Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#1 2009-02-27 08:10:54

 Cohen

Hetman

Call me!
Zarejestrowany: 2007-11-01
Posty: 422
Miasto: Zamek
Kampania: odrodzenie erathii
Jednostka: Rdzawy smok
Bohater: Sir Murlich
Magia: powietrze
WWW

projekt VCMI

Jakiś czas temu pisałem tutaj o VCMI, czyli o projekcie mającym na celu przepisanie silnika Heroes 3 aby umożliwić jego dalsze rozwijanie/modowanie. Osobiście przeglądałem się temu projektowi ponieważ był on szansą na natywne grę wraz z dodatkami bo jak niestety wiemy HoMM 3 od Loki został wydany bez dodatków. Co jakiś czas wychodziła nowa wersja VCMI poprawiająca pewne błędy i dodająca nowe opcje jednak nie informowałem o tym ponieważ były nikłe szanse aby silnik mógł w najbliższym czasie zacząć działać na innych systemach niż Windows. Jednak wraz z wydaniem wersji 0.7 VCMI stał się w pełni otwartym projektem na licencji GPL 2. Cały kod został udostępniony a wszelkich programistów poproszono o jakiekolwiek przejawy pomocy .

Oczywiście skoro kod został udostępniony nie mogłem oprzeć się pokusie aby spróbować kompilacji na Ubuntu. Na razie nie jest kolorowo ale dzięki pomocy Towa, jakoś brniemy do przodu. Może za jakiś czas będzie dostępna grywalna binarka .

Pozostaję tylko podlinkówać do pełnego wykazu zmian i zapewnić, że od teraz będziemy informować o każdej nowej wersji

To jest żywcem skopiowany news z innej strony. Otóż, rozmawiając z kolegą programistą rozmawiałem o programowaniu ogólnie, ale później temat przeszedł na temat stron www, więc okazałem swoje dzieło - oczywiście stronę downloadu - a później to rozmawialiśmy o engine do heroes 3 na 'open source', czyli otwarty kod.
Oznacza to że istnieje mniej lub bardziej dobrze działający silnik do gry heroes 3. Grupa programistów, która pierwotnie się tym zajmowała przestała się tym zajmować z przyczyn losowych.
Dowiedziałem się także o tym że kilku kolegów mojego dobrze poinformowanego kolegi - wzięło sięza edycję kodu. Z czego się dowiedziałem prawie zrobili działającego heroes 3.

Offline

 

#2 2010-08-13 17:28:49

 lol772

Obywatel

Skąd: Biała Podlaska
Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 53
Miasto: Loch
Kampania: Eliksir Życia
Jednostka: Czarny Smok
Bohater: Gunnar
Magia: Ziemi

Re: projekt VCMI

Nie mogę się już doczekać wersji finalnej. Ma być stabilna i co najważniejsze, będzie możliwa gra w wyższej rozdzielczości co dla  posiadaczy nowych monitorów LCD może być przepustką do świata heroes3. No i nowe jednostki i miasta, bo podobno limit ma być złamany. A wszystko to na bazie WoG-a...

Offline

 

#3 2010-08-13 20:08:03

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: projekt VCMI

To może być rzeczywiście przebój. WSZYSTKO, dosłownie WSZYSTKO do naszej dyspozycji. Wtedy dopiero fani będą mieli raj i zaczną tworzyć kolejne miasta i dodatki . No i - co najważniejsze - przyniesie to odświeżenie dla poczciwego, ale jakby nie patrzeć starzejącego się heroes 3...



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Katente Country Resort Auwas Island Holiday Home www.ehotelsreviews.com