Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#61 2016-02-12 22:26:36

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Reptilion vs Kusznik vs Magog

Ja tak samo, generalnie to fakt, że Kusznicy mają mało HP, jednak nadrabiają to podwójnym dmg. Podobna sytuacja jest z elfami w bastionie, które przecież mimo to są bardzo cennymi jednostkami.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#62 2016-02-12 23:46:26

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Reptilion vs Kusznik vs Magog

Widzę, że panowie zapomnieli co robi lizak podczas finalnej bitwy. Potrafią napsuć krwi nie tylko na odległość, a kusze? Jakie kusze ^^
Mają obrażenia i podwójny strzał, przyjemnie się nimi czyści mapę na początku, ale każdy musi to przyznać. Padają w dużych ilościach nawet od błyskawicy woja, a nie daj Boże ktoś ich nie zasłoni. Dowie się wtedy jak wyglądał holocaust. Ja jestem typem gracza który uwielbia tankowate jednostki z możliwościami leczenia i innymi shitami do obrony. Rekompensuje to mi często błędy podczas gry i takimi jednostkami są lizaki. Wytrzymały strzelec, który przez większość jest niedoceniany i to ich zguba podczas spotkania ze mną buhaha.
Co do gogów. Nie ma sensu się rozpisywać bo są mięsem armatnim przeznaczonym na hordy demonów.

Offline

 

#63 2016-02-13 15:16:33

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Reptilion vs Kusznik vs Magog

O niczym nie zapomniałem, wady i zalety obu jednostek zostały wymienione, ich zastosowania również. To czy dana jednostka jest bardziej krucha czy nie ma oczywiście znaczenie, ale rzeczywiście elfy to też bardzo ważny składnik ogólnych obrażeń zadawanych przez Bastion. Co do kuszników to ich rola w późniejszej grze ulega zmniejszeniu, ale jeśli byliśmy w stanie ich upilnować to jeśli nikt się nimi zainteresuje to potrafią wyciągnąć niezłe obrażenia. Tym bardziej, że groźnych celów na polu bitwy nie brakuje - poza halabardnikami, wszystkie jednostki Zamku walczące wręcz mają szybkość minimum przyzwoitą. Co do Cytadeli to sama natura miasta, czyli w większości wolne i wytrzymałe jednostki (pomijam na razie wpływ czarów), wymusza to odmienne rozwiązania.


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#64 2016-02-13 15:29:51

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Reptilion vs Kusznik vs Magog

Większość zamków ma przyzwoitą szybkość jednostek. Cały czas o tym mówię, że możemy zostawić lizaki nieosłonięte czego nie polecam. Mają sporo hp i wysoki współczynnik obrony i biją nie najgorzej. W zamku nie licząc aniołów szybko trzeba właśnie wyeliminować kusze i krzyżowców. Reszta w swoim czasie.
Taktyki tych zamków są różne, ale w obronie czy ataku wytrzymały strzelec to plus, można go zostawić samego, kusz nie zostawisz jeżeli musisz podejść.

Offline

 

#65 2016-02-14 11:41:08

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Reptilion vs Kusznik vs Magog

Przynajmniej wytrzyma więcej. W ogóle zostawiać strzelców samotnie jest problemem, nawet jeśli nie mają kar do walki wręcz to zwykle krępuje ich np. niższa wytrzymałość.  Jako pierwszych z brzegu strzelców którzy radzą sobie sami mógłbym wymienić tytanów i meduzy - tytani są wystarczająco silni by sobie poradzić z większością problemów, a meduzy nieco straszą zamianą w kamień.


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#66 2016-02-14 19:37:07

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Reptilion vs Kusznik vs Magog

Wydaje mi się, że różnica tutaj pojawia się z uwagi na styl gry. Ja na przykład wolę mieć dużo dmg i szybkości, braki w HP starając się zneutralizować magią i skillami. Cenię sobie blitzkrieg ;p. Reptile to oczywiście bardzo cenne jednostki, na pewno bym się nie obraził, gdybym je miał w armii zamiast kuszników. Kusznik to taki Elf na 2. poziomie, z czasem jego rola się zmniejsza, ale z początku ładnie kosi.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
herosy3.pun.pl