Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#1 2017-04-06 21:04:44

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Sprawy portalu

W tym wątku będę informował o mniejszych lub większych zmianach, nowościach i ciekawostkach związanych z portalem www.egildia.pl, które nie pojawią się w innych newsach.

Dzisiaj nastąpiła pierwsza poważna przebudowa strony pod względem przede wszystkim wizualnym. W skrócie e-Gildia Graczy uzyskała:
+ nowy layout, myślę, że ładniejszy od poprzedniego,
+ rozwijane menu gier wiodących (czyli tych, o których pojawi się najwięcej wpisów, takie mini-wortale wewnętrzne),
+ nowe ułożenie treści.

Teraz portal wygląda wg mnie znacznie dojrzalej i przejrzyściej. Jeszcze muszę parę drobiazgów technicznych poprawić, ale ogólnie jest spoko. Zmiany spowodowane są tym, że przekroczyliśmy w 3 miesiące granicę 200 wpisów i konieczne było sensowne ułożenie treści.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#2 2017-04-19 23:24:29

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Sprawy portalu

Dzisiaj na portalu zadebiutowały reklamy z AdSense po tym, jak wczoraj uzyskaliśmy potwierdzenia Google. Myślę, że nie są zbyt inwazyjne.

Ostatnimi czasy zyskaliśmy kolejny dość spory progres w liczbie widzów. Pełen raport wrzucę niebawem, póki co dość stwierdzić, że od tygodnia dzienna suma sesji mieści się w okolicach 50-60. To w zasadzie podwojenie średnich wyników z początku kwietnia. Największą popularnością cieszą się newsy, a także w ograniczonym zakresie kody. Nie mniej za najciekawsze treści użytkownicy, z którymi rozmawiałem, uważają przede wszystkim recenzje i artykuły społecznościowe. Ogólnie rzecz biorąc w tej chwili każdy znajdzie u nas coś dla siebie.

Duża zasługa w tym wszystkim także niedawnych obchodów rocznicowych TA. Dzięki regularności wpisów portal staje się atrakcyjny. Cieszy fakt, że od stycznia systematycznie notujemy poważne wzrosty, czyli regularna praca popłaca.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#3 2017-04-20 22:54:32

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Sprawy portalu

Artykułów nie brakowało, szczególnie obchodowych materiałów było sporo, więc zrobiłem przerwę od pisania.


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#4 2017-04-30 23:37:50

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Sprawy portalu

Dobrze, koniec miesiąca, więc czas może uchylić rąbka tajemnicy. Obiecałem raport z rozwoju egildii i słowa dotrzymuję. Poczekałem z nim trochę, aby maksymalnie wykorzystać hossę. Teraz się trochę uspokoiło, choć dalej jest świetnie.
Na początek zrzut statystyk z Google Analytics, zawierający dane od momentu otwarcia portalu (8. stycznia) do wczoraj (29. kwietnia).
http://egildia.pl/wp-content/uploads/2017/04/analytic.png
Początki były skromne, bo i treści nie należały do tak zróżnicowanych, zamieszczaliśmy ich zresztą mniej. Poza tym na dobrą oglądalność trzeba sobie zapracować. Fajne wyniki notowaliśmy już w lutym z uwagi na pojawienie się nowych serii, kategorii oraz pierwsze próbki newsów. Tak jak w styczniu mieliśmy średnio 10 gości dziennie, tak w lutym wynik ten został zwiększony dwuipółkrotnie do 25 sesji na dobę.
Pierwsze tygodnie marca to lekka zadyszka, spowodowana brakiem czasu z mojej strony na wrzucanie czegoś ponad serie główne. W drugiej połowie miesiąca mocno jednak nadrobiliśmy straty dzięki obchodom rocznicowym Tajemnic Antagarichu. Marzec zakończyliśmy ostatecznie ze średnio 27 sesjami dziennie mimo strat w pierwszej jego części.
Ogólnie jednak można powiedzieć, że w lutym i marcu liczba gości ustabilizowała się, w nieznacznym stopniu wzrastając. Przełom zaczął się w kwietniu. Dzięki przemianie wizualnej portalu, zróżnicowaniu tematyki, wprowadzeniu regularnych newsów na tematy bieżące przy jednoczesnym zachowaniu stałych serii tematycznych oglądalność z tygodnia na tydzień rosła. Dorzucając do tego trochę bardziej rozbudowanych artykułów społecznościowych i poprawiając pozycjonowanie artykułów, udało się z 24 sesji 1. kwietnia dobić do 116 trzy tygodnie później. Jest to doskonały prognostyk na następne miesiące, z uwagi na fakt, że wysoka oglądalność utrzymuje się. Myślę, że gdy Sauron dorzuci swoje trzy grosze, mamy szansę wkrótce poprawić rekordy. Kwiecień zakończymy z rezultatem średni 56 sesji dziennie.

Jak się to prezentowało w wyszukiwarce?
http://egildia.pl/wp-content/uploads/2017/04/search.png
Na Google Search Console mam akurat dane od 29. stycznia do 28. kwietnia. Tutaj również widać wyraźny progres w okolicach kwietnia, pod względem kliknięć, wyświetleń oraz pozycji haseł w wyszukiwarce. Najwięcej wizyt przyniosły nam artykuły o Heroes (szczególnie kody do 7 i 6), Gothicu (zwłaszcza Atariar Edition), Tzarze oraz Code Vein (sprawa Prepare to dine). Nie mniej kliknięcia są tak zróżnicowane tematycznie, że śmiało można powiedzieć, iż każdy wpis dorzucił swoje 3 grosze.


Jak to wszystko wygląda w zestawieniu z TA? W tej chwili egildia cieszy się już o wiele wyższym zainteresowaniem od forum, co jest logiczne zważywszy na rozpiętość tematyki, SEO oraz częste nowości. Jest to jednak w dalszym ciągu jedynie ułamek popularności Tajemnic Antagarichu z czasów świetności. Znalazłem stare raporty Stat24 z 2011 roku, w których nasze forum miało średnio ponad 500 unikalnych wizyt dziennie (czasem było ich ponad 1000 na dobę!). Tak więc na razie eGG zyskała tak z 10% popularności TA z tamtych czasów. Niezły wynik na początek, choć chciałoby się więcej. Ale myślę, że wszystko nadejdzie w swoim czasie. Szczególnie, że przyjęliśmy taki model portalu, że potencjalna nisza jest ogromna. Mamy nieograniczone pole do popisu.

Jedyne, czego nam na tę chwilę brakuje, to rąk do pracy. Fajnie, że Sauron wraca do aktywności. Z kolegą rozmawiałem też już w sprawie ewentualnego kanału YT i są szanse na jego otwarcie, choć jeszcze nie wiadomo, kiedy. Być może dobrze by było napisać parę ogłoszeń na tych grupach facebookowych zrzeszających graczy. W taki sposób GamesGuru zrekrutowało kilkunastu redaktorów przez ostatnie pół roku, a nie jest to jakiś specjalnie popularny portal (ja się o nim dowiedziałem z ogłoszenia). Mamy już wartościowe treści, więc nikt nam nie zarzuci amatorszczyzny. Wręcz bym powiedział, że czasem egildia prezentuje się profesjonalniej od obserwowanych przeze mnie serwisów o grach.

A może jednak ktoś z Was by się skusił? Szczególnie przydaliby się newsmani, ale każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Niedługo sesja i fajnie by było podzielić się obowiązkami na ten czas.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
mapa fotowoltaiki https://klinikastonava.cz/ przegrywanie kaset na mokotowie i ursynowie wesele w Ciechocinku kamera na żywo