Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#221 2012-05-13 01:58:33

 Olórin

Generał

34741593
Skąd: AvLee
Zarejestrowany: 2009-08-11
Posty: 1094
Miasto: Bastion
Kampania: Cień Śmierci
Jednostka: Centaur Bojowy
Bohater: Mephala

Re: Najlepsze miasto

Na to muszę odpisać. 

Xeno właśnie na podstawie ataku na stronie własnej lub przeciwnika decyduje o tym, czy miasto jest nastawione bardziej ofensywnie, czy defensywnie.
Jednym miastem można zrobić błyskawiczny wlot i osłabić armię przeciwnika na tyle, że zbyt wiele nie zrobi- Tutaj chyba najlepszym przykładem będzie taka twierdza, choć znalazło by się kilku innych.
Drugim z kolei można wyczekać, aż przeciwnik podejdzie i go wtedy tłuc- Tutaj mamy m. in. Cytadele, choć powiedziałbym, że łatwiej tak grać fortecą, bo ma trzech "strzeloków" i tylko jedną w miarę szybką jednostkę.

Same skille i rozkład statystyk u bohaterów przy danym mieście jeszcze nie czyni z niego miasta defensywnego/ofensywnego. O tym decyduje w dużej mierze styl w którym dane miasto najlepiej się sprawdza.

P.S. To co napisałem powyżej to tylko takie ogólnikowe schematy działania. Wiadomo, że każdy wypracowuje sobie swój własny "styl" gry


http://i50.tinypic.com/2a8ouvd.png
http://i49.tinypic.com/2ijm0b5.png
[CENTER]http://www.nodiatis.com/pub/1.jpg[/CENTER]

"Prawdziwy władca jest zawsze w pierwszym w boju i ostatnim w odwrocie..."

Offline

 

#222 2012-05-13 01:59:06

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Najlepsze miasto

Oj, niedobrze, Olo. Wydaje mi się, że źle rozumujesz, bo oparłeś się na złych założeniach.

Zacznijmy od priorytetowej kwestii, a mianowicie fakt, że jakaś jednostka ma dużo obrony, to nie znaczy, że ona jest wyłącznie od bronienia, wręcz przeciwnie - ową obronę widać przede wszystkim podczas walki, a konkretnie odparowywania ataków.

Jest taki piękny wzór na dmg faktyczne, nie będę Was nim męczył, chociaż osobiście po zrobieniu setek pojedynków jednostek znam go lepiej niż wzory na fizykę, co chyba akurat nie dziwi ;p. W faktycznie zadawanych przez jednostkę obrażeniach niezwykle istotna jest różnica pomiędzy atakiem atakującego a obroną obrońcy (trochę kalecznie zbudowane zdanie, ale co tam ). Od niej bowiem zależy procentowa premia do obrażeń bądź (w przypadku większej liczby obrony przeciwnika) ujma w dmg. Tak więc ja bym raczej powiedział, że obrona pozwala na skuteczny i bezstratny atak, dzięki któremu nie musimy się obawiać podejść, często się zresztą zdarza, że to ważniejsza opcja aniżeli atak przeciwnika. Dlatego offenderzy tak gustują w Płatnerstwie.

Natomiast utarło się nazywanie defensywnymi miastami te, które mają albo dużo strzelooków (trzeba wówczas podejść - np. Forteca), albo dużo powolnych jednostek ze sporą liczbą HP (tu również trzeba podejść - np. Bastion), a w całkowicie potocznej mowie za defensywną uważa się także Cytadelę, która nie spełnia powyższych dwóch warunków, ale za to stawia w bardzo dużym stopniu na kwestię obrony (mamy ją u bohaterów, u jednostek i w budynkach specjalnych miasta). Jednak nikt mi nie powie, że do Cytadeli trzeba podejść, raczej jest odwrotnie, tyle że atak Cytadeli jest o tyle zabójczy, że ma a) dużo tanich jednostek o nienagannej jakości b) właśnie ową obronę, dzięki czemu odparowuje ataki.

Jednak to wszystko, o czym napisałem powyżej, tyczy się utartych stereotypów, w rzeczywistości prawdą jest to, co napisał Olórin w drugim paragrafie:

Same skille i rozkład statystyk u bohaterów przy danym mieście jeszcze nie czyni z niego miasta defensywnego/ofensywnego. O tym decyduje w dużej mierze styl w którym dane miasto najlepiej się sprawdza.

A co do tematu. Wg moich testów wyszło, że ze wszystkimi wygrywa Zamek. Oczywiście, ktoś powie "sfałszował" . Kiedy je wreszcie opublikuję (czyli jak będę miał trochę więcej motywacji, bo póki co ta wszechobecna pustka na forum trochę już nuży, nawet mnie, przyzwyczajonego do pisania na tym forum sam do siebie), okaże się jasne. Mowa tu oczywiście o surowej sile jednostek. Na drugim miejscu uplasowały się exequo Bastion i Wrota Żywiołów. Co ciekawe, najsłabsze fizycznie jest Necro, ale sami dobrze wiemy, jaką moc daje nekromancja. Tak więc poza siłą surową musiałbym jeszcze ocenić skille, przydatność na poszczególnych mapach i wiele innych czynników, by móc wyciągnąć jakieś wnioski.

