Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#31 2009-01-28 21:57:21

Yautja

Przestępca

Zarejestrowany: 2009-01-24
Posty: 41
Miasto: Twierdza
Kampania: Wojenny zamęt
Jednostka: Wilczy rycerz
Bohater: Crag Hack

Re: Twierdza vs Cytadela

Hirador napisał:

bo można mieć ich dużo

Nawet chochliki są na początku dobre, jeśli mamy ich dużo, czyli np. przyłączy się horda. To nie jest żaden argument, bo każdej jednostki można mieć dużo i każda jednostka wówczas lepiej walczy.

Hirador napisał:

padają ofiarami ataku,

A to kłóci się z Twoim poprzednim zdaniem - można mieć ich dużo, ale jednocześnie poświęcasz je w walcze. Bez sensu.

Hirador napisał:

Ptaki Gromu są dobre, Wilczy Jeźdźcy -owszem, ale zapomniałem po prostu, wymieniałem tylko co popadnie z tych lepszych.

A mnie się wydaje, że celowo pominąłeś te dwie bardzo dobre jednostki (zresztą jeździec najlepszy na swoim poziomie, a ptak tylko minotaurowi ustępuje), żeby pokazać, że Twierdza ma mało dobrych jednostek.

Hirador napisał:

A co do Cyklopów, właśnie gdyby były tanie, można byłoby je kupować, co byłoby dużym plusem dla Twierdzy, ale niestety tak nie jest...

Jakim plusem? O czym Ty w ogóle teraz gadasz? Cyklopy są dennymi jednostkami i nawet gdyby były tanie, to zastanowiłbym się sto razy, czy nie lepiej rozbudować inne miasto, zamiast kupować tak słabe jednostki. Cyklopy zupełnie nic nie wnoszą do armii Twierdzy i nie wnosiłyby nawet wtedy, gdyby były tańsze.

alteir napisał:

Zobacz ,że bardziej opłaca się kupić ulepszenie behemotów,zamiast cyklopów.

A jak się niby robi? Najpierw behemoty, potem jeśli są kryształy, to up, jeśli nie ma kryształów, to zbieramy armię, to naprawdę żadna filozofia.

alteir napisał:

że Cytadela ma lepsze jednostki od Twierdzy

Które? Bo ja widzę góra dwie, czyli gnolle i minimalnie wiwerny (te drugie są dość tanie, więc dlatego uznałem je za lepsze od cyklopów).

alteir napisał:

by o wiele lepszym miastem,gdyby budynki potrzebne do zbudowania Ogrów i Cyklopów

Ogry nie są aż tak drogie, to po pierwsze, a po drugie, to do jasnej anielki - cyklopów się nie robi!!!. Mogę powtarzać to w nieskończoność, dopóki panowie nie raczą tego odnotować.

Offline

 

#32 2009-01-28 22:36:26

 altaeir

Obywatel

10752445
Zarejestrowany: 2008-12-23
Posty: 532
Miasto: różnie to bywa...
Bohater: zależy od zamku

Re: Twierdza vs Cytadela

Tak,Cyklopów sie nie robi.Nie zaprzeczysz,że są bardzo potrzebne podczas oblężeń,a jeśli nie,to w jaki sposób chcesz pokonać Cytadelę?Podczas oblężenia zaatakujesz Ptakami Gromu całą armię przeciwnika?Tu sprawdzają się Cyklopy,które robią wyłom w murze dla Behemotów i reszty jednostek.Natomiast Cytadela ma trochę lepszą sytuację,gdyż posiada więcej jednostek latających.

Koragg edit: 1 pkt za literówkę "jesnoski" i 5 pkt. za "cyklopy". Już mówiłem, że stosujemy albo małą, albo dużą literę, jest to bez różnicy, ale trzeba być konsekwentnym. Ostrzegam, że takie błędy nie będą uznawane za literówki. Tak więc 6 pkt., co oznacza upomnienie ustne nr (2).


http://img.userbars.pl/23/4480.pnghttp://img.userbars.pl/92/18250.png
http://img709.imageshack.us/img709/5922/zniwiarz.png

Mam sto rąk,sto sztyletów,gdy zechcę sto ran zadam.

Offline

 

#33 2009-01-29 20:51:43

Yautja

Przestępca

Zarejestrowany: 2009-01-24
Posty: 41
Miasto: Twierdza
Kampania: Wojenny zamęt
Jednostka: Wilczy rycerz
Bohater: Crag Hack

Re: Twierdza vs Cytadela

alteir napisał:

Tak,Cyklopów sie nie robi.

