Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


  • Index
  •  » Miasta
  •  » Wasza hierarhia wartości zamków

#111 2016-09-26 16:35:21

 Obertyn29

Przybysz

Zarejestrowany: 2016-09-10
Posty: 29
Miasto: Forteca/Twierdza/Zamek/Nekro
Jednostka: Namiot medyka
Bohater: Jabarkas/Isra
Magia: Ziemi

Re: Wasza hierarhia wartości zamków

Kamilo67 napisał:

Sugerowanie się suchymi statystykami jak więcej życia nie ma większego sensu, gdyż jest wiele innych współczynników, decydujących o użyteczności oddziału. Mówiąc prościej, bez wypróbowania nie można oceniać.

ja nie będe specjalnie dla was pisał esej (zresztą już jeden mam na głowie)
jak chcesz porównanie z wszystkimi statystykami to masz tu linki


https://i.ytimg.com/vi/Eo9rbiIQdUY/maxresdefault.jpg

http://home.pinknet.cz/~coyot/homm3/creatures.php

Tam jest napisane jak duże statystyki ma ta wasza ukochana cytadela

Kamilo67 napisał:

Co do jednostek Twierdzy... behemot jest bardzo dobry, ale reszta teamu albo łatwo ginie albo nie zadaje wcale takich dużych obrażeń,

to chyba nigdy nie grałeś Twierdzą skoro takie rzeczy piszesz

Kamilo67 napisał:

I zrozumiałbym te całe wypociny Obertyna, ale jak zobaczyłem później, że się sugeruje Gimperem i Ignacym.. to już wiedziałem co jest nie tak.

popatrz na swoją sygnaturke a potem na opis pod zdjęciem, bardziej to przypomina słowa 10-latka a nie trzecio gimnazjalisty. A co do Gimpera i Ignacego to podałem ich jako przykład, równie dobrze mógłbym przytoczyć moje rozgrywki z kolegą, ale wtedy moglibyście mi nie uwieżyć a tak to macie twardy dowód w postaci filmu.

Kamilo67 napisał:

Nie wiem czy to są dobrzy gracze czy nie, może i tak, ale wątpię, żeby to byli jedyni gracze heroes na świecie, którzy się na tym znają i trzeba było ich jako przykład podać. Przecież jest wiele osób, co robili dobre poradniki, nie będący popularni. Sławne gwiazdy nie zawsze się znają w 100%, to też ludzie.

No wow, napisałeś to co wie każda dojrzała osoba, ale ty dopiero chyba zaczynasz dojrzewać więc dla ciebie to może być nowość.

do Xena
już pisałem przecież że oprócz punktów życia i ewentualnie obrony te statystyki i zagrania są bardzo zmienne, a tak wogóle to ciesze się że masz do Siebie taki dystans


"Kropla miłości znaczy więcej niż ocean rozumu" - Blaise Pascal

Offline

 

#112 2016-09-26 20:57:40

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Wasza hierarhia wartości zamków

Bardzo interesujące te obrazki. Ale dotrwałem do 3 poziomu. Według autora jedną z najlepszych jednostek 2 poziomu jest magog,a drugiego żywiołak lodu, lekko bym się sprzeczał.

Nie atakuj innych użytkowników Obertyn, nie ładnie

Offline

 

#113 2016-09-26 21:33:11

 Obertyn29

Przybysz

Zarejestrowany: 2016-09-10
Posty: 29
Miasto: Forteca/Twierdza/Zamek/Nekro
Jednostka: Namiot medyka
Bohater: Jabarkas/Isra
Magia: Ziemi

Re: Wasza hierarhia wartości zamków

Rzeczywiście autor przecenił magogów którzy są tak naprawde gorsi od Reptylionów. Tak wysokie miejsce może być spowodowane specjalną umiejętnością czyli kulą ognia, która niestety rani również własne oddziały, zresztą w jego zastawieniach strzelcy są bardzo uprzywilejowani z czym się po części zgadzam.
Jeśli chodzi o żywiołaki lodu to dla mnie nie jest to najlepsza jednostka trzeciego poziomu ale jednak jest silna i autor mógł ją postawić na pierwszym miejscu.

