Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#1 2008-10-27 10:35:18

 Magyar

Rekrut

Skąd: Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2008-08-29
Posty: 1634
Miasto: Zamek, Bastion i Forteca
Kampania: The Restoration of Erathia
Jednostka: Archaniol, Zloty Smok i Tytan
Bohater: Lyonis, Elleshar i Solmyr
Magia: Woda

Lochy vs Cytadela

Moim zdaniem Cytadela jest lepsza od Lochu, i takze ma dobrych bohaterow, przykladem moze byc - "Tazar". Cytadela jest ponadto nieporuwnywalnie tansza od Lochu. Szybciej sie ja rozbudowuje. Ma wspaniale jednostki, obdarzone nie byle jakimi zdolnsciami. Takie sa fakty, ale napewno zaraz ktos mnie "zbombarduje" i powie - "argumenty!". No to prosze:
1. Gnoll Maruder - Piekielny Troglodyta =Remis
2. Reptilion - Harpia Wiedzma =Reptilion jest bardziej "przydatny" i "uzyteczny"
3. Smocza Wazka - Beholder =Smocza Wazka lepsza, bo jest szybsza, oslabia i zdejmuje dobre czary z wroga
4. Bazyliszek Krolewski - Meduza Krolewska = Obie jednostki zamieniaja w kamien, poza tym ze Meduza strzela (choc i tak nie zbyt wielu tych strzal-8) i tak samo wlaczy wrecz jak i na odleglosc, to jednak Bazyliszek jest lepszy we wszystkim, jest szybszy, ma o 10(!) wiecej pkt. HP, ma wiekszy atak i obrone o cale 2 pkt. moze to i malo ale jak na 4 poziom to calkiem spora roznica, a takze na korzysc bazyliszka przemawia fakt, ze zadaje on wiekszy rany.
5. Wielka Gorgona - Minotaur Krolewski =Czy to poruwnanie wogule ma sens? - Gorgona roznosi wielkie armie tym swoim "oddechem smierci" i nie takimi najgorszymi statami, i bez problemu radzi sobie nawet z takim Minotaurem, ktury przy niej jest "cienki".
6. Wiwerna Krolewska - Chimera = Wiwerna zatruwa, a to bardzo potezna zdolnosc, szybkosc ta sama, Wiwerna zadaje ponadto wieksze obrazenia.
7. Hydra Chaosu - Czarny Smok =Hydra daje niewyobrazalna przewage taktyczna, jezeli jest dobry gracz, to moze z Hydry zrobic prawdziwa "maszynke do zabijania". Poza tym to Hydra jest tansza, szybciej i latwiej rozbudowac Hydrzy Staw, niz Grote Smokow. Takze fakt ze Hydra Chaosu atakuje wszystkie przylegle pola stawia ja w bardzo dla niej "korzystnym swietle". Lecz niech wam bedzie, napisze ze Czarny Smok lepszy (choc nim nie jest), bo juz wole napisac to, niz sie potem klucic. Wiec uwazam ze Cytadela jest "o niebo lepsza". Jakie jest wasze zdanie? Piszcie

Ostatnio edytowany przez stasek93 (2008-10-27 15:33:11)


http://i46.tinypic.com/2lkp2fa.png

"Do ataku! - Krzyknął dzielnie Generał, Spierdzielając w krzaki..."

Offline

 

#2 2008-10-27 15:57:47

 Macielug

Obywatel

11734157
Zarejestrowany: 2008-09-25
Posty: 645
Miasto: Wrota Żywiołów
Kampania: WOG
Jednostka: Czarodziejski smok
Bohater: Roland

Re: Lochy vs Cytadela

Dla mnie cytadela, bo w ogóle jednostki dobre, ale już wiem, że Korrag da na Loch. To jak Korrag da głos na Loch to jest w błędzie.

1. Gnoll vs. troglodyci- tutaj może być różnie, ale zależy od bohatera. Tutaj remis
2. Reptilion vs. harpia- tu nie ma o czym mówić harpia wraca na miejsce, a reptolilion wtedy wali strzałami. Lepszy reptolilion.
3. Ważka vs. beholder- Tu na pewno wygra ważka, gdyż jest szybsza zatruwa i jest w ogóle lepsza i zakładam że wygra z średnim beholderem.
4. Bazyliszek vs. meduza- bardzo ciekawa walka, lecz może być różnie, więc daje remis.
5. Gorgona vs. Minotaur- tutaj raczej wygra gorgona, ale minotaur ma lepsze staty, wynik remis.
6. Wiwerna vs. chimera- tu jestem pewien wygranej dla wiwerny.
7. Hydra vs. Czarny smok- tutaj na pewno wygra Smok, najlepsza jednostka 7 poziomu nie może przegrać z jednostką średnią.

