Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#21 2016-02-03 12:57:15

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Polityka ogólnie

Sprawa Trybunału Konstytucyjnego została niedawno w zasadzie zamknięta: TK umorzył postępowanie ws. uchwał sejmu co do wyboru sędziów i tym samym potwierdził w zasadzie wszystko to, co pisałem w artykule na ten temat w Gildii Mathiasa. Jedynie Rzepliński destabilizuje prace TK, nie pozwalając sędziom normalnie pracować, ale kadencja kończy mu się chyba już w tym roku, więc bez pośpiechu. Cała farsa nie wyszła, a co najzabawniejsze role się odwróciły: teraz to PiS nawet po utracie władzy za 4 lata będzie mieć zagwarantowaną większość w Trybunale na IX kadencję, bo do tego czasu zdąży wymienić jeszcze kilku sędziów, którym kadencje kończą się w najbliższych ratach. Wydaje mi się zresztą, że właśnie ta perspektywa była najważniejsza dla organizatorów podpalania Polski w ostatnich miesiącach - liczyli na przejęcie całej władzy w następnej kadencji, a tu figa .

Zmiany w mediach publicznych w zasadzie też na plus. Wyleciały kanalie dziennikarskie, puszczono kilka filmów Brauna, zaczęto zapraszać do studia antysystemowców od prawa (Kowalski, Wipler) do lewa (Zandberg) i normalnie z nimi rozmawiać. Zobaczymy jeszcze, w jakim kierunku to pójdzie, bo z tym też nigdy pewności nie ma, póki co jednak jest ok.

Jakiś czas temu była ta debata w PE na temat Polski. Nieźle tam rozjechano "demokratów" unijnych, w czym duży udział mieli poza premier Szydło również europosłowie Marusik, Legutko, Korwin-Mikke, Iwaszkiewicz oraz Petr Mach z Czech i inni. Na tej debacie wyszło, że leninowcy z UE nie mają dosłownie żadnych argumentów i nie bladego pojęcia o Polsce, a zachciało im się centralnego sterowania. "A tak poza tym uważam, że Unia Europejska powinna być zniszczona".

Wybory w SLD - wygrywa Włodzimierz Czarzasty. Partia coraz bardziej dołuje, a szkoda, bo jednak ze wszystkich tych lewicowych ugrupowań była najsensowniejsza. Pogrzebał ich sojusz z palikociarnią i zielonymi. Czarzasty, o ile sam w sobie zły nie jest, to jednak był jednym z podejrzanych w aferze Rywina i trudno postrzegać go w kategorii wielkiej zmiany czy nowego otwarcia. Niestety, obawiam się, że Platforma przejmie elektorat lewicowy i tym samym zawłaszczy sobie tamtą stronę sceny politycznej, tracąc jednocześnie poparcie centrowe na rzecz Nowotworowej Ryszarda Petru.

Co do tego ostatniego - tak wszyscy prorokowali (łącznie ze mną zresztą, hehe), że pierwszy rozsypie się Kukiz. Inni mówili, że Zjednoczona Prawica już się chyli ku upadkowi, bo Gowin z czymś tam się nie zgodził z rządem. A tu proszę, niespodzianka - pierwszą partią, w której nastąpiła secesja w tej kadencja, jest Nowoczesna. W ogóle gdzie oni tych kandydatów na posłów rekrutowali - w cyrku czy w Berlinie? Większość z nich, łącznie zresztą z ekspertem od historii Ryśkiem Petru, to chodzące kompromitacje. Prędzej czy później ich tendencja zwyżkowa się skończy, w mojej ocenie 15% to jest ich maksimum poparcia z ewentualnymi wahaniami o 2% w zależności od tego, czy Waszczykowski powie znowu coś głupiego jak ten tekst o rowerzystach.

Z kolei PiS wycofuje się rakiem z większości swoich obietnic wyborczych, co zresztą było do przewidzenia. Liczyłem jedynie ewentualnie na obniżenie wieku emerytalnego, ale pomysł umarł podobnie jak sprawa płacy minimalnej. Jedynie uparci są w sprawie tego 500+, które jest chyba najgłupszym z ich pomysłów, w dodatku zaczynają go modyfikować i dzielić ludzi na bogatych i biednych, co bardzo mi się nie podoba. Do tego mogliby skończyć z tą maskaradą i dać Kaczyńskiego na premiera, mimo wszystko trochę mnie irytuje, że gość bez żadnych funkcji państwowych poza szeregowym posłowaniem ma aż tak wielki wpływ na władzę, a tak małą odpowiedzialność za to. Wiadomo, że tak miało być, ale w sumie po co się ukrywać, Szydło jest premierem miałkim i bez wyrazu, a Kaczyński przynajmniej potrafi dobrze zarządzać, więc przydałoby się, gdyby ruszył tyłek i zajął się państwem, a nie wysługiwał się innymi. Do tego PiS olał kompletnie problem górnictwa, w tej kwestii nie różni się kompletnie niczym od PO, ani reform, ani jakichkolwiek innych kroków. Do tego ich polityka zagraniczna mi się skrajnie nie podoba, szczególnie ta niepotrzebna rusofobia i proamerykańskość, a do tego wspieranie banderyzmu, no ale to było wiadome od początku. Tak więc trochę tych błędów PiSu już się pojawiło, zobaczymy, jak to się dalej potoczy.

