Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#11 2009-05-01 13:22:06

Zen-Aku

Przestępca

12747603
Zarejestrowany: 2008-02-17
Posty: 1140
Miasto: Loch
Kampania: Podziemia i diabły
Jednostka: Minotaur/Cerber
Bohater: Gunnar

Re: Magia ziemi

Mathias napisał:

Antymagia na pewno nie daje możliwości rzucenia armagedonu bez strat własnych - nie wiem, skąd ci to do głowy przyszło.

Oczywiście, że daje. Możesz mieć nawet jednego impa, na którego rzucisz antymagię na ekspercie, po czym armageddon - impowi nic się nie stanie, a wróg będzie na kolanach.

Mathias napisał:

I wcale nie jest najlepszym czarem of. w grze: takim jest łańcuch piorunów

Którym możesz sam oberwać i który zadaje mniejsze obrażenia? Na pewno nie.

Mathias napisał:

Spowolnienie na pewno nie jest najlepszym zaklęciem w grze

Jest. Dzięki temu zaklęciu rozwalasz neutrale bez strat, a w FB utrata inicjatywy u wroga jest decydująca. Jedynie przyspieszenie może w podobnym stopniu decydować o losie walk, a jak wiadomo jest to magia powietrza - jedyna dorównująca magii ziemi w pewnych kwestiach.

Mathias napisał:

najlepszym jest modlitwa

Przyspieszenie i spowolnienie są lepsze, także klątwa i błogosławieństwo takie są. Lepszy jest też berserk (fajnie, jak tłuką się Twoje jednostki z modlitwą?). Już nie mówię, że spowolnienie praktycznie niweluje efekt modlitwy w aspekcie szybkości, tak, może i zostały Ci polepszone staty, ale praktycznie wyjdzie na to samo, co normalnie, gdy moje jednostki będą miały na sobie tarczę.

Mathias napisał:

Deszcz Meteorytów

Jest dużo lepszych czarów, niż ten.

Mathias napisał:

Miejski Portal

Dzięki któremu na 90% mamy wygraną grę.

Mathias napisał:

Ale dla mnie to jednak z gorszych magii.

Najlepsza, żadna inna nie daje aż takiej przewagi nad wrogiem. Powietrze też jest potężne, jednak nieznacznie ziemi ustępuje, ogień średni, woda słaba.

Offline

 

#12 2009-05-01 17:38:42

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Magia ziemi

Tylko że Antymagia chroni tylko przed czarami poz. 1-3.

Jak rzucisz go na początku, na pewno nie oberwiesz. łańcuch piorunów jest najlepszym czarem ofensywnym w grze, tylko trzeba go używać z rozwagą. W dodatku jest na poz. 4, a Implozja na 5.

Najlepszym czarem jest Modlitwa. Skoro uważasz, że Przyspieszenie dorównuje Spowolnieniu, to Modlitwa go deklasuje.

To chyba najgłupszy argument, jaki słyszałem, pomijając ten, że gryf nie może robi tricków, bo go inne wojska rozwalą. Zrozum, że skoro Spowolnienie nieco niweluje Modlitwę, to Modlitwa CALKIEM niweluje efekt Spowolnienia. Modlitwa to najlepszy czar w grze - daje największe korzyści. Taki argument ,,rzucisz ten czar, to ja go zniweluję tym" jest głupi, a tutaj w ogóle się nie sprawdza.

Deszcz Meteorytów jest jedynym liczącym się czarem w tym mieście, poza Implozją (która jednak jest droga i późno ją dostajemy), Spowolnieniem i Miejskim Portalem.

Najlepsza jest Woda, potem Powietrze. Ogień i Ziemia to mniej więcej ten sam poziom.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#13 2009-05-01 17:55:41

 Magyar

Rekrut

Skąd: Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2008-08-29
Posty: 1634
Miasto: Zamek, Bastion i Forteca
Kampania: The Restoration of Erathia
Jednostka: Archaniol, Zloty Smok i Tytan
Bohater: Lyonis, Elleshar i Solmyr
Magia: Woda

Re: Magia ziemi

Moje zdanie jest takie same - Magia ziemi najlepsza nie jest - lepsze sa magie z kanonow Wody i Powietrza. Wcale takze nie uwazam, ze Magia Ognia jest gorsza (bo nie jest) od Magii Ziemi, bo am atkze takei czary jak Reka Smierci, Klatwa, Oslepienie, Berserk... Dla mnei magia Ziemi jest na rowni z Magia Ognia, czyli na miejscu 3 (ex equo).

Ostatnio edytowany przez Magyar (2009-05-01 17:59:01)


http://i46.tinypic.com/2lkp2fa.png

"Do ataku! - Krzyknął dzielnie Generał, Spierdzielając w krzaki..."