//post skopiowany z forum.heroes.vot.pl, proszę nie dziwić się tekstem nt. ,,wszechobecnej pustki" . Teraz coś się już dzieje, a to motywuje do działania //



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#223 2012-05-13 12:49:51

 Olórin

Generał

34741593
Skąd: AvLee
Zarejestrowany: 2009-08-11
Posty: 1094
Miasto: Bastion
Kampania: Cień Śmierci
Jednostka: Centaur Bojowy
Bohater: Mephala

Re: Najlepsze miasto

Xeno użyłeś innej nazwy tego samego Wiadomo, że najlepiej walczy się "po swojej" stronie ziemi, bo wtedy wszystkie jednostki jakie mamy podchodzą gdzie chcą i na 90% uderzą tam, gdzie będą najbardziej potrzebne. Mi chodzi o to, że strategia wyczekiwania sprawdza się w większości miast jakimi się gra, choć ostatnio miałem sytuacje w której wjazd okazał się zabójczy.
Mistrz taktyka (przeciwnik nie miał) i naszyjnik do speeda i mass speed (Ja twierdza (nie pamiętam kto) forteca). Wlot był tak mocny, że tytani popadali w pierwszej turze

Idąc zresztą twoim tokiem rozumowania pojęcie ataku i obrony się zabiera (choć to w sumie lepiej, bo tu się zaczyna strategia ).

A co do defensywności cytadeli to ostatnio rozegrane partyjki, w których musiałem walczyć cytadelą zaczynają mnie skłaniać do myślenia, że to miasto lepiej się sprawdza w ataku niż w obronie   Ostatnim co mogłoby przemówić na defensywnością tego miasta jest obrona miasta (element istotny, ale nie w multi )

Masło maślane i pewnie zaprzeczyłem sam sobie, ale nie chce mi się poprawiać ;p


http://i50.tinypic.com/2a8ouvd.png
http://i49.tinypic.com/2ijm0b5.png
[CENTER]http://www.nodiatis.com/pub/1.jpg[/CENTER]

"Prawdziwy władca jest zawsze w pierwszym w boju i ostatnim w odwrocie..."

Offline

 

#224 2012-05-13 13:27:45

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Najlepsze miasto

W Herosach nie ma czegoś takiego jak obrona w gruncie rzeczy. Każda gra opiera się na atakowaniu siebie nawzajem. Wysoki współczynnik ATRYBUTU obrona znaczy tylko tyle, że atak naszego przeciwnika będzie słabszy. Cytadela jest typowa do ataku, ma tylko 1 strzelca, więc przeważnie podchodzi, no i wysoki pancerz.

Mi chodzi o to, że strategia wyczekiwania sprawdza się w większości miast jakimi się gra, choć ostatnio miałem sytuacje w której wjazd okazał się zabójczy.

Czasem warto poczekać chwilę tylko po to, by zastawić na wroga zabójcze sidła :>



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#225 2012-05-14 23:09:21

 GiBoN

Generał

900582
Zarejestrowany: 2009-06-25
Posty: 2543
Miasto: Loch/Cytka
Kampania: Smocza krew/ogolnie SoD
Jednostka: Czarny smok/Hydra/Archdevil
Bohater: Gunnar/Tazar/Crag/Isra
Magia: Zależnie od miasta

Re: Najlepsze miasto

Cytka ma bardzo solidnego strzelca i wcale nie jest powiedziane, że musi podchodzić...
Polega na atakowaniu siebie wzajemnie, ale taktyka może być czysto defensywna.
Np. taką fortecą raczej nie będziesz grał agresywnie, a raczej starał się wymęczyć wroga zanim zdąży podejść, natomiast nekropolia musi przeć do przodu.

Ostatnio edytowany przez GiBoN (2012-05-14 23:14:23)


http://heroes.vot.pl/Obrazki/sygna.JPG

Offline

 

#226 2012-05-14 23:21:02

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Najlepsze miasto

Wszystko na temat defensywności cytadeli mówi moja walka z Olórinem.

Offline

 

#227 2012-05-14 23:44:57

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Najlepsze miasto

Cytka ma bardzo solidnego strzelca i wcale nie jest powiedziane, że musi podchodzić...

Z Inferno owszem niekoniecznie tudzież z Bastionem, ale z większością miast musi jak na Rusi. Przecież Forteca, Wrota czy chociażby Loch mogą wystrzelać Cytadelę (dodajmy do tego łucznictwo i pozamiatane).

Polega na atakowaniu siebie wzajemnie, ale taktyka może być czysto defensywna.
Np. taką fortecą raczej nie będziesz grał agresywnie, a raczej starał się wymęczyć wroga zanim zdąży podejść, natomiast nekropolia musi przeć do przodu.

Znaczy się to też zależy, przeciw komu gramy, bo czasem nawet Fortecą trzeba trochę do przodu ruszyć, gdy np. wróg ma łucznictwo Lochem/Wż/Zamkiem lub co gorsza ze specem i/lub artami od tego. Właściwie to dyskusja zaczęła się chyba od defensywności Cytadeli. Tutaj sprawa jest jasna - Olórin dzisiaj mnie zmiażdżył w jednej walce atakiem Cytki, podobnie wcześniej zrobił Xeno. Z Bastionem jest podobnie, chociaż w trochę mniejszym stopniu, bo jednostki wolniejsze i trudniej przeć do przodu.

Wszystko na temat defensywności cytadeli mówi moja walka z Olórinem.

Prawda. Albo dajmy teleport na hydry, jak to zrobił mi Olórin, i pozamiatane, jeśli się to zrobi w odpowiednim momencie i odpoowiednim miejscu.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#228 2012-05-14 23:51:08

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Najlepsze miasto

Może kiedyś będzie okazja to ci pokażę jak można się przejechać na teleporcie.

Offline

 

#229 2012-05-14 23:57:49

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Najlepsze miasto

Chętnie znów zagram, by się dowiedzieć czegoś nowego, szczególnie tego, jak nie lamić Cytadelą i Twierdzą.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#230 2012-05-14 23:59:58

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Najlepsze miasto

Pisałem na FB.
Jak mam czas i chęć to sprawdzę wasze postępy.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotel Tum's Water World Oтeли Сейшельские острова usuwanie adblue