Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#51 2015-06-08 18:28:50

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Najświatlejsze miasto Dobra...

Władcy Żywiołów z HChronicles próbowali zniszczyć świat, a powstrzymać ich mogli tylko czarodzieje z Bracady + Tarnum. Chociaż Tarnum niezbyt polubił Gavina Magnusa, bodajże był dla niego zbyt arogancki. Niemniej Gavinowi oddać trzeba, że nie żywił urazy do Tarnuma, za to że zginął w walce z behemotami pod Steelhorn. Przy okazji był dobrze świadomy tego, że Bracaduun miało na koncie sporo występków. Sądzę, że Tarnum nauczył się że nie zawsze zbrodnia jest najlepszą odpowiedzią na zbrodnię. Oczywiście obalenie Bracaduun było słuszne, ale przy okazji ostro przesadził. Kilgor jest kimś w rodzaju duchowego spadkobiercy tego Tarnuma Tyrana.

Skoro już przy Fortecy jesteśmy, przy całej tej rozmowie tragizm Gavina jest tym większy gdy patrzymy na to co wyprawia w Heroes 4. Z jego strony to na pewno była bardzo trudna decyzja, ale miał sporo słuszności. Pozbawiając wszystkie rozumne istoty wolnej woli byłby w stanie zaprowadzić pokój i sprawiedliwość. Ostatecznie Solmyr uważa, że cena była zbyt wysoka. Jednak powinniśmy też na to odpowiedzieć sobie sami.


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#52 2015-06-24 22:23:37

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: Najświatlejsze miasto Dobra...

Po prostu Gavin był platonistą. Pytanie, czy istnieje coś takiego jak "totalitaryzm wolnościowy", bo jak dla mnie to zaprowadzanie porządku za wszelką cenę jest bardzo, bardzo złe (Sparta, Hitler). O ile popieram platońską koncepcję jaskini oraz miłości, to jednak państwo platońskie mi się nie podoba.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
BetónovĂŠ Ĺžumpy Medzilaborce Szamba betonowe Witnica vhs