Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Tajemnice Antagarichu | Heroes 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Forum

Ogłoszenie

Witamy w Królestwie!


#31 2013-10-26 16:02:01

 Markham

Obywatel

Skąd: Międzyrzecz
Zarejestrowany: 2013-01-15
Posty: 589
Miasto: Przystań/Nekropolis
Magia: Kina
WWW

Re: Opinie

Później dowiesz się jakie afery wywołały te miłe sługi światła. Fabuła przypomina nieco kryminał, dlatego mnie ciekawi. @WuWu, nekromanci to wiedzieli. Na istnieje istnieje takie coś jak reinkarnacja. Przemiana jakieś kryminalisty w ghula jest traktowana jako swoista kara.

Offline

 

#32 2013-10-26 22:25:58

Baron

Obywatel

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-04-02
Posty: 1049
Miasto: Żywioły i Twierdza
Jednostka: Feniks i Behemot
Bohater: Ciele

Re: Opinie

Ogladajac Bacza zwrocily moja uwage umiejetnosci . Sa to jakies drzewka ? Nie wszystkie maja tyle samo poziomow . Niektore 2 inne 4 . Niektore maja alternatywny rozwoj ? Czy dobrze mysle ?

Offline

 

#33 2015-04-04 10:56:47

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Opinie

Umiejętności wykupujesz za punkty otrzymywane za wbijanie kolejnych poziomów bohatera. Masz tam wybór zdolności magicznych i niemagicznych. Bohaterowie mocy i magii mają pewne swobody i ograniczenia w rozwoju. Magowie poznają wyższe poziomy magii, a wojownicy wyższe poziomy zdolności niemagicznych. Bohaterów pobocznych można przeszkolić z umiejętności bardziej ekonomicznych, np. wyższy przyrost jednostek, lepsze kursy na targowisku, logistyka itp.

Jest jeszcze wybór drogi łez lub drogi krwi. Dana droga oferuje dodatkowe dwie umiejętności przy kolejnych poziomach reputacji.


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#34 2015-04-04 13:33:09

 maraso6

Przybysz

Zarejestrowany: 2015-03-26
Posty: 68

Re: Opinie

mi się ogólnie podoba ta część fajna grafika arcydiabłowi np. dodali czar na odległość fajne efekty specjalne też ma  tylko że ma dwa minusy nie ma w czarach magicznej strzały a lubię ten czar no i trochę skopali z tą fortecą bo nie ma tego arcymaga i tytana a ten smok to moim zdaniem bez sensu bo smoki się kojarzą z zamkiem "Loch".

No i też ta mapa że nie wszystkie stwory się mieszczą nie raz ale to już wszyscy wiedzą...

Ostatnio edytowany przez maraso6 (2015-04-04 13:35:12)

Offline

 

#35 2015-04-05 11:48:14

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Opinie

Nekromanci byli wówczas częścią całej społeczności magicznej, jednym z domów czarodziejów. Dopiero później w wyniku wojny domowej oderwali się od pozostałych. Można więc powiedzieć, że to oni reprezentują magów.

Z całą pewnością mogę stwierdzić że gra jest dobra jeśli naprawdę ma się nadmiar wolnego czasu. Mapy nieco wahają się w rozmiarach, ale ogólnie są duże z wieloma zadaniami do wykonania. Oprócz nagród, zwykle odblokują też nowe lokacje albo pojawią się wrogie armie do pokonania. Trzeba więc uważać, bo można się niemile zaskoczyć. Gra premiuje eksplorowanie początkowych lokacji dopiero potem przejście do kolejnych. Przykładem tego jest uruchomienie agresji przeciwnika gdy np. zajmie się kluczowy przygraniczny fort, wtedy będzie można spodziewać się nalotów wrogich bohaterów.

Tak jak napisałem, w grze jest dużo do zrobienia. Mamy 2 misje prologu, 5 kampanii po 4 duże misje, finał w którym wybieramy zakończenie (1 z 2 map) - to sama podstawka. Mamy jeszcze 2 DLC po 2 misje. Potem jeszcze dochodzą Cienie Mroku z kampaniami Lochu i Nekropolii po 4 misje każda. Dochodzą jeszcze scenariusze i tryb multi. Zdecydowanie na brak contentu narzekać nie można.

Wielkość map i ich złożoność wiąże się też z tym, że wszystko długo trwa i wolno idzie, więc te 5 miesięcy to tutaj norma. Prędzej czy później używam bitwy automatycznej, bo armię mam na tyle sporą i bohaterów na tyle sprawnych, że sobie poradzą beze mnie. Droga Łez jest mniej czasochłonna, a nieco łatwiej przenoszę tam swój nawyk z poprzednich Heroes czyli jednostki na widok armii uciekają w popłochu - mogę im pozwolić uciec za punkty łez lub ścigać za punkty krwi. W związku z tym łatwiej jest mi grać Łzami. Nie chciałem jednak mieć całej Łzawej rodzinki - Sandor i Irina są Krwiści, Anastazja, Anton i Kirił są Łzawi.

Wybór Łzy vs Krew uzależnia epilog czyli finał. Ja osobiście wolę Łzy, gdyż nie bardzo lubię okazyjne "hurr,dur,niszczyć" Krwi. Po prostu wolałbym bardziej racjonalne podejście do dominacji. Zresztą bardziej wolę zakończenie Łez, biorąc pod uwagę ujawnione fakty.

Ostatnio edytowany przez Sauron (2015-04-05 11:53:17)


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

#36 2015-08-06 11:21:46

 Sauron

Generał

Skąd: Barad-Dur
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 2239
Miasto: Nekropolia/Cytadela/Forteca
Kampania: Bunt Nekromanty/Cena Pokoju
Jednostka: Tytan/gorgona/władca mroku
Bohater: Wystan/Sandro/Neela
Magia: Dopasowana

Re: Opinie

Warto też wspomnieć o muzyce która jak zawsze nie zawodzi.

Na początek wita nas ten utwór w menu. Mając kolejne dodatki można zmieniać muzykę jak i tło.

https://www.youtube.com/watch?v=yVcIW9iaF_M - Krew i Łzy, odnosi się do wyborów jakie możemy dokonywać. Nie jest to wybór dobro-zło, tylko bardziej wybór jestem bardziej litościwy i zrównoważony vs robię to co uważam za słuszne nawet jeśli inni będą cierpieć. Może to trochę jak Paragon i Renegat z Mass Effect, tylko nie każdy zrozumie porównanie.

https://www.youtube.com/watch?v=AQHr8k_-yXU - Przystań, na obrazku Archanioł Michał. Jeden z ulubionych utworów w tej grze, obok Necro i zremasterowaneych utworów z heroes 2.

https://www.youtube.com/watch?v=cPdTOXBtvy0 - Loch z dodatku, jest w odczuciu przede wszystkim mistyczny i tajemniczy, gdyż dotyczy on wygnanych Mrocznych Elfów, poszukujących własnego miejsca w świecie. Wygnane zostały z bardziej politycznych powodów, otoczone przez wrogów i pozbawione szans na przeżycie przyjęły propozycję przyłączenia się do Ciemności. To nastąpiło bardzo niedawno, stąd złe nawyki z heroes 5 jeszcze nie znalazły miejsca.

Ostatnio edytowany przez Sauron (2015-08-06 11:26:45)


http://oi51.tinypic.com/ela913.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hert 3Bedroom Villa In Faraya Cetona Ballybur Lodge Hotels Turks & Caicos Islands Hotely NeuquĂŠn