Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#1 2013-04-14 10:07:53

 Markham

Obywatel

Skąd: Międzyrzecz
Zarejestrowany: 2013-01-15
Posty: 589
Miasto: Przystań/Nekropolis
Magia: Kina
WWW

Forumowa sesja fabularna

Ten temat miał powstać jakiś czas temu. Najlepszą okazją okazały się obchody. Wpadłem na ten pomysł  myśląc o jakiejś świetnej rozrywce. To będzie jakby prolog na coś co będzie PRZYPOMINAŁO KLANY. Tutaj jest bardzo fajny klimat oraz atmosfera. Czemu by tego nie skumulować? Inne polskie serwisy M&M prowadzą podobne rzeczy,lecz ta ma przebić je wszystkie. Celem jest większa integracja ludzi,frajda i zatrzymanie nowych userów na dłużej. Najpierw jakby trzeba ustalić ogół.  Mathias jest królem. Król rządzi królestwem nie baronią. Jest to jakiś wyznaczony obszar. Jego domeną jest te forum. Stwórzmy więc własny świat. Najlepiej jakby czasy w których m zamiar toczyć się akcja przypominała średniowiecze. Z uwagi na zamki,rycerzy itd. Średniowiecze świetnie układa się z fantastyką. Ten świat niech przypomina Antagarich. Co nie znaczy ,że wszystko mamy kopiować. Antagarich ma być przykładem jak i średniowieczna Europa. Byłoby świetnie gdyby to do zabawy później przystąpiły sojusznicze strony jako sąsiedzi. Jedyne co mamy wymyślić to tylko nasze państwo. Zajmujemy się póki co nim. Nie wyjeżdżamy po za jego obręb. Resztę świata pomogą kreować sojusznicy. Na razie trzeba ustalić co jak co. Zanim przystąpimy do pisania dialogów i akcji, należy zająć się ogółem czyli organizacją. Mam nadzieję ,że Mathias pomoże ustalać. W grze może wziąć każdy użytkownik. Początkowo ustalanie przypominać będzie głosowanie. Tworzenie grafik typu mapy, miasta to nie problem. Swoje propozycję proszę zapisywać pod moim postem i numerować odpowiedzi na pytania.
1. Jak się ma nazywać państwo?
2. Jak ma wyglądać?
3. Jego herb i flaga.
4. Jaką frakcję mamy przypominać? (Sugeruję ludzi).
Na razie tyle. Każdy władca musi mieć swoich urzędników. Hierarchia i system feudalny to podstawa.  Urzędy  wyznacza Mathias. Jeśli będę mieć pomysły to na piszę. Wy tak samo.
PS: Pomogę wymyślać jak tylko skończę robić obiad.

Ostatnio edytowany przez Markham (2013-04-14 10:44:20)

Offline

 

#2 2013-04-14 10:44:51

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Forumowa sesja fabularna

Kiedyś była fajna gra w której każdy sterował swoim państwem, prowadził dyplomację, rozbudowywał miasta, armiami zajmował kopalnie i zwiedzał prowincję. Zróbmy come back do tego pomysłu.


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#3 2013-04-14 11:03:09

 MJOdorczuk

Szeregowiec

Call me!
Zarejestrowany: 2013-02-09
Posty: 302

Re: Forumowa sesja fabularna

Będzie najazd tatarów w XIII wieku?

1.W historii prócz nazw "reklamujących" typu "Szczęśliwi ludzie", "Mężny lud" itd, oraz dotyczących czynności wykonywane typu "Lud z pól"(Polanie, Lędźwianie) występowały też nazwy od dynastii panujących. Ja osobiście bym proponował coś w stylu Królestwa Antagarchów.

2.Proponuję monarchię stanową z czasów Kazimierza Wielkiego. Jeśli chodzi o technologię, to późne średniowiecze. Miasto na styl Minas Thirit będzie wyglądało epicko.

3.Na biało niebieskim tle na przemian krzyżowo(jeśli ktoś nie wie, ja to wygląda, to niech spojrzy na flagę Paleologów) gryf i orzeł(Polski albo ŚCR).