Bohaterowie- remis, oba te miasta mają dobrych bohaterów, więc jest remis.
Cena- zdecydowanie Cytadela bez dwóch zdań.
Punkty: 8 cytka, lochy 5, wygrywa Cytadela.


Jeśli coś chcesz to zawsze możesz to osiągnąć.

Offline

 

#3 2008-10-27 17:02:14

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Lochy vs Cytadela

Zaraz sprawdzimy, czy macie rację :

Gnol = Tryglodyta - tutaj remis, bo obydwie jednostki są średniego pokroju

Reptilion < Harpia - harpia rulezz. Reptilion to najgorsza jednostka strzelająca. Nawet niziołek jest lepszy (bo tańszy ). Harpie są bardzo silne, no i maja wiele właściwości, jak powstrzymanie kontry, powrótg na miejsce.

Ważka > Oko - Ważka jest bardzo dobra (ale nie lepsza od gryfa , poprzedzam wypowiedź Pandrodora - fana ważek ), natomiast oko nie zdąży nawet zadziałać, nim ważka do niego przyjdzie, zatruje i zabije .

Bazyliszek > Meduza - dziwne, ale prawdziwe. Bazyliszek zniszczy meduzę!

Gorgona = Minotaur - w sumie to gorgona jest najlepsza, ale minotaur niewiele gorszy. Dam remis, bo bardziej lubię minotaura

Wiwerna > Chimera - no coment

Hydra <<< Czarny Smok - Hydra jest prawie najsłabsza na poziomie. Nie ma się o co kłócić


Bohaterowie:
Cóż, remis. Obydwie nacje mają dobrych

Cena:
Oczywiście cytadela

A jednak? Nie, to niemożliwe, żeby Cytadela pokonała Lochy . Na razie daję remis, czekam na wypowiedzi fanów Czarnych Smoków



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#4 2008-10-27 17:36:04

 Magyar

Rekrut

Skąd: Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2008-08-29
Posty: 1634
Miasto: Zamek, Bastion i Forteca
Kampania: The Restoration of Erathia
Jednostka: Archaniol, Zloty Smok i Tytan
Bohater: Lyonis, Elleshar i Solmyr
Magia: Woda

Re: Lochy vs Cytadela

Czyli na wypowiedz Koragga, wiadomo co napisze, wiec nie bede chyba czekal nawet, az napisze, choc z ciekawoscia przeczytam, ja czytam wszystko na tym forum ;P

Ostatnio edytowany przez stasek93 (2008-10-27 17:36:42)


http://i46.tinypic.com/2lkp2fa.png

"Do ataku! - Krzyknął dzielnie Generał, Spierdzielając w krzaki..."

Offline

 

#5 2008-10-27 17:51:53

 Nerevan

Obywatel

Skąd: Nadbrzeże/Elbląg
Zarejestrowany: 2008-06-24
Posty: 472
WWW

Re: Lochy vs Cytadela

Cytadela ogólnie jest bardzo mocny miastem, bardzo ciekawe posunięcie porównywanie jej z Lochem . Sam jestem ciekaw, jak to wygląda- czyżby słabym punktem Lochu była Cytka? Zresztą sam nie wiem. Dałem pusty głos, gdyż wg. mnie oba miasta są naprawdę dobre.
Zapomnieliście w swoich wywodach wsiąść poprawkę na magię: a tą mają lepszą Lochy.


http://www.piercingmetal.com/graphics/logo_mastodon.jpg

Offline

 

#6 2008-10-27 20:02:52

 Macielug

Obywatel

11734157
Zarejestrowany: 2008-09-25
Posty: 645
Miasto: Wrota Żywiołów
Kampania: WOG
Jednostka: Czarodziejski smok
Bohater: Roland

Re: Lochy vs Cytadela

No właśnie, ale i tak Cytadela jest bardzo dobra.


Jeśli coś chcesz to zawsze możesz to osiągnąć.

