Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


  • Index
  •  » Akademia
  •  » Gorgona a jej atak zabójczym spojrzeniem

#11 2009-11-05 22:13:54

Rozbójnik

Obywatel

Zarejestrowany: 2009-03-06
Posty: 240
Miasto: Wrota Żywiołów
Jednostka: Feniks
Bohater: Monere

Re: Gorgona a jej atak zabójczym spojrzeniem

Nadinterpretujesz jego słowa jak dla mnie... Trudno, żeby coś takiego napisać z głowy, trzeba się posłużyć albo bezpośrednio sprawdzaniem tego w grze, albo posłużyć się innym źródłem. Mógł o to spytać nie w formie oskarżenia o plagiat, ale na przykład żeby sprawdzić prawdziwość tych informacji...

EDIT: Przy okazji, to z matematycznego punktu widzenia są duże nieścisłości w tym co napisałeś.

Ostatnio edytowany przez Rozbójnik (2009-11-05 22:17:27)


http://images41.fotosik.pl/168/c448499217b4634b.jpg

Offline

 

#12 2009-11-05 22:23:37

Zen-Aku

Przestępca

12747603
Zarejestrowany: 2008-02-17
Posty: 1140
Miasto: Loch
Kampania: Podziemia i diabły
Jednostka: Minotaur/Cerber
Bohater: Gunnar

Re: Gorgona a jej atak zabójczym spojrzeniem

Co nie zmienia faktu, że napisałem to własnoręcznie, choć faktem jest, że posłużyłem się stroną o Heroes i nie widzę w tym nic złego.

Przy okazji, mógłbyś mi wyjaśnić te nieścisłości?

Offline

 

#13 2009-11-05 22:32:02

Drago

Przestępca

Zarejestrowany: 2009-01-14
Posty: 305
Miasto: Inferno
Kampania: Wszystkie z Inferno
Jednostka: Arcydiabeł i Czarny Smok
Bohater: Calh

Re: Gorgona a jej atak zabójczym spojrzeniem

A kim ten cały Ghost niby jest, żeby wchodzić raz do roku na forum i jeszcze z jakimiś pretensjami wyskakiwać? Typowo chamskie zachowanie z jego strony.

Offline

 

#14 2009-11-05 22:46:26

 Majer

Obywatel

8683191
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-04-24
Posty: 486

Re: Gorgona a jej atak zabójczym spojrzeniem

To że ktoś rzadko bywa nie czyni go głupszym i mającym mniej praw do dyskusji. Sam osobiście Morgana nie znam, ale po dawnych postach w klanie MD i jak jeszcze pisał w miare systematycznie na AW wnioskuje że nie jest to osoba szukająca zaczepki czy innej formy zwykłej złośliwości, lecz osoba pisająca w miare na poziomie i raczej w środowisku H3 szanowana. Co dalej za tym idzie wnioskuje że nie traciłby on czasu na bezpodstawne zarzuty tyklo dlatego że ma takie widzi mi się. Ale to jest tylko moje zdanie


http://img.userbars.pl/137/27235.png
"Co wypijesz to wypocisz, co cię nie zabije to cię wzmocni"

http://i49.tinypic.com/11m9lyv.png

Offline

 

#15 2009-11-05 22:58:09

Rozbójnik

Obywatel

Zarejestrowany: 2009-03-06
Posty: 240
Miasto: Wrota Żywiołów
Jednostka: Feniks
Bohater: Monere

Re: Gorgona a jej atak zabójczym spojrzeniem

Powtarzam jeszcze raz, pytanie było o pochodzenie danych, nic więcej.
Co do tych nieścisłości, to np stwierdzenie że na zabicie 1 jednostki masz 10% a na zabicie 2 10%, więc w sumie jest 20% na zaistnienie skilla jest nieprawdziwe. I ogólnie coś mi tu nie pasuje, bo to wchodzi zdecydowanie częściej niż teoretycznie powinno, skoro właśnie zrobiłem test i 25 gorgon na 50 prób 45 razy wykonało spojrzenie. Ciekawa sprawa, najlepiej zajrzeć w skrypty samej gry, ale na tym się nie znam.


http://images41.fotosik.pl/168/c448499217b4634b.jpg

Offline

 

#16 2009-11-06 00:26:07

Morgan Ghost

Obywatel

9536274
Zarejestrowany: 2008-01-13
Posty: 48

Re: Gorgona a jej atak zabójczym spojrzeniem

Zen-Aku napisał:

To śmiej sobie twierdzić co tylko chcesz, ale ja nie jestem złodziejem i nigdy, ale to NIGDY nie kopiuję i nie przywłaszczam sobie jakichkolwiek tekstów innego autorstwa.

