Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#31 2011-05-11 22:18:40

 GiBoN

Generał

900582
Zarejestrowany: 2009-06-25
Posty: 2543
Miasto: Loch/Cytka
Kampania: Smocza krew/ogolnie SoD
Jednostka: Czarny smok/Hydra/Archdevil
Bohater: Gunnar/Tazar/Crag/Isra
Magia: Zależnie od miasta

Re: Forteca vs. Cytadela

Nie biorę jej za główny argument, ale troszkę szczęścia może postawić fortecę na bardzo niekorzystnej pozycji...


http://heroes.vot.pl/Obrazki/sygna.JPG

Offline

 

#32 2011-06-30 18:36:14

Kuba X16

Przybysz

Zarejestrowany: 2011-06-17
Posty: 19

Re: Forteca vs. Cytadela

1.Jednostki:

Gnoll Maruder > W. Gremlin. Lepsze staty, HP, dmg. Gremlinów nie ratuje przyrost i strzelanie, bo przy oblężeniu zamku bardzo łatwo jest jest wystrzelać wieżami strażniczymi.

Reptilion > Ob. Gargulec -  wygrywa strzelec, bo jest strzelcem.

Smocza Ważka >  Żelazne Golemy - Oczywiście, że ważka. Szybkość robi swoje. Golem ma bardzo mały udział w walkach, ze względu na swoją wolność. Do tego spowalnia bohatera na mapie.

Bazyliszek < Mag. Delikatnie wygrywa Mag. Obniża koszt many boha, do tego jest strzelcem. Bazyliszek zamienia w kamień, ale to za mało.

W. Gorgona > W. Dzinn - oczywiście, że Gorgona. Zabójcze spojrzenie.

Wiwerny < Naga - naga deklasuje wiwerne ze względu na staty i powstrzymywanie kontry. Chociaż brak latania uciążliwy przy oblężeniu.

Tytan = Hydra - dla mnie remis, bo koszt hydry jest dużo niższy, jak i cena siedlisk. Do tego Atakuje wielu wrogów i nie ma kontry i wroga. Ale tytan strzela i ma lepsze HP, DMG.

Jednostki: 4-2 dla Cytki

2.Magia:

Cytadela - 3 poziom
Forteca - 5 poziom + biblioteka

Wygrywa Forteca.

3.Bohaterowie
Przydatni bohaterowie w:
Cytadela - Tazar, Wystan, Alkin, Broghild, Drakon, Bron (Bazyliszki), Merist.
Forteca - Rissa (rtęć), Theodorus, Solmyr, Cyra, Aine.

Bezdyskusyjnie wygrywa Cytadela.

4. Poruszanie się po mapie.
Bagna to naturalny teren cytadeli. Jednostki z cytki mają więcej ruchu na bagnach niż inne jednostki - możecie sobie sprawdzić!
Z kolei na śniegu forteca będzie lepsza.
Chciałem też wspomnieć, że bohy z cytki mają większą  szansę na znajdowanie drogi niż bohaterowie z fortecy. Do tego, czarodzieje i alchemicy mają najmniejsze szanse na logistykę.

Wygrywa Cytadela.

5. Oblężenia zamku.
a) Atak.
Forteca - 3 strzelców, 2 latające
Cytadela - 1 strzelec, 2 latające
Wygrywa Forteca

b) Obrona
Obrona jednostek - Cytadela
Wytrzymałość murów - Cytadela
Wygrywa cytka

W sumie:
Cytadela: 7
Froteca: 4

Offline

 

#33 2011-06-30 21:27:44

 GiBoN

Generał

900582
Zarejestrowany: 2009-06-25
Posty: 2543
Miasto: Loch/Cytka
Kampania: Smocza krew/ogolnie SoD
Jednostka: Czarny smok/Hydra/Archdevil
Bohater: Gunnar/Tazar/Crag/Isra
Magia: Zależnie od miasta

Re: Forteca vs. Cytadela

<facepalm> A czy gdyby smocze ważki zaatakowały gargulca to wynik walki by się zmienił?


http://heroes.vot.pl/Obrazki/sygna.JPG

Offline

 

#34 2012-08-11 21:24:32

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Forteca vs. Cytadela

Warto odnowić dyskusję, bo gram teraz z kolegą Jebusa L. Zapowiada się ciekawe starcie i chyba wyrównane.
W ogóle to nikt nie porusza tematów z cytką (ciekawe dlaczego^^).

Offline

 

#35 2012-08-12 01:16:28

Kramer

Obywatel

43458767
Skąd: Poznań- miasto doznań
Zarejestrowany: 2012-05-07
Posty: 226
Miasto: Cytka
Kampania: Ostrze Armagedonu
Jednostka: Archanioł/ gorgona
Bohater: Isra :p i Tazar

Re: Forteca vs. Cytadela

O właśnie, sam chętnie podyskutowałbym na tak mięsisty temat. Tym bardziej, że w niedalekiej przyszlości również czeka mnie taki pojedynek. Stawiam na wygraną cytadeli, powinna zwyciężyć dzięki obronie. Jak walka potoczy się szybko, to pojedynek może być wyrównany. Oba miasta są dobre w początkowej fazie gry. Później forteca będzie próbować się wykupić, a cytadela urośnie w siłę, a raczej obronę. W pojedynku z fortecą przewaga obronna cytki może uwidocznić się najbardziej- alchemicy niemal nie dostają premii do ataku.


