Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#21 2013-05-08 22:16:34

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Forumowa sesja fabularna

Jak mu go zrobię, to go nie przebije, po za tym "Admin ma zawsze racje, o ile..."

Offline

 

#22 2013-05-11 21:06:39

 Markham

Obywatel

Skąd: Międzyrzecz
Zarejestrowany: 2013-01-15
Posty: 589
Miasto: Przystań/Nekropolis
Magia: Kina
WWW

Re: Forumowa sesja fabularna

Może ja zacznę coś nieco opowiadać. Na prawdę posiadam herby(i to dwa) Godziemba i Awdaniec. Jako wielki miłośnik heraldyki jak i historii postaram się dostosować historię rodu do sesji fabularnej,tak aby powstał klimat. Zaczynam więc.
   Jak wiecie jestem w naszym wspaniałym państwie od niedawna. Przybyłem tu wraz z bratem z dalekiej o mroźnej północy.  Jam jest Markham,syn Adalberta i Anitt.  Wszytko zaczęło się dawno temu. Dwa wieki,a może nawet trzy. Tak więc rodowi memu przewodził sławetny Jarl - Audun. Był jednym z przywódców klanów.  Jednak wiedział,że jego życie jest w niebezpieczeństwie. Wówczas toczyły się walki o władzę i wpływy. Przybył zza morza wraz z rodziną i drużyną do granic naszego Królestwa. Osiadłwszy tudzież założył grodzisko. Tudzież odbywały się targi różnej maści. Już wtedy rodzina miała talent do handlu. Dziad mój zaciągnął się do świty zbrojnej przodka Króla. Niczym najemnik. Odważny w bitwie,mądry w radzie. tak wówczas zdobył wpływy. Należność do królewskiej gwardii stała się tradycją z pokolenia na pokolenia. Każdy Audunowy następca służył dynastii. Zanim to terenie naszego Państwa ugruntowała się silna władza , klan nasz wspierał władców. Dzięki temu zyskał nadania ziemskie. Ród miewał różne koleje losów. Wydawał to wielkich ludzi. Jak wojewoda Dragomir. Po śmierci ojca mego Adalberta przybyłem tu wraz z bratem Sebaldem(brat ma Sebastian,nieco dziwne imię jak na średniowieczne standardy,więc przypomniało mi się francuskie Tybald i przerobiłem) odebrać spuściznę po zmarłym ojcu.  Jak się ma ród matki. To właśnie po niej odziedziczyłem na tarczy mej wspaniały dąb. Jak głosi historia:
Wiele dziesięcioleci temu ,pewien rycerz uczestniczył w wyprawie zbrojnej. szybko doszło do bitwy. Żołnierzowi podczas walki ułamał się miecz.  Jeden z nieprzyjaciół zobaczył wnet bezbronnego zbrojnego. Ruszył szybko,aby go pojmać. Sambor nie mógł walczyć bez oręża. Udał się do lasu. Tam rosną młody dąb. Sambor bez trudu wyrwał go.  Po czym staną do walki i pokonał agresora. Albowiem drzewo posiadało moc magiczną. Jego fragment do dziś znajduję się we wnętrzu miecza rodowego. Broń stała się artefaktem. Przekazywanym z pokolenia na pokolenie.
  Wracają do  tematu gdy tylko przybyłem odwiedziłem dobra mego ojca. Po czym udałem się na dwór królewski. Zgodnie z tradycją dołączyłem do elitarnej gwardii królewskiej. Oto historia mojego sławetnego rodu...

Offline

 

#23 2013-05-11 23:46:24

 MJOdorczuk

Szeregowiec

Call me!
Zarejestrowany: 2013-02-09
Posty: 302

Re: Forumowa sesja fabularna

Tak dla odmiany od olbrzymiego prestiżu mojego poprzednika, napiszę historię na podstawie (mniej więcej)swojego pochodzenia.