Po co więc o nich <wyrażenie ordynarne>?

alteir napisał:

Nie zaprzeczysz,że są bardzo potrzebne podczas oblężeń

1. Oblężeń na grę masz góra kilka, a to zdecydowanie za mało, żeby cyklopy miały się w jakikolwiek sposób przydawać,
2. Nawet up cyklop trafia rzadko tam, gdzie chcemy,
3. Ptakami na luzie można rozjechać niemal wszystko,
4. FB nigdy nie jest oblężeniem.

alteir napisał:

a jeśli nie,to w jaki sposób chcesz pokonać Cytadelę?

A w taki, że to ja będę miał up ptaki (up gorgon jest na tyle drogi, że ptak jest lepszą jednostka, a już na pewno przydatniejszą), up gobliny, up wilki, ogry i możliwe, że up behemoty, a jeśli nie, to zwykłe behy będą na pewno. Cytadela zablokuje się na wiwernach, bo hydry są droższe od behemotów i to Twierdza ma przewagę. Ponadto to Twierdza ma lepsze jednostki i, z ogromną przewagą, lepszych bohaterów, a na dodatek to Twierdza jest tańsza.

alteir napisał:

Podczas oblężenia zaatakujesz Ptakami Gromu całą armię przeciwnika?

Raczy pan wziąć pod uwagę, że uruki są lepszymi jednostkami od reptilionów? Kto tu musi wyjść?

alteir napisał:

Natomiast Cytadela ma trochę lepszą sytuację,gdyż posiada więcej jednostek latających.

To najśmieszniejsze i najgłupsze stwierdzenie z jakim się dotąd spotkałem... Co z tego, że ma więcej jednostek latających, skoro ważki są o lata świetlne gorsze od ptaków, a wiwerny są minimalnie lepsze od ptaków, z tym że ptaków będzie więcej... Jak tak bardzo płaczesz nad ilością jednostek latających, to rozdziel sobie ptaki na 2 oddziały i wyjdzie znacznie lepiej, niż z ważkami i wiwernami.

Mathias: Radzę ci uważać na słowa, których używasz. Niby to nie przekleństwo, ale jakby każdy używał słów ordynarnych bez konsekwencji, forum byłoby zbiegowiskiem chamów. Na razie tylko upomnienie ustne [1].

Offline

 

#34 2009-01-29 21:58:47

 altaeir

Obywatel

10752445
Zarejestrowany: 2008-12-23
Posty: 532
Miasto: różnie to bywa...
Bohater: zależy od zamku

Re: Twierdza vs Cytadela

Yautja napisał:

3. Ptakami na luzie można rozjechać niemal wszystko,



A w taki, że to ja będę miał up ptaki (up gorgon jest na tyle drogi, że ptak jest lepszą jednostka, a już na pewno przydatniejszą), up gobliny, up wilki, ogry i możliwe, że up behemoty, a jeśli nie, to zwykłe behy będą na pewno. Cytadela zablokuje się na wiwernach, bo hydry są droższe od behemotów i to Twierdza ma przewagę.
Jak tak bardzo płaczesz nad ilością jednostek latających, to rozdziel sobie ptaki na 2 oddziały i wyjdzie znacznie lepiej, niż z ważkami i wiwernami.

Co z tego ,że Twierdza może mieć ulepszenia,a przepraszam bardzo,Cytadela nie może ich mieć?
Czy Ty naprawdę wierzysz,że jak podzielisz sobie ptaki na 2 oddziały,to pokonasz wojsko Cytki?Rzucisz się swoją najprzydatniejszą jednostką na pewną śmierć.Chyba,że uważasz Gorgony,Bazyliszki,Ważki,Wiwerny i inne jednostki za coś,co można pokonać z marszu.W sumie twój cytat na początku posta,potwierdza moje wcześniejsze zdanie(konkretnie chodzi mi o "Ptakami na luzie można rozjechać niemal wszystko").


http://img.userbars.pl/23/4480.pnghttp://img.userbars.pl/92/18250.png
http://img709.imageshack.us/img709/5922/zniwiarz.png

Mam sto rąk,sto sztyletów,gdy zechcę sto ran zadam.

Offline

 

#35 2009-01-29 22:35:49

Yautja

Przestępca

Zarejestrowany: 2009-01-24
Posty: 41
Miasto: Twierdza
Kampania: Wojenny zamęt
Jednostka: Wilczy rycerz
Bohater: Crag Hack

Re: Twierdza vs Cytadela

Sklejanie sobie cytatów byle jak, bez ładu i składu jest po prostu wredne... Ale odpowiem.

alteir napisał:

Co z tego ,że Twierdza może mieć ulepszenia,a przepraszam bardzo,Cytadela nie może ich mieć?

