Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#21 2015-05-16 21:54:41

 Asiņains

Heros

Call me!
Zarejestrowany: 2007-10-12
Posty: 1659
Miasto: Zamek
Jednostka: Kusznik
Bohater: Valesca
Magia: Powietrze
WWW

Re: Wybory Prezydenckie 2015

Broń nie jest zła, tylko ludzie którzy się nią nierozważnie posługują.

Osobiście posiadam w pokoju całą zbrojownię broni białej, ale czy wychodzę na ulicę i grożę innym - nie. Jeśli ktoś chce kogoś zabić - zrobi to. Problem leży w tym, że większość ludzi nie potrafi myśleć już samodzielnie. Ciężkim by było wprowadzenie zezwolenia na broń do obrony własnej - ale jest to wykonalne. Trzeba robić testy psychologiczne, podobne z tymi przy zdobywaniu uprawnienia na kolekcjonerskie zbieranie broni białej. Testy powinny być bardziej surowe i dokładne, a osoby za to odpowiedzialne nie powinny być przekupne. I tu jest problem - przekupność.

Co osobiście mi się podoba w kraju jakim jest Ameryka ? Jeśli coś jest twoje - to jest twoje. I nikt ci tego nie odbierze ( mówiąc przedmiotowo ). Jeśli masz swój kawałek ziemi, to należy on do ciebie i nikt nie ma prawa po niej stąpać bez twojej zgody. Jakiś złodziej/morderca próbuje cie okraść/zabić ? Bronisz siebie i swój dobytek. Razem ze zmianą prawa wchodzi również mentalność ludzka.

Jak będzie wyglądać sytuacja powyżej w przykładowej Polsce ? Wchodzi do ciebie w nocy taka osoba, więc rzucasz się na nią w obronie i w szarpaninie, mimo ciężkich ran ( przypadkowo ) zabijasz agresora. Co dalej ? Odpowiedź wszyscy znamy. Prawo trzeba zmieniać, tak jak zmieniają się ludzie. Osoby z 10-15 latami różnicy pochodzą z różnych kultur i zwyczajów, które kiedyś panowały. Wyjaśniając : przykładowe 10-cio letnie "dzieci", które zachowują się ... Tak jak wszyscy wiemy. Czy osoby, które są w przedziałach ~20-30 zachowywały się podobnie ? Nie. - Oczywiście zawsze są wyjątki.

Co do samych wyborów i osób, które zgłosiły kandydaturę - Nie popieram żadnego z kandydatów, ani żadnej partii - niektórzy mają kilka dobrych pomysłów, ale pomysły te leżą głęboko pod tymi złymi, błędnymi. Może jakby zebrać dobre pomysły ze wszystkich kandydatów, to coś by z tego wyszło ? Nadal pozostaje przy tym samym założeniu : dopóki starzy "konserwatyści" żyją, to za wiele się nie zmieni. W końcu urzędują na wszystkich wyższych stanowiskach, dostają pieniądze przez wiele lat, więc reszta ich nie obchodzi.


Śmierć jest jedynie wypadkową człowieka wiedzionego przez instynkt.
'I look up high, from the steel tower.
Wondering how i would feel if I fall down.'
http://steamsignature.com/status/english/76561198004299557.png

Offline

 

#22 2015-05-17 19:47:01

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Wybory Prezydenckie 2015

Korzystając z okazji zapraszam do przeczytania mojego artykułu powyborczego, w którym zawarłem m. in. kilka akapitów wypowiedzi z forum: http://mathias.egildia.pl/budzi-sie-duc … ydenckich/



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#23 2015-05-28 14:01:28

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Wybory Prezydenckie 2015

Haha, na Dudusia głosowali to teraz mają. Ten już myśli i gada o stawianiu pomnika dla Kaczyńskiego i ekipy. Wybierzcie PiS na jesieni to całą Polskę obudują pomnikami i jakąś wypasioną statuą JPII, bo papież Franciszek zbyt mocno bruździ polskiemu establishmentowi kościelnemu. Znowu się zaczyna 2005-2007. Kto za młody lub nie pamięta, niech przypomną. Oj, czarne szatki już szykują się na żniwa. Rydzyk już się trzęsie na dodatkowe dotacje od rządu PiS.


