Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#21 2016-04-10 10:30:55

 MJOdorczuk

Szeregowiec

Call me!
Zarejestrowany: 2013-02-09
Posty: 302

Re: Straszenie przez duchy.

"Duch wyprowadził Jezusa na pustynię, aby był kuszony przez diabła. A gdy przepościł czterdzieści dni i czterdzieści nocy, odczuł w końcu głód. Wtedy przystąpił kusiciel i rzekł do Niego: Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz, żeby te kamienie stały się chlebem . Lecz on mu odparł: Napisane jest: Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych. Wtedy wziął Go diabeł do Miasta Świętego, postawił na narożniku świątyni i rzekł Mu: Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się w dół, jest przecież napisane: Aniołom swoim rozkaże o tobie, a na rękach nosić cię będą byś przypadkiem nie uraził swej nogi o kamień. Odrzekł mu Jezus: Ale jest napisane także: Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego. Jeszcze raz wziął Go diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych i rzekł do Niego: Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon. Na to odrzekł mu Jezus: Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz. Wtedy opuścił Go diabeł, a oto aniołowie przystąpili i usługiwali Mu."

To nie tylko pamięć ale i wzrok mnie myli, bo Szatana tu nie widzę.


Nie mogę się doczekać tego momentu, kiedy to za kilka lat zobaczę swoją wypowiedź i będę śmiać się i płakać jednocześnie...

Offline

 

#22 2016-04-10 10:46:09

 oumen

Obywatel

Zarejestrowany: 2016-01-12
Posty: 112
Miasto: Wrota Żywiołów i Bastion
Kampania: Ciekawa
Jednostka: Jednorożec, żywiołak burzy
Bohater: Monere/ Kyrre
Magia: ŻADNEJ MAGII!!!

Re: Straszenie przez duchy.

A sztab nie jest czasem kusicielem bo mi się wydaje że tak. A jeśli jest to inny upadły anioł to jest on prowadzony przez lucyfera.


Wam się oczy otworzą kiedy mnie się zamkną. JKM
              Tylko głupi odmawia kiedy mądry prosi

Offline

 

#23 2016-04-10 12:22:34

 MJOdorczuk

Szeregowiec

Call me!
Zarejestrowany: 2013-02-09
Posty: 302

Re: Straszenie przez duchy.

Szatan (sztab rozumiem powstał przez autokorektę?) to z hebrajskiego Oskarżyciel. W samej Biblii jest przedstawiony tylko jako anioł, który podważa dzieło Boga, nie jest jednak jego przeciwnikiem, tylko "niesfornym sługą". Dopiero tradycja wpisała go w poczet aniołów upadłych, przy czym warto wspomnieć, że w ten poczet wpisuje się również istoty jak Lewiatan (Biblia opisuje go tylko jako wielką rybę, to był chyba ten wieloryb, co Jonasza połknął), Behemot (słoń/hipopotam/jakiś inny wielki stwór naziemny, niektórzy utożsamiają z dinozaurami) czy bałwany, które Pismo Święte opisuje jako zwyczajne posążki, bez żadnej mocy, które mimo to sławią ludzie, czyli istoty/przedmioty, które bynajmniej aniołami nie były.


Nie mogę się doczekać tego momentu, kiedy to za kilka lat zobaczę swoją wypowiedź i będę śmiać się i płakać jednocześnie...

Offline

 

#24 2016-04-10 12:34:28

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Straszenie przez duchy.