To z tego, że ulepszone jednostki Twierdzy są lepsze od tych z Cytadeli, tak jesteś zapatrzony w Cytadelę (czy raczej ślepy), że tego nie widzisz?

alteir napisał:

Czy Ty naprawdę wierzysz,że jak podzielisz sobie ptaki na 2 oddziały,to pokonasz wojsko Cytki?

A teraz mi powiedz, gdzie ja coś takiego napisałem... Czytanie ze zrozumieniem nie stoi coś u Ciebie na wysokim poziomie, lecz na wyjątkowo niskim, co potwierdziłeś m. in. sklejając cytaty byle jak, tylko po to, aby wyszło na Twoje...

BTW: Czy mogę prosić admina/moda o karę dla niego za perfidne zmienianie sensu mojego posta? Jeśli tak, to z góry dziękuję.

Koragg edit: Przeczytałem ten zlepek cytatów i faktycznie jest bardzo zmieniony sens Twojej wypowiedzi. Oczywiście masz prawo prosić o karę za takie traktowanie Twojej wypowiedzi, ale proszę Cię, zastanów się raz jeszcze, czy naprawdę chcesz dla niego kary. Zapewniam, że zrobię tak, jak zechcesz.

Chcę. Nie pozwolę na to, żeby moje posty były ośmieszane w taki sposób.

Koragg edit: Rozumiem. Zgodnie z Twoją wolą altaeir otrzymuje upomnienie nr [1].

A czy mogę prosić o minusa dla niego? Sorry, że edytuję tego posta, a nie wysyłam przez pw, ale wolę to wyjaśnić teraz

Mathias: CO?! Chcesz, żebym dał komuś minusa tylko za to, że wyrwał jedno zdanie z kontekstu? To nawet na upomnienie nie zasługuje. Ponieważ Koragg już je przyznał, nie cofnę go, ale nie licz, że ktoś zostanie zbanowany tylko dlatego, że nie podzielił cytatu na części. To tylko ode mnie i na tym kończymy edytowanie posta (co znaczy, że dalsza edycja będzie karana). W razie czego jest PW, ale ja już swoje powiedziałem.

Ostatnio edytowany przez Yautja (2009-01-29 22:47:34)

Offline

 

#36 2009-01-30 20:21:08

Dreader

Przestępca

Zarejestrowany: 2008-12-13
Posty: 173
Miasto: Twierdza i Dung
Kampania: Ta z Cragiem
Jednostka: Byle jaki smok i minotaur
Bohater: Salamander

Re: Twierdza vs Cytadela

altateir napisał:

Tak,Cyklopów sie nie robi. Zobacz ,że bardziej opłaca się kupić ulepszenie behemotów,zamiast cyklopów. Czy Ty naprawdę wierzysz,że jak podzielisz sobie ptaki na 2 oddziały, to w jaki sposób chcesz pokonać Cytadelę? Co z tego ,że Twierdza może mieć ulepszenia,a przepraszam bardzo,wyłom w murze można rozjechać niemal wszystko. Natomiast Cytadela ma swoją najprzydatniejszą Cytadelę. Co z tego ,że Twierdza może mieć ulepszenia jak na początku posta podzielisz sobie ptaki na 2 oddziały,to Cyklopów sie nie robi. Nie zaprzeczysz,że Wiwerny i inne jednostki są bardzo potrzebne dla Behemotów i reszty jednostek. Tu sprawdzają się Wiwerny i inne jednostki na początku posta na pewną śmierć. Chyba,że uważasz wyłom w murze za Ogrów i Cyklopów. Cytadela ma Cyklopów ,Wiwerny i inne jednostki,to pokonasz wojsko Cytki na wyłom w murze dla Gorgony. Co z tego ,że moje wcześniejsze zdanie,Ważki,Wiwerny i inne jednostki się Behemotów nie robi. Nie zaprzeczysz,że na początku posta Cytadela nie może ich mieć. W sumie twój tego Bazyliszka na pewną śmierć,a przepraszam bardzo,Cytadela,Wiwerny i inne jednostki potwierdzają moje wcześniejsze zdanie o wyłom w murze dla Cyklopów sie nie robi podczas oblężeń,a jeśli nie,to Cytadela nie może ich mieć. Tak,Cytadela ma trochę Behemotów,które robią wyłom który stawia na obronę. Zobacz ,że  gdyby budynki potrzebne do zbudowania Cytki na początku posta były najprzydatniejszą jednostką to Twierdza może mieć Gorgony,Bazyliszki,Ważki,Wiwerny i inne jednostki. Co z tego ,że na początku posta Wiwerny i inne jednostki sprawdzają się podczas oblężeń dla Behemotów,które robią wyłom w murze. Tak,robią wyłom w Wiwerny i inne jednostki za coś,co na początku posta może mieć ulepszenia,a Gorgony,Bazyliszki,Ważki,Wiwerny i inne jednostki sie nie robi. Nie zaprzeczysz,że chcesz pokonać Wiwerny i inne jednostki,a przepraszam bardzo,na pewną śmierć? Co z tego ,że cytat na początku posta,potwierdza moje Wiwerny i inne jednostki? Czy Ty naprawdę wierzysz,że Cytadela nie może mieć swoją najprzydatniejszą Cytadelę? Tu sprawdzają się Ważki,Wiwerny i inne jednostki,które robią Cytadelę dla Cyklopów i wyłom w murze dla Ważki i innej jednostki.

