Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#41 2015-06-24 17:24:31

 Sality

Rekrut

522594
Skąd: Jak najdalej
Zarejestrowany: 2015-06-22
Posty: 52
Miasto: Loch
Kampania: Odrodzenie Erathii
Jednostka: Cesarska Meduza
Bohater: Dace
Magia: Ognia
WWW

Re: Twierdza vs Nekropolia

Przydatność Arcylisza w armii nerkomantów nie podlega żadnej dyskusji. Jest to jedyna jednostka strzelająca, do tego dość silna. No i posiada atak obszarowy bez ryzyka zaatakowania sojuszniczego oddziału (w przeciwieństwie do Magoga). Do tego Płaszcz Nieumarłego Króla i armia staje się cholernie ciężka do rozbicia.


http://orig02.deviantart.net/83e6/f/2013/160/a/7/machine_gun_anime_girl_signature_by_raykorn-d68e1af.png

Było się niegdyś weteranem Heroes'ów... Stare, dobre czasy. Teraz tylko te WoGi i WoGi...

Wszelkie pytania kierować najlepiej na GG: 522594 (tam najłatwiej mnie dorwać).

Offline

 

#42 2015-06-24 18:43:32

MaD

Obywatel

Zarejestrowany: 2008-10-28
Posty: 30
Miasto: Lochy
Jednostka: Minotaur/Czarny Smok
Bohater: Dace

Re: Twierdza vs Nekropolia

Mathias napisał:

Przy czym nie bagatelizowałbym mimo wszystko roli Upiornego Smoka - za silny nie jest, fakt, ale pamiętajmy o zdolności postarzania, którą może pozbawić przykładowo beszka połowy jego potężnego HP. Mimo wszystko i tak dla mnie faworytem byłby Behemot, bo jego zdolność miażdżenia obrony przeciwnika jest po prostu wybitna. O tym smoku dodaję tak przy okazji, żeby nie wychodził na totalne beztalencie .

Może trochę za mało opisałem ten pojedynek i wygląda to jak walka Chłopa z Centaurem. Pomiędzy Behemotem i Upiornym Smokiem aż tak ogromnej różnicy nie ma. Nieumarłe smoki fizycznie są słabe, jednak są też szybkie, latają i mogą rzucić mocne Postarzenie. Nie powalają, ale jest to jednak siódmy poziom i swoje robi.

Offline

 

#43 2015-06-24 19:14:04

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Twierdza vs Nekropolia

Za swoją cenę za mało niestety oferują, a postarzenie nie jest jakimś czynnikiem decydującym, zresztą opisałem jak to mniej więcej wygląda. Za smoczków za dużo po kontr ataku nie zostaje.

Offline

 

#44 2015-06-24 22:59:23

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Twierdza vs Nekropolia

Beszki oczywiście ze Smokami wygrywają, tutaj się z wami zgadzam. Generalnie każda jednostka na 7 poziomie ma swoje zalety i warto ją mieć, Smoki trochę za drogie jak na statystyki, z drugiej strony to tylko ożywione skomplikowaną magią truchła ;D.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#45 2015-06-25 13:54:39

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Twierdza vs Nekropolia

Wtrącę się tylko w sprawie porównywania poziomami, gdyż to chyba ja zacząłem ten renesans porównywania, wracając do tradycji z roku 2009 i okolic. Nieco to było dla hecy, ale po namyśle nie jest to taka zła opcja jeśli potem porównuje się w kontekście całej armii. Zresztą są jednostki, które akurat można porównać jeśli pełnią podobne funkcje np. arcymag i meduza.

Co do ceny upiornego smoka, to dobrze jest postawić priorytety w sprawie wykupu. Wampiry, władcy i lisze będą podstawą, gdzieś tam warto wpleść smoki. Resztę jak kasy starczy.


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#46 2015-06-25 14:31:38

MrTurqs

Obywatel

Zarejestrowany: 2013-02-16
Posty: 79
Miasto: Inferno
Kampania: Narodziny Barbarzyńcy
Jednostka: Ifryt
Bohater: Mariusz
Magia: Ognia

Re: Twierdza vs Nekropolia

Jeśli tak bardzo chcecie porównywać zamki to stoczcie po 5 bitew tymi zamkami na arenie i zobaczy się, który jest lepszy. Najlepiej gdyby grały 2 osoby o podobnych umiejętnościach.

Offline

 

#47 2015-06-25 14:40:34

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Twierdza vs Nekropolia

Areny to nie odzwierciedlenie. Możesz dostać linpe arty, czary nie te co trzeba bądź umiejętności i jesteś w dupie. Gra na mapie bardziej to odzwierciedla.
Mówię tu o Fixach ligowych i templatach, bo te są najbardziej zbalansowane.

Offline

 

#48 2015-06-26 00:22:18

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Twierdza vs Nekropolia

Co do tego wiecznego tematu "Porównywać czy nie porównywać poziomami": bezmyślne ocenianie poziomami jest oczywiście bez sensu, jak to robię, to zwykle już bardziej dodatkowo, z uwzględnieniem raczej pozycji jednostki w danej bitwie, a nie surowej walki 1v1. Zresztą to tylko model (jeden z wielu możliwych) dla potrzeb dyskusji, praktyki nie da się opisać w kilku zdaniach na forum. Ale nawet z porównywania poziomami można zrobić lepszy punkt wyjścia do jakiegoś wniosku niż z walk na arenie, które miarodajne nie są ani trochę.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#49 2015-06-26 11:12:53

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Twierdza vs Nekropolia

Na pewno zmienił się schemat myślenia, kiedyś po prostu się porównywało i tyle, zwykle w kontekście 1v1. Przyjmując to założenie, ciągle mógłbym podpisać się pod swoim zwięzłym porównaniem sprzed 6 lat. Być może z drobną korektą, ale mniej więcej ciągle się z tym zgadzam. Gdy jednak popatrzymy w nieco inny sposób, w sensie ogólnej kompozycji armii, możliwości eksploracji mapy itp. to sytuacja zawsze będzie o wiele bardziej złożona. Jest to pewna ewolucja myślenia, w sumie całkiem ciekawa obserwacja jak dyskusje przeszły od surowych porównań do złożonych analiz, jakie możemy obserwować od jakiegoś czasu. Wcale nie muszę się z tego śmiać czy płakać jak MJO głosi, napisałem właśnie to co wtedy myślałem, pytanie jak stałe są nasze poglądy.


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#50 2015-06-26 11:32:10

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Twierdza vs Nekropolia

Ja podobnie mam podobnie jak patrzę na swoje posty sprzed lat, al w pewnych kwestiach zdanie się nie zmieniło w ogóle.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs warszawa przegrywanie kaset vhs w polsce przegrywanie kaset vhs.