Offline

 

#14 2009-05-01 18:02:18

Rozbójnik

Obywatel

Zarejestrowany: 2009-03-06
Posty: 240
Miasto: Wrota Żywiołów
Jednostka: Feniks
Bohater: Monere

Re: Magia ziemi

Spowolnienie to najlepszy czar na mapie przygody, natomiast w FB ziemia to najgorszy ze wszystkich żywiołów. Tak więc wybierając magię ziemi musimy zdobyć przewagę przed bitwą, w bo w jej trakcie ziemia to chyba najgorsza z magii.


http://images41.fotosik.pl/168/c448499217b4634b.jpg

Offline

 

#15 2009-05-01 19:29:16

Doktor Schnabel von Rom

Obywatel

Zarejestrowany: 2009-04-18
Posty: 84

Re: Magia ziemi

Magia Ziemi jest moją ulubioną i najlepszą w grze. Czary dające sporą przewagę, jeszcze na mistrzowskim poziomie dają najsilniejszy zestaw.

Rozbójnik napisał:

Spowolnienie to najlepszy czar na mapie przygody, natomiast w FB ziemia to najgorszy ze wszystkich żywiołów. Tak więc wybierając magię ziemi musimy zdobyć przewagę przed bitwą, w bo w jej trakcie ziemia to chyba najgorsza z magii.

Spowolnienie to nie czar na mapie przygody, z tych najlepszy jest Miejski Portal. Możliwość spowolnienia przeciwników, jest bardzo ważna podczas każdej potyczki a co już dopiero w FB... Więc Spowolnienie jest zdecydowania jednym z najlepszych i najbardziej użytecznych czarów całej grze. Ziemia jest najużyteczniejszą magią  trakcie bitwy i na mapie przygody. Świadczą o tym czary chociażby takie jak: Wspomniane nieraz wyżej już Spowolnienie; Miejski Portal; Implozja; Tarcza; Kamienna Skóra; Anty-magia; Wskrzeszenie oraz Trzęsienie Ziemi.

Offline

 

#16 2009-06-03 21:33:13

 altaeir

Obywatel

10752445
Zarejestrowany: 2008-12-23
Posty: 532
Miasto: różnie to bywa...
Bohater: zależy od zamku

Re: Magia ziemi

Najlepsza magia do walki z neutralami,w FB nie tak przydatna chociaż posiada dobre czary,głównie dlatego że czasami można pobawić się w ruchome piaski,slow,tarczę,kamienne skórę,wskrzeszanie,ożywianie(nekro),implozja,przywołanie ziemniaków.Ostatnie czary są świetne,ale potrzeba mądrośći,a żeby miały dużą efektywność potrzeba maga Generalnie przydaje się(przynajmniej mi),gdy mam przewagę strzelecką nad żywym przeciwnikiem,czyli np. mam tower,a przeciwnik zamek itd.


http://img.userbars.pl/23/4480.pnghttp://img.userbars.pl/92/18250.png
http://img709.imageshack.us/img709/5922/zniwiarz.png

Mam sto rąk,sto sztyletów,gdy zechcę sto ran zadam.

Offline

 

#17 2009-06-11 11:05:53

I.M.P.R

Obywatel

Zarejestrowany: 2009-06-10
Posty: 68
Miasto: Bastion
Jednostka: Strzelec
Magia: Ziemia

Re: Magia ziemi

Według mnie ten typ magii jest najlepsza jeżeli zaczynamy grać Lochami (w gildii magów przeważa magia ziemi). Bardzo dobre jest wskrzeszenie, ożywienie, trzęsienie ziemi i miejski portal.


Requiescat in Pace

Offline

 

#18 2009-06-14 20:09:57

OldSkull

Obywatel

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-06-14
Posty: 33
Miasto: Conflux, Dungeon, Necropolis
Jednostka: Lich, Firebird, Vampire Lord
Bohater: Grindan, Nagash

Re: Magia ziemi

Zdecydowanie najlepsza magia - spróbujcie zagrać na mapie L albo XL (najlepiej z podziemiami) i jej nie brać. Town portal jest jednym z najlepszych zaklęć. Spowolnienie jest najlepszym zaklęciem, gdyż występuje ono bardzo często (czego nie można powiedzieć o prayerze), zwykle jeśli nie będzie w pierwszym mieście, to jest już w drugim. Ew. w zamkach o mniejszej szansie dopiero w 3. Podobnie stone skin i shield.

Offline

 

#19 2009-07-09 11:47:02

Demigorgona

Obywatel

9799161
Skąd: Gd.
Zarejestrowany: 2009-07-06
Posty: 84
Miasto: Loch
Kampania: Eliksir Życia
Jednostka: Czarny smok
Bohater: Gelu

Re: Magia ziemi

Zawsze rozwijam do Eksperta, bo moze się trafić Magiczny Portal.
Poza tym zabójcza Implozja- nic dodać, nic ująć.


Just sign right here, child.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
herosy3.pun.pl