Prawdziwy kramarz jest nieógięty i nie wie, co to strach. Jego straszliwa zdolność ószczóplania portfeli sieje zamęt i zniszczenie w szeregach klientów. Swoje ofiary zwabia żółtymi dywanami i różowymi podószkami, a następnie zaczyna krzyczeć. Jeżeli dostrzeżesz jego wzrok, powoli wycofaj się i nie wykonój gwałtownych róchów. Kiedy do Ciebie podejdzie, jóż będzie za późno. Zawładnie twoim ómysłem i zmósi Cię do zakópó. Jeżeli właśnie myslałeś o ó, już cię ma.

Offline

 

#36 2012-08-12 07:51:52

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Forteca vs. Cytadela

Forteca niektóre neutrale się ciężko bije np.takich strzelców, bo tam nie ma czym blokować ich.

Offline

 

#37 2012-08-12 15:48:01

 Olórin

Generał

34741593
Skąd: AvLee
Zarejestrowany: 2009-08-11
Posty: 1094
Miasto: Bastion
Kampania: Cień Śmierci
Jednostka: Centaur Bojowy
Bohater: Mephala

Re: Forteca vs. Cytadela

Xeno zazwyczaj do osłony strzelca wystarczy przeciwko neutralom wystawić im max do przodu coś szybkiego.
Gargulce np. zazwyczaj łucznik neutralny wali w podpuchę, bo ma pełną strzałę. Tak przynajmniej działam bastionem jak przeliczę trochę swoje siły i bronię elfów. Komp to w ogóle jest nastawiony tylko na zadawanie max dmg i to widać bardzo wyraźnie.

A co do pojedynku.
Tazar mający max taktykę i walący mass haste to wiadomo niemal pewne zwycięstwo. Chociażby przez takie uderzenie od frontu gorgonami w tytanów
Osobiście zastanawiałbym się, czy nie lepiej by było wtedy użyć mass slow na fortecy. W końcu z połowy pola bitwy każda jednostka cytki powinna podejść. Nie wiem tylko jak to będzie wyglądało speed dżina a jednostek cytki.


http://i50.tinypic.com/2a8ouvd.png
http://i49.tinypic.com/2ijm0b5.png
[CENTER]http://www.nodiatis.com/pub/1.jpg[/CENTER]

"Prawdziwy władca jest zawsze w pierwszym w boju i ostatnim w odwrocie..."

Offline

 

#38 2012-08-12 19:28:24

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Forteca vs. Cytadela

Olo są takie mocne neutrale że ta taktyka nie działa.
Jeżeli cytka jest dopakowana defem to ja się nie boje podchodzić. Nawet woda sama by dała radę.

Offline

 

#39 2012-08-12 22:59:39

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Forteca vs. Cytadela

Forteca musi liczyć na dobre czary jak już zostało wcześniej napisane. Bless dla strzelców, slow na jednostki Cytki i czary typu łańcuch piorunów by wytłuc groźniejsze jednostki takie jak powiedzmy gorgony (trzeba pilnować tytanów przed nimi). Prawda jest taka, że Forteca nie czuje się tak pewnie w walce wręcz. Niby mag ma brak ograniczeń, ale mniejsza ilość hp zmniejsza jego użyteczność w zwarciu. Gremliny padają szybko. Tytan się obroni, ale musi unikać gorgony. Cytka nawet ze spowolnieniem dojdzie w kilka tur, z haste dojdzie niemal natychmiast.


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#40 2012-08-13 13:11:27

Baron

Obywatel

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 1049
Miasto: Żywioły i Twierdza
Jednostka: Feniks i Behemot
Bohater: Ciele

Re: Forteca vs. Cytadela

Cytadela jednak jest lepsza bo gorgony skosz behemoty bardzo latwo a bez behemotow to juz jest dla fortecy koniec . Wyjatkowo grozny dla fortecy zamek bo ona opiera sie tylko na behemotach ... A cytadela ma jeszcze hydry . I calkiem sporo sresniakow jak wazki bazyliszki itp. Akurat jeden zamek na ataka drugi na obrone wiec tu sie zeruja ... Magia podobnie nie najlepsza . I bohaterowie lepsi sa w fortecy . No ale oni nie poradza jak behemotow zabraknie...

Pomylilem nazwy miasta . Nazwy sa dosc podobne .  A u mnie w Zlotej Edycji miasto z Tytanami nazywa sie twierdza . Nie poprawiam bo wtedy wasza niepotrzebna pisanina straci sens o ile go miala . Wystarczylo napisac ze pomylilem nazwe miasta a nie zgrywac ekspertow .

Ostatnio edytowany przez Baron (2013-09-21 22:54:48)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
BetónovĂŠ Ĺžumpy KomĂĄrno Aleksandrów Łódzki tanie szamba z dnem