Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


  • Index
  •  » Akademia
  •  » Wrażenia z Mistrzostw Polski w Heroes 3

#1 2018-02-25 12:53:33

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Wrażenia z Mistrzostw Polski w Heroes 3

Jak już pisaliśmy na forum i portalu, trwają obecnie największe jak dotychczas zawody w Heroes 3 o zasięgu ogólnopolskim. Organizatorem jest Jaskinia Behemota, która zaprosiła do współpracy wszystkie społeczności fanowskie związane z tą grą, z wyjątkiem oczywiście naszej (bojkot trwa konsekwentnie od 2011 roku). Abstrahując od tego zlekceważenia nie mogłem sobie odmówić przyjemności zagrania w turnieju, choćby ze względu na możliwość zapoznania się z nowinkami technicznymi, jakie wniosła do Herosków HotA. Wczoraj zakończyłem fazę grupową i chciałbym opowiedzieć co nieco na jej temat.

Ogólnie rzecz biorąc zapisało się grubo ponad 500 osób, jednak już w tej chwili wiadomo, że wielu nie zagra. W przypadku mojej grupy trafił się jeden afk, który nie odezwał się ani razu w celu umówienia na rozgrywkę, więc został usunięty. Podobna sytuacja miała miejsce w większości grup, w efekcie czego wiele z nich jest obecnie niepełnych. To nie przeszkodziło organizatorowi zignorować propozycji, aby w miejsce kogoś z nieaktywnych wstawić jednego z naszych użytkowników - ostatecznie chyba się on rozmyślił. W każdym razie w mojej grupie #13 z 5 graczy pozostało ostatecznie 4.

Zasady fazy grupowej są dość proste - każdy gra z każdym po 1 walce na wybranej mapie z trzech z puli. Niestety, sama pula była mocno uboga, a sposób wyboru map spowodował, że ostatecznie wszystkie trzy starcia rozegrałem na tej samej - Balance 2.0. Do wyboru są jeszcze Jebus - mapa aktualnie najpopularniejsza, w związku z czym konsekwentnie ją odrzucałem - oraz Arena - którą z kolei odrzucali wszyscy moi przeciwnicy. Warto wspomnieć, że zdecydowana większość walk turniejowych była rozgrywana na Jebusie, a Balance należał raczej do wyjątków, z kolei Aren było naprawdę mało, jeżeli ktoś wcześniej się na nią nie umówił, to praktycznie nie było szans pogrania. Trochę niefortunne zasady wyboru, ale przynajmniej przetrenowałem sobie Balance.

Za każde zwycięstwo był 1 punkt. Ostatecznie na 3 starcia wygrałem 2 i dostałem się do fazy pucharowej, która rozpocznie się w marcu.
Parę słów o walkach. Pierwsze starcie z użytkownikiem brachOL było takie bardzo wstępne. Poświęciłem sporo czasu na ogarnięcie templatki oraz ogólnie zmian w Hota względem podstawki. A jest tego wbrew pozorom trochę. Trochę ociągałem się z atakiem na przeciwnika, co mogło mnie sporo kosztować, na szczęście doświadczenie w arenkach zrobiło swoje i wygrałem główne starcie pomimo przewagi przeciwnika. Grał on, co warto zauważyć, Przystanią - nowym miastem dodanym przez modyfikację. Nie znałem go zbyt dobrze, więc nie wiedziałem do końca, czego się podczas walki spodziewać. Ogólnie jednak zauważyłem kilka słabości, które skutecznie wykorzystałem. Pojedynek wygrany.
Drugie starcie z graczem Czartus. Podobnie jak poprzedni przeciwnik należał on do kapitolowców, jednak tym razem nie bawiłem się już w eksplorację, tylko konsekwentnie realizowałem swój plan. Systematycznie przebijałem się przez kolejne strefy, aż dotarłem na pustynię. Tam przyhaczyłem główną armię przeciwnika (grał Infernem) - wygrałem praktycznie bez strat. Ponieważ rywal chciał walczyć dalej, pozbijałem mu jeszcze miasta. Zwycięstwo.
Po dwóch tygodniach sytuacja w grupie się wyklarowała. Dwaj zawodnicy mieli po 2 wygrane na koncie - ja i kaceg. Obaj mieliśmy zagwarantowany awans, wczorajsza walka toczyła się o wyjście z grupy. Ostatecznie górą okazał się mój znakomity przeciwnik, który zmasakrował mnie Wrotami żywiołów z Grindanem na czele (swoją drogą nie lekceważcie magów w tym dodatku! czasy się zmieniły). Osobiście zagrałem nie najgorzej, tylko kilka głupich strat pojedynczych jednostek, ale to nie wystarczyło. Przyznam, że po raz pierwszy od dawna grając moim Zamkiem zauważyłem, że rozwijanie go jest dosyć siermiężne na dłuższą metę. Kto wie, czy w fazie pucharowej nie przestawię na coś innego. W każdym razie rywal nie dał mi żadnych szans, licząc pixel po pixelu podczas swoich tur, i zasłużenie wygrał.

Tak więc ostatecznie zająłem 2. miejsce w grupie. Ciekaw jestem, z kim zagram, bo krążą różne słuchy na temat sposobu doboru przeciwników w dalszej fazie (losowanie vs. jakieś drzewko, które nigdzie nie widziałem). Tam już do wyboru będzie więcej templatek, z których większości nie znam (heh, było grać multi wcześniej ). Ogólnie bardzo fajnie było wrócić do gry po długiej przewie, a do multi po bardzo długiej. Swój cel minimum osiągnąłem, dalej już wszystko zależy od siły konkretnego przeciwnika i mojej własnej dyspozycji - nie ma miejsca na słabości. Jak się potoczy faza pucharowa, zobaczymy - na pewno opiszę swoje wrażenia również z niej. Oby nie były one zbyt krótkie .


W turnieju oczywiście gra również Xeno, byłoby super, jeżeli też podzieli się swoimi przemyśleniami, gdy już pokona resztę rywali .



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#2 2018-02-26 22:19:06

Baron

Obywatel

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 1049
Miasto: Żywioły i Twierdza
Jednostka: Feniks i Behemot
Bohater: Ciele

Re: Wrażenia z Mistrzostw Polski w Heroes 3

Powodzenia mimo wszystko ze ten bojkot. Uwielbiam debilne klotnie i bojkoty.

Offline

 
  • Index
  •  » Akademia
  •  » Wrażenia z Mistrzostw Polski w Heroes 3

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://egarden.pl/ kopiowanie starych kaset skup aut lubuskie