Ja, Michał Jan, syn Jana, syna Jana, syna Jana, syna Feliksa, urodziłem i wychowywałem się we wsi z posiadłości Hetmana Wielkiego Koronnego zwanej Widźgowem. Mimo, iż przodkowie moi nie pozostawili wiele po sobie dla państwa i jedynymi ich zasługami były odbyte służby na zaciągach u hetmana, to nie przeszkodziło mi w zdobyciu tytułu prawego obywatela wielkiego Królestwa rządzonego przez sławetnego króla Mathiasa I(i już ci narzucam część historii panie król ;p). Minęło kilkanaście pierwszych lat mego życia, gdy Królestwo, w którym zdarzyło mi się przyjść na świat, stanęło na skraju zagłady. Trzy drapieżne, czarne ptastwa rozszarpywały dumny kraj. W czas pierwszych starć ominął mnie zaciąg do wojsk ze względu na pacholęce lata, w czasie owym wiele zapuszczałem się do lasu i jako, że byłem bratankiem łowczego, często polowałem na zwierzynę w lasach wokoło Widźgowa. Szybko nauczyłem się wyrabiać dobrej jakości łuk i strzały oraz noże a także nauczyłem się skradać do zwierzyny. Od pierwszych lat zdawało mi się czasem, jakby drzewa zowały się między sobą i kraśnie pieśniały.
Po pierwszych starciach, gdy gród królewski padł zgarnięto wielkie areały od naszego Pana. Pewnego razu, w czas pokoju, ruszyłem znów na łowy, lecz tym razem prócz zwykłej zwierzyny ujźrzałem pięknego, srebrzystego rumaka, któremu z pomiędzy ślepi wyrastał długi róg, zmierzyłem strzałę wprost jego lśniący łeb, już miałem puścić cięciwę, gdy nagle zza pleców dobiegł mnie ciężki głos, który wydawał się przestrzegać mnie, cobym nie zabijał tego zwierza, gdyż jest ono stworzeniem czystym, którego nie wolno zabijać. przerażony odwróciłem się i zobaczyłem potężne drzewo stojące nade mną, mimo, iż jeszcze przede chwilą tego drzewa nie było. Dąb wyglądał tak, jakby na mnie spoglądał z politowaniem ale i z przestrogą. Czmychnąłem czym prędzej k'domowi i już owego dnia z niego nie wychodziłem. Wrócić na miejsce ważyłem się dopiero następnego księżyca, znalazłem miejsce, gdzie pasła się przedziwna istota i szukałem drzewca wołając go po całym lesie, po dłuższych, bezowocnych poszukiwaniach chciałem się już poddać, gdy nagle z daleka zasłyszałem głośne, prawie, że agonalne parsknięcie. Bez wahania pobiegłem w stronę ryku, przedzierając się przez zarośla, aż ujźrzałem konające przedziwne zwierze, które widziałem wcześniej, z daleka obaczyłem kłusownika, który celował ostatnią strzałę prosto w łeb stworzenia, zrazu ruszyłem na bandytę i silnym ciosem powaliłem go nieprzytomnego na ziemię. Powróciłem do istoty i zacząłem doglądać ran, wydawały się być śmiertelne, a mimo tego zaczęły się same z siebie zasklepiać. Zwierzę stanęło przede mną zdrowe i jakby nigdy nie tknięte, a zewsząd zaczęły otaczać nas olbrzymie drzewce, które szły na korzeniach niczym na nogach. Tamtego dnia drzewce uświadomiły mnie o wrodzonym mi darze porozumiewania się w pradawnym języku.
Wielokrotnie chodziłem do gaju spotkać drzewce, a one opowiadały mi o przepięknych krainach daleko stąd, gdzie żyje mnóstwo przedziwnych stworzeń. Minęło tak i dziesięć lat, jak co cykl księżyca chodziłem do lasu k'przedziwym drzewom. Podczas kolejnego spotkania drzewce ostrzegły mnie, iż na wieś moją zmierzają wojska niosące chorągiew dwugłowego ptaka z rycerzem przeszywającego smoka lancą i, że owe wojska spalą i moją wieś, jeśli nie poprowadzę drzewców i przedziwnych koni z rogami do walki, tak też zaraz ruszyliśmy i napadliśmy wybijając do ostatniego wroga wojska agresorów na polach pod Holonkami. Po zwycięstwie drzewce orzekły mi, jakoby kraj mój miał zostać w ciągu następnych trzech lat zostać zniewolony i takim pozostać przez kolejne cztery pokolenia, a ja, nic nie miałbym możności z tym zrobić, przepowiedziały mi także, jakobym miał być wybrańcem, który będzie przewodził potężnemu państwu drzewców i jednorożców, gdyż tak ony koń się zował. Wyruszyłem więc z drzewcami jadąc na srebrzystym ogierze, któremu przed laty uratowałem życie w stronę wielkich królestw, pozostawiając za sobą swoją ojczyznę w agonii nie mogąc jej nijak dopomóc. Wiele wędrowałem i zdobyłem nie małą armię, choć nie dotarłem jeszcze do przepowiedzianego mi państwa. Złożyłem hołd królowi potężnego królestwa, w którym zdarzyło mi się na dłuższy czas zatrzymać i do dziś jestem obywatelem sławetnego królestwa króla Mathiasa I.


Nie mogę się doczekać tego momentu, kiedy to za kilka lat zobaczę swoją wypowiedź i będę śmiać się i płakać jednocześnie...

Offline

 

#24 2013-05-12 07:32:28

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Forumowa sesja fabularna

To sesja fabularna rozbiorów Polski, czy gra fantasy?

