Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#1 2015-04-19 00:38:36

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

[HEROES I] Zamek Czarnoksiężnika

Zamek Czarnoksiężnika


http://heroes.egildia.pl/wp-content/uploads/2013/02/czarnoksieznik.gif


Fani Heroes III, którzy nigdy nie grali w pierwszą część strategii, ulegają zdziwieniu "mieszaniną" jednostek służących Lordowi Alamarowi. Rzeczywiście, parę lat później każda z nich znalazła się w innym mieście. Czarnoksiężnik ma do dyspozycji jedną jednostkę strzelającą, która w dodatku znajduje się na 1. poziomie (Centaura), co jest pewnym problemem. Pocieszają natomiast aż 3 stwory o zdolności lotu: Gargulec (3lvl), Gryf (3lvl) i Smok, będący najsilniejszą jednostką w grze. Jest to najdroższe miasto, którego wojska cechują się na ogół wysoką jakością.

Zacznijmy od Centaurów. Jako jedyni strzelcy w mieście są dosyć ważni, na początku rozgrywki spełniają istotną rolę. Później ich znaczenie według mnie stopniowo maleje. Kolejne jednostki - Gargulce - posiadają zdolność lotu, co w połączeniu z dużą szybkością i dobrymi statystykami czyni z nich nie lada rarytas. Łatwo nimi zablokować strzelców nieprzyjaciela. Na trzecim poziomie znajduje się Gryf. Ma najwięcej punktów życia na poziomie i wybitne statystyki, w dodatku lata. Ponadto zawsze kontratakuje. Jednostki czwartopoziomowe Czarnoksiężnika to Minotaury. Nie posiadają unikalnych zdolności, typowa piechota o bardzo dobrych parametrach. Następnie mamy Hydry - powolne kreatury, które jednak położą niejednego przeciwnika. Nie tylko mają wspaniałe statystyki, ale również atakują wszystkie pola wokół siebie (sześć głów) oraz powstrzymują kontratak. Dla wroga śmiertelnie niebezpieczna. Grającemu daje pole do popisu. Niestety, za szczęście trzeba płacić... wysoką cenę w złocie. Wreszcie na ostatnim poziomie spotykamy ową najpotężniejszą jednostkę w Heroes 1 - oto i Smok. Wszystkie statystyki ma bardzo wysokie, jedynie szybkość przeciętną. Lata, atakuje zionięciem (rani dwa miejsca w polu rażenia), a także jest całkowicie odporny na magię. To oznacza, że wróg jej nie osłabi, ale gracz także nie może wspomóc Smoka wspomagającymi zaklęciami. Medal ma więc dwie strony. Cena jednostki jest iście wysoka: 3000 sztuk złota (dla porównania: za tyle można nabyć 5 Paladynów) i jedną sztukę siarki. Ale warto!

Zamek Czarnoksiężnika to siłowo najlepsze miasto Heroes 1. Poza ceną nie ma wad, a jedynie same plusy. Ponadto Czarnoksiężnicy mają na start księgę czarów, co oznacza, że nie trzeba jej dodatkowo nabywać i od samego początku rozgrywki można zbierać zaklęcia i ich używać.

Źródło: Kroniki Heroes
Autor: Mathias
Data publikacji na wortalu: 20.11.2012r.http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#2 2022-10-27 19:22:31

GerladMisztal

Przybysz

Zarejestrowany: 2022-10-27
Posty: 1
WWW

Re: [HEROES I] Zamek Czarnoksiężnika

Chodzmy do zamku czaronksieznika

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
RĂĄjec-JestřebĂ­ ProdĂĄvĂĄme a distribuujeme Jeśli szukasz szamb betonowych w przegrywanie taśm szpulowych w polsce