Ogłoszenie

Witamy w Królestwie

Ciekawostki Heroes 3

Właściciel karczmy szepcze Ci do ucha:

#91 2013-08-02 12:34:16

Mathias

Król

35762222
Miasto: Zamek
Kampania: Niech Żyje Królowa
Jednostka: Archanioł
Bohater: Christian
Magia: Woda

Re: Forumowa sesja fabularna

Jeśli dostosujesz pomysł i siebie samego do uwag, które podałem ja i reszta, masz większą szansę, że cokolwiek z tego będzie.

http://egildia.pl/wp-content/uploads/2016/12/ggg%C5%82adkie.png
+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Świat jaki znamy odchodzi. Jednak to przeszłość jest kluczem do przyszłości.+
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

#92 2013-08-07 19:00:36

Markham

Obywatel

Miasto: Przystań/Nekropolis
Magia: Kina

W wolnym czasie pracuję nad grą.  Rozgrywka będzie się toczyć w Heroes III i Mount Blade Chronicles of Might and Magic (jak chłopaki skończą).  Serwisem gry zajmę się dopiero we wrześniu. Raczej w Wordpress-ie. Ostatnio obmyślam premie i minusy frakcji. Z tym to idzie ciężko,dlatego zachęcam abyście coś pokombinowali. Róbcie to w oparciu o logikę i fabułę. Podam swoje propozycje:
Bastion: tartak jest wydajniejszy,
Forteca: niższy koszt wynalazków,
Zamek: Klasztor generuje żywność,
Loch: premia do pojemności magazynów (bo Suzereni gromadzą wiele bogactw zgodnie z fabułą i opisami)
Kolejna sprawa: chcecie trenerów jak z Might and Magic? Oczywiście ich poszukiwanie nie będą trudne. Czy standardowe otrzymywanie umiejętności lub jak te z Heroes VI - wybierasz sobie sam z listy czego dusza zapragnie. Z uwagi na trudności zrezygnowałem z RTS-owych ulepszeń stworków.
POTRZEBUJĘ GRAFIKÓW (wiem,wiem już pisałem). Sam tych ikonek i portretów nie wymaluję. Potrzeba take artów ,które wzbogacą stronę. Więc: SCENY BATALISTYCZNE (wszystko związane z Heroes III i Might and Magic VII) , oprócz nich coś jeszcze wymyślę,bo zapotrzebowanie jest dość duże.

#93 2013-08-07 23:38:02

Mathias

Król

35762222

To ja już w tej chwili nie mam pojęcia, co właściwie planujesz...

+Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość.+ [Jr 31, 3]
+Pogarda to przywilej ludzi światłych i rozumnych. W innych przypadkach jest przejawem zwykłego gówniarstwa i ciemnoty.+

#94 2013-08-08 18:04:28

Markham

Obywatel

Byłoby prościej gdybyście odpowiadali na moje pytania. Pytam się, ponieważ nie jestem zbyt pewien  niektórych rzeczy. A właściwie niezdecydowany. Wy znacie się lepiej.

#95 2013-08-08 21:47:22

Xeno

Generał

19059944
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Tylko że my nic nie wiemy, nawet szkieletu nie ma...

#96 2013-08-08 22:38:47

Mathias

Król

35762222

Jak mamy odpowiadać, jak co chwila dajesz inny pomysł i się gubimy ?

#97 2013-08-09 11:10:42

Markham

Obywatel

Fabularna ma dodać dodatkową otoczkę do Heroes III.  Multiplayer ma wspomagać,który to nam zapewni. Te frakcje dostępne nam do rozgrywki chcę wykorzystać , poprzez danie im dodatkowych rzeczy. Jak choćby zarysować ich różnice. Każda będzie miała mocne i słabe strony kwestii: Zarządzania,Ekonomi,Gospodarki. Po prostu dodaję dodatkowy klimat. Chcę abyście pokombinowali z tymi słabymi i mocnymi stronami. Wyżej podałem wam moje przykłady.

#98 2013-08-09 11:20:39

MJOdorczuk

Szeregowiec

Call me!

Spróbuję to uchwycić alegorią. Bez urazy, ale mówiąc o przygotowaniu obiadu, zaczynasz coś do nas pierniczyć o tym, jaki rodzaj śliwek się nada, gdy w ogóle nie wiemy, co robisz.

Nie mogę się doczekać tego momentu, kiedy to za kilka lat zobaczę swoją wypowiedź i będę śmiać się i płakać jednocześnie...

#99 2013-08-09 11:45:50

Markham

Obywatel

Powinienem zrobić podsumowanie wszystkich dotychczasowych zmian i nowin w tedy zrozumienie o co mi chodzi. Jednak powiedzie znowu,że bajzel.

#100 2013-08-09 12:04:05

Mathias

Król

35762222

Nie, nie powiemy, bo cały czas staramy usilnie cię przekonać, żebyś takie podsumowanie uczynił... A zresztą rób, jak chcesz, skoro nie potrzebujesz naszych rad.