Szatan jest po prostu bardzo zgorzkniałym cynikiem, który uważa że człowiek z samej swojej natury jest istotą podłą i kompletnie nie zasługuje na względy jakie mu Bóg ukazuje. Stąd przykład z Hioba. Szatan uważa, że Hiob jest taki bardzo pobożny, bo jest bogaty, ma dom, stada zwierząt i szczęśliwą rodzinę. Gdy jednak się mu to wszystko odbierze to już nie będzie taki pobożny - ma być to miłość wynikająca z podarków, przekupstwa w pewnym sensie a nie dlatego że po prostu Hiob szczerze i bezwarunkowo kocha Boga. Stąd ten cynizm, powątpiewanie w szczerość intencje innych. Stąd też przydomek oskarżyciel, Szatan postawił hipotezę i ciągle próbuje ją udowodnić. Dodam od siebie, że idzie mu dość nieźle. Człowiek ma mieć wolną wolę, coś czego zazdrościły mu anioły. Lucyfer dokonał swojego wyboru i jest z nim uziemiony, a człowiek ma szansę się zmienić.

Pytanie klucz na dzisiaj: Co może zmienić naturę człowieka?

Być może ktoś sobie kojarzy to pytanie, ale chyba dość dobrze tu pasuje.


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#25 2016-04-10 21:55:12

Baron

Obywatel

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 1049
Miasto: Żywioły i Twierdza
Jednostka: Feniks i Behemot
Bohater: Ciele

Re: Straszenie przez duchy.

Anioly nie przychodza do czlowieka za pomoca ,,seansu". Jedyne co przylezie to demon. Zeby zaszkodzic.
Aniol przychodzi na szczere wezwanie duszy ,,Aniele Boży stróżu mój..."
Duchy to moga byc:
1. Demony zwodzace ludzi, takze jako tzw. UFO i wtedy mowi sie PRECZ! To jedyne slowo skierowane do demonow.
2. Dusze z czyscca proszace o pomoc. Wtedy np. modlitwa, post, jalmuzna czy inne poswiecenie dla nich.
Pomoc musi byc opacalna. Jesli ktos popelnia zlo czyli idzie do piekla to traci dusze a celem ma byc pomoc zeby kogos ,,nie bolało ciało". Jest glupota bo dusza stoi ponad ciałem nieskonczenie wyzej. Czy ktos poswieci swoje zycie zeby zdobyc 1 zapałkę aby zaplic znicz na grobie? Absolutna bzdura. Nie oplaca sie. Tym bardziej stracic dusze.

Offline

 

#26 2016-04-11 00:28:26

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Straszenie przez duchy.

oumen napisał:

Mathias ale właśnie takich ludzi trzeba sprowadzać na dobrą ścieżkę aby tych błędów robili jak najmniej.

Masz rację, trzeba takiej osobie starać się pomóc, uzmysłowić, że czyni źle, ofiarować pomocną dłoń. Jednak ostateczna decyzja o wyborze ścieżki musi należeć do niego, po pierwsze ze względu na poszanowanie wolnej woli, a po drugie z uwagi na to, że sam Bóg chce, aby wybierać Go świadomie, co często podkreślał. Nie da się nikogo zmusić do zbawienia.

Szatan i demony jako upadłe anioły wybrały swoją podłą drogę same, ponieważ anioły jako istoty doskonalsze od człowieka również wyposażone są w wolną wolę. Ich główną przewagą nad nami jest nieśmiertelność (u nas nieśmiertelna jest dusza, ale ciało już nie), przynajmniej tak to pojmuję; w pozostałych aspektach aniołowie są zapewne bardzo podobni do nas, dlatego też zaleca się modlitwy do swojego anioła stróża. W kwestie nazewnictwa jak i szczegóły biblijne nie będę się tutaj zagłębiał, bo nie mam tak pogłębionej wiedzy jak MJOdorczuk, nie mniej nieutożsamianie kusiciela z szatanem (kuszenie Jezusa) uznałbym za błąd interpretacyjny. Zresztą podobnie jak "synonimizację" Szatana i Lucyfera.

