Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#1 2013-04-22 23:02:15

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Najlepszy bohater w grze

Ponieważ przypadkiem usunąłem stary wątek (mea culpa), zakładam go od nowa. Kto według was jest najlepszym bohaterem w grze? Oczywiście temat można interpretować wielorako, zarówno pod względem pozycji startowej, jak i ścieżki rozwoju, potencjału połączonego z korzyściami miasta, z którego się wywodzi, czy też specjalnych umiejętności. Zapraszam do dyskusji.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#2 2013-04-22 23:19:44

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Najlepszy bohater w grze

Dwóch mam na oku. Nieśmiertelnego Tazara i niszczącego wszystko Crag Hack'a. Mulicha nie wliczam, bo jest banowany.

Offline

 

#3 2013-04-23 14:57:38

 Deferdus

Wojownik

7242199
Skąd: Krewlod
Zarejestrowany: 2010-12-31
Posty: 812
Miasto: Twierdza i Zamek
Kampania: Ostrze Armagedonu
Jednostka: Strzelcy, Kapłani
Bohater: Gelu
Magia: Nie określona

Re: Najlepszy bohater w grze

Crag Hack to zdecydowanie najlepszy bohater z Twierdzy, ponieważ jej siła opiera się głównie na ataku, a ten ma do niego premię. Dobrym bohaterem jest również Gelu z Bastionu, potrafiący przeszkolić elfy i łuczników na strzelców, którzy według mnie niszczą wszystko na swojej drodze . Najlepszego bohatera ze wszystkich ciężko jest wybrać.


Odwaga to panowanie nad strachem, a nie brak strachu.
http://lastlabs.pl/musicbar.php?username=Deferdus&color=lemon&unicode=no
http://osusig.ppy.sh/image5.png?uid=3636051&m=1

Offline

 

#4 2013-04-23 15:32:01

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Najlepszy bohater w grze

Dla mnie gelu nie jest taki super na zwykłe gry z kimś, na strzelców trzeba wydać sporo kasy, a z tą może być ciężko.

Offline

 

#5 2013-04-23 17:36:51

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Najlepszy bohater w grze

Najlepszym bohaterem będzie chyba ten, który jest najbardziej uniwersalny, tzn. że warto go brać nawet grając innym miastem jak Tazar czy Crag Hack. Można by się zastanowić, czy nie można by zrobić triku typu Tazar grający Twierdzą a Crag Cytką. Mogłoby to zniwelować podstawowe wady obu miast, odpowiednio problemy z obroną i atakiem. Z drugiej strony trochę się to gryzie z jednostkami, bo pewnych rzeczy na siłę zrobić się nie da. Najlepiej robić to, co się umie najlepiej. Są inni bohaterowie, od jednostek typu Valeska, Galthran itd. Sami w sobie nie są źli, ale granie innymi miastami z ich udziałem nie ma wielkiego sensu bo tracimy główny powód dla którego ich bierzemy - wzmocnienie określonych jednostek.

Teraz jednak trochę inna sytuacja, spójrzmy na np. Isra z Nekropolii, który jest świetny, bo jest wojem a bonus do nekromancji pozwoli na uzyskanie dużej armii. Procentuje to w długotrwałych grach na dużych mapach, kiedy bije się dużo więcej neutrali. Problem niby polega na tym, że nieumarli + jednostki z innego miasta = niskie morale żywych. Wadę można zniwelować jakimś prostym artefaktem bo za nieumarłych w armii dostawało się -1 czy -2? Też można by nazbierać dużo szkieletków, ale wtedy jakaś inna jednostka musiałaby zaliczyć wykop lub akurat mamy wolny slot bo lvl 7 nie został postawiony.


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#6 2013-04-23 17:44:02

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Najlepszy bohater w grze

Zamienić bohaterów w cytadeli i twierdzy nie polecam bo tracisz to co w tych miastach jest najważniejsze a dostajesz to co jest mało istotne i dostajesz g ówno. W zamku czy fortecy masz możliwość gry bohaterem z innego bo co tam nie dał i tak będzie lepsze niż to co jest z paroma wyjątkami.

Offline

 

#7 2013-04-24 12:35:54

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Najlepszy bohater w grze

Właśnie jak to jest z tą szansą na morale? To jakaś % szansa, ale jak ona rośnie z dowództwem.

Złośliwi by powiedzieli, że w Fortecy najlepsza jest Aine, bo bonus do złota a potem szybko do karczmy. Kto tam jest jeszcze? Neela jest dość sensowna, Solmyr z łańcuchem też jest ok, ze ścieżką rozwoju czarodzieja będzie miał na tyle mocy by coś sensownego zdziałać, Cyra miała dyplomację i ulepszone haste ze specjala? Torosar z taktyką na start też byłby ok, może niepotrzebnie bawi się w balistę, ale lepsze to niż sokole oko czy inne śmieci.

Z Zamku to poza Valeską i Mullichem nie wiem kogo mógłbym jeszcze wybrać. Z dziwnego sentymentu lubię Orrina, ale ze specjalnością łucznictwo trzeba mu nawbijać poziomów by bonus był jeszcze większy no i brak takich wypasionych strzelaków jak w Zamku. Orrin mógłby się przydać w Fortecy, bo tam aż 3 strzelają, dowodzenie daje szansę na morale a to = 2x strzał. Są lepsze opcje, ale czasem trzeba grać z tym co się ma. (biednie w karczmie )


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#8 2013-04-24 18:18:07

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Najlepszy bohater w grze

Solmyr to nic więcej jak dobry poboczny. W zamku można tiris lub tę od złota i do karczmy.

Offline

 

#9 2013-04-24 20:14:34

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Najlepszy bohater w grze

Też do karczmy? Co z Valeską, przecież ci wszyscy łucznicy na start + z miasta to dobra ilość na start. Specjal Tyris potrzebuje od niej lvl 7 by zaczął działać, chyba że ją polecasz dla startowej taktyki. Uprzedzam, że ja też nie widzę wielu dobrych bohów w Zamku ale sądziłem że wybór jest odrobinę szerszy.


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#10 2013-04-24 22:05:09

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Najlepszy bohater w grze

Zależy od preferowan. Valeska na szybkie mapy, jak ktoś chce to może na L brać tiris właśnie dla takty i dla tego +1speeda dla rycerzy, a ja i spora grupa ludzi lubi właśnie karczme.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs warszawa przegrywanie kaset vhs kopiowanie kaset vhs wola