Szkoda że dotrwałeś tylko do 3 poziomu... Na 5 i 7 są stworzenia z "twojego bagna"


"Kropla miłości znaczy więcej niż ocean rozumu" - Blaise Pascal

Offline

 

#114 2016-09-26 22:20:28

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Wasza hierarhia wartości zamków

Moje bagno XD Może i moje. Najprzyjemniej mi się nim gra i najwięcej potyczek mam nim rozegranych, na singlu czy to na multi.
I z lizaków się nie śmiej bo nie jednemu już udowodniłem co potrafią
Na 5 się nie dziwię, ale hydry w topowej 3 bym chyba nie widział.

Offline

 

#115 2016-09-26 22:33:59

 Kamilo67

Obywatel

Skąd: Gdzieś w odległych krainach
Zarejestrowany: 2015-08-15
Posty: 111
Miasto: KamiloLand
Kampania: TYLKO ŁATWE
Jednostka: Kamilos
Bohater: Kamilo :)
Magia: Słowa

Re: Wasza hierarhia wartości zamków

Obertyn, ale w przecież w tej tabelce Hydra ma 3. miejsce, więc sam się tutaj pogubiłeś. I nadal to jest sugerowanie się jedynie cyframi i czyjąś tabelką, w której są błędy, co sam przyznałeś.

Co do tych youtuberów... nie moja wina, że takiego Gimpera kojarzy się głównie z robieniem filmów pod dzieci, co lubią jak ktoś klnie, nagrywa popularne gry i nic ciekawego nie prezentuje w gameplayu, a często fani takich typków myślą, że jest to półbóg i zna się na wszystkim najlepiej. Dlatego tak odebrałem Twój komentarz.

To co mam w sygnaturce jeszcze nic nie znaczy. Wstawić mądry cytat każdy potrafi, to jeszcze o niczym świadczy. Ogólnie sporo osób wstawia żartobliwe rzeczy tam, a są dorosłe, więc nie wiem w czym problem.

Bardziej uwierzę w jakiś przykład z kolegą, bo przynajmniej jest to TWOJE doświadczenie, a nie czyjeś, a jakbym miał być już dociekliwy czy to prawda czy nie, to bym mógł na złość powiedzieć, że cały ten filmik Gimpera i Ignacego jest ustawiony, żeby były takie wyniki. Jak się jest upartym to żadne dowody nie pomogą.

A z tą dojrzałością to trochę zabawne, bo w tym samym zdaniu denerwujesz się z powodu mojego, nędznego komentarza. Trochę umiaru, to tylko Internet, nikt tutaj nie chce się z Tobą kłócić. Bo chyba osoba "dojrzała" nie powinna wdawać się w błahe prowokacje.


"Zapraszam na Morenkę!" - Pietrek "Archon" Kogucik do Adasia, 2k16

http://tinyurl.com/y9dt3lw4 http://tinyurl.com/y8b5grtf

Offline

 

#116 2016-09-27 18:12:03

 Obertyn29

Przybysz

Zarejestrowany: 2016-09-10
Posty: 29
Miasto: Forteca/Twierdza/Zamek/Nekro
Jednostka: Namiot medyka
Bohater: Jabarkas/Isra
Magia: Ziemi

Re: Wasza hierarhia wartości zamków

Xeno napisał:

I z lizaków się nie śmiej bo nie jednemu już udowodniłem co potrafią

A kiedy ja się z nich śmiałem?


Kamilo67 napisał:

Obertyn, ale w przecież w tej tabelce Hydra ma 3. miejsce, więc sam się tutaj pogubiłeś. I nadal to jest sugerowanie się jedynie cyframi i czyjąś tabelką, w której są błędy, co sam przyznałeś.

Nie pogubiłem się. Jakbyś się uważnie przyjżał to byś zauważył, że wyniki tabelki różnią się od podium gdyż podium było jego subiektywną listą a tabelka to czysta matekatyka, a co do sugrerowania się cyframi to rozumiem, że ty oceniasz jednostki po wyglądzie a nie po statystykach?