#101 2013-08-09 13:03:49

Xeno

Generał

19059944
Miasto: Moje Bagno
Kampania: Łatwa
Jednostka: Silna
Bohater: Najlepszy
Magia: Destruktywna

Zmiany, nowości? My nie znamy podstaw.

#102 2013-08-11 20:44:06

Elwing Bukharov

Obywatel

Miasto: Bastion
Kampania: Boscy posłańcy, WoG
Jednostka: Elf
Bohater: Tazar
Magia: zależy kim gram

markham musisz to opisać bardziej przejrzyście bo się w tym gubimy

"kto pokonuje innych jest silny kto pokonuje siebie jest potężny"

#103 2013-08-11 21:17:19

MJOdorczuk

Szeregowiec

Call me!

Może tak, spróbuję zgadnąć co konkretnie mamy i najwyżej mnie poprawisz, może dzięki temu uda się nam wszystkim to zrozumieć. Tak więc...

...tworzona jest gra(tu nie jestem pewien, czy przeglądarkowa, czy też rozpisywana(cóś a'la RPG na papierze tyle, że na forum)) będąca czymś na kształt plemion, grepolis i innych tego typu, tylko, że akcja dzieje się w świecie opartym o universum HoMM(I-III). W grze gracze mają się wcielać w panów nad ziemiami kontynentu, który jest podzielony pomiędzy wielkie państwa(fora), gdzie każde forum ma swoich przedstawicieli w postaci chętnych do gry graczy, którzy owymi panami będą. Każdy taki władca ma kilka prowincji, które rozwija na zasadzie powszechnie znanej z gier typu Ogame, plemiona, czy jeszcze co tam było. Przedstawiane były tu prośby o grafiki, czyli jak domyślam się, będzie to gra przeglądarkowa, gdzie gracz bezpośrednio ingeruje w swoje włości miast rozpisywania się na forum, co potem miałoby być żmudnie sumowane przez mistrza gry(tudzież Markhama).

Tyle by było z samych podstaw.

...przechodząc dalej, jak rozumiem, system wojsk będzie na zasadzie stałego utrzymania, a nie jednorazowego zakupu, jak w Heroesach(co dla nekropolii byłoby trochi dziwne, aczkolwiek bynajmniej jest to niewykonalne, gdyż to może być specjalizacja nekro, że nie trza utrzymywać wojsk). Z pierwszych planów pamiętam to, że wojska miały być ograniczone i można było utrzymać tylko z góry ustaloną ilość(czy ową granicę można było przekraczać poprzez rozwój nic chyba nie było, acz nie jestem pewien). Kolejna rzecz, tym bardziej prędzej pasująca do HoMM, to tygodnie, czyli premie powszechne i wydarzenia losowe, które prócz wpływać na wzrost lub śmierć potencjalnych wojsk zostały rozwinięte na sprawy gospodarcze, typu pojawia się nekromata(^^) i kilku chłopków roztropków ginie spowalniając produkcję danego surowca. Co do polityki, jak kojarzę, ja miałem się zając, aczkolwiek, nie mam wciąż ustalonego szkieletu postępowań, przez co nie mogę zacząć pracować. Sam osobiście doradzałem wprowadzić paradoxowy system casus belli, czyli możemy kogoś zaatakować, jeżeli mamy do tego powód(np. granica jest luźna i nieustalona, więc uzurpujemy sobie prawa do zajęcia terenów aż do trwałej granicy, bądź oni są nekrofilami, a my elfami, więc będziemy walczyć z wrogami życia). Przechodząc do kolejnego aspektu, czyli samego universum, to jeżeli się nie mylę, to została przyjęta moja propozycja ( http://www.youtube.com/watch?v=oWaVTtfIATE ).

Tyle jestem jak na razie z tego wszystkiego podsumować, jeśli coś spieprzyłem, to proszę o poprawienie, jeżeli zaś ktoś czegoś nie rozumie, to może zadać konkretniejsze pytanie, co ułatwi koledze odpowiadanie i ogarnianie całego projektu.

Nie mogę się doczekać tego momentu, kiedy to za kilka lat zobaczę swoją wypowiedź i będę śmiać się i płakać jednocześnie...

Rangi i tytuły
Zobacz: Komnata Prestiżu

Ludność cywilna
Włóczęga
Przybysz
Obywatel

Armia Królewska
Rekrut
Szeregowiec
Tropiciel
Wojownik
Dowództwo
Generał
Heros

Władze
Strażnik
Hetman
Król
Ranga karna
Przestępca
Nasi Sojusznicy
Zobacz: Sala Tronowa

Akademia Wojny - Heroes of Might and Magic III
Tawerna - 100% Heroes of Might and Magic.
www.disciples.pl
Strażnicy Etherii | Warlords Battlecry Forum

Zapraszamy na nasz portal gamingowy
Zobacz: e-Gildia Graczy

e-Gildia Graczy
Odwiedź także nasz profil na Facebooku!
Motta naszych użytkowników
Zobacz: Hala Sław

Zaprzyjaźnione kanały YouTube
Kanał MJOdorczuka
I tak nie ogarniesz...

Kanał Xena