Offline

 

#25 2013-05-12 09:22:42

 Markham

Obywatel

Skąd: Międzyrzecz
Zarejestrowany: 2013-01-15
Posty: 589
Miasto: Przystań/Nekropolis
Magia: Kina
WWW

Re: Forumowa sesja fabularna

Brawo @MJO. @Xeno to jest gra fabularna. Najpierw  trzeba ustalić pewne rzeczy.
Wszelakie konflikty póki co będą rozgrywane w Heroes III. Trzeba znaleźć podobną grę lub poczekać do premiery Chronicles of Might and Magic.  Na razie nie mam pomysłów gdzie to może się rozgrywać. Heroes III raczej każdy ma.  Frakcją domyślną może być Przystań ( Zamek) ze względu na system feudalny państwa. Jednak każdy na swoich ziemiach może mieć miasta innego typu. Już podaję wam punkty które należy uzupełnić:
nazwa postaci: ( Nazwy mają nie być śmieszne,tylko poważne,możne być nawet nick)
typ miasta:
klasa postaci: (mocy lub magii)
droga: Krwii lub Łez  (tłumaczyłem o co z tym chodzi)
specjalizacja:
dwie umiejętności podstawowe:(jak w Heroes III)
biografia:
później herb,sztandar
Więc ja zacznę:
nazwa postaci: Markham
typ miasta: Zamek
klasa postaci: Rycerz(Chciałbym być nekromantom,ale w rzeczywistości nie był bym nim. Więcej w sobie mam z rycerza,ze względu na etos itd. Ogólnie to jestem wielkim miłośnikiem rycerstwa).
droga : Łez (Nie jestem płaczkiem,ale uwielbiam czytać książki. Okrutnikiem i cholerykiem też nie jestem).
specjalizacja: Logistyka (Uwielbiam chodzić,podróżować)
dwie umiejętności podstawowe: Taktyka( Fajnie się się siedzi przy planach dawnych bitew analizując je).
Płatnerstwo: ( W Heroesy gram zawsze defensywnie)
Biografia: później napiszę
   Jeśli chodzi o samą grę  weźcie podejdźcie do tego poważnie. Wasze biografie i wypełnione pola mają was odzwierciedlać. Możecie lekko to ubarwić,ale bez przesady. Później postaram się zrobić takich bohaterów w oparciu o wasze dzieła. Wszytko będzie tak samo wyglądało. Postaram się zrobić też jakieś animacje ,aby uprzyjemnić zabawę. 
Potrzeba jeszcze:
-nazwy królestwa,
- jego herbu i sztandaru,
-nazwy dynastii panującej,
Kiedyś pomyślę o zrobieniu specjalnego miasta TA.

Offline

 

#26 2013-05-12 11:28:16

 MJOdorczuk

Szeregowiec

Call me!
Zarejestrowany: 2013-02-09
Posty: 302

Re: Forumowa sesja fabularna

Nazwa postaci:zwyczajowo Michał Jan
Typ miasta:jak na razie jestem zafascynowany bastionem, ale może, wraz z przechodzeniem kampanii, zmieni się to na inne.
Klasa postaci:i tak mi się nigdy z magię nie udaje, więc moc.
Droga:raczej jestem pasywny i pokojowo nastawiony do sąsiadów, ale, jeżeli ktoś mnie zaatakuje... Vae Victis!
Specjalizacja:enty(niestety nie mogłem wpaść na nic lepszego).
Umiejętności podstawowe:taktyka(niezgorzej gram w szachy, całkiem dobrze mi też idzie w grach od Paradoxu(EU, CK etc.) i prawie dobrze w HoMM) oraz dyplomacja.
Biografia:eep jest kilka komentarzy wzwyż? Wiem, że się nie postarałem i dałem mało oryginalne umiejscowienie, ale cóż może człowiek o północy, gdy już czołga się k'snowi, wymyślić?
Jeśli herb i sztandar miały być też personalne, to godłem mym biały akwilion ponad krzyżem na wzgórzach na czerwonym herbie, sztandar to łeb orła na czerwonym proporcu.

Co do nazwy królestwa jak i dynastii panującej to powinny być zbieżne, np. Seldżukowie w Imperium Seldżuckim, Saudowie w Arabii Saudyjskiej, Tymurydzi w Imperium Tymurydów etc.
Ja osobiście przypomnę pomysł mój, jakoby dynastia panująca zwała się Antagarchami, tudzież Mathias byłby Mathiasem I Antagerchą/Antagarem/Antagarchem.


Nie mogę się doczekać tego momentu, kiedy to za kilka lat zobaczę swoją wypowiedź i będę śmiać się i płakać jednocześnie...