Ależ Panie Zen-Aku, po co te nerwy? czy ja Pana o coś oskarżam?

Zen-Aku napisał:

Co prawda posiłkowałem się stroną pt. Age of Heroes, aby nie popełnić błędów

I wystarczyło by to zdanie napisać. Nie żebym coś Panu zarzucał, ale użytkownik Mathias zadał już pytanie dotyczące pochodzenia owej pracy, odpisał mu Pan, że źródło pochodzi z Pańskiej głowy. Proszę nie zrozumieć mnie źle, ale dane przedstawione przez Pana zawierają zmienne procentowe, a takie zestawienia raczej nie uzyska się z własnej głowy, jeśli nie zna się skryptów w grze. Śmiem również twierdzić, że tych danych Pan nie wymyślił, więc pozostaje tylko jedna opcja - posłużył się Pan innym źródłem. Nie widzę w tym nic złego, ale nie zaznaczył Pan tego w swoim poście, stąd moje zdziwienie jakie wyraziłem w poprzednim poście.

Inioch napisał:

No cóż, a gdy ktoś już się trochę pomęczy i napisze coś dobrego to pojawią się i tacy, którzy oskarżą go o plagiat.

Panie Inioch niech Pan przytoczy moje słowa oskarżające kogoś o plagiat w tym temacie.

Inioch napisał:

Nie przejmuj się takimi zazdrośnikami

Każdego użytkownika pytającego o źródło informacji traktuje Pan jako zazdrośnika? A może prędzej pasuje tu słowo ciekawski?

Rozbójnik napisał:

Mógł o to spytać nie w formie oskarżenia o plagiat, ale na przykład żeby sprawdzić prawdziwość tych informacji...

Pan też twierdzi, że oskarżam kogoś o plagiat?

Drago napisał:

A kim ten cały Ghost niby jest, żeby wchodzić raz do roku na forum i jeszcze z jakimiś pretensjami wyskakiwać? Typowo chamskie zachowanie z jego strony.

Zapytanie o źródło traktuje Pan jako chamskie zachowanie? Poza tym czyżby dyskryminował Pan innych użytkowników?


Kto nie z nami, ten przeciw nam

Offline

 

#17 2010-07-16 20:27:37

 Rufus42

Obywatel

Skąd: Żabki
Zarejestrowany: 2010-07-16
Posty: 105
Miasto: kilka
Kampania: lubie te z Cienia Śmierci
Jednostka: najfajniejszy jest chłop :)
Bohater: Pan Piotr-sam zrobił kuchnie
Magia: combo
WWW

Re: Gorgona a jej atak zabójczym spojrzeniem

Gorgona to ta krowa z cytadeli? Jeśli tak, to masz racje - ona ZABIJA czasami spojrzeniem inne jednostki!!!!! Mi tak załatwiła jednego smoka!!!!


Praktyker - da rade!

Offline

 

#18 2012-04-15 22:39:12

Karpik09

Obywatel

Zarejestrowany: 2009-07-13
Posty: 9

Re: Gorgona a jej atak zabójczym spojrzeniem

Witam ponownie!

Już kiedyś o gorgonach mąciłem w innym temacie, ale tam chyba mało kto to zauważył, a że ostatnio heroes III mi się przypomniał i problemy gorgon, więc wpiszę się w temacie głównym, żeby sprawę rozwiązać raz na zawsze.

Problem jest taki: Sposób liczenia szansy na spojrzenie gorgon podany w tym temacie jest po prostu błędny i nijak ma się do rzeczywistości. Np: podczas ataku 25 gorgonami powinno być 70% szansy na to, że spojrzenie nie wejdzie, jednak w trakcie 25 prób tylko raz ono nie weszło. Podczas ataku 70 gorgonami to prawdopodobieństwo powinno wynosić 30%, jednak wchodziło w trakcie 25 prób za każdym razem, za każdym razem zabijając co najmniej trzech.