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#24 2015-05-28 15:06:29

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Wybory Prezydenckie 2015

Bardzo dobrze się stało, że Komorowski został zdetronizowany, Polacy pokazali, że istnieje granica arogancji, której się nie przekracza. Zabawna jest ta masowa panika wrogów katolicyzmu i wychowanków GW/TVN, niepoparta żadnym konkretnym argumentem. Ciekaw jestem, jak te osoby, które obecnie mówią lub robili to wcześniej, że Duda wprowadzi biskupów do senatu, zakaże in vitro i wprowadzi maturę z religii oraz rozpocznie holocaust innowierców, będą się tłumaczyć, że nic takiego nie nastąpi. A nie nastąpi na pewno, bo nie należy to do uprawnień prezydenta, proponuję zajrzeć przynajmniej do konstytucji, która wyraźnie oznacza prezydenta jako organ egzekutywy, a nie władzy prawodawczej. Jeszcze bardziej mnie bawią te rozbudzone fobie, jaki to PiS straszny i jak gnoi ludzi. Doskonale pamiętam rządy tamtej ekipy i nie przypominam sobie, żeby minister zlecał podpalenie ambasady rosyjskiej (a podobno to PiS jest taki rusofobiczny, tak jakby w jakimkolwiek zakresie różnił się w tym od PO), żeby służby pacyfikowały ludzi na uniwersytetach (ostatnio takie sytuacje miały miejsce przed rządami PO za okupacji hitlerowskiej, nawet komuniści szanowani autonomię uczelni), żeby wzrosły gigantycznie świadczenia podatkowe (wręcz obniżono PIT o 1pkt proc. i składkę rentową o 2pkt proc., zlikwidowano też trzecią stopę podatku dochodowego), wreszcie nie przypominam sobie, aby wprowadzono wówczas maturę z religii. Te teksty o budowaniu pomników dla JP2, z całym szacunkiem totalnie nietrafione, bo to za Platformy powstało najwięcej szkół imienia tego człowieka (powinieneś tutaj wyeksponować swoje oburzenie, bo przecież kler to samo zło i jakim prawem ktoś duchowny może zostać patronem świeckiej placówki?!). Podobnie koncesja na multipleksie cyfrowym dla TV Trwam została nadana przez rządy PO (pod presją, ale mało mnie to obchodzi, liczą się fakty), więc w niczym rzekomą uległością wobec tego "strasznego" episkopatu i Rydzyka się nie odróżniali od PiSu. Dużo też słyszę bełkotu o Blidzie i akcjach CBA za tamtych rządów, podczas gdy wskaźnik jakości demokratycznego państwa prawa (obiektywny i międzynarodowy) obniżył się nie za PiSu, tylko za Platformy.