Offline

 

#27 2013-05-12 11:44:37

 Markham

Obywatel

Skąd: Międzyrzecz
Zarejestrowany: 2013-01-15
Posty: 589
Miasto: Przystań/Nekropolis
Magia: Kina
WWW

Re: Forumowa sesja fabularna

Myślałem,że będziesz miał kruka w herbie tak jak Maciej Korwin.

Offline

 

#28 2013-05-12 11:59:52

 MJOdorczuk

Szeregowiec

Call me!
Zarejestrowany: 2013-02-09
Posty: 302

Re: Forumowa sesja fabularna

Korwina też rozpatrywałem, ale mimo wszystko wolę Akwiliona.


Nie mogę się doczekać tego momentu, kiedy to za kilka lat zobaczę swoją wypowiedź i będę śmiać się i płakać jednocześnie...

Offline

 

#29 2013-05-12 21:20:43

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Forumowa sesja fabularna

Widzę iż będę mógł stworzyć swojego bohatera niech niach.
Postać: Tu bez niespodzianek- Xeno
Miasto: również bez rewelacji- Cytadela
Klasa postaci: tu może wszystkich zaskoczę- Demon (najwyżej po statystykach od defa trochę dostanę po głowie.)
Droga: Wziąłbym krwi, ale jestem neutralnym człowiekiem dopóki ktoś mi się na moje pole z nogami nie napatoczy (k*rwa, moje pole^^)- Neutralny
Specjalizacja: lepszej w H3 nie ma- płatnerstwo
Dwie umiejętności podstawowe: ofc. płatnerz i może by tak dać od razu takte.
Biografia: Nie wiele wiadomo na temat tego, że go nazwijmy bohatera. Czas zatarł dużo informacji, a sam bohater jest tajemniczy. Wiadomo tylko, że nie pochodzi z tego świata, jest pierwszym synem Erebusa, liczy sobie kilka wieków. Wcześniej służył pod swoim młodszym bratem, Lucyferem. Z nieznanych powodów opuścił go i razem z elitarną gwardią zajął Tatalię. Dziś służy koronie.
Herb i sztandar: http://images40.fotosik.pl/2058/ff94f0f44f324b29m.jpghttp://images41.fotosik.pl/2053/f4bc796c55c128a1m.jpg
Dynastia panująca: Mathias I z dynastii Stawskich;p

Ostatnio edytowany przez Xeno (2013-05-25 21:15:21)

Offline

 

#30 2013-05-12 21:46:30

 Markham

Obywatel

Skąd: Międzyrzecz
Zarejestrowany: 2013-01-15
Posty: 589
Miasto: Przystań/Nekropolis
Magia: Kina
WWW

Re: Forumowa sesja fabularna

,, Stawskich'' - Mathias pokazywał ci moje byki. Dobre z tym polem.  Ciężko by ustawić bohatera Cytadeli na Inferna. @Xeno cieszę się,że ,, poruszył'' cię ten temat,ale jak pisałem na początku to nie jest Antagarich. Tą informacją zepsułem pewnie wam humor. Już wyjaśniam. Gra fabularna która rozgrywa się na tym forum jest wstępem do nowej generacji Klanów. Będę miał zamiar włączyć do gry inne fora. Załóżmy ,że każdy serwis musi wybrać państwo ze starego uniwersum. Wszyscy kłótnia:
- My chcemy być Erathią.
Rzeczą inni:
- Spier... do Tatalii.
Przez takie coś gra by już się od początku rozpadła. Przy okazji to nazywa się zapianiem pomysłów. Jeżeli powiem:
- Akcja ma się toczyć na Antagarichu- to wykazałbym się kompletnym brakiem kreatywności. Ja jestem kreatywny. Zresztą to może okazać się dużo ciekawsze. Możemy się zawsze wzorować na tamtym kontynencie czy średniowieczu. Jeśli każdy wortal obmyśli własne państwo to będzie dużo ciekawiej. Myślałem na ten temat wiele razy i wiem co mówię. Wracając do tematu. Nazwa państwa i dynastii jest koniecznie OBOWIĄZKOWA. @Xeno jesteś dużooo lepszy grafikiem ode mnie (zajmuje się tym od kwartału) ,więc jeśli chcesz możesz zaprojektować godło i mapę królestwa. Wypada się jednak skonsultować z resztą. Według was gdzie możemy rozgrywać? W Heroes III?  Postaram się ładnie zrobić karty postaci z tego co napisaliście.  Kombinujcie ,piszcie z pomysłami. Jest jeszcze dużo pieprz...

Ostatnio edytowany przez Markham (2013-05-12 22:01:19)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs łódz click here komornik radzionków mapas stronas archiwizacja