Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#1 2016-12-24 13:23:09

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Dzieje Khorinis - polski dodatek do Gothica 2!

LINK DO NEWSA
O sprawie już informowałem w ChatBox, ale uznałem, że zasługuje ona na osobny wątek na forum.

http://gamesguru.org/wp-content/uploads/2016/12/g2dk-790x437.pngKtóż choć raz nie grał w kultowego Gothica! Dzieło Piranha Bytes lata temu zaskarbiło sobie serca graczy i obecnie stanowi swego rodzaju pozycję obowiązkową dla wszystkich fanów RPG w naszym regionie. I chociaż widoki na oficjalną kontynuację nie wyglądają najlepiej, seria bynajmniej nie umarła. Świadczyć może o tym ambitny polski projekt o nazwie Dzieje Khorinis.

Studio Soulfire poinformowało o rozpoczęciu prac nad dodatkiem do drugiej części sagi. Fabularnie stanowić będzie prequel w stosunku do wydarzeń przedstawionych dotychczas w grze, a na historię składać się mają dwie części. Akcja pierwszej z nich będzie miała miejsce na bogatej wyspie Vaduz o prężnej gospodarce opartej na rolnictwie, wydobyciu oraz handlu, a należącej do królestwa Myrtany. Wcielimy się w bohatera o imieniu Lars. Standardowo w przypadku sagi Gothic staniemy przed wyborem jednej z kilku gildii, a także spotkać mamy postaci znane nam już z przygód Bezimiennego. W części drugiej wraz z Larsem udamy się na znane nam Khorinis i poznamy jej dzieje bezpośrednio sprzed wydarzeń opisanych w Gothic 1, w tym okoliczności powstania magicznej bariery. Szczegółowe informacje na temat fabuły, w tym kalendarium pomagające graczowi umiejscowić w czasie wydarzenia z modyfikacji, można znaleźć na oficjalnej stronie projektu.
Co wyróżnia Dzieje Khorinis na tle innych fanowskich modyfikacji, to zaangażowanie około 50 zawodowych aktorów celem stworzenia w pełni profesjonalnego dubbingu. W procesie produkcyjnym udział wziąć mają między innymi Krzysztof Zakrzewski, Andrzej Gawroński czy Anna Potocka. Równolegle we współpracy z Akademią Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu powstaje soundtrack, który będzie nam umilał czas podczas rozgrywki. W zakresie mechaniki oraz samej zabawy autorzy zapowiadają pojawienie się nowych lokacji (szczególnie całej wyspy Vaduz), umiejętności (w tym kucharstwo, co budzi nadzieję na wyjście tej dziedziny ponad słynne podgrzewanie surowego mięsa nad ogniskiem :-)), skarbów, przedmiotów, tekstur, wspomnianych wcześniej gildii, modeli 3D, a nawet możliwości posługiwania się tarczą! Równocześnie Soulfire gwarantuje pełną zgodność fabularno-logiczną z sagą.
W tym miejscu polecam odsłuchanie wywiadu z panem Krzysztofem Zakrzewskim, w którym opowiada o swojej przygodzie z Gothic II Dzieje Khorinis oraz dubbingiem w grach wideo w ogóle.

Trzeba przyznać, że takiego rozmachu w fanowskim świecie Gothic jeszcze nie było. Serce rośnie, że to właśnie Polacy zaangażowali się w rozwój uniwersum z taką intensywnością. Co prawda oficjalna data premiery jeszcze nie została ujawniona, jednak warto na bieżąco śledzić poczynania twórców. Na forum dodatku zamieszczane są ekskluzywne materiały, stąd polecam zarejestrowanie się. A jeżeli ktoś byłby zainteresowany aktywnym wsparciem projektu – powinien zainteresować się procedurą rekrutacyjną, również zamieszczoną na stronie dewelopera.

Strona projektu: http://soulfire.worldofgothic.com/
Wywiad z panem Zakrzewskim: https://www.youtube.com/watch?v=ZAo2kCCU7oQ (w ogóle na tym kanale znajdziecie też próbki głosów do Dziejów Khorinis, z którymi warto się zapoznać)

No i co na to powiecie? Dla mnie mega, jak wyjdzie, to natychmiast się zaopatrzę. SoulFire podeszło do sprawy bardzo poważnie i myślę, że może być hit.http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#2 2017-03-10 12:10:25

Baron

Obywatel

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 1049
Miasto: Żywioły i Twierdza
Jednostka: Feniks i Behemot
Bohater: Ciele

Re: Dzieje Khorinis - polski dodatek do Gothica 2!

Fakt to jest duze przedsiewziecie ktore trudno nazwac ,,fanowskim". To jest dodatek jak HotA.

Offline

 

#3 2023-03-27 20:34:03

lubomikwiat

Przybysz

Zarejestrowany: 2023-03-27
Posty: 1
WWW

Re: Dzieje Khorinis - polski dodatek do Gothica 2!

Niezwykłe

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
RĂĄjec-JestřebĂ­ ProdĂĄvĂĄme a distribuujeme Jeśli szukasz szamb betonowych w Szamba betonowe Śrem przegrywanie kaset vhs warszawa GemĂźtliche Ferienwohnung