Kamilo67 napisał:

Co do tych youtuberów... nie moja wina, że takiego Gimpera kojarzy się głównie z robieniem filmów pod dzieci, co lubią jak ktoś klnie, nagrywa popularne gry i nic ciekawego nie prezentuje w gameplayu, a często fani takich typków myślą, że jest to półbóg i zna się na wszystkim najlepiej. Dlatego tak odebrałem Twój komentarz.

Oglądam youtberów głównie dlatego, że testują wiele ciekawych gier, których często nie znałem. To własnie dzięki nim poznałem Heroes 3

Kamilo67 napisał:

To co mam w sygnaturce jeszcze nic nie znaczy. Wstawić mądry cytat każdy potrafi, to jeszcze o niczym świadczy. Ogólnie sporo osób wstawia żartobliwe rzeczy tam, a są dorosłe, więc nie wiem w czym problem.

Jak Cie widzą tak Cie piszą
Wstawić mądry cytat nie jest tak łatwo bo nie wszyscy takie cytaty znają

Kamilo67 napisał:

A z tą dojrzałością to trochę zabawne, bo w tym samym zdaniu denerwujesz się z powodu mojego, nędznego komentarza. Trochę umiaru, to tylko Internet, nikt tutaj nie chce się z Tobą kłócić. Bo chyba osoba "dojrzała" nie powinna wdawać się w błahe prowokacje.

"My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor."


"Kropla miłości znaczy więcej niż ocean rozumu" - Blaise Pascal

Offline

 

#117 2016-09-27 23:58:26

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Wasza hierarhia wartości zamków

PrzyjRZał, mistrzu złoty. Może dlatego ktoś nie może dokładnie sprawdzić tych twoich tabel.

No dobra.

Wg zestawienia:
1. Wrota
2. Zamek
3. Bastion = Forteca

Co do Wrót, trochę to zależy jaki jest przyrost feniksów, bo o ile poziomy 1-3 są świetne to 4-5 są średnie. Szósty jest dobry, ale nie w czołówce poziomu. Feniksy też nie są w czołówce, ale ogromna szybkość i duża ilość są pomocne stąd kwestia przyrostu.

Jeśli chodzi o jednostki, to gość umieszcza magogi wysoko z podobnego powodu, jaki wymienia Xeno. Wysokie potencjalne obrażenia, podobnie jak z hydrą. Różnica taka, że hydra chociaż swoich nie pokaleczy i atakuje na około. Wilki zadają wielkie obrażenia to prawda, ale przez swoją kruchość mają pewne problemy i trzeba uważać. Harpie mają duży rozrzut obrażeń, a żywiołaki powietrza trzeba najpierw ulepszyć żeby w ogóle zaczęły strzelać, do tego żywiołaki burzy są drogie i mają niski przyrost - są jednak siłowo najlepsze. Stąd prędzej na podium widuje się reptilionów, kuszników za swoją pewność i użyteczność, a burzę za jakość.


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#118 2016-09-28 16:20:02

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Wasza hierarhia wartości zamków

Kiedyś sam robiłem ręcznie wszystkich możliwych pojedynków jednostek miast na danych poziomach i według tych autorskich badań badań (stosując właściwe wzory matematyczne występujące w grze) wyszło, że najlepszy jest Zamek, potem Bastion i Wrota, a najgorsze Necro. Jak to się ma do rzeczywistości? Nijak. Suche statystyki jednostek pomijają większość istotnych parametrów, takich jak statystyki bohaterów (każda klasa ma swoje tendencje procentowe do zdobywania umiejętności podstawowych i dodatkowych, do tego dochodzi element losowy, a w przypadku skillów drugorzędnych jest jeszcze kwestia pewnego wyboru gracza). Do tego dochodzą artefakty, zaklęcia, umiejętności specjalne samych jednostek, koszta i szybkość rozbudowy poszczególnych miast. Wreszcie taktyka - do każdego miasta pasuje inna, a i każdy gracz ma swoje pomysły. Już nawet nie rozwijam tematów rozmiaru mapy, bogactwa, ilości przeciwników, miast przeciwników, siły stworzeń na mapie, budynków na mapie, etc. A jeszcze przypomnę, że dochodzi do tego np. specyfika nekromancji w Necro, farmingu demonów Inferno, itd. Spłaszczanie sprawy hierarchii zamków do suchych danych liczbowych, i to tylko ograniczonych do jednostek prowadzi donikąd. Fajnie wygląda na papierze (sam lubiłem się w to pobawić), ale na dłuższą metę prowadzi do wniosków tylko szczątkowych. Podobnie jak zsumowanie punktów życia jednostek bez uwzględnienia przynajmniej wartości obrony i ataku w konkretnym, jednostkowym starciu - w zależności od wielu zmiennych rezultat wyjdzie inny, a HP schodzi czasem nawet na dalszy plan rozważań.

