni 'paint.net', ale widzę jak ciężko jest na nim cokolwiek zrobić.
Dział biblioteka Heroes III oparty będzie na technologii Java script więc nie będzie działał pod Mozzilę. Gdyż ona niepoprawnie wyświetla strony w Java script. Za to w najnowszej Operze działa bez zarzutów, podejrzewam że pod Internet Explorer i Chrome(Nescapche) będzie także działać bez zarzutu. Stronę sprawdzałem także w starym Maxite. Ale chyba tego nikt już nie używa więc nie muszę się o nic martwić. Budowa strony jak mówiłem zajmie mi bardzo dużo czasu. Może prędzej dojdzie do mojego 3 zjazdu na studiach i wtedy już kiedy ukończę stronę zajmę się porządnie nauką, bo mam same ciężkie wykłady (mówiąc ciężkie mam na myśli dużo materiału nowego dla mnie i bardzo wymagających zaangażowania - matematyka dyskretna oraz algebra liniowa, nie mówiąc o programowaniu obiektowym, a i jeszcze angielski, jakoś muszę to pogodzić). Czytajcie te wiadomości. PS: A i niedługo zamieszczę system newsów na stronie jak to zrobiłem na innej stronie wykonywanej na zamówienie.

**27.02.09**
Teraz podaje ostatnią informacje o stronie. Otóż postanowiłem prezentowanie danych poprawić. Doskonale się do tego celu nadają tabele. Będę musiał coś zrobić dla firefoxa - bo sporo osób z niego korzysta. Minął także już 1 miesiąc po tym jak mam już 20 lat.

Ostatnio edytowany przez Cohen (2009-02-27 08:34:45)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
click here przegrywanie kaset na mokotowie i ursynowie Naprawa telefonów Kraków Cennik sennik https://straznikwspomnien.pl/