Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#51 2015-09-01 00:45:57

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Heroes online

Jeśli nawet na Kwasowej o tej piszą, to znaczy, że nie my jesteśmy marudni i upierdliwi, tylko wszyscy widzą, że coś jest nie tak. O ile jeszcze powiedzmy, że te wszystkie sklepiki i inne badziewia rujnujące rozgrywkę można zapisać na poczet zwykłej zachłanności producenta, który w tej chwili odcina kurze złote jajka, a wręcz brutalnie je odrywa, o tyle sprawa zamknięcia polskiego forum to już skrajna głupota albo sabotaż. Bo jaka poważna firma robi tego typu akcje, szczególnie że społeczność się powiększała? Aż nie chce się wierzyć, że zwykła krytyka skłoniła Ubi do tak radykalnych kroków. Może uznacie mnie za następcę Antoniego M., ale mnie to zaczyna pachnieć dywersją handlową, innymi słowy Ubi może mieć kreta z innej spółki w dziale marketingu. Sprawa wygląda szczególnie dziwnie, zważywszy że przy produkcji Heroes VII wręcz przyznano graczom prawo do decydowania np. o tym, jakie miasto ma wejść do podstawki. Nie wspominając już o tym, że kiedyś nawet nasze forum z nimi współpracowało przy promocji MMX: Legacy. A tu nagle takie akcje i środkowy palec w stronę graczy.

Chyba że po prostu Heroes Online jest już przeznaczone do zamknięcia. Wyssać, ile się da, skasować i stworzyć kolejny twór na podobnej zasadzie rok później, wmawiając ludziom, że to odpowiedź na ich apele. Niektórzy zapewne pamiętają, że była taka gra Heroes Kingdoms, również zablokowana po kilku latach działalności, mimo że chyba nie było problemu z graczami (nawet teraz na stronie informującej o zamknięciu serwerów można przeczytać statystyki, których niejeden deweloper by pozazdrościł).

Nie wiem, co o tym myśleć, ale przynajmniej można spekulować .



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#52 2016-02-25 15:37:01

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Heroes online

Jakiś czas temu HO trafiło na Steam. Nie wiem co im do głów strzeliło by tę grę tam wystawić.

http://store.steampowered.com/app/336520/?l=polish

Krótko mówiąc: zaorane.

Nawet sporo pozytywnych opinii to takie typu "przycisk do odinstalowania gry działa dobrze"
Ktoś nawet twierdzi, że jeśli damy im trochę czasu to nawet usunięcie gry ze Steama będzie płatne. Bez opłaty pewnie zajmie tydzień?
Co ciekawe sporo ocen typu "naprawdę pozytywnych" jest wystawianych przez użytkowników o prawie żadnej liczbie recenzji (często nawet żadnej poza HO) i znikomą liczbą produktów. Czyżby opłaceni? Może przesadzam, bo to kiepski wyznacznik, ale takie "polityczne" sposoby znalazły swoją niszę również w świecie gier.

Analogicznie przecież wygląda porównanie recenzji z czasopism od "profesjonalnych redaktorów" i fanów dotyczące właściwie wszystkiego. Tutaj dla przykładu Heroes 7. Nie brakuje recenzji ekspertów twierdzących, że wszystko jest pięknie. Dla mnie dość pozytywną obserwacją była przeciętna (60-65 pkt) ocena od CD-Action. Przyznaję, że przestało mi się podobać sporo rzeczy u nich, ale ocena dość precyzyjna. http://www.metacritic.com/game/pc/might … ic-reviews Sama z siebie to pewnie nie jest zła gra, formuła strategii turowej trzyma się świetnie. Po prostu sam cykl deweloperski został zrujnowany, tyle w temacie.

Zresztą jeśli w grę nie da się zagrać (nie można uruchomić) to gra z automatu dostaje 1. Dopiero potem się podnosi.


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#53 2016-02-25 19:59:32

Baron

Obywatel

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 1049
Miasto: Żywioły i Twierdza
Jednostka: Feniks i Behemot
Bohater: Ciele

Re: Heroes online

Producenci likwiduja brutalnje stare gry zeby zrobic miejsce dla nowych. ,,Problemem" obecnie sa ,,starzy" gracze ktorzy lubia grac w gry w ktore grali w 2000 a nie kupuja nowych. ,,Problem" ten rozwiazuje koniecznosc dostepu do serwera aby grac. Wylacza sie serwer i nie ma grania. A jak zrobia swoj to do sądu ze naruszyli prawa autorskie...

Offline

 

#54 2016-02-25 23:12:55

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Heroes online

Dobrze, że działa przycisk deinstalacji, bo inaczej to już by była tragedia jakaś okrutna .



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#55 2016-02-26 00:44:20

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Heroes online

Jest też ograniczony support, kwestia subskrypcji czy czegoś w tym guście. Po prostu pomoc jest niepełna, przypomina to chyba tę sieciówkę Star Wars the Old Republic, gdzie support też jest ograniczony (sam jakoś na forum możesz tylko czytać bez pisania) chyba że łożyłeś na subskrypcję. Nie pamiętam dokładnie. Co ciekawe sam trailer na Steamie chyba dostał większy budżet niż te posągi z Heroes 7. ???

W ogóle dziwnym sposobem na projektowanie gier jest wydawanie czegoś co jest wyraźnie niedorobione, a potem za zarobioną kasę (preordery od frajerów) dokończyć resztę. Lepiej się chyba opłaca wydać od razu bardziej dokończony produkt, ale te wszystkie magistry i dr ekonomii pewnie wiedzą lepiej.

Ostatnio edytowany przez Sauron (2016-02-26 00:44:36)


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#56 2016-02-26 20:37:28

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Heroes online

To zależy od firmy, popatrzmy na naszą rodzimą CD Project Red.
Wiedźminem chyba zniszczyli rynek.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
herosy3.pun.pl