Za to duży szacunek dla Kukiza, bo ostatnio się gość wyrobił, skończył truć o JOW'ach i zajął się tematami poważnymi, co rzeczywiście nieźle mu idzie. Podziwiam go, bo musi jako antysystemowiec budować jedyną w polskim sejmie opozycję racjonalną, w odróżnieniu od proniemieckich bandytów z PO, .N i PSL.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#22 2016-02-03 22:51:26

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Polityka ogólnie

Wszystko podrożeje, bo podwyższone podatki na banki czy hipermarkety wymuszą po prostu podwyżkę cen. Głupi ludzie myślą, że kasa weźmie się znikąd jak manna z nieba. Zamiast zasiłków obostrzonych tysiącem zastrzeżeń, prościej byłoby raczej odpuścić. Wystarczy obywatelowi nie zabierać tyle zarobków, a problemy same by się rozwiązały - póki co masz mieć minimum 2 dzieci lub zarabiać poniżej jakiegoś progu. Do tego zachęca się by bogatsi obywatele tego nie brali - ale premie powinny być przede wszystkim dla klasy średniej, miło że karze się kogoś kto sobie jakoś w życiu radzi. Biedniejsze rodziny w ogóle nie powinny bawić się w wielodzietność, bo potem tylko problemy z tego są.


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#23 2016-02-03 23:23:36

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Polityka ogólnie

Też tak uważam. Ogólnie im mniejsze podatki, tym więcej pieniędzy w obrocie, a więc i społeczeństwo bogatsze.

Poza tym załóżmy nawet, że można by ten projekt 500+ wprowadzić, ale nie w formie proponowanej przez rząd Szydło. Na Węgrzech działa to mniej więcej tak: masz dzieci, płacisz niższy podatek, więc zyskujesz to, czego ci państwo nie zabiera. W Polsce będzie następująco: masz dzieci, płacisz podatek, następnie rząd zatrudnia urzędników, którzy część tego podatku ci oddają. W konsekwencji traci i budżet, i płatnik, a zysk obywatela jest czysto iluzoryczny. Zyskają jedynie - zawodowi bezrobotni.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#24 2016-02-09 00:18:46

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Polityka ogólnie

Niedawno opublikowałem dość obszerną pracę na temat systemów wyborczych. Zachęcam do poczytania: http://mathias.egildia.pl/ordynacje-wow/



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#25 2016-09-24 08:18:31

 Xeno

Generał

19059944
Zarejestrowany: 2009-06-04
Posty: 3160
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Re: Polityka ogólnie

Ostatnio głośno o ustawie antyaborcyjnej. Co wiecie i jaki macie do tego stosunek.

Offline

 

#26 2016-09-24 10:23:05

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Polityka ogólnie

Na ten temat powinny wypowiadać się tylko kobiety pełnoletnie w wieku rozrodczym np. 18-50. Co do aborcji to ona zawsze była od zarania dziejów, zmieniało się tylko wykonanie choć cel ten sam. Kto będzie chciał to i tak usunie, nakazy i zakazy nic tu nie zmienią. Zarobi za to podziemie aborcyjne, które nie musi płacić podatków. Możliwe są też wyjazdy do klinik niemieckich lub czeskich. Nawet jakby była kompletnie legalna to wiele by się nie zmieniło, bo kto nie chce dziecka to i tak się go jakoś pozbędzie, a kto chce to pokocha i wychowa.


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#27 2016-09-24 13:08:59

 Obertyn29

Przybysz

Zarejestrowany: 2016-09-10
Posty: 29
Miasto: Forteca/Twierdza/Zamek/Nekro
Jednostka: Namiot medyka
Bohater: Jabarkas/Isra
Magia: Ziemi

Re: Polityka ogólnie

Ja jestem zwolennikiem legalizacji aborcji ale po spełnieniu jednego warunku.
Tym warunkiem jest maszyna która sprawdzała by czy płód, gdy dorośnie będzie zwolennikiem legalizacji aborcji czy przeciwnikiem. Jeśli będzie zwolennikiem to można bez obaw zabijać.