Opisywałem już o co w tym chodzi kiedyś w innym temacie, teraz może jeszcze raz to powtórzę: KAŻDA gorgona w oddziale ma 10% szansy na spojrzenie, jednak ilość zabitych spojrzeniem nie może przekroczyć jednego na każde 10 gorgon. Czyli wygląda to tak: skrypt bierze pierwszą gorgonę, daje jej 10% szansy na spojrzenie, i notuje sobie czy weszło czy nie. Później bierze drugą, trzecią itd. dopóki nie weźmie wszystkich, LUB dopóki ilość zabitych nie przekroczy wartości (ilość gorgon/10), zaokrąglając w górę (Maksymalna ilość zabijanych jednostek jest dobrze w pierwszym poście).

Matematycznie nie liczy tego się banalnie, tu mam kalkulator tego + wyniki moich prób. 50 prób to nie jest może gigantyczna ilość, ale sądzę, że wystarczająca żeby stwierdzić, że sposób napisany w pierwszym poście jest błędny, natomiast mój całkiem nieźle pokrywa się z rzeczywistością. http://www.speedyshare.com/file/uTU75/Gorgony.xls

Wyniki testu w skrócie:

Atak 25 gorgonami:
Moje przewidywania:

~7% na zabicie 0
~20% na zabicie 1
~27% na zabicie 2
~46% na zabicie 3
Przewidywania z 1 postu:
-70% na zabicie 0
-10% na zabicie 1
-10% na zabicie 2
-10% na zabicie 3
Wynik testu (25 prób)/u]
- 4% zabito 0
- 20% zabito 1
- 32% zabito 2
- 44% zabito 3

Atak 70 gorgonami:[u]
Moje przewidywania:

~0,06% na zabicie 0
~0,49% na zabicie 1
~1,87% na zabicie 2
~4,7% na zabicie 3
~8,8% na zabicie 4
~13% na zabicie 5
~15% na zabicie 6
~56% na zabicie 7
Przewidywania z 1 postu:
-30% na zabicie 0
-10% na zabicie 1
-10% na zabicie 2
-10% na zabicie 3
-10% na zabicie 4
-10% na zabicie 5
-10% na zabicie 6
-10% na zabicie 7
[u]Wynik testu (25 prób)/u]
- ani razu nie zabito poniżej 3
- 8% zabito 3
- 12% zabito 4
- 12% zabito 5
- 20% zabito 6
- 48% zabito 7

Mam nadzieję, że to wszystkim wystarczy, aby uznać to za ostateczne, poprawne wyjaśnienie problemu. Jak ktoś nie wierzy to w ferie będę mógł zrobić więcej prób gdyby komuś zależało

Offline

 

#19 2012-04-15 22:40:33

 Lowcakur

Rekrut

4499461
Skąd: Rumia/Strande
Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 1391
Miasto: Lochy/Nekropolia/Inferno
Kampania: Podziemia i Diabły
Jednostka: Złe Oko/Wampirzy Lord/Magog
Bohater: Ajit/Vokal/Xeron
Magia: Ogien/Ziemia
WWW

Re: Gorgona a jej atak zabójczym spojrzeniem

Apropos Twojego testu, gratulacje, ze Ci sie chcialo, ale to niestety jest bledne. Te statystyki na samej gorze to oficjalne wyliczenia JB(o ile sie nie myle).


One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...

http://i48.tinypic.com/1zou4h1.png

Offline

 

#20 2012-04-15 22:41:38

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Gorgona a jej atak zabójczym spojrzeniem

Czy jak coś jest oficjalne to ma rację? Trzeba było twórców poprosić to by pokazali jak to naprawdę działa i byłoby 100% pewności. Zresztą nie wiem gdzie tu jest o JB, skoro Koragg wskazywał na inne źródła (mógł oczywiście kłamać, ale nikt nie wyskoczył z Jaskinią). Prawda jest taka, że spojrzenie gorgony wchodzi częściej niż wchodzić powinno czyli w pierwszych obliczeniach musi występować pewien błąd. Jeśli chodzi o same próby to sobie popatrzę i jeszcze sam przeanalizuję jak znajdę moment. Brzmi dość sensownie, ale dobrze brzmieć a pokrywać się z prawdą to czasem różnie bywa.  wink


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 
  • Index
  •  » Akademia
  •  » Gorgona a jej atak zabójczym spojrzeniem

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
herosy3.pun.pl