Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#51 2015-07-19 10:51:31

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: LEGALIZ

Chcą to niech biorą, jakby mnie to w ogóle obchodziło. Narkotyki dałoby się wtedy pięknie opodatkować, gdyż skoro są nielegalne, na czarnym rynku to w ten sposób spory dochód zostaje pominięty. Byłbym ostrożny w przypadku narkotyków pokroju kokainy, która jest bardzo uzależniającym i bardzo mocnym narkotykiem. Wywołuje też potężny wpływ na psychikę, uzależniony staje się agresywny i paranoiczny. Co prawda postać filmowa, ale Tony Montana jest chyba najbardziej znanym przykładem co może zrobić z nami kokaina. Stąd moje stanowisko jest raczej umiarkowane, zalegalizować ale nie wszystko.


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#52 2015-07-19 23:23:42

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: LEGALIZ

Jeśli chodzi o cięższe narkotyki, to liczba ćpunów jest stosunkowo stała, a legalizacja nie ma na nią aż takiego wpływu. Co prawda zawsze jest zagrożenie, że ktoś w narkotyki wciągnie dzieci, ale to ma miejsce niestety również teraz, przy zakazie, i co gorsza - trudno to kontrolować. Narkotyki to świństwo, ale wierzę jednak w to, że człowiek to istota rozumna - z natury nie będąca masochistą - i jeśli dostanie do wyboru: heroinę, marihuanę, kokainę, to dokona wyboru, który najmniej mu zaszkodzi.

Wbrew pozorom kampanie środowiskowe mogłyby pomóc w walce z narkotykami bardziej niż penalizacja, problem polega na tym, że są one prowadzone w nieraz żenujący, oderwany od rzeczywistości sposób. Kiedyś miałem przyjemność (notabene na szkolnych rekolekcjach) posłuchać byłych narkomanów - takie spotkanie wystarczyło, bym utwierdził się w przekonaniu, że na pewno narkotyków nie wezmę. A z reguły nie tak łatwo mnie przekonać.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

#53 2015-07-20 10:38:49

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: LEGALIZ

Właśnie popełniłeś błąd zakładając, że człowiek to istota rozumna i weźmie to co najmniej mu zaszkodzi. Analogiczny przykład: nie każdy pali papierosy w wersji light, tylko często pali mocniejsze egzemplarze. Po prostu słabsze papierosy są dla nich po prostu za słabe, no. Uzależniając się od narkotyków, organizm jednocześnie przyzwyczaja się do ich obecności, potrzeba co raz większych dawek albo po prostu mocniejszych gatunków by wywołać ten sam cudowny efekt. Odstawianie narkotyków, podobnie jak innych używek np. papierosy wiąże się z wieloma efektami ubocznymi. Ciało traci obecność tego co właściwie stało się dla niego naturalną częścią, z trudem i odpowiednią terapią będzie w stanie to przeżyć, ale nigdy już nie będzie tak samo jak kiedyś.

Zdecydowanie lepiej skorzystać na relacjach z pierwszej ręki od byłych narkomanów, popartych raportami i danymi medycznymi. Mając czarno na białym takie fakty, świadomie nie będzie się chciało brać czegokolwiek.


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#54 2015-07-20 23:30:09

 Mathias

Król

35762222
Zarejestrowany: 2006-11-25
Posty: 6916
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda
WWW

Re: LEGALIZ

To fakt, choć z drugiej strony gdy pojawiły się na rynku tzw. papierosy elektroniczne, to znaczna część moich znajomych się na nie przerzuciła. Tak więc jest pewien progres. Inna sprawa, że z papierosami mamy do czynienia ze zmieniającą się modą: pamiętam, że jak byłem jeszcze w gimnazjum, to strasznie dużo ludzi rzucało palenie i wydawało mi się, że z tytoniem już będzie koniec w przeciwieństwie do alkoholu, tak więc tendencja zauważalna. Mniej więcej w połowie liceum zaczęła się znowu wszechobecna moda na papierosy, no i problem wrócił mimo rosnącej liczby zakazów palenia czy wzroście akcyzy. Niestety, na trendy społeczne zaradzić można tylko alternatywnym trendem. Na ile to się sprawdza w przypadku narkotyków, trudno powiedzieć. Skutki uboczne występują przy właściwie wszystkich używkach (o marihuanie dużo się mówi, że nie, nie, ale znowuż bez powodu tego nie zakazali), kwestia raczej tego, jak bardzo są one dolegliwe. Pewnych danych na ten temat nie ma, ale szacuje się, że liczba heroinistów jest niższa od liczby kokainistów, która z kolei jest niższa (i to znacząco) od liczby palaczy marihuany. Podobnie wychodzi porównanie używania dopalaczy i marihuany. A więc jednak z tym rozsądkiem coś musi być wg mnie na rzeczy, bo wszystkie te substancje są zakazane, a jednak liczba użytkowników różni się w zależności od stopnia "ciężkości" narkotyku. Inny przykład: amatorów legalnego alkoholu jest więcej niż osób palących papierosy - obie używki są szkodliwe, ale papierosy jednak bardziej. Tak więc podsumowując wiadomo, że niektórym się do rozumu nie przemówi, ale oni po świństwa wszelakie sięgną i tak, niezależnie od stopnia penalizacji (swoją drogą ostatnio coraz bardziej popularne słowo). Legalizacja natomiast moim zdaniem zlikwidowałaby, jak ja to nazywam, syndrom ,,zakazanego owocu", który w przypadku zalegalizowania tylko marihuany "przesunąłby się" na przykład na kokainę, przez co mogłaby powstać kolejna niechlubna moda.



http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Łaskarzew www.berlin-hotel.pl Hotele Mai Châu Hausboot Seeblick - LP7