Co do reszty zgadzam się tutaj z Baronem, przy czym zawsze byłem zdania, że sprawiedliwość Boża na tyle przewyższa ludzką, że przypadki, co do których obecnie mamy tutaj na ziemi wątpliwości (przywołana sprawa eutanazji) zostaną potraktowane w sposób indywidualny i nie zawsze będą wiązać się z utratą zbawienia czy nawet jakimś szczególnym potępieniem. Ciekawym zagadnieniem jest też granica wolności dysponowania Bożym darem przez człowieka w myśl ideologii chrześcijańskiej. Na pewno nie wolno szkodzić innych, jednak czasem nie powinno się szkodzić sobie (samobójstwo), a czasem wolno (obrona konieczna), a nawet wypada (męczeńska śmierć). To też pokazuje, że nie ma jednego schematu dla danego katalogu spraw i wiele zależy od konkretnego przypadku.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#27 2016-04-12 00:45:18

Baron

Obywatel

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 1049
Miasto: Żywioły i Twierdza
Jednostka: Feniks i Behemot
Bohater: Ciele

Re: Straszenie przez duchy.

Zmuszenie do ,,samobojstwa" jest faktycznie morderstwem nie samobojstwem. Ludzie ktorzy odebrali sobie zycie w ruskiej armii bo ich gwalcili byli zamordowani TAK NAPRAWDE! Samobojstwo to tylko i wylacznie SWIADOME I DOBROWOLNE zabicie siebie. I to jest grzech ciezki. Nie wolno. Meczennikow morduje ktos inny. Kto walczy w bitwie do smierci mimo ze moglby sie wycofac ginie z reki wroga. To jest poswiecenie sie. W ogole gdy ktos oddaje zycie za innych to jest bohaterstwo.

Offline

 

#28 2016-04-12 01:03:27

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Straszenie przez duchy.

Dobrze to określiłeś, doprowadzenie kogoś do samobójstwa to de facto zabójstwo. Dlatego gdy dziecko jest w szkole zaszczute i nigdzie nie odnajduje pomocy i w akcie desperacji podetnie sobie żyły, nie należy mu tego poczytać za grzech ciężki. Inaczej gdy dorosły facet się powiesi dlatego, że roztrwonił majątek i utonął w długach - wtedy to ewidentnie samobójstwo i grzech. Z kolei jeśli mamy sytuację, w której człowiek pojmany na wojnie ginie w torturach, nie zdradzając żadnych informacji wrogowi i tym samym ratując swój oddział (podobnie wyglądały dzieje Jana Bytnara ps. Bury), to jest to bohaterstwo.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#29 2016-04-14 10:26:34

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Straszenie przez duchy.

Nazywanie czegoś złem w dobrej sprawie jest przesadą. Narzędzia są tylko narzędziami, o ich wykorzystaniu decyduje sam człowiek. Sądzę, że możemy tutaj sobie odpuścić ten temat, bo mamy obaj zupełne podejście do przestrzegania praw i nakazów. Ja osobiście wyznaję "robię to co uważam za słuszne i w cholerę ze wszystkimi co twierdzą inaczej". By pewnego razu nie przeholować, dodałem małą klauzulę: nie rób drugiemu co tobie niemiłe, chyba że BARDZO się o to prosi.

Na papierze eutanazja nie brzmi źle, są sposoby, że osoba chora o ile jest w stanie może sama sobie np. dozować porcję trucizny. Może ktoś powie, że to zrzucanie odpowiedzialności, ale co kto woli. Główny problem jest z wiążącymi się z tym całym biznesem nadużyciami. Namawianie do samobójstwa, by zwolnić łóżka w szpitalu, mieć święty spokój z pacjentem by nie łożyć na niego pieniędzy, albo żeby rodzina dostałą spadek - człowiek wszystko może zepsuć. Właśnie dlatego do pomysłu podchodzę sceptycznie, bo wiem że ja sam potrafiłbym dokonać słusznego wyboru ale nie wszyscy są tacy mili.

Nośnym tematem jest też aborcja jak już jesteśmy przy medycznych zagadnieniach, ale to nie ten temat na forum a poza tym powiem od razu, że nie będąc kobietą, nie zamierzam się o tym wypowiadać. Najzwyczajniej w świecie to nie jest mój interes. Z pewnością nowa ustawa podoba się pewnym kręgom, bo inaczej nie byłoby na nią szans. Zawsze musi być jakieś znaczące, zainteresowane lobby.