Zresztą guzik mnie obchodzą fobie antykleru. Podwyższenie wieku emerytalnego i notoryczne podwyższanie podatków naruszyły stabilność finansową Polski (wbrew temu, co Rostowski i spółka wmawiali przez ostatnie lata), zaciągnięto gigantyczny dług publiczny, sprzeciwiono się wobec kwoty wolnej od podatku - już same kwestie gospodarcze przemawiają za obaleniem tej władzy. Najśmieszniejsze, że przeciwnicy Dudy już wiedzą, że będzie źle, a chłop nawet nie został zaprzysiężony . Ale czego się spodziewać, skoro żadne argumenty do POwców, palikotowców i innych grup już niestety nie przemawiają. Tylko strach, terror, sianie fobii i nienawiści wobec katolików, Rosjan, górników, nauczycieli, lekarzy, a ostatnio nawet młodych "gówniarzy" (cyt. Michnika), którzy ,,niczego w życiu nie osiągnęli" (cyt. Salety). Po części nawet chciałbym, żeby ci wszyscy hejterzy z fejbuczka rzeczywiście wyjechali z tego kraju (z powodu demokratycznego wyboru prezydenta Polski, śmiech na sali notabene) - będzie więcej miejsc pracy i mieszkań dla ludzi, którym na Polsce zależy lub chcieliby do niej przyjechać (repatrianci, uchodźcy). Mamy strefę Schengen, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby sobie wywędrowali na ten cudowny Zachód, np. do Wielkiej Brytanii. Ale chwila, tam też wygrali konserwatyści! :O I co teraz biedne lemingi zrobią? Zachód nie, Rosja też nie, w USA też prawdopodobnie wygrają republikanie. Zostają Chiny i Korea Północna? W sumie... tam na pewno pomników papieżowi nie postawią, więc mogę dofinansować w razie potrzeby bilet lotniczy .


Troszkę prowokacyjnie, ale najzwyczajniej w świecie śmieszy mnie ta zbiorowa panika. PiSu nie popieram, ale jeśli ich wygrana ma wywołać równie silną złość ze strony "nowoczesnych postępowców", to aż mnie kusi, żeby tak typowo po polsku zrobić im na złość i zagłosować na któregoś z "kandydatów Episkopatu" .



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#25 2015-05-28 18:14:06

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Wybory Prezydenckie 2015

Gdyby Macierewicz i Kaczyński nie wymyślali bez przerwy z tym Smoleńskiem to do samej partii nie miałbym większych zastrzeżeń. Wolałbym po prostu by pieniądze publiczne były zużywane na coś bardziej pożytecznego niż pomniki ludzi którzy aż tak wybitni nie byli, płacenie kościołowi w Polsce za "grabieże PRL" czy jak to nazywają i rzecz jasna bogate odprawy dla różnych wpływowych osób. No, w życiu nie można mieć wszystkiego.


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#26 2015-05-28 20:39:53

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Wybory Prezydenckie 2015

Ja bym wolał, żeby pieniądze w ogóle nie trafiały w ręce polityków w ilościach większych, niż niezbędne na utrzymanie zredukowanego aparatu władzy, ale tego chyba niestety się nie doczekamy. 99%, jeśli nie 100% autorytetów narodowych i międzynarodowych wzbudza kontrowersje, więc jeśli będziemy do JP2 podchodzić na takiej zasadzie, to równie dobrze powinniśmy zdemontować pomniki Piłsudskiego (w opinii niektórych był "dyktatorem" i "socjalistą", komuniści zarzucają mu wręcz "faszyzm") czy usunąć królów z Wawelu (w końcu "zabijali ludzi"). Jedni nie chcą pomników papieża i Funduszu Kościelnego (z którego likwidacją sam jestem, bo przychody z odpisu podatku byłyby wystarczające dla KK), a ja nie chcę, żeby budżet szedł na renowację pomników Armii Czerwonej czy gigantyczne jak na warunki polskie emerytury komunistycznych katów i dygnitarzy (nie generalizując oczywiście, ale system niestety zbrodniczy był) przy jednocześnie głodowych rentach dla kombatantów AK. Swoją drogą wolę pomniki JP2, niż Stepana Bandery czy Lenina jak u naszych wschodnich sąsiadów jest popularne. Aczkolwiek przede wszystkim należałoby sprawdzić, ile pieniędzy zostało zdefraudowanych przez obecną władzę, ile przez UOP/WSI/GRU (a są to najprawdopodobniej sumy znacznie przewyższające nasze wyobrażenie korupcji) i jak wygląda chociażby bilans zysków i strat odnośnie Unii Europejskiej. To są rzeczywiście ciekawe sprawy.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Niepołomice przegrywanie kaset vhs warszawa mapa fotowoltaiki