"Kropla miłości znaczy więcej niż ocean rozumu" - Blaise Pascal

Offline

 

#28 2016-09-24 15:03:26

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Polityka ogólnie

Wiem, że ustawa liberalizująca prawo aborcyjne byłaby niezgodna z konstytucją w myśl orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie z 1997 (sygn. K. 26/96 jakby ktoś chciał poczytać). Tak więc słusznie została odrzucona w pierwszym czytaniu. W tym zakresie dyskusja została zamknięta dawno temu (chyba że zmienimy konstytucję).

Drugi projekt na moje idzie za daleko. Nie jest to co prawda całkowity zakaz aborcji (wbrew temu, co się mówi, jest tam dopuszczenie w razie bezpośredniego zagrożenia życia matki), jednak niewiele do niego brakuje. Trochę bardziej się rozpisałem tutaj na ten temat w kwietniu: http://mathias.egildia.pl/aborcja-2016/

Ogólnie zostawiłbym polskie prawo w zasadzie bez zmian, natomiast można by ewentualnie stworzyć indeks chorób nieuleczalnych (takich jak zespół Downa), których nie można by używać jako podstawy do pozbycia się ciąży. Dyskusyjna może być sprawa aborcji w razie gwałtu (czy to aby nie jest kara śmierci dla pośredniej ofiary gwałtu?), ale rozumiem, że za taką możliwością (bo przecież nie nakazem) przemawiają inne czynniki jak traumatyzacja ofiary, etc.

Nie zgodzę się, że na ten temat powinny wypowiadać się wyłącznie kobiety. Przypomnę, że z biologii wiemy, iż do powstania dziecka potrzeba dwóch różnych gamet. Mężczyźni nie mają prawa w tej sprawie umywać rąk, nie jest to ani uczciwe wobec kobiet, ani właściwe z punktu widzenia ojcostwa. Ale zrobiłem rozeznanie swego czasu wśród koleżanek i zdecydowana większość z nich jest albo całkowitym zakazem aborcji, albo za dzisiejszą ustawą - a koleżanki to miałem dość lewicowe w innych sprawach ;p.

Jest jeszcze jeden ważny wątek - zdaję sobie sprawę, że trudno w tej sprawie o poszanowanie kompromisu, bo w końcu chodzi o życie ludzkie. Jednak pamiętajmy, że jeśli teraz zaburzone zostanie status quo poprzez np. wprowadzenie tej ustawy zaostrzającej, to za parę lat dojdzie do władzy partia lewicowo-libertyńska (wyłaniająca się np. z dzisiejszego KODu), która ustanowi pełną dowolność w przerywaniu ciąży, nie bacząc na przepisy konstytucyjne. I może mieć do tego poparcie społeczne (obecnie większość Polaków jest za zakazem aborcji, ale to się przecież może szybko zmienić, nasi rodacy uwielbiają zmieniać zdanie co 5 minut). Wtedy problem będzie bardzo poważny.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#29 2016-09-25 15:53:32

Baron

Obywatel

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 1049
Miasto: Żywioły i Twierdza
Jednostka: Feniks i Behemot
Bohater: Ciele

Re: Polityka ogólnie

To nie jest temat polityczny tylko moralny. Morderstwo nie jest dopuszczalne w ZADNYM wypadku. Dziecko nie zagraza. Nie ma tu obrony koniecznej.

Offline

 

#30 2016-09-25 17:31:15

 Mr_eLka

Obywatel

Skąd: Necropolis
Zarejestrowany: 2010-10-30
Posty: 152
Miasto: Necropolis
Kampania: Long live the King!
Jednostka: Arcy-Licz
Bohater: Christian/Isra/Sandro
Magia: Nekromancja

Re: Polityka ogólnie

Jeśli miałbym opisać pokrótce rządy PiS, zrobiłbym to w ten sposób:

-Daliśmy ci nowy dom!
-Hura!
-Gdyż przypadkowo spaliliśmy twój stary
-O nie.
-Ale za to znaleźliśmy ci dziewczynę
-Hura!
-Tylko, że teraz wyleciałeś z pracy
-O nie.
-Ale za to damy ci miliard złotych
-Hura!
-Tylko, że teraz przez nasze eksperymenty masz raka.
-O nie.
-Ale wynaleźliśmy lekarstwo.
-Hura!
-Tylko, że sprawia, że stajesz się bezpłodny.
-O nie.
-Ale za to...

I tak dalej, i tak dalej.

Za każdą dobrą rzeczą którą zrobią podąża jedna głupia. Za każdą głupią rzeczą podąża kolejna dobra. To jest niczym rządy osoby o rozdwojeniu jaźni, nie mogą się zdecydować czy są dobrzy czy do dupy.


Never kiss a girl, it's super gay.
Tańczące loli
http://www.anime-planet.com/images/users/signatures/eLkathebaloon.jpg
Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
herosy3.pun.pl