Offline

 

#7 2008-10-27 23:22:24

 Magyar

Rekrut

Skąd: Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2008-08-29
Posty: 1634
Miasto: Zamek, Bastion i Forteca
Kampania: The Restoration of Erathia
Jednostka: Archaniol, Zloty Smok i Tytan
Bohater: Lyonis, Elleshar i Solmyr
Magia: Woda

Re: Lochy vs Cytadela

Nie ma co krecic ;p, trzeba to powiedziec glosno i wyraznie: "Cytadela pokona Loch, o kazdej porze dnia i nocy". Kiedys tak (nie wiem czy z nudow, czy z ciekawosci), zawalczylem ze, gralem Tazarem i kupowalem tylko Reptilionow i Hydry Chaosu, efent calkowicie mnie zaskoczyl! Rozbijalem po kolei, bohatera po bohaterze, zdobywalem miasto po miescie, niszczylem cale armie, z minimalnymi stratami wlasnymi, od tamtego momentu uwazam Cytadele za jedno z najlepszych miast w calej grze.

Ostatnio edytowany przez stasek93 (2008-10-27 23:26:26)


http://i46.tinypic.com/2lkp2fa.png

"Do ataku! - Krzyknął dzielnie Generał, Spierdzielając w krzaki..."

Offline

 

#8 2008-10-28 20:39:50

Zen-Aku

Przestępca

12747603
Zarejestrowany: 2008-02-17
Posty: 1140
Miasto: Loch
Kampania: Podziemia i diabły
Jednostka: Minotaur/Cerber
Bohater: Gunnar

Re: Lochy vs Cytadela

Jednostki:

Trog = Gnoll - zależy od sytuacji. Z Shaktim trogi nie dają szans gnollom, bez Shaktiego to raczej gnolle są lepsze. Remis.

Harpia > Reptilion - dobry pojedynek. Najlepsza jednostka 2 poziomu vs najlepszy strzelec 2 poziomu, a jednak harpia powstrzymuje kontrę i wraca na miejsce, co daje jej ewidentne zwycięstwo.

Beholder > Ważka - beholder strzela i nie ma kar w walce wręcz, więc nawet w tym aspekcie jest lepszy od ważki. Poza tym ciekawe kto rzuci się ważką na całą armię Lochu...

Meduza = Bazyliszek - obie zamieniają w kamień i choć staty ma lepsze bazyliszek (podawanie HP, jako przewagi bazyliszka jest głupotą, bo meduza to strzelec, a ci zawsze mają mniej HP od reszty jednostek, jedynym wyjątkiem jest tytan...), to meduza strzela i nie ma kar w walce wręcz.

Minotaur = Gorgona - tak, gorgona ma to swoje spojrzenie, ale gorgon musi trochę być, żeby to dało dobry efekt. Minotaur walnie potężnie bez względu na ilość i jest szybszy.

Chimera = Wiwerna - staty na podobnym poziomie, zdolności także. Obie jednostki słabe w walce, ale obie bardzo przydatne.

Czarny Smok > Hydra - szkoda porównywać... Smok ma wszystko lepsze, i staty, i szybkość, i HP, i zdolności...

Bohaterowie:

Alamar, Jeddite, Deemer, Shakti, Gunnar + paru innych > Tazar, Bron i Alkin.

Bud. specjalne:

Loch: Wir magii, budynek od dośw. > Cytka: sanktuarium, obelisk krwi

Magia:

Loch > Cytka (deklasacja na korzyść Lochu tutaj)

Cena:

Loch < Cytka

Ogólnie Loch jest lepszy, a argumenty, że "ważka podleci" są śmieszne...

Offline

 

#9 2008-10-28 20:54:02

 Macielug

Obywatel

11734157
Zarejestrowany: 2008-09-25
Posty: 645
Miasto: Wrota Żywiołów
Kampania: WOG
Jednostka: Czarodziejski smok
Bohater: Roland

Re: Lochy vs Cytadela

Wszyscy wiedzieli, że Korrag znajdzie argumenty, ale ważka wygra na 100% ze słabym oczkiem, ważka ma większy przyrost...


Jeśli coś chcesz to zawsze możesz to osiągnąć.

Offline

 

#10 2008-10-28 20:56:30

Zen-Aku

Przestępca

12747603
Zarejestrowany: 2008-02-17
Posty: 1140
Miasto: Loch
Kampania: Podziemia i diabły
Jednostka: Minotaur/Cerber
Bohater: Gunnar

Re: Lochy vs Cytadela

Ważka nie rzuci się na całą armię Lochu, poza tym beholder nie jest w żadnym aspekcie "słaby" i ma 100% walki wręcz, więc może nawet sam utłucze ważkę, a jeśli nie - od czego są trogi, harpie i minotaury.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
TS2 AI scam risk management pojemniki mapa