Wiesz, fajne posty piszesz. Takie bez sensu, bez ładu i bezrozumne... (Gdyby ktoś nie zrozumiał, to poświęciłem pierwszą część posta na pokazanie wielce oburzonemu altateirowi, że wklejanie sobie byle jak fragmentów różnych wypowiedzi innego usera jest niegrzeczne [to za mało powiedziane]). Tyle offtopu, przepraszam za tę małą dywagację.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Osobiście uważam, że lepszym miastem jest Twierdza. Które miasto ma lepszy start? Właśnie Twierdza, bo choć gobliny nie są dobre, ale są przynajmniej szybkie i nadają się idealnie do zdejmowania kontry z wrogich jednostek, co z kolei mogą wykorzystać wilki, które po ulepszeniu zyskują podwójny atak. Ulepszenie orków do uruków jest śmiesznie tanie, a same uruki są lepsze od reptilionów, więc to Cytka musi podejść pod armię Twierdzy. Ogry może nie są praktyczne, ale przynajmniej potrafią mocno łupnąć. Ptak to absolutnie świetna jednostka. Cytadela może co najwyżej pomarzyć sobie o gorgonach w czasie, gdy Twierdza ma już ulepszone ptaki. Same ptaki są też ogromnie przydatne, a mała szansa na piorun zawsze coś daje. Cyklopów się nie robi, więc je pominę. Twierdza dąży do behemotów i jeżeli uda nam się uzyskać dość dużo kryształów, to te behy możemy na luzie ulepszyć, a wtedy Cytka leży i kwiczy, bo hydr nie będzie miała tyle, co Twierdza behemotów. Tyle na ten temat.

Offline

 

#37 2009-01-30 22:51:08

 Majer

Obywatel

8683191
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2007-04-24
Posty: 486

Re: Twierdza vs Cytadela

Sory ale droga administracjo tego forum straciliście w moich oczach dużo no bo jak do cholery jasnej można ukarać kogoś za wyrwanie czegos z kontekstu i jednoczesnie nic nie robić z ewidentnie szczeniackim zachowaniem Yautja. Od pierwszego posta w tym temacie był arogancki i atakował a altaeir nie powiedział na niego złego słowa no sory ale dla mnie jest to poniżej krytyki.

Yautja mylisz się i to znacznie zaraz wszystko opisze ale jeżeli ja uwarzam Cytke lepszą od Lochów to jakże mógłbym powiedzieć odwrotnie vs Twierdza heh

Uruki lepsze są od Jaszczurów tak ? No pełen szacun aż brak mi słów. Jeżeli Jaszczury potrafią radzić sobie z Elfami na upie to co takie urki mogą sobą reprezentować ?

Nazwanie Gnolów lepszymi od Goblinow jest dla mnie śmiszne i chodż nie działa to na plus Cytki w tym wypadku to jednak jak już coś w Cytadeli pada w walkach są to właśnie Gnolle.

Nazwanie głownych rozgrywających każdą walke Oślizgów Cytki słabymi wybacz mija się z celem. Po pierwsze jak ma to miejsce w innych zamkach tzn. Oślizgi lecą na wrogiego snajpera to Twierdzy jest inaczej bo nie warto tracić jednostki na dennych Ururków.