4.Osobiście chętnie bym zobaczył coś na kształt Rusów(twierdza) albo Słowian(cytadela-bastion i... że ja wiem, coś z lochu?).


Nie mogę się doczekać tego momentu, kiedy to za kilka lat zobaczę swoją wypowiedź i będę śmiać się i płakać jednocześnie...

Offline

 

#4 2013-04-14 11:37:51

 Deferdus

Wojownik

7242199
Skąd: Krewlod
Zarejestrowany: 2010-12-31
Posty: 812
Miasto: Twierdza i Zamek
Kampania: Ostrze Armagedonu
Jednostka: Strzelcy, Kapłani
Bohater: Gelu
Magia: Nie określona

Re: Forumowa sesja fabularna

Ciekawy pomysł, oczywiście piszę się. Rozumiem, że są usunięte wszystkie państwa Antagarichu, a my robimy własne?

1. Scarlenia
2. Małe państwo na terenach Krewlodu. Nie będzie w nim dużo miast, większość to małe wioski, coś w stylu państwa frankijskiego.
3. Herb to pazury Behemota na złotym tle, a flaga będzie złoto, czerwono biała.
4. Ludzie, którzy będą jeździć na wilkach i rokach.


Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu.
http://lastlabs.pl/musicbar.php?username=Deferdus&color=lemon&unicode=no
http://osusig.ppy.sh/image5.png?uid=3636051&m=1

Offline

 

#5 2013-04-14 15:35:01

 Markham

Obywatel

Skąd: Międzyrzecz
Zarejestrowany: 2013-01-15
Posty: 589
Miasto: Przystań/Nekropolis
Magia: Kina
WWW

Re: Forumowa sesja fabularna

Kiedyś w Polsce były bardzo modne gry fabularne nie wymagające żadnych kości czy pionków. Wystarczała jedynie wyobraźnia i ewentualnie strój. @Sauron będziemy mieć własne włości jeśli Mathias nam je nada. Miasta, wioski itd.  W grze jest on naszym suzerenem,a my jego poddanymi. Należy czekać aż rozda lenna i urzędy. Podam ich propozycję:
Kanclerz- zajmuje się kancelarią królewską i polityką wewnętrzną jak i zewnętrzną . Ważna fucha. Nie zapominajmy o  takich tytułach: diuk,,magrabia,lord,hrabia, baron. Wiele jest urzędów. Możecie wybrać swoją klasę z Heroesów.
&MJO najpierw należy ustalić jak będzie wyglądało państwo.  Najlepiej jeśli byłoby to królestwo ludzi. 

@Def mówiłem ,że Antagarich jest przykładem. Nie mamy wszystkiego z niego brać.

Offline

 

#6 2013-04-14 15:41:01

 Deferdus

Wojownik

7242199
Skąd: Krewlod
Zarejestrowany: 2010-12-31
Posty: 812
Miasto: Twierdza i Zamek
Kampania: Ostrze Armagedonu
Jednostka: Strzelcy, Kapłani
Bohater: Gelu
Magia: Nie określona

Re: Forumowa sesja fabularna

A czy ja wszystko z niego biorę ?


Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu.
http://lastlabs.pl/musicbar.php?username=Deferdus&color=lemon&unicode=no
http://osusig.ppy.sh/image5.png?uid=3636051&m=1

Offline

 

#7 2013-04-14 16:27:54

 Markham

Obywatel

Skąd: Międzyrzecz
Zarejestrowany: 2013-01-15
Posty: 589
Miasto: Przystań/Nekropolis
Magia: Kina
WWW