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#30 2016-04-14 17:16:41

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Straszenie przez duchy.

Ależ narzędzia jak najbardziej mogą służyć zarówno dobru, jak i złu, ja tego w każdym razie nie neguję. Dlatego też nie uważam, aby kara śmierci w stosunku do pewnych typów przestępstw była zła (albo inaczej - nie byłaby bezzasadna, żeby już odrzucić ten dwuczłonowy podział na dobro i zło), co nie zmienia faktu, że ogólnie zabijaniu oczywiście jestem stanowczo przeciwny. Wydaje mi się, że pod tym względem podejście mamy wbrew pozorom bardzo podobne, jednak na jego podstawie dochodzimy do innych postaw, wniosków, wyborów. Moim zdaniem to bardzo dobrze, bo dzięki temu jest możliwość wymiany myśli i wzajemnie możemy się od siebie czegoś dowiedzieć, a nawet nauczyć. Warunkiem tego wszystkiego jest wspomniany przeze mnie wcześniej - otwarty umysł. I zaryzykuję stwierdzenie, że raczej tutaj obydwaj go spełniamy.

Co do eutanazji to praktycznie doszliśmy w tej sprawie do konsensu. Ocenę zachowania danej osoby (o ile świadomie zechce popełnić eutanazję) pozostawiam Bogu. Tak jak Pan Jezus powiedział: Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni. Natomiast problemem, tak jak żeśmy stwierdzili, jest właśnie biznes dookoła eutanazji, i tutaj już do sądzenia jak najbardziej mamy prawo.
Podobnie prostytucja w polskim prawie sama w sobie karalna nie jest. Karalne są natomiast przestępstwa okołoprostytucyjne, czyli stręczycielstwo, sutenerstwo czy kuplerstwo. I to ma sens (choć i tak uważam polskie przepisy ws. prostytucji za zbyt restrykcyjne). Zupełnie inną sprawą jest to, jak oceniam osoby korzystające i uprawiające ten niezbyt chlubny zawód.

Co do aborcji mogę tylko odesłać do mojego artykułu na GM. Żadna interpretacja, ani logiczna, ani biologiczna, ani prawna nie prowadzi do konkluzji, jakoby aborcja była wyłącznie sprawą kobiety, wręcz przeciwnie. Sam projekt ustawy nie jest autorstwa partii rządzącej, co więcej - nie zostały nawet zebrane podpisy pod nim, więc nie ma sensu nad nim na razie rozdzierać szat, skoro nawet nie zaczął być procedowany (szczególnie że coraz więcej głosów z obozu rządowego sprzeciwia się temu projektowi).
"Pewne lobby", o którym mówisz, już parę razy zrezygnowało z aborcji na rzecz innych korzyści - przede wszystkim podczas przemiany ustrojowej miało ono okazję wpłynąć na władzę, a jednak temat całkowicie przemilczało, dzięki czemu wynegocjowało zwrot majątków czy wolność sumienia, a w dalszej perspektywie małżeństwa kościelne o skutku cywilnym (z których dzisiaj korzystają również związki wyznaniowe spoza tego lobby). Obecnie uzyskało wyjątek w ustawie ws. handlu ziemią i coś czuję, że to mu w zupełności wystarczy. Cóż, z jednej strony szkoda, że KK ma takie a nie inne priorytety, z drugiej jednak to dobrze, bo pełna delegalizacja aborcji byłaby po prostu niebezpieczna. Można więc powiedzieć, że dużo słów padło i padnie, ale zapewne nie zmieni się nic (w tym wypadku akurat może i na całe szczęście) .



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
warsztat samochodowy lublin bogucin serwis iveco przegrywanie kaset skup aut lubuskie