Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#1 2015-03-21 21:27:32

 Wuwu

Rekrut

Call me!
Zarejestrowany: 2013-08-05
Posty: 253
Miasto: Zamek
Kampania: Nowy początek
Jednostka: Archanioł, Rdzawy Smok, Feniks
Bohater: Gem, Sandro, Gelu

Cena Pokoju - historia Emili Nighthaven

Pamiętam gdy w czasach podstawówki, pierszy raz samodzielnie zagrałem w czwartą odsłone Heroes of Might and Magic i pierwszą kampanie jaką wybrałem była właśnie ,,Cena Pokoju'', z zapartym tchem tocząc kolejne bitwy, wyczekiwałem kolejnych ,,dymków" by co raz  bardziej wsłuchiwać się w tą niezwykłą historie.
I choć znam tą historie, to wciąż do niej powracam i nigdy się przy niej nie nudze( może to też sprawka sentymentów ), a Emilia Nighthaven jest jedną z moich ulubionych postaci z gier. A wy co myślicie o fabule tej kampani i o samej Królowej Wielkich Arkan?


,,Ptaki męczy latanie jak chodzenie ludzi"

Offline

 

#2 2015-03-22 11:03:41

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Cena Pokoju - historia Emili Nighthaven

Ja osobiście wolę Solmyra albo Gavina Magnusa. Są to bardzo ciekawie napisane postacie.

Dla mnie jest to kampania gdzie Gavin został przedstawiony jako postać tragiczna. Znamy go z Heroes Chronicles i Might and Magic 7. Co prawda nie zdobył wielkiej sympatii Tarnuma (który nie znosił jego arogancji, zresztą był uprzedzony do czarodziejów ze względu na swoją przeszłość), ale M&M7 oraz Heroes 3 jasno stawiają Gavina po stronie dobra. Zniszczenie świata sprawiło że Gavin się bardzo zmienił i nie chciał dopuścić by to się powtórzyło. Musiało się to wziąć z gorzkich rozmyślań, że mógł temu zapobiec gdyby wszyscy go posłuchali. Wtedy musiał narodzić się pomysł pozbawienia wszystkich wolnej woli by słuchali tylko jego. Ład na całą wieczność.

Heroes 4 przedstawiło nowy koncept przynależności. Mamy sfery typu Życie, Natura czy Śmierć, ale mogą być one w różny sposób interpretowane. Gavin Magnus stał się przykładem ekstremalnej formy Ładu, ale ciągle mieszczącej się w charakterze Praworządny Neutralny. Znaczy to w sumie tyle, że nie chciał pozbawić świata wolnej woli bo był tyranem, podkręcającym wąs złoczyńcą lub coś w tym stylu. Solmyr dobrze rozumiał intencje Magnusa, ale uznał że posunął się za daleko.

Dlatego zapytany o ulubione postacie z H4, powiedziałbym: Gavin, Solmyr, Gauldoth. Honorowe wyróżnienie dla Tawni i Tarnuma. No, Emilii też, niech stracę.


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#3 2015-03-22 13:48:19

Baron

Obywatel

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 1049
Miasto: Żywioły i Twierdza
Jednostka: Feniks i Behemot
Bohater: Ciele

Re: Cena Pokoju - historia Emili Nighthaven

„Emilia Nighthaven stała się wielką królową i wspaniałą kobietą dzięki temu, że w jej sercu nie było nienawiści. Zawsze gotowa była dać komuś kolejną szansę, nawet wrogowi. Rzadko pojawia się osoba potrafiąca odrzucić naturalną chęć zemsty i traktująca najeźdźcę sprawiedliwie, a nawet obdarzająca go później zaufaniem.”

...

Absolutnie niezwykle ! Fabuly w czworce sa najdluzsze i najlepsze . Az sie chce czytac mimo ze nikt nie lubi scian tekstu. A tu jednak czytasz . To jest sztuka . Mnie wciagaja wszystkie czesci . I wszystkie kampanie . Czworke lubie bardzo zwlaszcza jak sobie naprawilem bledy . Tak Emilia jest jedna z dobrych postaci . I trudno jej nie lubic . Zreszta tak jak i Warjak . Ja ich jeszcze prawde mowiac NIE PRZESZEDLEM :-) Tylko trzy kampanie zaliczylem ba sa strasznie dlugie ! :-) Emilie Tawni i Gaulodtha . Tylko ta ostatnia byla w tresci oblesna ale taki bohater . I zaczalem Elwina i Sheare tez absolutnie swietne teksty ! Zreszta ciesze sie ile jeszcze przede mna kampani ! I to super bo podejrzalem obrazki z dodatkow i tam to sie dzieje ! A same obrazki sa super ! Teksty tez na pewno ! Duzo jeszcze przede mna :-) Warto czytac . Górą Emilia ! :-)

Ostatnio edytowany przez Baron (2015-03-22 13:50:26)

Offline

 

#4 2015-03-22 18:05:16

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Cena Pokoju - historia Emili Nighthaven

Aj Baronie od końca te kampanie pocisnąłeś, ale spoko bo sam zaczynałem od Gauldotha.  W każdym razie przechodzenie ich po kolei ma nieco większy fabularny sens, nieco gdyż toczą się oddzielnie od siebie. Jednak w kampanii Gauldotha są wspomniane Emilia i jej Arkany.

Najdłuższa jest Cena Pokoju, a najkrótsza Chwała Dni Minionych. Najłatwiejsze jest Prawdziwe Ostrze (tzn. dopóki neutrale na Czempionie gracza nie zasypią).


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#5 2015-03-26 10:16:32

Baron

Obywatel

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 1049
Miasto: Żywioły i Twierdza
Jednostka: Feniks i Behemot
Bohater: Ciele

Re: Cena Pokoju - historia Emili Nighthaven

Zdaje sie ja przeszedlem --- Gouldotha Tawni Emilie Warjaka i Zaczalem Elivna i Sheare --- w tej kolejnosci . Czyli cztery i troche , pomylka :-) Gram oczywiscie na najwyzszych poziomach trudnosci ... Tylko to trwalo z 6 lat ! Ja gram na przemian raz scenariusz raz jedna mapa kampanii drugi scenariusz druga mapa kampanii itp . :-) Zreszta i w jedynke dwojke trojke w miedzyczasie . To nie tak szybko :-) Teraz zasiadlem do MMVIII :-) Nie ma letko ... Ile jeszcze przede mna ...

Offline

 

#6 2015-03-26 13:03:52

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Cena Pokoju - historia Emili Nighthaven

Jak grasz wszystkie misje na czempionie to się nie dziwię, że długo idzie.


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Katente Country Resort Ngermid Oasis Blue House Auwas Island Holiday Home