Żeby dobrze grać Wilkami trzeba być naprawdę dobrym graczem inaczej padają jak muchy. Lecz nawet jak się nimi gra dobrze wystarczą one na max 3-4 tury potem się wykruszą.

Ogry na upie znakomite jednostki i potrafią namieszać jak Enty w Rampie, lecz ich cena w drewnie jest tak znacząca że zapomnieć można o DB w 1-2 tyg gry.

Co do Ptaków nie mam wątpliwości, ale i one tak jak każda jednostka w Twierdzy opiera staty na ataku i szybko się wykrusza.

Naprawdę myslisz że zaatakujesz mnie mając Behemoty gdy ja nie będe miał Hydr no sory wątpie bo do tego naprawdę trzeba się postarać. A w FB będziesz miał o max 4 Behemoty więcej niż ja Hydr co wcale nie przesądza o twoim zwycięstwie.

Kolejnym waznym elementem jest brak Cycków u ciebie w armii gdzie ja będe miał Wywki, niby idzie sobie z tym poradzić chodź osłabia to znacznie twoją armie, bo jednak to nie jest Ramp który bez smoków da sobie rade bez problemu.

Bohaterowie heh tylko Crag i ten koleś od haste dają pawer Twierdzy co przy Cytadeli daje Wystana i Tazara więc tutaj nie ma tematu.

Twierdza dobra ale głównie na arenki a nie mpc2.

Zanim zaczniesz pisać o tym że rozniesiesz mnie nim ja coś zrobie poczytaj proszę Cytka vs Lochy bo 10 razy o defie Cytki pisać nie będe. To tyle w tym temacie. Admini aż żal mi patrzeć.


http://img.userbars.pl/137/27235.png
"Co wypijesz to wypocisz, co cię nie zabije to cię wzmocni"

http://i49.tinypic.com/11m9lyv.png

Offline

 

#38 2009-01-31 12:35:53

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Twierdza vs Cytadela

Majer, jakbyś nie raczył zauważyć, to ja właśnie uważam to samo co ty i chcę zniesienia upomnienia dla alta. Sam dałem jedno upomnienie Yautji za używanie słów ordynarnych. I proszę, nie obwiniaj mnie za to wszystko, tylko lepiej przeczytaj. To tyle na ten temat i jeśli ktoś jeszcze wspomni o tej kłótni, dostanie upomnienie. Ja i Koragg zajmiemy się tym.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#39 2009-04-11 11:34:24

 Magyar

Rekrut

Skąd: Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2008-08-29
Posty: 1634
Miasto: Zamek, Bastion i Forteca
Kampania: The Restoration of Erathia
Jednostka: Archaniol, Zloty Smok i Tytan
Bohater: Lyonis, Elleshar i Solmyr
Magia: Woda

Re: Twierdza vs Cytadela

Tak wiec:
Twierdza vs. Cytadela:
1. Hobgoblin - Gnoll Maruder =0:1 (Gnoll Maruder, to Kozak )
2. Wilczy Rycerz - Reptilion = 1:1 (Wilk jest szybki i ma podwojny atak, a Reptilion strzela i ma dobra obrone)
3. Uruk - Smocza Wazka = 0:1 (oslabianie, zdejmowanie dobrych czarow z wroga, szybkosc - coz wiecej trzeba?)
4. Ogrzy Szaman - Bazyliszek Krolewski = 1:1 (Bazyliszek ma o 5(!) pkt. wiecej obrony, jest szybszy i zamienia w kamien)
5. Ptak Gromu - Wielka Gorgona = 0:1 (wiadomo... Gorgona )
6. Cycu - Wiwerna Krolewska = 0:1 (nic specialnego, ale jednak Wiwerna praktyczniejsza i ma o wiele tansze siedlisko)
7. Starozytny Behemot - Hydra Chaosu = 1:1 (dwie kompletnie rozne jednostki - Beh.-Atak, Hydra-Obrona)
Wynik:
Twierdza - 3
Cytadela - 7
Jezeli chodzi o surowa sile armii, to lepsza jest Cytadela .


http://i46.tinypic.com/2lkp2fa.png

"Do ataku! - Krzyknął dzielnie Generał, Spierdzielając w krzaki..."

Offline

 

#40 2009-04-11 11:55:14

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Twierdza vs Cytadela

Cytadela ma jeszcze lepszych bohaterów, a magię to oba miasta mają równą.


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
http://sporstories.eu usuwanie adblue Hotele Niemcy Ngermid Oasis- 2 BD Master Suite Alojamento San BartolomĂŠ