A już na pewno nie można na podstawie takich statystyk powiedzieć, że dane miasto jest lepsze/gorsze od innego miasta w każdym przypadku i reagować agresją, gdy inni starają się wytłumaczyć, że niekoniecznie tak jest.

Cytadela - miasto nie podchodziło mi nigdy specjalnie, to znaczy grało mi się nim co prawda lepiej niż Twierdzą czy Inferno, ale gorzej niż Bastionem czy Necro. Ot, indywidualizm. Cenię sobie ten zamek za potęgę w obronie, dzięki której można w znacznej mierze niwelować obrażenia zadawane przez przeciwników. Zaatakować też potrafi - hydra ma ogromny potencjał zadanego DMG, o ile się nią odpowiednio manewruje, osobiście lubię ją przyspieszyć; gorgona nie tylko wykokszona, ale jeszcze ma zabójcze spojrzenie, do którego przydatności nie trzeba chyba przekonywać; wiwerny wbrew powszechnej opinii szanuję, przydają się do "zadań specjalnych", szczególnie podczas oblężeń moim zdaniem. To tak przykładowo, bo jeszcze można by mówić o przydatności niezłego bazyliszka czy szybko kąsającej ważki. Minusem na pewno jest liczba strzelców - sytuacja podobna jak w inferno, choć po patchu reptilioni są już znacznie bardziej wartościowi. Padło tu porównanie z twierdzą - osobiście wolę solidnych reptilionów na drugim poziomie, niż słabiutkie uruki na trzecim i cyklopów z ultra drogim siedliskiem, ale co kto lubi; uważam tylko, że Cytadela niekoniecznie jest nastawiona na walkę dystansową. Magia - trzy poziomy, zdecydowanie wystarczające. Bohaterowie - słabe wiedźmy, ale za to świetni władcy bestii (w tym mocarny Tazar). Rozbudowa bardzo szybka, podobnie jak w Bastionie czy Twierdzy, a ceny nieprzesadnie wygórowane (w odróżnieniu od, dajmy na to, Fortecy). Summa summarum dla mnie cytadela to miasto solidne, w preferencjach gdzieś w połowie stawki, ale na pewno nie odstające od reszty. W rękach takiego Xena na przykład na pewno sieje grozę.

Na koniec tylko powiem, że wyzywanie innych od niedojrzałych tylko dlatego, że mają inne zdanie, jest równie słabe, co rzucanie cytatem Becka w temacie o grze komputerowej. Nie będę tego rozwijał, bo szkoda strzępić ryja, jak mawia "klasyk".



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#119 2016-09-28 20:02:47

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Wasza hierarhia wartości zamków

Malekith z AW robił kiedyś testy i Tazar po osiągnięciu 114 albo 117lvl daje takiego kopa do obrony, że jednostki otrzymują tylko 1pkt obrażeń
Taka ciekawostka.

Offline

 

#120 2016-09-28 21:25:53

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Wasza hierarhia wartości zamków

Chyba nawet o tym czytałem, zresztą od dawna krążyły legendy, że Tazar od pewnego momentu staje się praktycznie nieśmiertelny .



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 
  • Index
  •  » Miasta
  •  » Wasza hierarhia wartości zamków

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Wolin