Re: Forumowa sesja fabularna

Może . Teraz chciałbym przedstawić wam wybór waszej klasy. W Heroes VI bardzo mi się podobają ścieżki rozwoju. Mamy do wyboru trzy ścieżki:
- neutralną,
- krwi,
- łez.
Na pierwszy rzut oka ciężko stwierdzić co to jest. Wydaje się ,że ścieżka łez jest dla ciot. Już tłumaczę. Te elementy tworzą część RPG gry. Każda klasa może wejść w taką ścieżkę. Przyczyną takich rzeczy są nasze wybory jakich dokonujemy w grze. 
Cyt.
http://www.iv.pl/images/67692388723999077284.jpg
,, W grze Might & Magic: Heroes otrzymasz dwie odrębne możliwości rozwoju swojej historii. W twoich żyłach płynie krew, która pochodzi od samych Smoczych Bogów. Jeśli działasz instynktownie, nie ustępujesz w boju, wolisz najpierw atakować, a potem myśleć — Droga Krwi dobrze ci posłuży.
Możesz jednak napisać jego losy inaczej. Możesz dołożyć wszelkich starań, żeby zamiast działać pochopnie — zrozumieć złożoność sytuacji. Tą drogą podążają poszukiwacze wiedzy, obrońcy słabszych i ciekawi świata. Czeka na niej wiele chwil zaskakoczenia i radości, ale też bólu i smutku. Jest to Droga Łez.
Nieważne, którą Drogę wybierzesz — musisz podążać nią konsekwentnie aż do końca. Prawdziwi bohaterowie zawsze są wierni swemu sercu. Nieważne, czy zaufasz Krwi czy wybierzesz Łzy — historia losów twojego bohatera będzie niezwykłą przygodą''.
W naszej grze powinno znaleźć się coś takiego. Wzbogaci nam to rozgrywkę. Zacznijmy najpierw od wyboru frakcji. Jak pisałem domyślną jest ludzi, zw. także jako Zamek czy Przystań lub Rycerz. 
Jeśli lubicie czytać książki i się uczyć oraz gonicie za wiedzą to nadajecie się na stronę magiczną.
Jeżeli siła fizyczna jest u was lepiej rozwinięta i nauka to wasza słaba strona proponuję bohatera Mocy.
Tas na ścieżkę.
Do wyboru macie wyżej wymienione.  Droga krwi jest dla ludzi działających w ofensywie,zaś droga łez w defensywie. Wybierzcie klasę i drogę która najbardziej pasuję do waszego charakteru.
http://www.iv.pl/images/08439352342647653465.jpg

Offline

 

#8 2013-04-14 18:34:33

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Forumowa sesja fabularna

Ścieżka rozwoju z h3 byłaby najlepsza. Wielu się ze mną zgodzi.

Offline

 

#9 2013-04-14 19:09:39

 Markham

Obywatel

Skąd: Międzyrzecz
Zarejestrowany: 2013-01-15
Posty: 589
Miasto: Przystań/Nekropolis
Magia: Kina
WWW

Re: Forumowa sesja fabularna

Tak będzie,ale ten element z Heroes VI wzbogaci grę. Co do mnie. Uwielbiam Nekropolis,ale w rzeczywistości jako śmiertelnik bałbym się chodzących trupów. Jest jeszcze odór rozkładu, robactwo i trupi jad. W moim charakterze mam coś z rycerza. Zawsze pasjonowałem się rycerstwem i ich etosem. Póki co wybieram frakcję ludzi, drogę łez, ponieważ gram defensywnie, lubię zabawy mieczem. Posiadam plastikowy,drewniany i metalowe a nawet poradnik do walki mieczem według niemieckiej szkoły rycerskiej. W wakacje ze znajomymi powalczę czasem. Jako klecha umarł bym z nudów. Ciągłe modły są jednak przereklamowane.    Jak mówiłem tytuły oraz lenno nadaję Mathias. wybór herbu jak i zawołania jest dowolny.

Offline

 

#10 2013-04-14 19:51:08

 MJOdorczuk

Szeregowiec

Call me!
Zarejestrowany: 2013-02-09
Posty: 302

Re: Forumowa sesja fabularna

Uuu. To będzie można zostać Maciejem herbu Korwin.


Nie mogę się doczekać tego momentu, kiedy to za kilka lat zobaczę swoją wypowiedź i będę śmiać się i płakać jednocześnie...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
wyroby, osłony do maszyn z plexi i poliwęglanu