Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#51 2011-08-24 13:30:55

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Heroes V czy IV ? oto jest pytanie.

Szczerze mówiąc to gdyby nie fabuła (czyli w H4 - Rozliczenie, a w H5 - zmiana planety; krótko mówiąc: niekontynuowanie historii H1-3), miałbym znacznie mniej trudu, aby zaakceptować innowacje w Heroes IV i V. Ale osobiście bardzo spodobała mi się czwórka, trochę świeżości. Bo ja po prostu 3D w grach tego typu (co innego Gothic czy inne RPG) nie lubię, dlatego też średnio oceniam piątkę.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#52 2011-08-24 14:46:52

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Heroes V czy IV ? oto jest pytanie.

Właściwie, to czwórka jest kontynuacją fabuły z trójki, choć nie podoba mi się fakt wysadzenia całego świata w powietrze. Jeśli ktoś nie grał w Heroes Chronicles, to rzeczywiście można sobie pomyśleć "WTF" gdy słyszymy gadkę o zderzeniu Ostrza Armageddonu i Miecza Mrozu. Tylko czemu eksplozja? Nie powinny się te moce ognia i lodu wytłumić? Zresztą dla wielu kontynuacją jest Heroes 3.5 Niestety kontynuacja jest okrutnie zabugowana, coś za coś.


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#53 2011-08-24 21:30:05

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Heroes V czy IV ? oto jest pytanie.

Wiem, że to kontynuacja, a ostatnio czytałem nieco nt. wojny Gelu i Kilgorem i Rozliczeniu. Naprawdę, szkoda mi Enroth, ten świat miał w sobie swoisty klimat, którego nie znalazłem w kolejnych częściach niestety.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#54 2011-11-01 18:05:15

 Widmax

Obywatel

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 57
Miasto: Nekropolia
Kampania: Bunt Nekromanty
Jednostka: Upiorny Smok
Bohater: Sandro
Magia: Nekromancja
WWW

Re: Heroes V czy IV ? oto jest pytanie.

Mi jednak trudno powiedzieć, bo obie gry wyszły dobrze. Chociaż mają swoje wady, bo w czwórce walczy się bohaterem, a piątka to coś, jak trójka w 3D.

PaoDak napisał:

piątka jest lepsza, dlatego, bo piątkę zrobili na podstawie trójki

Nie rozumiem, jak można uważać, że to zaleta. Po co bez sensu powtarzać gry po poprzedniku.

Offline

 

#55 2013-05-21 16:10:29

 lukasis77

Obywatel

8808310
Skąd: Żychlin
Zarejestrowany: 2013-04-12
Posty: 30
Miasto: Nekropolis
Kampania: gram w pojedyncze scenariusze
Jednostka: rycerz śmierci,naga i czerwony
Bohater: Vidomina
Magia: Śmierci

Re: Heroes V czy IV ? oto jest pytanie.

Uważam,że heroesy 5 są lepsze ponieważ mają w od zorowaniu do heroes 3 trójwymiarową grafikę bardzo podobne jednostki zgodne z tymi z trójką tak samo podbój zamków jest bardzo fajny,w heroesach 4 dobijała żywotność bohaterów już w heroesach 3 w wogu jest dla mnie lepiej to zrobione w heroesach v dzikie hordy dodatkowo jest więcej zamków pełno modów ulepszanie jednostek na dwa sposoby moimi ulubionymi częsciami heroesów są heroes 3 i dzikie hordy,a 4 trzeba na prawde znieść a w tedy nawet fajnie się gra.....


Zemsta - ślepa, sterylna, w czystej formie i godna pogardy.
   

Offline

 

#56 2013-06-22 20:46:42

 Mr_eLka

Obywatel

Skąd: Necropolis
Zarejestrowany: 2010-10-30
Posty: 152
Miasto: Necropolis
Kampania: Long live the King!
Jednostka: Arcy-Licz
Bohater: Christian/Isra/Sandro
Magia: Nekromancja

Re: Heroes V czy IV ? oto jest pytanie.

Może uznacie mnie za człowieka chorego, psychicznego albo nie znającego się na rzeczy... Ale wole V od III.
Ale pozwólcie mi wyjaśnić. Nie mówię że V jest lepsze od III, ani że III jest gorsze od V. W żadnym wypadku. To co jest klasyką, pozostanie klasyką. Ale z moich osobistych powodów, wolę V od III.
Cóż, o gustach się nie dyskutuje. Jaka mogą być tego powody? Zabrzmi to dziwnie ale... nostalgia. I uwierzcie mi, nawet kiedy grałem w Heroesy V po raz pierwszy, nie zwracałem zbytniej uwagi na grafikę i do dzisiaj nie zwracam... ale pomimo tego że grałem i w Heroesy II i w Heroesy III, przed V. Wolałem V od III. Szczerze nie mam pojęcia dlaczego. Zresztą... największy sentyment mam i tak do II w którą grałem jeszcze w wieku 6 lat. Ale to nie ważne.


Never kiss a girl, it's super gay.
Tańczące loli
http://www.anime-planet.com/images/users/signatures/eLkathebaloon.jpg
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

Offline

 

#57 2013-06-23 21:21:51

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Heroes V czy IV ? oto jest pytanie.

Każdy ma swoje zdanie, mnie żadna z części po trójce nie przypadła specjalnie do gustu i też nie wiem, czemu, bo ogólnie rzecz biorąc są dobre. No ale tak jak napisał Legendarny, o gustach się nie dyskutuje. Na pytanie "5 czy 4" odpowiem, że chyba jednak bliżej mi sercem do piątki ze względu na pewne podobieństwa do trójki.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#58 2013-06-23 23:26:45

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Heroes V czy IV ? oto jest pytanie.

Obie są świetne, ale więcej grałem w czwórkę którą też lepiej rozumiem więc ta część wygrywa.


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#59 2013-06-29 00:36:34

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Heroes V czy IV ? oto jest pytanie.

Ja grałem w obie po równo, jednak piątka bardziej mi się spodobała. Jest także bardziej rozbudowana, co stanowi kolejny atut.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
pipety pasteura kancelaria ultimatum opinie żłobek niepubliczny piaseczno