Ogłoszenie

Witamy w Królestwie

Ciekawostki Heroes 3

Właściciel karczmy szepcze Ci do ucha:
Sport Beauty Moda Moda 2 Moda 3

#16 2010-06-06 20:31:43

 Lowcakur

Rekrut

4499461
Skąd: Rumia/Strande
Zarejestrowany: 2010-02-17
Posty: 1391
Miasto: Lochy/Nekropolia/Inferno
Kampania: Podziemia i Diabły
Jednostka: Złe Oko/Wampirzy Lord/Magog
Bohater: Ajit/Vokal/Xeron
Magia: Ogien/Ziemia
WWW

Re: Zakazane księgi Watykanu

Lepiej p[rzeczytajcie moje ksiazki... Juz mnie sciga Hiszpanska Inkwizycja, Konkwistadorzy, Chuck Norris oraz John Rambo. Gwarantuje wam, jesli ktos z watyklanu przeczyta moja ksiazke, to skoncze na stosie.(ksiazka jest na temat hodowli drobiu domowego)


One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...

http://i48.tinypic.com/1zou4h1.png

Offline

 

#17 2010-08-08 20:37:17

 Nerevan

Obywatel

Skąd: Nadbrzeże/Elbląg
Zarejestrowany: 2008-06-24
Posty: 472
WWW

Re: Zakazane księgi Watykanu

Pff. Wy sobie wszyscy żartujecie, prawda?
Zakazane księgi to przynajmniej w większości jeden wielki pic na wodę. Słyszeliście niegdyś o słynnej egipskiej księdze "która zawiera wszelkie sekrety nieba i ziemi", którą badało wielu egiptologów? Kiedy ją w końcu rozszyfrowano okazało się, że opisuje tylko sposób na rozwiązywanie równań matematycznych I stopnia, czy coś takiego.

Więc tak.
Sauron, Biblia Szatana to przecież popularna lektura i nie jest zakazana. To znaczy nie jest jakaś tajemna i ezoteryczna. To po prostu zwykła wykładnia satanizmu, do tego napisana przez LaVeya (założyciela Kościoła Szatana, ateisty swoją drogą). Łatwo się do niej dobrać i wcale nie zawiera nie-wiadomo-czego. Wykładnia satanizmu racjonalnego, potem strasznie demonizowana. Ogółem moim zdaniem nic ciekawego ;p.

Sauron napisał:

Co do przywoływania zmarłych to słyszałem tyle, że to mogą też być demony. Musisz najpierw wyrysować kręgi ochronne, imiona aniołów, archaniołów, serafinów. Stań na środku. Miejsce wokół to najlepiej odludny cmentarz, ruiny. Po co te kręgi? A no bo dlatego, że bez tego cię demon zabierze na wycieczkę po gorących wodach termalnych.  Jak już ci się uda zaklęcie (musisz zastosować magiczne wezwanie imienia Boga), to jeszcze trzeba się z umarłym dogadać jakimś tajemnym językiem. Więcej nie udało mi się dowiedzieć. Informacje wyciągałem, gdy łamałem kołem heretyków

To o czym mówisz to wersja kabalistyczna, o podstawach judaistycznych. Chrześcijaństwo (normalny judaizm też oczywiście) odrzuca kategorycznie tego typu praktyki i uznaje wszystkie dusze przywoływane za demony.

Fanatyk napisał:

Lovecraft ( autor horrorów ) przekopiował kilka stron z mrocznej księgi Necronomicon i nakręcił film właśnie o tych stronach. Mroczne księgi są ZAKAZANE i przechowywane przez mnichów. Wikipedia pisze, że koleś ją wymyślił tylko do swoich opowiadań - a naprawdę : jest to temat zakazany i wikipedia nie mogła pisać o tym

Necromonicon... Pff. Jeszcze większy pic na wodę. Tą księgę akurat czytałem, dorwałem się do niej u kumpla ;p.
Opis kultu "Pradawnych" (Cthulhu ftagn! Kto czytał opowiadania Lovecrafta ten wie o co biega). Ogółem księga całkowicie fikcyjna, tj. Lovecraft wymyślił ją na potrzeby swoich opowiadań, potem jacyś zapaleńcy... napisali. Opisy bóstw, ohydnych rytuałów, zaklęć w przedziwnym pseudojęzyku, blablabla.
Lovecraft w żadnym wypadku nie nakręcił o tym filmu... Był pisarzem. Jego dzieła znam bardzo dobrze, więc wiem, co mówię.

Ciekawi mnie też, że wymieniacie księgi, o których nic nie słyszałem (a to akurat dziwne, bo w temacie jestem ogarnięty) albo są zwykłymi mistyfikacjami. Czemu nikt nie wspomniał o o wiele bardziej tajemniczej Księdze Tota? Strofach Dzyan? Scjentologicznym Excaliburze albo Manuskrypcie Voynicha? Zabezpieczonych niezłamanym dotąd szyfrem pracach opata Tritheme? Tylko mówicie o jakichś podrzędnych książeczkach?

Ogółem ode mnie: nie warto się takimi rzeczami zajmować. Nic ciekawego na dłuższą metę. Jako, że mistyka, demonologia, angelologia, teologia itp. to moje niedzielne hobby, to jakąś tam wiedzę na ten temat mam.

Były jakieś pytania o postawę Kościoła: już wyjaśniam. Chęć poznania tajemnej wiedzy, magii, wertowania ezoterycznych ksiąg to grzech bałwochwalstwa. Człowiek powinien ufać Bogu i w Nim pokładać nadzieję, a nie uciekać się do jakichś niepewnych energii, duchów, demonów itd.

Ech, za dużo tego tu wypisaliście, nie mam sił wszystkiego ogarnąć. Jak coś to pytajcie.
Mam nadzieję, że troszkę rozjaśniłem temat.

Ostatnio edytowany przez Nerevan (2010-08-08 20:42:13)


http://www.piercingmetal.com/graphics/logo_mastodon.jpg

Offline

 
Rangi i tytuły
Zobacz: Komnata Prestiżu

Ludność cywilna
Włóczęga
Przybysz
Obywatel

Armia Królewska
Rekrut
Szeregowiec
Tropiciel
Wojownik
Dowództwo
Generał
Heros

Władze
Strażnik
Hetman
Król
Ranga karna
Przestępca
Nasi Sojusznicy
Zobacz: Sala Tronowa

Akademia Wojny - Heroes of Might and Magic III
Tawerna - 100% Heroes of Might and Magic.
www.disciples.pl
Strażnicy Etherii | Warlords Battlecry Forum

Zapraszamy na nasz portal gamingowy
Zobacz: e-Gildia Graczy

e-Gildia Graczy
Odwiedź także nasz profil na Facebooku!
Motta naszych użytkowników
Zobacz: Hala Sław


Zaprzyjaźnione kanały YouTube
Kanał MJOdorczuka
I tak nie ogarniesz...

Kanał Xena
Co tu dużo mówić?Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
choinki sztuczne sklep katalog seo www.owczarki-niemieckie.com.pl rezerwacje online morze psychoterapia Piła